Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaFacebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek İstiyorum Diyenlere Adım Adım Silme Rehberi

Son Yazılar

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek İstiyorum Diyenlere Adım Adım Silme Rehberi

Facebook en sık kullanılan platform, peki silme işlemini nasıl yapacağını biliyor musun? Evet, bu yazımda sizlerle artık bırakmak istediğinizde facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemini nasıl yapacağınızı adım adım anlattım.

Facebook silme ve dondurma adımları hemen hemen aynı işlemler uygulanarak yapılıyor. Bu sayfada sadece silme işlemini anlatacağım.

Facebook silme ve dondurma arasında fark ise çok basit. Facebook hesabını silme işleminden sonra 30 gün içerisinde işlemi iptal etmezseniz, bilgileriniz tamamen silinir. Dondurma işleminden sonra ise, hesabınıza yeniden gireceğiniz tarihe kadar kimse bilgilerinize, fotoğraflarınıza ulaşamaz. Yeniden giriş yaptıktan sonra, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

FACEBOOK KALICI OLARAK SİLME ÖNCESİNDE BİLMEN GEREKENLER!

Facebook hesabınızda silme işlemine başlamadan önce kontrol etmeniz gereken yerler var!

1. Facebook hesabınızı silme işleminden önce kontrol etmelisiniz. Yönettiğiniz ya da sahibi olduğunuz sayfa ve grup varsa ve bunların tek yöneticisi sizseniz hesabınızı sildikten sonra bunlar da silinecektir. Bu sebeple başka bir kullanıcıyı ya da farklı bir hesabınız varsa onu, yönetici olarak atamalısınız.

2. Facebook silme işleminden önce iki defa düşünmelisiniz. Çünkü bu güne kadar paylaştıklarınız, fotoğraflarınız vb. hepsi silinecektir. Tabi silme gününüzden sonra 30 gün içinde pişman olursanız, yeniden hesabınızı alabiliyorsunuz. Yazımın devamında sizlerle bunu da paylaştım.

3. Facebook hesabınızla bağlandığınız oyunlar ya da internet siteleri var mı, kontrol etmelisiniz. Özellikle para ödediğiniz ve belli bir yere geldiniz oyunları ve uygulamaları kaybedip mağdur olmak istemiyorsanız, giriş hesaplarınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.

– Uygulamalar ve internet siteleri sayfasına Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Not: ‘Facebook artık yaşlıların kullandığı platform, şimdilik dondurmak istiyorum‘ derseniz, bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ADIM ADIM FACEBOOK HESABINI SİLME İŞLEMİ

Facebook hesabı silme işlemi nasıl yapılır diye soruyorsanız, aşağıdaki işlemleri sadece iki dakikada geçerek, hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

1. Facebook hesabınıza giriş yapın ve aşağıda işaretlediğim aşağı bakan oka tıklayın.

facebook silme

2. Aşağı bakan oka tıkladıktan sonra, aşağı doğru inen bir menü listesi karşınıza çıkacak. Buradan da ‘Ayarlar ve Gizlilik‘ linkine tıklayın.

facebook silme

3. Bu sefer karşınıza başka bir menü kombinasyonu çıkacak. Burada da ‘Ayarlar‘ linkine tıklamalısınız.

facebook silme

4. Ayarlar linkine tıkladıktan sonra karşınıza başka bir sayfa çıkacak. Burada da ‘Facebook Bilgilerin’ linkine tıklayınız.

5. Açılan yeni sayfada ‘Dondurma ve Silme‘ seçeneğine tıklayın.

6. ‘Hesabı Sil‘ bölümüne tıklayıp, aşağıdaki lacivert tuşa da basarsanız, işlem tamam demektir.

7. Şifrenizi girdikten sonra facebook hesabını silme işlemini tamamlamış olacaksınız.

FACEBOOK SİLME LİNKİ

Bu adımların tamamını atlayarak da son sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Facebook silme linki: https://www.facebook.com/help/delete_account

İlave bir not düşmek gerekirse, eğer Facebook Messenger silme işlemini de gerçekleştirmek istiyorsanız, Facebook silme işlemini daha önce yapmış olmalısınız. Aksi takdirde Facebook Messenger silme işlemini yapamazsınız.

FACEBOOK SİLME ve SONRA GERİ ALMA

Silme işleminden sonra 30 gün içinde hesabınıza giriş yapmazsanız, hesabınız tamamen silinir. 30 gün içinde yeniden giriş yaparsanız silme işlemi iptal olacaktır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!