Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaTeknolojiEn İyi 5 PC Toplama Sitesi ile Toplama Bilgisayar Oluşturabilirsin!

Son Yazılar

En İyi 5 PC Toplama Sitesi ile Toplama Bilgisayar Oluşturabilirsin!

Bilgisayar toplama artık çocuk oyuncağı, işte PC toplama için kullanabileceğiniz en güzel ve popüler toplama bilgisayar siteleri.

Kendi bilgisayarınızı kendiniz mi oluşturmak istiyorsanız doğru sayfaya geldiniz. PC toplama için tüm dünyada en çok kullanılan popüler bilgisayar toplama sitelerini sizler için araştırdık. İşte bence toplama bilgisayar için kullanabileceğiniz en iyi 5 web sitesi:

Kişiselleştirilmiş bir bilgisayar oluşturmak, özellikle yeni başlayanlar için oldukça sinir bozucu olabilir. Neyse ki, internette pc toplama için bir çok web sitesi var.

EN İYİ PC TOPLAMA SİTELERİ

Toplama bilgisayar oluşturmak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, donanımların birbiriyle uyum içinde çalışması ve bunun neticesinde en iyi performansı vermesidir. Sizler için araştırdım ve sizlere bilgisayar toplama için muhteşem fikirler verecek 5 web sitesini belirledim:

1. CyberPowerPC (Yeni Başlayanlar için En İyisi)

pc toplama siteleri
 • Uzmanlık alanı: oyun, dizüstü bilgisayarlar, içerik oluşturma
 • Maliyet: 700 ila 6,000 ABD Doları
 • Özellikler: Sanal Gerçeklik, 4K HD, Sıvı Soğutma, Hız Artırma
 • Dağıtım: ABD, Kanada
 • Garanti: üç yıl işçilik, bir yıllık parça

Geniş donanım çeşitleriyle tanınan CyberPowerPC, pc toplama konusunda fiyatları en uygun olan sitelerin başında geliyor. Burada 769 $ gibi düşük bir fiyata temel bir oyun masaüstü bilgisayarı oluşturabilirsiniz. Site ayrıca Affirm aracılığıyla finansman seçenekleri de sunuyor.

Ek olarak, profesyonel oyuncular için tasarlanmış özel yapım oyun donanımları da bulabilirsiniz. CyberPowerPC ayrıca profesyonel kablo yönetiminden ayrıntılı su soğutma çözümlerine kadar çok çeşitli hizmetler sunuyor.

Web sitesinde ayrıca bileşenleri bütçenize göre sıralayan özel bir PC ve dizüstü bilgisayar toplama aracı vardır. Ayrıca oynamak istediğiniz oyunu ve tercih ettiğiniz ayarları da girebilirsiniz. CyberPowerPC daha sonra FPS, çözünürlük ve daha önce ayarladığınız diğer parametreleri yerine getirmek için PC parçalarını oluşturacaktır.

Ancak CyberPowerPC, ülkemize dağıtım yapmamakta, burada oluşturduğunuz parçaları not ederek Türkiye’deki pazarda satınalabilirsiniz.

2. iBuyPower (Deneyimli Oyuncular için En İyisi)

bilgisayar toplama siteleri
 • Uzmanlık alanı: dizüstü bilgisayarlar, medya, oyun
 • Maliyet: 800 ila 10.000 ABD Doları
 • Özellikler: Hız Aşırtma, Sanal Gerçeklik, 4K HD, Sıvı Soğutma
 • Dağıtım: ABD, Kanada
 • Garanti: üç yıl işçilik, bir yıllık parça

iBuyPower, deneyimli oyunculara yönelik özel bir bilgisayar üreticisidir. 1999 yılında kurulan şirket, yeni başlayan bilgisayar üreticileri için kafa karıştırıcı olabilecek göz korkutucu bir donanım çeşitliliği sunuyor. Ancak, araştırmasını yapmış veya PC oluşturma deneyimine sahip olanlar için bir cennet burası.

Fiyatlandırma açısından, iBuyPower 1.000 doların altında oyun sistemlerine sahiptir. Ayrıca su soğutma, temel kablo yönetimi, hız artırma ve özel kasalar gibi hizmetler de sunuyor.

iBuyPower’ın web sitesinde ayrıca PC toplama sürecini basitleştiren bir Kolay Bilgisayar Toplama Aracı bulunuyor. En baştan, işlemciniz olarak AMD veya Intel arasında seçim yapmanızı istiyor. Bundan sonra, yapılarından bazılarını sizlerle paylaşıyor. Tercihlerinizi daha da özelleştirmek için fiyat, depolama, görsel bellek ve diğer özellikler gibi filtreleri de kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca iBuyPower’ın sunduğu çoğu satın alma için 30 günlük para iade garantisi. Ancak, iBuyPower, taşıma ve nakliye ücretini kendisi karşılamıyor. Ek olarak, bazı ürünler de %15 stok ücreti talep edebiliyor.

3. Digital Storm (Uluslararası Müşteriler için En İyisi)

toplama bilgisayar siteleri
 • Uzmanlık Alanı: Workstation, Dizüstü Bilgisayarlar, Oyun
 • Maliyet: 1.000 ila 3.000 ABD Doları
 • Özellikler: 4K HD, Hız Artırma, Sanal Gerçeklik, Sıvı Soğutma
 • Dağıtım: Uluslararası
 • Garanti: üç yıl işçilik, bir yıllık parça

Amerika Birleşik Devletleri dışındaysanız, Digital Storm‘un özel olarak oluşturulmuş PC toplama sihirbazını mutlaka denemelisiniz. Uluslararası gönderim sağlayan birkaç özel bilgisayar şirketinden biri olan firma, 2002 yılında kuruldu ve profesyonel ve oyun amaçlı kullanım için özel bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar satıyor.

