Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaSinemaMutlaka İzlemeniz Gereken Majnu Operasyonu Benzeri 7 Film

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Majnu Operasyonu Benzeri 7 Film

Netflix'te yayınlanan Majnu Operasyonu filmini beğendiyseniz, benzeri filmleri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte 7 harika film.

Netflix’in “Majnu Operasyonu” filmi, Pakistan’da nükleer silahların geliştirilmesindeki rollerin araştırmasını içeren tehlikeli bir gizli operasyona bir casus olarak atanan RAW ajanı Amandeep Ajitpal Singh’i konu alan, 1970’lerde geçen bir Hint tarihi casus filmidir. Tarık Ali olarak sahte kimliğine daha iyi bir kılıf eklemek için, Nasreen adında, bölgenin yerlisi kör bir kadınla evlenir. Bu filmi henüz duymadıysanız, buradan izleyebilirsiniz. Eğer Majnu Operasyonu filmini izlediyseniz ve benzeri diğer filmler hangileridir merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okumanızı öneririm.

Ancak Amandeep, Nasreen’e gerçekten aşık olmaya başladığında profesyonel ve özel hayatını dengelemenin bir yolunu bulmalıdır. Shantanu Bagchi’nin yönettiği casus gerilim filmi, gizli bir operasyon ve iki ülke arasındaki siyasi gerilim de dahil olmak üzere bir dizi tema ve konuyu araştırıyor. Bu nedenle, özellikle bu tür filmlerden hoşlanıyorsanız, aşağıda listelenen önerilere göz atmak isteyebilirsiniz. Majnu Operasyonu benzeri filmler ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

7. Johnny English’in Dönüşü (2011)

2003 yapımı ‘Johnny English’ filminin devamı niteliğindeki ‘Johnny English’in Dönüşü’, ana filmdeki olaylardan sonra utancını unutmak için bir Tibet manastırına sığınan ünlü İngiliz ajanı konu alan bir casus aksiyon komedi filmidir. MI-7’den bir göreve liderlik etmesini isteyen bir çağrı aldığında çabaları yarıda kalır. O ve ortağı Ajan Tucker, Çin Başbakanı Xiang Ping’in peşine düşmek için gizli ajanlar olarak gönderilir. Oliver Parker’ın yönetmenliği bir komedi filmi olsa da, ana teması uluslararası bir istihbarat teşkilatına sızmak olmasıdır ve ‘Majnu Operasyonu’nun ağırlıklı olarak konusu budur. Merak ederseniz VPN kullanarak Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

6. The King’s Man: Başlangıç (2021)

Mark Millar ve Dave Gibbons’ın ‘The Secret Service’ (daha sonra ‘Kingsman’ olarak adlandırılacak) adlı çizgi romanından uyarlanan ‘The King’s Man’, Matthew Vaughn’un ortak yazıp yönettiği bir casus aksiyon filmi. 2014 filmi ‘Kingsman: The Secret Service’ ve 2017 filmi ‘Kingsman: The Golden Circle’ Birinci Dünya Savaşı sırasında geçen anlatı, insanlık tarihindeki en kötü tiranlardan bazılarıyla savaşmak için Kingsman örgütünün kurulması etrafında dönüyor. Tarihsel bir film olmasının yanı sıra, “Majnu Operasyonu” ile casusluk ve insanlığı yaşamı tehdit eden bir komplodan kurtarma temasını paylaşıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: EKRAN BAŞINA KİLİTLENECEĞİNİZ, BOL AKSİYONLU İNTİKAM FİLMLERİ

5. İstisna (2016)

Alan Judd’un 2003 tarihli ‘Kaiser’in Son Öpücüğü’ adlı romanından esinlenen ‘İstisna’, 2. Dünya Savaşı’nın başlangıcında geçen, Kaiser’in Hollanda’daki konutuna gidip, orada herhangi bir İngiliz casusu olup olmadığını öğrenmekle görevlendirilen Stefan Brandt adlı bir Alman askerini konu alan, David Leveaux’nun yönettiği 2016 yapımı romantik bir savaş filmi.

