Ana Sayfa Faydalı Bilgiler +27 ile Başlayan Bir Numara Nerenin Kodu? 27 Hangi Ülkenin Kodu

+27 ile Başlayan Bir Numara Nerenin Kodu? 27 Hangi Ülkenin Kodu

2
227
27 nerenin kodu

Her şehrin bir telefon alan kodu olduğu gibi, ülkelerin de kendilerine özel telefon kodları olur. Telefonumuz çaldığında arayan numara rehberimize kayıtlı değilse, ilk baktığımız şey numaranın ilk üç rakamı oluyor. Bunlar genellikle operatörlerin (532, 542 gibi) alan kodları oluyor. Tanımadığımız bir alan kodundan arandığımızda ise, telefonu açmadan önce alan kodu nerenin merak ediyoruz. Bu sorulardan biri de ‘27 nerenin kodu, 27 hangi ülkenin kodu‘ oluyor.

Ülkemizdeki her şehrin bir alan kodu bulunuyor, Türkiye’nin ülke kodu ise bildiğiniz gibi ’90’ dır. Yani rehberinize kayıtlı olmayan bir telefonun +90 ile başladığını gördüğünüzde ülkemizden birinin aradığını anlayabilirsiniz. Fakat 27 rakamıyla başlayan bir telefon tarafından arandığımızda ‘27 nerenin telefon kodu‘ diye sorgulamaya başlıyoruz.

27 hangi ülkenin kodu?

27 nerenin kodu. 27 hangi ülkenin kodu. 27 hangi ülkenin telefon kodu.

Tüm ülkelerin telefon kodlarını ezbere bilmek mümkün değildir. Fakat unutulmaması gereken tek şey her ülkenin kendine özel telefon kodu olduğunu bilmektir. +27 ile başlayan bir numara tarafından arandığınızda hangi ülkenin kodu olduğunu bilmek istemeniz de gayet normal.

27 ile başlayan bir telefon numarasından arandığınızda, telefonun Güney Afrika’dan geldiğini bilmenizde fayda var. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte hackerlar genellikle aradıkları numaraları değiştirebilmektedirler. Yani sizi arayan +27 ile başlayan numara Güney Afrika’ya ait gibi görünse de aslında dünyanın herhangi bir yerinden aranıyor olabilirsiniz.

güney afrika ülke telefon kodu

27 nerenin kodu artık biliyorsunuz. Peki +27 ile başlayan bir numara sizi neden arasın? Bu tip numaralar genellikle konuştukça yani hatta kaldıkça karşı tarafa para kazandıran telefonlardır. Sizi hatta tutmak için merak edebileceğiniz şeyler söylerler. Bunun en yaygın olanlarından ikisi ‘bu ülkede açılmış olan bir davanız olduğu’ ya da ‘bu ülkede yaşayıp ölen biri tarafından size kalmış bir miras olduğu’ iddiasıdır.

27 hangi ülke sorguladıktan sonra, bu ülke ile herhangi bir ilişkiniz yoksa, telefonu açmamak ve engellemek iyi bir seçenek olacaktır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

2 YORUMLAR

 1. Beni bir ara 27 ile başlayan telefonlar aradı.
  Bazen de başka ülkeler arıyor.
  Herhalde ellerinde bir liste var ve bu kişileri ara sıra yokluyorlar.
  Açmayın ve direkt engelleyin.

 2. Bir dönem 2 günde 1 arayan numara.
  Engelliyorum, başka numaradan arıyorlar.
  En sonunda açtım, açar açmaz kapandı.
  Ne için aradıklarını da öğrenemedim.
  Yüksek ihtimalle benim geri dönmemi beklediler.
  Tamamen telefon hattınıza ağır bir yük getirecek dolandırıcılık yöntemi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz