Perşembe, Mayıs 16, 2024
Ana SayfaHayatKız Arkadaşınıza Asla Söylememeniz Gereken 10 Ölümcül Söz

Son Yazılar

Kız Arkadaşınıza Asla Söylememeniz Gereken 10 Ölümcül Söz

Kız arkadaşınız çok sabırlı olabilir ve siz de biraz patavatsız ama kız arkadaşa söylememeniz gereken sözler var. İşte detaylar yazımızda.

“Aşk ilişkisinin taşlı denizlerinde yolumuzu bulmaya gelince, erkekler olarak kız arkadaşa söylememeniz gereken bazı sözleri bilmemiz önemlidir. Çünkü bu sözler, ilişkimizi zedeleyebilir ve gemimizin kazaya uğramasına sebep olabilir. Örneğin, eski sevgilinizle olan anılarınızı paylaşmak ya da onunla ilgili övgülerde bulunmak, kız arkadaşınızın kendisine güvensizlik hissetmesine neden olabilir. Ayrıca sürekli eleştirmek ve karşı tarafın duygularını umursamamak da ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, gemiyi kazadan uzak tutmak için biz erkekler olarak yapabileceğimiz en iyi şey; dürüst olmak, iletişimi sıcak tutmak ve birbirimize saygılı davranmaktır.”

Neden Söylenmemesi Gereken Sözler Sarfediyoruz

kız arkadaşa söylememeniz gereken sözler

Kaç kez potansiyel olarak ilişkiyi tehdit eden bir şeyi ağzından kaçırdın ve sonra hemen pişman oldun – ilk etapta bunu söylemene neden olan şeyin ne olduğunu merak ettin mi? Temelde erkekler, daha az gelişmiş bir empati kurma becerisine sahiptir. [Sonra Bunu Oku: Kadınlar Bir İlişkide Ne İster?]

Kadınlar genellikle kendilerini bir başkasının yerine koyabilir ve üzme ve/veya aşağılama potansiyelini hemen fark edebilir. Bu nedenle, bir kadın farkında değilmiş gibi davranarak incitici bir şey söylerse, bunu isteyerek yaptığına bahse girebilirsiniz.

Erkekler ise tam tersidir. Yakın çevrelerindeki insanları neyin üzeceğine dair gelişmiş bir anlayıştan yoksun olarak, akıl almaz bir patavatsızlıkla akıllarına gelen şeyi söyleyebilirler… Her şeyin yolunda gittiği bir ilişki istiyorsanız, kız arkadaşa söylememeniz gereken sözler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İşte dikkat etmeniz ve asla söylenmemesi gereken ölümcül 10 cümle.

Kız Arkadaşa Söylememeniz Gereken Sözler: 10 Ölümcül Cümle

Bu nedenle, 3. Dünya Savaşı’nı ilişkinizin kalbinde başlatmaktan kaçınmanıza yardımcı olmak için, yaptığımız en yaygın hataları ve bunlardan nasıl kaçınılacağını okuyun.

1. ‘Bu kadar duygusal olma’

Harika bir başlangıç çocuklar! Tek satırlık ilk on listesini bir araya getirmek zorunda olsaydınız, bu tam orada olurdu. Zihninizde, ona sakinleşmesini ve konuşmada daha mantıklı bir yol izlemesini tavsiye ediyor olabilirsiniz, ama onun zihninde çok daha fazlasını söylüyorsunuz. [Sonra Bunu Oku: Bencil Sevgili Özellikleri]

Ona göre, onun mantıklı düşünmekten aciz olduğunu, bu bariz kusurun cinsiyetinin tamamına yayıldığını ve duygularını tam olarak kontrol etme becerisi hakkında bir açıklama yaptığınızı varsayıyorsunuz.

Siz ona, biraz daha mantıklı olması gerektiği hususunda iyi niyetle açıklama yapmaya çalışırken ‘Bu kadar duygusal olma’ cümlesini kurduğunuz anda bittiniz demektir.

2. ‘Kadın ne kadar seksi değil mi?’

Kız arkadaşınızla dışarıda zaman geçirirken başka kadınlara bakıyor olabilirsiniz, yakalanmadığınız sürece sorun yok ama baktığınızı anlarsa üzüleceğini de biliyor olmalısınız. Buna benzer şekilde size göre çok güzel ya da seksi bir kadın gördüğünüzde düşüncelerinizi sesli ifade etmeniz sonunuzu getirebilir. Kız arkadaşa söylememeniz gereken sözler arasında elbette başka kadınları fiziksel olarak övmeme gelir. Yani bir kadın güzel olabilir, fakat bunu dile getirdiğinizde kız arkadaşınız bu sözü ‘ondan daha güzel ve alımlı’ olarak algılayacaktır. Gerçi böyle düşünmesi de gayet normal.

Birini beğenmenin ve bunu söylemenin nesinin yanlış olduğunu çözemiyorsanız, o zaman bir an için kendinizi onun yerine koyun. Aynı şeyi yoldan geçen bir erkek için söylese mutlu olur muydunuz? HAYIR? Empati harika bir şey değil mi? [Sonra Bunu Oku: Toksik Kız Arkadaş Belirtileri]

3. ‘Berbat görünüyorsun.’

Bazı günler diğerlerinden daha kötü geçebilir ya da insanların bazen morali bozuk veya modları düşük oldukları için kendileriyle yeterince ilgilenmezler. Bununla birlikte hasta, yorgun, gergin ya da sıcaktan bunalmış olabilir ya da aldığı bir haber sebebiyle etkilenmiş bir ruh halini taşıyabilir. Bu tip durumlarda erkekler genellikle akıllarına gelen şeyi söyleme taraftarı olsalar da, bazen çenelerini tutmalarında fayda var. Kız arkadaşınıza ‘kötü görünüyorsun’ ya da ‘bu ne hal, berbat haldesin’ gibi görünüşünü olduğu gibi paylaşmak iyi bir fikir olmayacaktır.

Ona bir iltifat et, kendini daha iyi hissetmesini sağla. Bunu yapmak apaçık bir yalan gibi hissettirecek kadar berbat görünüyorsa, o zaman çeneni kapalı tut ve hiçbir şey söyleme. Bu tavsiyeye kulak asmazsanız, bir sonraki hafta kendinizi koltukta uyuyor bulabilirsiniz.

4. ‘Yanılıyorsun.’

İnsanlar bazen hata yapabilir ve bilmedikleri bir konuda yanlış bilgi paylaşabilirler. İlişkilerde de durum böyledir ve bu normaldir. Fakat insanlar hata yaptıklarını veya yanıldıklarını hızlı bir şekilde kabul etmeme eğilimindedirler. Kız arkadaşa söylememeniz gereken sözler arasında ‘Yanılıyorsun’ veya ‘Amma salladın ha’ gibi cümleler bulunur. Bu cümleleri kurmadan önce 100 defa düşünmenizi tavsiye ederim.

Kadınların hafızasının erkeklerden daha iyi olduğu söylenir ve geçmişte yaşanmış farklı konuları birbiriyle ilişkilendirip bir bütün halinde kullanma yeteneklerine sahiplerdir. Yani erkekler tek bir konuya odaklanıp, onunla ilgilenmek isterken, kadınlar akıllarında bir çok konuyu birleştirebilirler. Bu sebeple bir kadınla söz dalaşına girip, makul yollardan kazanan bir erkek görülmemiştir. Kız arkadaşına ‘yanılıyorsun’ dedikten sonra kronolojik olarak sizin geçmişte yanıldığınız bir çok konu yüzünüze vurulabilir. [Sonra Bunu Oku: Erkeklerin Eşlerinden Soğuma Nedenleri]

Her şeyin sonunda, kız arkadaşınız sadece gücenmiş hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda tepkilerinde haklı çıkacaklar. Ve bu ne dayanılmaz bir kombinasyon.

5. ‘Regl döneminde misin sen?’

Vay! Bunu kim söylerdi? Ah evet – dünya gezegeninin erkek nüfusunun yarısı. Bir kadının davranışını tamamen adet döngüsüne indirgemek, ileriye dönük bir yol değildir. Kadınlar adet dönemlerinde ve elbette gebe olduklarında, hormonal değişikliklerden dolayı farklı ruhsal değişiklikler yaşayabilirler ve bu gayet normaldir. Erkeklerin asla yaşamayacakları bu durumları bilmeden, en ufak bir sinirlilik halinde kız arkadaşına ‘adet mi oldun sen?’ gibi bir soru sorması, kadınları gerçekten sinirlendirir.

6. ‘Nereye gidiyorsun?’

Erkeklerin kız arkadaşlarını merak edip sorular sorması ülkemizde normal kabul edilir. Aşırı kıskanç, sahiplenici ve kontrol amaçlı olarak sorular ise güven probleminin işaretidir. Kız arkadaşınıza masumca sorular soruyorsanız ve mesela bir yere gideceği zaman nerede olacağını soruyorsanız, tepki görmeyeceğiniz kesin. Fakat ona güvenmediğinizi hissettirecek herhangi bir soru ‘sen giderken bana soruyor musun?’ gibi bir geri dönüş almanıza ve ilişkide gerginlik yaşamanıza sebep olacaktır.

7. ‘Doğum günün ne zaman?’

Gerçekten mi? Hadi ama ciddi olamazsınız. Doğum günü veya yıl dönümü gibi önemli bir tarihi unutmaktan başka hiçbir şey sevgilinizi rahatsız edemez. Kendini istenmeyen ve önemsiz hissetmesine neden olur ve sadece senin aptal gibi görünmenle sonuçlanır. Gerçekten unuttuysanız, başka bir kaynaktan öğrenin ve sonrası için de teknolojiden faydalanın ve cep telefonunuzun takvimine kaydedin. [Sonra Bunu Oku: Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır]

8. ‘Bu sana hiç yakışmamış.’

Kız arkadaşınız kendisine yakışan ya da beğendiği bir şey giydiğinde ‘Bu sana hiç yakışmamış.’ diyecek kadar açık sözlü olmanıza gerek yok. Ona güzel göründüğünü söyle ama sonra başka bir elbise öner ve bunun daha da güzel görüneceğini düşündüğünü söyle, belki bunu söylemeniz daha uygun olacaktır.

Kıyafetleri hakkında ne düşündüğünüzü o da merak ediyorsa söyleyin, genellikle fikrinize uyacaktır. Yorumlarınızın düşünceli ve onun duygularını incitmeyeceğine olduğundan emin olun.

9. ‘Ah, Selin yaaa.’

Kız arkadaşının adı Selin ise, bunda yanlış bir şey yok. Ancak, Selin eski bir kız arkadaşınız veya aklınızın takık olduğu bir kız ise, o zaman başınız büyük belada demektir. Özellikle cinsellik yaşadığınız bir anda ağzınızdan kaçırırsanız, durum daha da benzersiz olacaktır. Tavsiyemiz, Selin’i unutana kadar kız arkadaşınıza ‘sevgilim, aşkım, bebeğim’ demeye devam edin.

10. ‘Üzgünüm, dinlemiyordum.’

Biz erkekler, ortalama bir kadının etkili konuşma yeteneğinin çok gerisinde kaldığımız için dinleme konusunda da pek iyi olduğumuz söylenemez. Kadınlar saatlerce konuşabilir, dinleyebilir ve söylenenler üzerinde derin düşünebilir. Bir erkeğe göre, bu hemen hemen işkence teşkil ediyor. Bu akşamki futbol maçını, istediğimiz yeni PlayStation oyununu veya ofiste çalışmaya yeni başlayan kurnaz yeni personeli düşünmeye başlamadan önce yaklaşık 10 dakikayı idare edebiliriz. [Sonra Bunu Oku: Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Davranır]

On dakikadan uzun bir konuşmaya odaklanmak genel olarak erkekler açısından zordur ve çoğunlukla dinleme modundan çıkarak aklımıza takılan başka konuları düşünmeye yönleniriz. Bununla birlikte, dikkat edin, çünkü kadınlar azalan bir dikkat süresini saptama konusunda esrarengiz bir yeteneğe sahiptir ve her zaman sizi dinleyip dinlemediğinizi görmek için test etmenin bir yolunu bulacaktır.

Yakalanırsan, başın belada demektir. Bir kadının zihnine göre, söyleyeceklerine %100 odaklanmamak fizyolojik bir kusur değildir – bu, ona saygı duymadığınızın ve onun sizin için önemli olmadığının bir işaretidir. Bu durumda, en azından yakın gelecek için evlilik planlarınıza veda edebilirsiniz.

Kız Arkadaşa Söylenmemesi Gereken Sözler

Bu kelimeler ve ifadeler üzerinde uzun uzun düşünün ve bir dahaki sefere özel biriyle sohbet ettiğinizde bunları kullanmaktan kaçındığınızdan emin olun. Pürüzsüz sular vaat etmeyeceğiz, ancak bu tavsiyeye kulak vermeniz kesinlikle yolculuğunuzu çok daha az çalkantılı hale getirecektir!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!