Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaFaydalı BilgilerYurtdışından Getirilen Telefon Kayıt Süresi 2024

Son Yazılar

Yurtdışından Getirilen Telefon Kayıt Süresi 2024

Yurtdışından telefon getirdiyseniz imei kaydı yaptırmalısınız! Peki yurtdışından getirilen telefon kayıt süresi 2024'te kaç gün ya da ay?

Ülkemizde vergilerden dolayı telefon fiyatları çok yükseldi. Teknoloji sevenler ya da kullandıkları telefonun modelini yükseltmek isteyen kullanıcılar yurtdışından daha uygun fiyatlı telefonları tercih ediyorlar. Fakat bu telefonların belirli bir süre içerisinde kayıt ettirilmesi gerekiyor. Peki yurtdışından getirilen telefon kayıt süresi ne kadar, kaç gün içinde imei kaydının yapılması gerekiyor.

Yurtdışından Getirilen Telefon Kayıt Süresi

Yurt dışından getirilen cihazlar, yurda giriş tarihinden itibaren 120 gün kayıt yaptırmadan kullanılabilmektedir. Belirtilen süre içerisinde kayıt işlemi gerçekleştirilmeyen cihazlar kayıt dışı olmaları sebebiyle iletişime kapatılmaktadır.

Yurtdışından Getirilen Telefon Kayıt Süresi, yurda giriş yapıldıktan sonra 120 gündür!

Telefon Kaydı Nereden Yapılır?

E-devlet kapısı üzerinden yapılan kayıt işleminde yurda giriş yapan belge sahibi şahsına ait bilgileri e-Devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet adresinden cihaz kaydını yapabilmektedir. e-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvurularda kişiden herhangi bir belge talep edilmemekte olup kontroller elektronik ortamda yapılmaktadır.

IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir?

IMEI numarası cihazın arama bölümünden *#06# tuşlarına basıldıktan sonra kolayca öğrenilebilir.

Hangi Cihazların Kaydı Yapılmalıdır?

Elektronik kimlik bilgisini haiz cihazların (IMEI numarasına sahip) tamamının kayıt altına alınması gerekmektedir. (cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar vs.)


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!