Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaSözlerEn Şık Cuma Mesajları, En Güncel Cuma Mesajları

Son Yazılar

En Şık Cuma Mesajları, En Güncel Cuma Mesajları

2024 yılı için en güncel, resimli, anlamlı, ayetli, dualı, kısa, uzun mesaj gönderebileceğiniz en şık Cuma mesajları paylaşarak sevindirin.

Bu mübarek cuma gününde siz de sevdiğiniz insanlarla en şık cuma mesajları paylaşmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. İşte sizler için hazırladığımız ve başka sitelerde göremeyeceğiniz en güncel cuma mesajları sayfamız.

en şık cuma mesajları
Resimli Cuma Mesajları

Müslümanlar için Cuma günlerinin anlamı perşembe gecesinden başlar, cuma gece yarısına kadar sürer. Abdestler alınır, dualar okunur, öğle vakitlerinde Cuma namazına gidilir.İşte böyle manevi değeri yüksek bir günde siz de Cuma mesajları ile değer verdiğiniz insanları sevindirebilirsiniz. En şık cuma mesajları ile 2024 yılına özel en güncel cuma mesajları sayfamıza hoş geldiniz.

En Şık Cuma mesajları 2024

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır. (Cuma Suresi, 9. Ayet) Hayırlı cumalar…

en güncel cuma mesajları
en güncel cuma mesajları

İbadetlerinizi yerine getireceğiniz bir Cuma günü diliyorum. Hayırlı Cumalar

Resimli Cuma Mesajları

Anlamlı Mesajlar

Hayırlara vesile olan Cuma gününde duanız bol, tövbeniz kabul olsun…

en güncel cuma mesajları
en güncel cuma mesajları

Hastalıkların, doğal afetlerin, kötülüklerin son bulacağı…Yerini sağlığın, mutluluğun, iyiliğin alacağı bir Cuma diliyorum. Hayırlı Cumalar…

en şık cuma mesajları
en şık cuma mesajları

Ağustos ayının ilk Cuma günü mübarek olsun, tüm niyetleriniz kabul olsun.

En Güncel Cuma Mesajları

en güncel cuma mesajları
en güncel cuma mesajları

Cuma gününüz hayır olsun, dualarınız kabul olsun…

en şık cuma mesajları

Yüreğinizden geçen dualarınız bu mübarek Cuma gününde kabul olsun Hayırlı Cumalar

en güncel cuma mesajları
en güncel cuma mesajları

Tövbelerin kabul olacağı, duaların yankılanacağı bu anlamlı günü en hayırlı şekilde geçirmeniz dileğimle Hayırlı Cumalar

en şık cuma mesajları
en şık cuma mesajları

Allah’ım! Senden bu günün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. Cumanız mübarek olsun.

en şık cuma mesajları
Dualı Cuma Mesajları

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

en şık cuma mesajları
en şık cuma mesajları

Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin! Tüm müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

en şık cuma mesajları
en şık cuma mesajları

Camilerden ezan sesi, kalbinizden iyi niyet, dilinizden dualar eksik olmasın Cuma gününüz mübarek olsun.

Dilerim bu Cuma gününde küslük son bulur, yüzünüzde gülücükler oluşur, Cumanız hayır olur…

en şık cuma mesajları
en şık cuma mesajları

Müslümanların bayramı sayılan Cuma gününüzü en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

en şık cuma mesajları

Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun! Cumanız mübarek olsun.

en şık cuma mesajları
en şık cuma mesajları

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı cumalar.

Ayetli Mesajlar

Cumanız mübarek olsun. Gününüz maddi ve manevi anlamda aydınlık, gönlünüz hoş olsun. Sizi kedere, üzüntüye sevk edecek ne kadar olumsuzluklar varsa sizden her daim uzak olsun. Allah sonumuzu hayretsin. Kurtuluşa erenlerden eylesin.

en şık cuma mesajları
en şık cuma mesajları

Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla mutmain olur. (Ra’d Suresi, 28) Hayırlı Cumalar.

Kısa Cuma Mesajları

Bugün Cuma namazına katılmanız ve bol bol dua ve tövbe etmeniz dileğimle hayırlı Cumalar.

Bir sonraki Cuma’ya kavuşmayı dilerim. Umutla, duayla…Cuma gününüz mübarek olsun.

Bu mübarek Cuma gününde hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda ihsan eyle Allahım.

Melekler daima duacınız olsun… Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun… Sevgili Peygamberimiz, şefaatçiniz olsun… Cumanız mübarek olsun…

en şık cuma mesajları

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

en şık cuma mesajları

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun ne de dostlar unutulsun. Cumanız Mübarek Olsun…

Rabbim! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte AFF diyorum ve sığınıyorum Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin. Bizleri de AFF Eyle! Dua İle Hayırlı Cumalar…

Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Günahlara Kefaret Olan Namaz

Peygamberimiz, “Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her Müslüman’a farzdır.”(Ebu Dâvûd, Taharet, 129) buyurmuş ve:

“Kim tembellik ederek üç Cuma namazını terk ederse Allah o kimsenin kalbini mühürler.”(Tirmizî, Cuma, 354) anlamındaki sözleriyle cuma namazını mazeretsiz kılmayanların akıbetini bildirmiş, Cuma namazının faziletini şöyle beyan etmiştir:

“Bir kimse güzelce abdest alır sonra mescide gelir, susup okunacak hutbeyi dinlerse, gelecek cumaya kadar ve ondan sonraki üç gün içinde işleyeceği (küçük) günahları affedilir.” (Müslim, Cuma, 24)

“Beş vakit namaz ve cuma namazı diğer cuma namazına kadar -büyük günahları işlemediğin sürece- aralarında işlenen (küçük) günahlara kefarettir.” (Müslim, Tahâre, 14-15)

Hayırlı Cumalar


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SÖZLER kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!