Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaHayatAseksüel Sevgili: Aseksüel Biriyle Sevgili Olmak ve Aşık Olmak İçin 51 İşaret...

Son Yazılar

Aseksüel Sevgili: Aseksüel Biriyle Sevgili Olmak ve Aşık Olmak İçin 51 İşaret ve Gerçek

Aseksüellik nedir, kötü bir şey mi? Aseksüel biriyle sevgili olmak nasıl bir şey?

Aseksüel biriyle sevgili olmak nasıl bir şey merak ettiğiniz oldu mu? Bu, aşkın parametrelerini yeniden tanımlayan, yalnızca fiziksel olanın ötesinde derin bağlantılarla ilgilidir.

İnsan cinselliğinin sürekli gelişen yelpazesinde, aseksüel bir kişiyle birlikte olmak çevrenizdeki insanların bakışlarını üzerinizde toplayabilir veya birkaç beklenmedik soruyu tetikleyebilir. Ama elbette bu tip karşıt görüşlere açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Şimdi konuyu açıklayalım: Aseksüel kişi, cinsel çekim hissetmeyen veya ilişkide cinselliği en ön planda tutmayan kişidir.

Aseksüel olmak insanın bir eksikliği değil, doğuştan gelen ya da sonradan gelişen bir tercih katmanıdır. Toplumda her insanın patates kızartması sevmek zorunda olmadığı gibi, aşk, sevgi veya cinsellik söz konusu olduğunda herkesin aradığı ilişki içeriği de farklı olabilir.

Aseksüelliğin Anlamı

Aseksüel biriyle sevgili olmak hakkında konuşmadan önce aseksüellik fikrini anlamaya çalışalım.

Çok basit bir şekilde aseksüellik, herhangi bir cinsiyete karşı kalıcı bir cinsel çekim eksikliği ile karakterize edilen bir cinsel yönelimdir.

Bu, cinsel aktiviteden kaçınma tercihi olan bakirelikle aynı şey değildir. Aksine, aseksüellik kişinin cinsel yöneliminin doğasında olan bir özelliktir.

“Cinsel Davranış Arşivi”nde yer alan bir incelemeye göre aseksüellik, hipoaktif cinsel istek bozukluğu ve diğer cinsel işlev bozukluklarından farklıdır. Aslında pek çok aseksüel birey duygusal veya romantik çekim yaşayabilir ve ilişkilere girebilir. Ancak bu ilişkilerin bir parçası olarak cinsel çekiciliği ön plana koymazlar.

Ek olarak bilmeniz gereken bir şey var; aseksüellik geniş bir yelpazede mevcuttur. Kendini “gri-aseksüel” veya “biseksüel” olarak tanımlayan bazı kişiler, belirli koşullar altında cinsel çekim yaşayabilir ancak yine de genel olarak cinsel aktiviteye öncelik vermezler. [Sonra Bunu Oku: Sonu ‘Seksüel’ ile Biten ve Bilinmesi Gereken Kelimeler]

Aseksüel ne demek? Aseksüellik nedir?

aseksüel ne demek

Hiç gökkuşağının bir ayağının olduğu yere gidip onu tutmak istediniz mi? Canlı, renkli ve şaşırtıcı derecede anlaşılması zor. Bu biraz insan cinselliğini tanımlamaya benziyor; hem güzel hem de çeşitli olan baş döndürücü bir yelpaze.

Her insan, ilişkide cinselliği en ön plana koymak zorunda değildir. Siz öylesinizdir, onlarda böylelerdir. Bu yelpazenin sıklıkla gözden kaçırılan ya da daha kötüsü yanlış anlaşılan bir tonu aseksüelliktir. Öyleyse aseksüel olmanın ne anlama geldiğine dair bazı yanlış anlamaları ortadan kaldıralım.

1. Aseksüel ≠ Bozuk Düşünce Yapısı

Aseksüellik bir sistem hatası değildir; tasarımın ayrılmaz bir parçası!

