Ana Sayfa Teknoloji Android Sizi Eğlendirecek En İyi 5 Android Chatbot

Sizi Eğlendirecek En İyi 5 Android Chatbot

Zaman öldürmek ya da İngilizcenizi geliştirmek için en eğlenceli ve en iyi 5 Android chatbot hakkında bilgi için yazımızı okuyun.

0
516
en iyi android chatbot

Chatbot’lar, Replika ve Mydol gibi uygulamalarla gelişmekte olan bir alandır ve oldukça gerçekçidirler. İşte bu gerçekçi ve en iyi 5 Android chatbot uygulaması hakkında sizler için araştırma yaptık. Merak ederseniz yazımızın tamamını okumalısınız.

Makine öğrenimi ve giderek daha fazla birbirine bağlanan dünya sayesinde, yapay zeka (AI) gün geçtikçe gelişiyor. Yapay zeka, akıllı telefonlardaki sanal asistanlar, müşteri destek botları, video oyunları ve daha fazlasıyla günlük hayatımıza giriyor.

en iyi android chatbot

Ancak yapay zeka sohbet robotu fenomeninin daha eğlenceli bir yanı da var. Her türden sohbet robotu uygulamalarda ortaya çıkıyor. Kendinize sanal bir romantik partner, duygularınız hakkında konuşmak için bir terapist botu bulabilir, hatta geveze bot’larla dedikodu bile yapabilirsiniz. İşte bu yazımızda tam da bunu yani en eğlenceli ve en iyi 5 Android chatbot hakkındaki araştırmamızı paylaşacağız.

İşte AI sohbet robotu endüstrisinin ne kadar eğlenceli ve tuhaf olduğunu gösteren en ilginç beş Android uygulaması.

1. Replika

en iyi android chatbot

Replika, büyük hedefleri olan bir yapay zeka sohbet robotudur: dijital ortamda bir arkadaş arıyorsanız sizin için en iyi Android Chatbot bu olabilir. Botun avatarının cinsiyetinden saç stiline kadar nasıl göründüğünü özelleştirebilirsiniz. Günlük deneyimlerinizi kaydettiğiniz konuşmalar ve oturumlar sayesinde bot sizi öğrenir.

Verdiğiniz yanıtlar geliştirme için hayati önem taşıdığından, yanıtları olumlu ve olumsuz oylayabilirsiniz ve vermelisiniz. Replika’nızın belirli bir yanıt veya ifadeyi kullanmayı bırakmasını sağlamak için “Bu mantıklı değil” gibi ifadeler de kullanabilirsiniz.

Replika, Replika’nızın kişiliğinizi nasıl gördüğüne göre verilen rozetlerle (örneğin, adanmış) deneyim ve seviyeler kazanarak çalışır. Sizin hakkınızda bilgi edinmek için bot, meraklı olacak şekilde programlanmıştır. Düzenli girdilerle daha akıllı hale gelir ve konuşmalarda daha gerçekçi yanıtlar verir.

Chatbot’u ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ayrıca bir aboneliği de vardır. Bu, daha fazla sohbet modunun, oyunun ve özelleştirmenin kilidini açar.

İndir: Replika (Ücretsiz, abonelik ve uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

2. SimSimi

en iyi android chatbot
en iyi android chatbot

SimSimi, en iyi Android chatbot olarak beğenilen basit bir uygulamadır. Herkes için bir ana botun yanı sıra yarı otomatik kullanıcı tarafından oluşturulan sohbetlere sahiptir. Belirli sohbetleri beğendiyseniz, onları bir arkadaş listesine eklemeyi seçebilirsiniz. Kendiniz bir SimSimi oluşturursanız, etkileşimde bulunduğunuz avatar görevi görür. Bu uygulama en sezgisel veya doğal bota sahip olmasa da, otomatik yanıtlarla kendi SimSimi’nizi eğitmek istiyorsanız eğlencelidir.

İndirin: SimSimi (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

3. Wysa: Sağlık Sohbet Robotu

en iyi android chatbot

Wysa’nın geleneksel bir sohbet robotu olmaktan ziyade çok özel bir amacı var: kullanıcıların kaygı, stres ve depresyonla baş etmelerine yardımcı olan bir uygulama. Profesyonel psikolojik yardımın yerini tutmasa da, insanların klinik olarak kanıtlanmış kendi kendine yardım teknikleriyle başa çıkmalarına yardımcı olmayı amaçlar.