Digital Storm ayrıca listemizdeki en uygun fiyatlı oyun bilgisayarlarından bazılarını da müşterilerine sunuyor. Örneğin Lynx Mid Tower, 1.000 dolardan başlar ve iki özel GPU ile birlikte geliyor. Ödeme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Aylık geri ödemeli finansman seçenekleri de sunuluyor.

Garanti sürelerini işçilik için altı yıla, parçalar için dört yıla kadar uzatabilirsiniz. Digital Storm, karmaşık kurulumlar ve yenilikçi sulu soğutma konfigürasyonları yapmakla da biliniyor.

Ancak bu bilgisayar üreticisinin diğer rakipleri kadar envanteri yok. Web sitelerinde ayrıca sınırlı seçeneklere sahip bir bilgisayar toplama aracı vardır.

4. Xidax (En İyi Garanti Süresi)

toplama pc sihirbazı

Uzmanlık Alanı: Sunucular, İş İstasyonları, Dizüstü Bilgisayarlar, Oyun

Maliyet: 800 ila 15,000 ABD Doları

Özellikler: Sanal Gerçeklik, 4K HD, Hız Artırma, Sıvı Soğutma

Dağıtım: Uluslararası

Garanti: Ömür Boyu Garanti

Xidax‘ı rakiplerinden ayıran şey, PC sistemleri için ömür boyu işçilik ve parça garantisidir. Ancak, kısa garantileri olan AMD ekran kartları ve sıvı soğutma bileşenleri gibi birkaç istisna vardır.

Xidax genellikle kusurlu bileşenleri ücretsiz olarak değiştirir. Bilgisayarınızın herhangi bir parçasının hasar görmesi durumunda onarım yapılabilir. Xidax ayrıca yüzde 20 yeniden stoklama ücretine tabi olarak 45 günlük para iade garantisi sunuyor.

Şirket ayrıca en ucuz temel oyun masaüstü bilgisayarlarından bazılarını sunuyor ve aynı zamanda birlikte iyi çalışan uyumlu bileşenlere odaklanan kaliteli özel PC toplama sihirbazı ile biliniyor. Xidax’ın çevrimiçi kataloğu da iyi bir şekilde sunulmuş olup, az güçlü X-2’yi en güçlü X-10 modellerine listeler.

Ancak, Utah merkezli bu özel bilgisayar üreticisi, iBuyPower ve CyberPower PC ile aynı çeşitliliğe sahip değil. Xidax’ın sunduğu diğer hizmetler arasında özel tasarım kasalar, RGB aydınlatma, CPU çıkarma (delidding) ve daha hızlı sevkiyat yer alıyor. Aylık taksit seçeneği de var.

5. NZXT’den BLD (PC Toplama Konusunda En İyisi)

pc toplama uygulaması

Uzmanlık Alanı: PC, İçerik Oluşturma, Medya

Maliyet: 700 ila 4,000 ABD Doları

Özellikler: Sanal Gerçeklik, 4K HD, Hız Artırma, Sıvı Soğutma

Dağıtım: ABD, Kanada

Garanti: iki yıl işçilik, bir yıl parça

Listemizdeki pc toplama aracı bulunan web siteleri karşılaştırıldığında, BLD nispeten yenidir. Marka, popüler PC çevre birimleri ve donanım üreticisi olan NZXT’nin bir yan kuruluşudur. Ayrıca, yeni başlayanların ve deneyimli bilgisayar üreticilerinin çabucak takdir edebileceği en kapsamlı bilgisayar toplama araçlarından birine sahiptir.

Önceden yapılandırılmış sistemlere sahip çoğu bilgisayar üreticisinin aksine, BLD size donanımınızı oluşturma konusunda tam bir özgürlük sunuyor. Web sitelerinde bir dizi soruyu yanıtlayarak, kişisel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize hitap eden bir bilgisayar oluşturabilirsiniz.

Ayrıca bütçenizi, oynamayı düşündüğünüz ana oyunu ve donanımınız için en iyi bileşenleri sıralamak için diğer parametreleri de seçebilirsiniz. Tüm filtrelerinizi girdikten sonra, size birkaç önerilen yapı sunar. Kullanıcılar, RGB aydınlatma, soğutma, renk şemaları ve daha fazlası gibi çevre birimleri ekleyerek birimlerini yapılandırmaya devam edebilir.

BLD ayrıca ünitenizi sipariş ettikten sonra yalnızca 48 saatlik hızlı sevkiyata sahiptir. Ancak şirket ayrıca nakliye ve montaj için 350 $ sabit ücret talep ediyor.

EN İYİ PC TOPLAMA UYGULAMALARI

Burada listelenenler, çevrimiçi olarak en iyi özel PC toplama hizmeti sunan web sitelerinden yalnızca birkaçıdır. Alienware, AVADirect, Maingear, Falcon Northwest ve Velocity gibi daha pek çok isim var, bunlara da bakabilirsiniz.

Seçtiğiniz en iyi bilgisayar toplama sitesi ne olursa olsun, satın aldığınız donanımın makul parça ve işçilik kapsamına sahip kaliteli bir sistem olduğu gerçeğinden dolayı rahatlayabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!