Ancak casusluğu sırasında Stefan, Kaiser’in hizmetçilerinden birine aşık olur ve bu da soruşturmasını tehlikeye atar. Hem “Majnu Operasyonu” hem de “İstisna” da romantik açı çok benzer, çünkü her iki filmdeki casuslar kendilerini bir ikilem içinde buluyor – uluslarını mı yoksa aşklarını mı seçecekler. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4. Operation Finale (2018)

Başrollerini Oscar Isaac, Ben Kingsley ve Mélanie Laurent’in paylaştığı ‘Operation Finale’, 1960 yılındaki gizli bir operasyonun gerçek olaylarından esinlenen 2018 yapımı tarihi bir drama filmidir. 2. Dünya Savaşı’nın ardından geçen bir grup İsrail gizli ajanı, milyonlarca masum Yahudi’nin ölümüyle sonuçlanan Holokost‘u planlayan Nazi subayı Adolf Eichmann’ı ele geçirmek için Arjantin’e gider.

Fail ile yakınlaşmayı başaran ajanlardan Peter Malkin, şimdi kendisini onunla yoğun bir kedi-fare oyununun içinde bulur. Tıpkı ‘Majnu Operasyonu’ gibi, hikaye 20. yüzyılda geçiyor ve gizli ajanlar görevlerini yerine getirmek için uluslararası bir ülkeye seyahat ediyor. Casusluk kısmına çok fazla odaklanmasa da genel olarak aldığınız hava Hint filmine oldukça benziyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3. Hunt (2022)

Lee Jung-jae’nin ortak yazdığı ve yönettiği “Hunt” (orijinal adı “Heon-teu”) 1980’lerde geçen bir Güney Kore casus aksiyon filmidir. Güney Kore Devlet Başkanı Park öldürüldüğünde, Kuzey Kore, savunmasız ülkenin gelecekteki olası bir işgali için bir temel oluşturmak üzere casuslarından birini göndererek durumdan yararlanmaya karar verir.

Bir casus olduğuna dair bir ipucu aldıktan sonra, iki kıdemli güvenlik görevlisine – Park Pyong-Ho ve Kim Jung-Do – casusun kimliğini bulma görevi verilir. Söz konusu her iki film de neredeyse aynı zamanda geçiyor ve anlatının merkezinde kendi ülkeleri için bir görev yürüten bir casus yer alıyor. Merak ederseniz VPN kullanarak Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

2. Kurye (2020)

Dominic Cooke tarafından yönetilen ‘Kurye’, nükleer bir çatışmayla ilgili önemli istihbarat elde etmek ve tehlikeli Küba Füzesini önlemek için Oleg Penkovsky adlı bir Sovyet subayıyla casus olarak ortak olan Greville Wynne adlı İngiliz bir iş adamını konu alan tarihi bir casus filmidir. Gerçek olaylara dayanan filmin başrolünde Benedict Cumberbatch, Merab Ninidze, Rachel Brosnahan ve James Schofield gibi film endüstrisinden bazı büyük isimler yer alıyor. “Kurye” ve “Majnu Operasyonu”nu benzer yapan şey, her ikisinin de aynı konular etrafında dönmesidir – casuslar ve nükleer silahlarla ilgili görevleri. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Raazi (2018)

Gerçek olaylardan esinlenen Harinder Sikka’nın 2008 tarihli ‘Calling Sehmat’ romanından uyarlanan ‘Raazi’, Meghna Gulzar’ın ortak yazıp yönettiği 2018 Hint casus gerilim filmidir. 1971 Hint-Pakistan Savaşı sırasında geçen hikaye, babasının ısrarı üzerine Pakistan ordusu subayı Iqbal Syed ile evlenen Sehmat Khan adlı Keşmirli bir kadını konu alıyor.

Gizli bir RAW ajanı olarak çalışan Sehmat, düşmanın planları hakkında değerli bilgiler elde etmekle görevlendirilir. Her ikisinin de Hint filmi olması bir yana, söz konusu iki filmi birbirine bağlayan unsurlar, bir casusun bir Pakistanlı ile kimliğini gizlemek amacıyla evlenmesinin benzer temaları ve Hindistan ile Pakistan’ın aralarındaki düşmanlıktır. Merak ederseniz VPN kullanarak Amazon üzerinden izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!