Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaBirinin Geçmişte Yazdığı Tweetler Nasıl Bulunur?

Son Yazılar

Birinin Geçmişte Yazdığı Tweetler Nasıl Bulunur?

Birinin ya da kendinizin eski tweetlerini bulmak aslında çok kolay! İşte geçmişte yazılan tweetler nasıl bulunur sorusunun cevabı yazımızda.

Twitter’ın sağ üst köşede bulunan arama işlevi, bir konu hakkındaki genel paylaşımları bulmak veya bir hesap bulmak için harika olabilir. Ancak tek bir tweet veya konu bulmaya çalıştığınızda bu o kadar da iyi değil. Peki çok eski tarihlerde atılan Tweetleri ya da birinin belli bir tarih aralığında ya da belli bir konuda yazdığı tweetleri bulmanız gerekirse ne yapacaksınız? Yazımızda geçmişte yazılan tweetler nasıl bulunur, Twitter (şu anda X) gelişmiş arama nasıl kullanılır 5 adımda açıklıyoruz.

Birinin geçmişte attığı Tweetleri bulmak için sayfayı aşağı kaydırmanız gerekir ve bu bazen çok uzun sürebilir. İşte gelişmiş aramanın devreye girdiği yer burasıdır. Twitter web sitesinde bulunan gelişmiş arama, belirli kelimeleri içeren, belirli tarihlerde gönderilen veya belirli kullanıcılar tarafından yazılan tweet’leri aramanıza olanak tanır. Bu son özellik muhtemelen en önemlisidir; gönderdikleri herhangi bir tweet’i bulmak için tek bir kullanıcının tweet’leri arasında arama yapmanızı sağlar. [Sonra Bunu Oku: Twitter’da Paylaşılan Resimleri ve Fotoğrafları Hemen Bulun]

Dezenformasyon uzmanları, en sevdiğiniz kullanıcının ilgilendiğiniz bir konu hakkında tweet atıp atmadığını görmenize izin vermenin yanı sıra, bu özelliği takiye yapanları çürütmek için de kullanıyor. Örneğin, bir siyasetçinin tweet attığı iddia edilen bir şeyin ekran görüntüsünü görürseniz, bunun gerçekten gerçek olup olmadığını görmek için gelişmiş aramayı kullanabilirsiniz. Elbette uyanık olanlar, geçmişte yazıp sonrasında kimsenin görmesini istemedikleri paylaşımlarını silebilir.

Peki birinin eskiden belirli bir tarih aralığında yazdığı Tweetler nasıl aranıp bulunur.

Geçmişte Yazılan Tweetler Nasıl Bulunur

  1. Twitter gelişmiş arama sayfasına gidin.
  1. Çeşitli metin kutularını içeren bir açılır pencere görünecektir. Hesaplar’a ilerleyin ve Bu hesaplardan alanına, tweet’lerini aramak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. Tam olarak @ [name] yazmanız gerekecek; öneri almayacaksınız.
geçmişte yazılan tweetler nasıl bulunur
  1. Kelimeler’e geri dönün ve o kullanıcının tweet’lerinde hangi anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini aramak istediğinizi belirtin.

İpucu: Bu kelimeleri içeren tweetleri hariç tutmak için Bu kelimelerin hiçbiri alanını da kullanabilirsiniz.

  1. İsterseniz aramanızı daha da hassas hale getirmek için Filtreler, Etkileşimler ve Tarihler bölümlerine ilerleyin.
  1. Hazır olduğunuzda, arama sonuçlarınızı içeren bir sayfaya yönlendirilmek için sağ üstteki Ara’yı tıklayın.

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!