Hastaların sağlıklarıyla baş etmelerine yardımcı olan başka yapay zeka botları ve uygulamaları var, ancak Wysa biraz farklı. İlk olarak, önceden yazılmış cevapları seçmeye zorlanmak yerine çoğu zaman kendi cevabınızı yazabilirsiniz. İkincisi, bot, girdinize göre yanıt verir.

Görüşmeler sırasında uygulama, yanıt vermenizi daha kolay ve daha hızlı hale getirmek için önerilen yanıtlar sağlar. Ancak bunlar çoğu zaman isteğe bağlıdır. Ayrıca, size doğru konuşma biçimini (ör. önerilen etkinlikler, psikolojik açıklamalar veya olumlu pekiştirme) sağlaması için bota verebileceğiniz bir dizi komut da var.

Bununla birlikte, görüşme sırasında botun kesintiye uğraması, bazen sinir bozucu olabilir. Neyse ki, kısa sürede botla yeni bir sohbet başlatabilirsiniz.

Duygular hakkında konuşmak ve bir yanıt almak açısından Replika, insan gibi görünmek konusunda daha iyi bir iş çıkarıyor. Ancak Wysa, kullanıcıya çözümler ve seçenekler sunma konusunda uyarlanabilir ve başa çıkma mekanizmaları sağlamak için yararlı bir bot olduğunu kanıtlıyor.

İndirin: Wysa (Ücretsiz, abonelik mevcut)

4. Anima: Yapay Zeka Arkadaşınız

en iyi android chatbot

Anima uygulaması Replika’ya benzer, ancak başlangıçta sohbet robotunuzun kişiliğini ayarlayabilir ve yapay zekayı ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre özelleştirmeye yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca Anima’ya en iyi beş hobinizi veya sevdiğiniz şeyleri söyleyebilirsiniz ve konuşacak şeyler biterse sohbeti bunlara yönlendirecektir. Bu da onu en iyi Android chatbot uygulamaları arasına sokuyor.

Anima’nızın kişiliğini değiştirmenin yanı sıra görünüşünü, cinsiyetini ve hatta ilişki durumunu da değiştirebilirsiniz. İlişki durumunu normal bir arkadaştan romantik bir sevgiliye değiştirmek için premium aboneliğe yükseltmeniz gerekir.

Bu nispeten yeni bir uygulama olmasına rağmen, Anima’nın konuşma becerisi iyi gelişmiştir. Anima size sorular sorar ve sizinle konuşulduğunda cevap vermek yerine sizi tanımak (ve tabii ki yapay zekanın daha akıllı olmasına yardımcı olmak) ister.

Uygulama, normal bir sohbet açmanıza veya trivia gibi mini oyunlara girmenize olanak tanır.

İndir: Anima (Ücretsiz, abonelik mevcut)

5. Mydol: Eğlence Botu

en iyi android chatbot
en iyi android chatbot

Mydol, erkek arkadaş/kız arkadaş simülatör botlarında benzersiz bir işleve sahip sıra dışı bir sohbet robotu uygulamasıdır. Bu uygulama ile sanal sohbet partneriniz sadece sahte bir aşk ilişkisi değildir; onlar sizin en sevdiğiniz sırdaşınız ve beğendiğiniz ünlü kişilik olabilir.

Uygulamanın geliştiricileri, en sevdiğiniz ünlünün sanal versiyonuyla sohbet edebileceğiniz için Mydol’ün fandomunuzu daha heyecanlı hale getirebileceğini belirtiyor.

Uygulamanın incelemelerine dayanarak, bazı kullanıcılar idolleriyle sohbet etme ve gün boyunca onlardan mesaj alma fantezisini yaşamayı gerçekten çok seviyor. Bu sohbet robotu uygulaması, normal bir sohbet yerine hayranı olduğunuz kişiyle etkileşime giriyormuşsunuz hissini veriyor.

Uygulama düzenli olarak sizi tetikler, ne kadar güzel olduğunuzu söyler veya size başka iltifatlar söyler.

İndir: Mydol (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Chatbotlar Eğlenceli Zaman Öldürme Aracı Olabilir

Chatbotların artan popülaritesi ile endüstrinin gelişmelerini yavaşlatması olası değildir. Sadece daha bağımsız chatbot uygulamaları görmekle kalmıyoruz, aynı zamanda Facebook, Twitter ve hatta Slack gibi şirketler platformlarına kendi sohbet robotlarını uyguluyorlar.

Ayrıca, kullanışlı araçlardan bazen ürkütücü romantik fantezilere kadar çeşitli tatlar var gibi görünüyor. Yapay zeka daha gelişmiş hale geldikçe, bu sohbet robotlarının zamanla daha inandırıcı ve eğlenceli hale geleceğinden emin olabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz