Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaKim KimdirTunceli'deki Yangını ‘Photoshop’ ile Söndüren AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın Kimdir?

Son Yazılar

Tunceli’deki Yangını ‘Photoshop’ ile Söndüren AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın Kimdir?

AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, kentte meydana gelen orman yangılarına müdahalede Türk Hava Kurumuna ait yangın söndürme uçağı fotoğrafını photoshop ile ekledi. Peki Sercan Özaydın kimdir, nereli, kaç yaşında?

Tunceli’de günlerdir süren yangına geç müdahale edilmesi eleştirilirken AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, photoshopla söndürme uçağı eklenmiş yangın fotoğrafı paylaştı. Bu paylaşımdan sonra Sercan Özaydın kimdir, nereli, kaç yaşında soruları araştırılmaya başlandı.

PHOTOSHOPLA YANGINA MÜDAHALE EDEN SERCAN ÖZAYDIN KİMDİR?

Tunceli’de orman yangınlarına havadan müdahalenin geç yapılması nedeniyle iktidara sert eleştiriler sürerken AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın sosyal medya hesabından şu mesajı attı:

  • Hizmeti fotoğraf, siyaseti iftira zanneden kimseler bilmeliler ki; Hozat ilçemizde çıkan yangına Devletimiz tüm imkanlarıyla müdahale etmektedir. Bugün arazözlerle, yarın uçaklarla…

AKP’li Özaydın’ın kullandığı yangın fotoğrafında photoshop programıyla eklenmiş bir yangın söndürme uçağı vardı.

Sosyal medyada Sercan Özaydın için “Yangına photoshopla bile müdahale edemedi” yorumları yapıldı.

CHP’Lİ VEKİLDEN TEPKİ

AKP il başkanına tepki gösteren CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, “AK Parti il başkanı photoshop yapmış gelen uçakların rengi bile tutmuyor. Ama zaten kendisi bu olaylardan birhaber olduğu için gelen uçağında iş olsun diye olay yerine gitmeden her zaman olduğu gibi photoshop ile günü kurtarmaya çalışmış ama insanların dikkatinden bu kaçmadı. Bir açıklama yapacaklarsa öncelikle alana gidip görülecekler bu olayın yaygara mı yoksa gerçek bir acı mı yaşandığını görürler. Yağmış olduğu bu paylaşımdan dolayı kendisini kınıyorum” ifadelerini kullandı.

OLAY FARKEDİLİNCE AÇIKLAMA YAPTI

Değerli dostlar, söz konusu fotoğraf temsili olup bize ait değildir, özgür dersim gazetesinin manşetidir.

sercan özaydın kimdir

SERCAN ÖZAYDIN KİMDİR?

1982 yılında doğdu.

2001 yılında Anadolu Lisesi, 2007 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mecburi hizmet için atanarak muhtelif il ve ilçelerde, birinci ve ikinci basamak sağlık kurum ve kuruluşlarında hekimlik ve idarecilik yaptı. Yine Sağlık Bakanlığı bünyesinde danışmanlık, eğitim ve koordinasyon hizmetleri kapsamında görevler aldı. Master’ını Sağlık Kurumları Yöneticiliği üzerine yapan Özaydın, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler ortaklığında bilimsel araştırma projeleri ve istatistiki çalışmalar yürüttü.

Askerlik vazifesini Güneydoğu’da Tabip Asteğmen/Teğmen olarak tamamladı.

2009-2014 yılları arasında yerel ve ulusal medya organlarında yayınlanmış çok sayıda inceleme ve çevirileri; yönetim, kamu idaresi, popüler bilim ve fikir/düşünce alanlarında makale ve köşe yazıları yayınlandı. Aynı zaman aralığında; kişisel gelişim, etkili iletişim, iş idaresi vb. konularda seminerler ve eğitimler verdi. 2017-2020 Yıllarında Tunceli İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı.

Tıp Fakültesi ve Sosyoloji Lisans, Sağlık kurumları yönetimi üzerine Master yapmış olup, Siyaset Sosyolojisi Y. Lisans çalışmaktadır. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen İl Başkanımız, evli ve 2 çocuk babasıdır.

sercan özaydın kimdir

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim kimdir yazılarımızı okumak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!