3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaHayatDiş Beyazlatma Kalemi Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken 10 Şey

Son Yazılar

Diş Beyazlatma Kalemi Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken 10 Şey

Filmlerde, dergilerde veya internette gördüğünüz fotoğraflarda bulunan insanların bembeyaz dişleri hangimizin ilgisini çekmedi ki? Bir çok insan da sararmış ya da lekeli dişlerden nasıl kurtulabileceğini araştırıyor. Diş beyazlatma kalemi de kullanılabilecek yöntemlerden birisidir.

Lazer beyazlatma tedavileri ve diğer profesyonel uygulamalar pahalı ve birçok kişi bu sebeplerle tercih etmiyor olsa da, beyazlatma kalemleri evde dişlerini beyazlatmak isteyenler için uygun fiyatlı bir seçenek sunuyor. Peki diş beyazlatma kalemi kullanmadan önce bilinmesi gereken şeyler nelerdir? İşte bembeyaz dişlere sahip olmak için uygun fiyatlı bu yöntem yazımızda…

Diş Beyazlatma Kalemi Hakkında Önemli Bilgiler


Diş beyazlatma kalemi uygulamadan önce bilinmesi gereken temel konuları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1. Kalem seçimi yapmalısınız

Bembeyaz dişlere sahip olmak için karar verdiniz ve en uygun fiyatlı ve işe yarayan diş beyazlatma kalemi arıyorsunuz. Beyazlatıcı diş kalemi önerilerimiz, sizin seçiminize yardımcı olacaktır.

2. Diş eti çekilmesi ya da kanaması olanlar

Diş eti çekilmesi ya da diş eti kanaması olan kişilerin diş beyazlatma kalemi kullanması önerilmemektedir. Eğer yine de bu kalemlerden kullanmayı kafanıza koyarsanız, lütfen diş hekiminize danışmanızı öneririz.

3. Anne adayları kesinlikle kullanılmamalı

Diş beyazlatma kalemlerinde kullanılan hidrojen peroksit maddesi hamile kadınlar için risk faktörü oluşturduğu ve doktora danışmadan kesinlikle kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Dişleriniz güzel görünecek diye sakın hamileyken bu kalemleri kullanmayı denemeyiniz.

4. Diş etinize temas etmemeli

diş beyazlatma kalemi hakkında bilinmesi gerekenler

Diş beyazlatma kalemi kullanacağınız zaman, mutlaka dikkat etmeniz gereken şeylerden biri, kalemin diş etlerinize değmemesi olacaktır. Diş etinize değdiği zaman dişinizde ton farkına sebep olabiliyor. Yani dikkatli dikkatli ve yavaş yavaş sürmeye dikkat edin.

5. Kullanmadan önce dişler fırçalanmalı

Diş beyazlatma kalemini kullanmadan önce dişlerinizi fırçalayıp tertemiz yapmanız gerekiyor. 2 hafta kadar kullandıktan sonra renk değişimini farkedeceksiniz. Dişlerinizi temizlerken gerekiyorsa dip ipi de kullanmanızı tavsiye ederiz.

6. Dişlerinizin kuru olması gerekli

Diş Beyazlatma Kalemi Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken 10 Şey

Kuru dişlere uygulanması gereken beyazlatma kalemi, uygulamadan sonra 1 dakika kadar bekleyerek diş üzerinde kurumasını beklemelisiniz. Sonrasında 10 dakika boyunca hiç birşey yememeli ve içmemelisiniz. Bazı diş beyazlatma kalemlerinde bu süre 15 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Bu sebeple kullanım klavuzunu mutlaka okumalısınız.

7. Ilık suyla ağız durulanmalı

10 dakika bekledikten sonra ağzınızı ılık suyla güzelce durulamalısınız.

8. Diş dışında temas olmamalı

Diş beyazlatma kalemi kullanırken yanlışlıkla dudaklarınıza ya da yanaklarınıza kalemin ucu değerse hafif bir beyazlık oluşturur. Bu sebeple uygulama esnasında buna dikkat etmelisiniz. Eğer jel cildinize değerse bol suyla yıkamalısınız. Bu arada yeri gelmişken söyleyelim, evde çocuk varsa, aman dikkat! Ulaşamayacağı bir yerde saklayın!

9. Uzun süreli kullanımlarda ara verilmeli

Diş beyazlatma kalemlerinde kullanılan jeller ağız mukozasına ve diş etlerine uzun kullanımlarda zarar verebiliyor. Bu sebeple kullanım kılavuzunda yazan bilgileri dikkatlice okumalısınız. Bazılarında 2 hafta kullanım ve sonrasında 1 hafta kullanılmaması tavsiye ediliyor.

10. Diş beyazlatma kalemi tek başına yeterli değil

Diş beyazlatma kalemi pratik ve fiyatı bakımından kullanımı kolay bir ürün. Fakat sadece bu yeterli değil. Mümkünse öğünlerinizden sonra dişlerinizi fırçalayın ve diş gargarası ile de desteklerseniz, bembeyaz dişlere daha hızlı kavuşursunuz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!