Tıpkı bazı insanların farklı cinsiyetlere ilgi duyması gibi, bazı insanlar da cinsel çekicilik hissetmez ve bu tamamen normaldir. Sonuçta her insanın ilişkiye, arkadaşlığa ya da dostluğa bakış açısı farklı olabilir.

2. Seksle İlgilenmiyorum ≠ Aşkla İlgilenmiyorum

Romantizmi ve cinselliği iki dansçı olarak düşünün. Bazen kusursuz bir şekilde birlikte vals yapıyorlar, bazen de kendi ritimlerine göre hareket ediyorlar.

Aseksüel bir birey cinsel çekicilik hissetmeyebilir, ancak romantik çekiciliği herkes kadar yoğun bir şekilde deneyimleyebilir ve dahası diğerlerinden daha başarılı olabilir.

3. Aseksüellik ≠ Cinsel İlişkide Bulunmama

Aseksüellik kişinin içsel olarak nasıl hissettiğiyle ilgilidir; cinsel ilişkide bulunmama ise kişinin dışsal olarak nasıl davrandığına ilişkin bilinçli bir karardır.

Bu, dondurma yeme arzusu duymamak ile dondurmayı yememeyi seçmek arasındaki farktır.

4. Aseksüellik ≠ Bloom Sendromu

Aseksüel bir kişiyi “geç olgunlaşan” olarak etiketlemek, bir kedinin havlamasını beklemek gibidir. Bu olmayacak ve bunu değiştirecek bir alarm saati de yok.

5. Aseksüel ≠ Tutku Eksikliği

Aseksüel bireyler de herkes kadar tutkulu, duygusal ve yoğun olabilir. Yaşama zevkleri cinsel yönelimleriyle tanımlanmıyor.

Unutmayın, tutku sanattan bilime ve aradaki her şeye kadar sayısız biçimde ortaya çıkabilir.

6. Aseksüellik ≠ Hormonal Dengesizlik

Özellikle birkaç internet araştırmasından sonra doktorculuk oynamak cazip gelse de, aseksüelliğin kökeni hormonlardan veya sağlık sorunlarından kaynaklanmıyor. Bu, birinin kim olduğunun özgün ve doğuştan gelen bir parçasıdır.

7. Aseksüel ≠ Gizlilik

Aseksüellik bir durak noktası ya da başka bir yönelimin kamuflajı değildir. Bu başlı başına gerçek bir tercih ve kimliktir.

8. Aseksüeller ≠ Fiziksel Yakınlık İstememek

Yaygın bir yanılgı, aseksüel bireylerin herhangi bir fiziksel yakınlıktan hoşlanmadığını veya arzulamadığını varsaymaktır. Doğru değil!

Aseksüellerin çoğu kucaklaşmaktan, el ele tutuşmaktan ve diğer fiziksel yakınlık biçimlerinden hoşlanır. Bu eylemleri yalnızca cinsel çekicilikle ilişkilendirmiyorlar.

9. Aseksüellik ≠ Yakınlaşma Korkusu

Aseksüelliğin kökeni travma ya da korkudan kaynaklanmıyor. Bir kişinin doğuştan gelen yönelimi ile geçmiş deneyimlere dayalı tepkileri arasında ayrım yapmak önemlidir.

Sevgilim aseksüel mi? Belirtileri nelerdir?

aseksüel biriyle sevgili olmak

Aseksüel sevgilinin bazı belirtilerini aşağıda bulabilirsiniz. Bunlar size öyle olup olmadığının izlerini gösterecektir ve ne olursa olsun asla yargılamamalısınız.

1. Cinsel Aktivite Arzusu Eksikliği

Bu sadece ara sıra yaşanan bir yorgunluk veya stres değil; onların tutarlı kayıtsızlığının kökeni, içsel bir cinsel istek eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir.

Bu, onların sizden etkilenmemesiyle ilgili değil, muhtemelen hiç cinsel çekim hissetmemesiyle ilgili.

2. Sevgi ve Yakınlık Duygularını Cinsel Olmayan Yollarla İfade Etmek

Aseksüeller sevgi dili söz konusu olduğunda “kaliteli zaman geçirmeye” veya “destek olma duygusuna” “fiziksel temastan” daha fazla değer verebilirler.

Bu derin duygusal bağlantı bazen platonik yakınlıkla karıştırılabilir, ancak bu onların romantik bağlılığının gerçek ifadesidir.

3. Duygusal İlişkiye Daha Fazla Odaklanmak

Psikolojik açıdan bakıldığında ilişki tarzları, fiziksel yakınlıktan ziyade duygusal güvenliğe ve ilişkiye öncelik verebilir.

İlişki tatminini paylaşılan deneyimlerden, karşılıklı anlayıştan ve güvenden alırlar.

4. Cinsel İçerikle İlgili Kayıtsızlık veya Rahatsızlık

Beyinleri cinsel uyaranları diğer pek çok kişinin yaptığı gibi işlemeyebilir. Bazıları bu tür içeriklerden heyecan duyabilir veya ilgisini çekebilirken, kendilerini kayıtsız ve hatta bunalmış hissedebilirler.

5. Sınırlı veya Hiç Cinsel Fantezinin Olmaması

Psikolojik açıdan konuşursak, cinsel fanteziler insan cinselliği içinde önemli rol oynar. Bunların eksikliği, eğer çiftler aynı görüşe sahip değilse ilişkilerinin olumsuz yönde etkilenmesine sebep olabilir. Aseksüel bir insan cinsel fantazilere odaklanmaz, mutlaka olmasını istemez, bu tip hayalleri olmaz.

6. Estetiğin Cinsel Cazibeye Tercihi

Güzelliği tanır ve takdir ederler, ancak bunu kişisel arzulardan kopuk bir şekilde yaparlar. Tıpkı insanın, ona sahip olmak istemeden sanatı takdir edebilmesi gibi.

7. Seks Gerektirmeden Derin Bağlara Değer Verir

Tarihsel olarak ilişkiler çeşitlidir. Aseksüel insanlar, ilişkinin derinliğine cinsel keşiften daha fazla değer veren, arkadaşlığa ve ortak yönlere alışılmışın dışında duygusal olarak daha bağlı insanlardır.

8. Aseksüel Duygularını Açıklığa Çıkarmak

Kişisel farkındalık bir yolculuktur. Eğer bu yolu geçmişlerse ve aseksüellikle özdeşleşmişlerse, bu derin bir iç gözlem sürecine ve kendi duygusal ve psikolojik durumlarına dair anlayışa işaret eder.

9. Cinsel Niyet Olmayan Fiziksel Yakınlığı Severler

Fiziksel dokunuş, genellikle ‘aşk hormonu’ olarak adlandırılan oksitosin salgılar. Bu hormonun getirdiği rahatlık ve bağı, cinsel yollara yönelmeden arayabilir.

“Aseksüel misin?” Sorusu Nasıl Sorulmalı?

Aseksüel biriyle sevgili olmak, böyle olmayan biri için şaşırtıcı olabilir.

“Bu konuyu konuşabilir miyiz?” sorusu, çiftlerden biri söylediğinde, karşı tarafın kalp atışlarının hızlanmasını sağlayacak 4 kelimedir. Ancak bir ilişki içerisinde iletişim, özellikle cinsel tercih konularında konuşulması gereken bir olay varsa, faydalı olabilir.

“Aseksüel misin?” sorusunu nasıl sormanız gerektiğini hiç düşündünüz mü? Partnerinizle sohbet ederken yalnız değilsiniz. Bir ipin üzerinde yürümek gibi gelebilir ama korkmayın! Empatinin, anlayışın ve inceliğin doğru karışımıyla bu konuşma daha derin bir yakınlığa açılan bir kapı olabilir.

Bu sohbeti potansiyel olarak garip olmaktan aydınlatıcıya nasıl dönüştürebileceğimizi tartışalım, olur mu?

1. Sormak İstediklerinizi Açıkça Sorun

Dürüst olmak gerekirse, bazen açık sözlü olmak en iyisidir. Ancak ses tonunuzun suçlayıcı olmadığından emin olun. Karşınızdaki insanı anlamaya çalışın, sizi anlamadığı için onları yargılamayın ve iletişime sadık kalın. Sakinliği korumak her zaman önemlidir.

2. Aktif Dinlemenin Gücü

Gözlerine bakarak söylediklerini dinleyin, sözünü kesmeyin ve beden dilinizin, kulaklarınızın ve kalbinizin onda olduğunu gösterdiğinden emin olun.

3. Duygularını Doğrulamak

O konuşurken, sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Fakat öncelikle karşınızdaki insanın duygularını boşaltmasına izin verin. Neticede ya uzlaşacaksınız ya da uzlaşmayacaksınız. Birbirinizi herhangi bir konuda ikna etmeye çalışmıyorsunuz. Olayı netleştirip bir karar sürecine gireceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız.

4. Güvenli Alan Oluşturma

Daha soruyu sormadan önce ortamın güvenli olduğundan ve yargılayıcı olmadığından emin olun. Bu, duygusal mimarinin en iyi halidir ve tepki korkusu olmadan paylaşabileceklerini hissetmelerini sağlar.

5. Konu Kapsamına Bağlı Kalın

Konuşmanın reddedildiğinizi veya çekici olmadığınızı hissettiğiniz için değil, anlayışı geliştirmek için olduğunu vurgulayın. Bu duygusal zekanın temel prensibidir.

6. Güven Oluşmasını Sağlayın

Önce güvensizliklerinizin veya belirsizliklerinizin bir kısmını paylaşın. Açıldığında bir güven köprüsü kurulur ve onların kendi gerçekleriyle yürümeleri kolaylaşır.

7. Önce Kendinizi Eğitin

Konuşmaya dalmadan önce aseksüellik nedir, ne anlama gelir, ortak özellikleri nelerdir araştırın. Bu sizi konuşmaya hazırlar ve konuşma esnasında neyin ne kadar doğru olduğunu kavramanıza olanak tanır.

Bununla birlikte karşınızdaki kişi, bu bilgilerinizden etkilenecektir.

8. Varsayımlardan Kaçının

Boş bir sayfa ile başlayın. Her insanın cinselliğiyle ilgili deneyimi benzersizdir. Onları önyargılı kavramlarla kuşatmayın. Tersini yaparsanız, karşınızdaki kişi konuşmaktan çekinecektir.

9. Geribildirim Alışverişi

Konuşma sona erdiğinde, birlikte tekrar düşünün. Ne öğrendiğinizi, nasıl hissettiğinizi ve ileriye yönelik hangi adımları atabileceğinizi tartışın. Elbette buna ilişkiyi sonlandırmak da dahil edilebilir.

10. Konuyu Konuşup, Konuşulmamış Gibi Davranmayın

Bunun tek seferlik bir sohbet olmasına izin vermeyin. Konuyu periyodik olarak kontrol edin ve onlara anlama arayışınızın sürekli olduğunu gösterin.

Aseksüel Bir Kişiyle Çıkmanın İpuçları

Yeni bir mobilyayı monte ederken kullanım kılavuzunun en iyi yol göstericiniz olabileceğini biliyor musunuz? Flört etmek de bazen biraz rehberlik gerektirebilir ama maalesef bir kılavuzla birlikte gelmiyor!.

Aseksüel biriyle sevgili olmak, karmaşık bir bulmacayı bir araya getirmek gibi gelebilir, özellikle de bu bölgeyi iyi tanımıyorsanız.

Yön bulma pusulanız olabilecek bazı yararlı ipuçlarını öğrenmeye hazır mısınız?

1. İletişim Önemlidir

Bu sadece konuşmakla ilgili değil, aynı zamanda sessizliğin ve inceliklerin dilini anlamakla da ilgili. Bu, ihtiyaçlarınızı ifade etmek, onlarınkini anlamak ve ikiniz için de işe yarayan bir dengeye ulaşmakla ilgilidir.

Bu tıpkı dişlerinizi fırçalamak veya telefonunuzu şarj etmek gibi sürekli tekrar edecek bir süreçtir.

2. Sınırlara Saygı Gösterin

Her bireyin konfor bölgesi tıpkı parmak izleri gibi benzersizdir.

Partnerinizin sınırlarına saygı duymak, çeşitli durumlarda onun rahatlık alanlarını anlamak ve bu sınırları aşabilecek eylemlerden bilinçli olarak kaçınmakla ilgilidir. Bu onların ilişkide kendilerini güvende hissetmelerini sağlamakla ilgilidir.

3. Alternatif Yakınlıklar Bulun

Yakınlığın sadece fiziksel yakınlıkla ilgili olduğunu kim söyledi? Bu, bir hobiyi paylaşmak, birlikte yemek pişirmek, hatta bir öğleden sonra tembellik yapıp bir bulmacayı çözmekle ilgili olabilir.

Duygusal ve entelektüel yakınlıklar, fiziksel yakınlık kadar tatmin edici ve heyecan verici olabilir, hatta bazıları için daha da fazla olabilir.

4. Kendini geliştir

Okuyun, tartışın ve seminerlere katılın.

Amaç, aseksüelliğin yürüyen bir ansiklopedisi olmak değil, partnerinizi daha iyi anlamaktır. Bu, çalışmanızın konusunun kendi ilişkiniz olduğu öğrenme sevincini kucaklamakla ilgilidir.

5. Hiçbir şeyi varsaymayın

Her insan benzersiz bir düşünce, duygu ve deneyime sahiptir. Aseksüel bir kişi de herkes kadar romantik, şefkatli ve kendini ifade edebilir.

Tek fark, duygu ya da sevginin yokluğu değil, cinsel çekiciliğin yokluğudur.

6. Düzenlemelere Açık Olun

İlişkiler, farklı arazilerde yol alan bir nehir gibi uyum sağlamayı gerektirir. Değişime açık olmanız ve aseksüel bir kişiyle çıkmanın, toplumun genellikle ilişkileri tasvir ettiği gibi olmayabileceğini anlamanız gerekir.

7. Doğrulama, Her Zaman

Duygularını ve deneyimlerini yalnızca “anlıyorum” diyerek değil, bunu davranışlarınızda göstererek doğrulayın.

Bu onların aseksüelliğine saygı duymak, bu konudaki konuşmalarda onları desteklemek ve onlara değerli olduklarını hissettirmek anlamına gelir.

8. Bireyselliğinizi Koruyun

Unutmayın, partneriniz sizin için sizinle çıkıyor. Partnerinizin aseksüelliğine uyacak şekilde kişiliğinizi değiştirmenize gerek yok. Bu denge ve karşılıklı saygıyla ilgilidir.

9. Gerekirse Rehberlik Alın

Aseksüel biriyle sevgili olmak, size zor geliyor ama ayrılmak da istemiyorsanız rehberlik alın. Bir danışman veya çevrimiçi topluluklar size yol gösterebilir.

Her ilişki ara sıra biraz yönlendirmeye ihtiyaç duyabilir. Bu, yürüyüş gezisinde pusula kullanmak gibidir.

10. İlişkinin İyi Yönlerine de Odaklanın

Hiçbir ilişki aynı değildir ve bu kutlanacak bir şeydir. Öyleyse benzersizliği kucaklayın, farklılıkları kutlayın ve kendi aşk hikayenizi yazdığınızı unutmayın.

Potansiyel Zorluklarla Başa Çıkmak

aseksüel biriyle sevgili olmak

Her ilişkinin kendine özgü zorlukları vardır ve aseksüel biriyle sevgili olmak da bir istisna değildir.

Bu potansiyel sorunları anlamak ve ele almak, sağlıklı bir ilişki kurmanın anahtarıdır. Hadi dalalım ve bu sularda etkili bir şekilde nasıl yüzebileceğimizi keşfedelim.

1. Örtüşmeyen Arzular

Bunu bir mutfakta farklı tatları oluşturan iki aşçı gibi düşünün. Bazı insanlar baharatlı ve acılı yemekleri severken bazıları ise tamamen sebze ve zeytinyağlı tatları sevebilir.

İletişim ve uzlaşma çok önemli. Belki bugün ılımlı olanı tercih edersiniz, ama yarın? Baharatlı!

Orta yolu keşfetmenin keyfini çıkarın ve bazen iki lezzeti karıştırmanın yeni ve lezzetli bir yemekle sonuçlanabileceğini unutmayın.

2. Başkalarının Yargılaması

Her ailenin, kendini ilişki uzmanı olarak atayan bir Ayşe Teyzesi vardır. Partnerinizin aseksüel olduğunu öğrendiğinde bir veya iki kaşını kaldırabilir.

Başınızı sallayın, gülümseyin ve ilişkinize ve partnerinize yorum yapanlarla değil, partnerinizle çıktığınızı unutmayın. İlişkinizin değerini ikiniz belirler, dış görüşler değil.

3. Kendinden Şüphe Duyduğunuz Anlar

Hiç aynaya bakıp “Bu ben miyim?” diye sordunuz mu? İşte küçük bir gerçek: Bu sizin çekiciliğiniz, görünüşünüz ya da sürdüğünüz deodorantla ilgili değil.

Aseksüellik, partnerin çekiciliği hakkında bir yorum değil, kişinin nasıl bir çekim deneyimlediğiyle ilgilidir. Değeriniz içseldir ve partnerinizin cinsel yönelimiyle tanımlanmaz.

4. Anlayışsızlık

Bazen kendinizi yabancı dilde bir kitap okuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Kafa karışıklığı anları olacaktır ancak bu noktada araştırmanız ve soru sormanız devreye giriyor.

Sorduğunuz her soru, okuduğunuz her makale partnerinizi daha iyi anlamaya bir adım daha yaklaştıracaktır.

5. İlişkideki Paylaşımlarınızı Düşünün

Filmlerden veya kitaplardan etkilenerek romantik senaryoları belli bir şekilde hayal etmiş olabilirsiniz. Aseksüel bir partnerle yakınlık farklı görünebilir ancak aynı derecede derin olabilir.

Derin sohbetleri, paylaşılan anları ve duygusal iletişimi düşünün. Kalabalık bir restoran yerine rahat bir kafeyi seçmek gibi; her ikisinin de kendine has bir çekiciliği var.

6. Yalnızlık Duygusu

Böyle bir ilişkide tek kişinin siz olduğunuzu hissettiğiniz anlar olabilir.

İnsanların aseksüel bireylerle çıkma deneyimlerini paylaştıkları toplulukları, çevrimiçi forumları veya destek gruplarını araştırın. Yalnız olmadığınızı bilmek rahatlatıcı bir merhem olabilir.

Aseksüel Biriyle Birlikte Olmanın Avantajları

Zorluklar her zaman karşınıza çıkacaktır fakat aseksüel biriyle sevgili olmak benzersiz keyifler ve deneyimler de sağlayacaktır.

1. Duygusal İlişkinin Derinliği

Güzelliğin dalgalarda değil, altındaki sakin ve renkli dünyada olduğu okyanusun derinliklerine daldığınızı hayal edin.

Aseksüel bir partnerle ulaşabileceğiniz duygusal derinlik budur. Yoğun, tatmin edici ve çoğu zaman kelimeler duyguların verdiği haz kadar bu hissi veremiyor.

2. Fizikselin Ötesinde Bir Dünyayı Keşfetmek

Bunu daha önce hiç duymadığınız yeni bir müzik türüyle tanıştırıldığınızdaki hissiniz gibi düşünün. Başlangıçta alışılmadık görünebilir, ancak kısa sürede ruhunuzla rezonansa giren ritimler ve melodiler bulacaksınız.

Aseksüel biriyle sevgili olmak, sevgi ve yakınlığın fiziksel boyutun ötesinde pek çok boyuta sahip olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

3. Söylenmeyen Şeylerin Gücü

Tek bir bakışın her şeyi anlattığı o anları biliyor musun? Yoksa sessizlik çok şey anlatır mı?

Odak noktasının fiziksel yakınlıktan uzaklaşmasıyla kendinizi, sizi ve partnerinizi tamamen farklı bir düzeyde birbirine bağlayan keskin bir anlayış duygusu, bir sezgi geliştirirken bulabilirsiniz.

4. Küçük, Anlamlı Anları Kutlamak

Bu, cümlelerin bittiği andır, birlikte sessiz bir yürüyüşün tadını çıkarmak veya ortak hobiler üzerinde araştırma yapmak kadar basit olabilir.

Toplumsal beklentilerin gürültüsü azaldığında bu anların sade, tatlı notaları daha da belirginleşiyor.

5. Toplumsal Normlardan Uzaklaşmak

Tipik ilişki kriterlerine uyma baskısı olmadan, bir özgürleşme duygusu vardır. Bu, size boş bir tuval verilmesi ve benzersiz aşk hikayenizi önceden tanımlanmış şablonlar olmadan boyama özgürlüğü verilmesine benzer.

6. Daha Fazla Empati ve Anlayış

Farklı bir çekim deneyimine sahip biriyle etkileşime geçmek empati konusunda bir ders olabilir. Onların yerine geçmeyi, dünyayı onların gözünden görmeyi ve bu süreçte ufkunuzu genişletmeyi öğrenirsiniz.

7. Paylaşarak Gelişmek

İkiniz de ilişkinizi sürdürürken, kişisel gelişim için muazzam bir potansiyel bulursunuz. Öğrenilen dersler, aşılan zorluklar ve kutlanan sevinçler, karşılıklı evrimin zenginleştirici yolculuğuna katkıda bulunur.

Her Şey Kalbi Kalbe Bağlamakla İlgili

Ritim ve adımların her çifte özel olduğunu unutmamak önemlidir. Her ilişki, kendi zevkleri ve zorluklarıyla birlikte kendi hikayesini anlatır.

Aseksüel bir kişiyle çıkmak söz konusu olduğunda, mesele yalnızca belirli bir yönelimin nüanslarında gezinmekle ilgili değil, aynı zamanda etiketin arkasındaki insanı gerçekten anlamak ve kucaklamakla da ilgilidir.

Aşk bir sanattır; duyguların, deneyimlerin ve anların senfonisidir. Bu sadece fiziksel çekimin ritminden daha fazlası. Duygusal bağın, karşılıklı saygının ve ortak hayallerin uyumlu melodileriyle ilgilidir.

Herhangi bir ilişkinin güzelliği, özellikle de aseksüel biriyle sevgili olmak, ilişkinin derinliğinde, anlayışında ve ortak keşif yolculuğunda yatar.

Her birimiz, cinsel yönelimimiz ne olursa olsun anlayış, saygı ve gerçek bağ ararız.

Yani, kendi aşk hikayenizin sayfalarını çevirirken, anların kıymetini bilin, zorlukları kucaklayın ve sadece yönelimi değil, kalbi ve ruhu da görmeyi her zaman hatırlayın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

  1. İnsanlar ortak paydada buluştukları sürece, onlar haricinde bence kimseyi sorgulayamaz. Bazı durumlarda cinsellikten daha önemli duygular vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!