Ana Sayfa Faydalı Bilgiler Whatsapp’ta Beni Engelleyenin Engelini Nasıl Kaldırabilirim

Whatsapp’ta Beni Engelleyenin Engelini Nasıl Kaldırabilirim

Whatsapp uygulamasında beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim diyorsanız işte karşı taraftan whatsapp engel kaldırma ve kırma çözümü.

0
1863
whatsapp engel kaldırma

WhatsApp, çoğu insan tarafından mesajlaşmak için yaygın olarak kullanılan, belki de dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformudur. WhatsApp, kullanıcıların sadece telefon numaralarını alarak arkadaşları ve aileleriyle kolaylıkla iletişim kurmasını sağlar. Bu, kullanıcılara kolaylık sağlamakla birlikte, telefon numaranızı bilen herkesin sizinle iletişime geçebileceği anlamına da gelir. Bazen ufak tartışmalar sonucunda arkadaşlarınız sizleri engelleyebilir. İşte Whatsapp uygulamasında beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim diyorsanız işte karşı taraftan whatsapp engel kaldırma ve kırma için deneyebileceğiniz yöntemler.

Önem verdiğiniz biri tarafından engellendiniz ve WhatsApp’ta engelinizi nasıl kaldıracağınızı merak ediyorsunuz. Bu yazımızda bundan bahsedeceğiz fakat unutmayın ki uygulama güncellemeleri ile bu çözüm yolları uygulanamaz duruma gelebilir. Fakat denemenizde fayda var.

Whatsapp Engel Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta hemen hemen herkes en az bir defa biri tarafından engellenmiştir. Önem verdiğiniz biri tarafından engellendiyseniz, engeli kaldırma konusunda neler yapabileceğinizi veya deneyebileceğinizi düşünmeniz normaldir. WhatsApp’ta biriyle konuşurken, genellikle sizi istedikleri herhangi bir nedenle yasaklarlar. Bir başkası sizi engellediğinde, onlara mesaj gönderemezsiniz.

WhatsApp’ta engellenip engellenmediğinizi öğrenmenin birçok yolu vardır. Ayrıca, WhatsApp uygulamasında engel kaldırma işlemi gibi bir çok sorunun çözümü ve deneme yolları internette yayınlanıyor.

Sosyal Medya’da birileri tarafından engellenmek ayıp olmasa da biraz can acıtıyor. Peki beni engelleyenin engelini nasıl kaldırabilirim diyorsanız işte en basit çözümlerden biri: WhatsApp hesabınızı silmek, uygulamayı kaldırmak ve ardından yeni bir hesap oluşturmak için uygulamayı yeniden yüklemektir. Yeni bir hesabı silmek ve kurmak, çoğu kullanıcı için hile yapar. İletişim kurmanız gereken biri tarafından engellenirseniz, bu bir cankurtaran olabilir. Bu, WhatsApp engel kaldırma işleminin kilit çözümüdür.

Beni Engelleyenin Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

  1. WhatsApp uygulamasında engel kaldırma işleminin ilk adımı hesabınızı silmekle başlar. Akıllı telefonunuzda WhatsApp messenger’ı açın. Sağ üst köşede uygulamanın Ayarlar bölümünü bulun.
  2. Ayarlar seçeneğine dokunun ve ardından uygulamanın Hesap bölümüne gidin. Profilinizin altındaki anahtar simgesinin hemen yanında bulunur.
  3. WhatsApp engel kaldırma işlemi için devam edin ve hesabımı sil seçeneğine dokunun.
  4. Şimdi, tüm WhatsApp gruplarından kaldırılacağınızı bildiren bir açılır pencere görünecektir. Ayrıca, mesajlaşma geçmişiniz silinecektir.
  5. Telefon numaranızın hesabınızla ilişkili olduğu ülkeyi seçmeniz gerekecektir. Ardından, ekranınızın altındaki turuncu “Hesabımı sil” düğmesine dokunun.
  6. Bu eylem, uygulamanın bir sonraki sayfasında onayını alacaktır.
  7. Hesabınızı sildikten sonra devam edin ve WhatsApp messenger uygulamasını kaldırın ve cihazı yeniden başlatın.

Bu işlem, tüm geçici önbellek dosyalarını cihazınızdan siler, zorunlu bir adım olmasa da, hilenizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için güvende kalmak iyidir. Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra Google Play Store’u açabilir ve WhatsApp messenger uygulamasını arayabilirsiniz. Uygulamanın listesini açın ve yüklemeye başlamak için Yükle düğmesine basın.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra aç düğmesine dokunun ve kurulum ekranında WhatsApp messenger açılacaktır. WhatsApp’ın Hüküm ve Koşullarını kabul etmeniz gerekecek. Buradan yeni bir hesap oluşturmaya başlayabilirsiniz. Gerekli alanları girmeniz gerektiğinde, kısa mesaj olarak gönderilen bir şifre aracılığıyla telefon numaranızı doğrulamanız gerekecektir. Whatsapp engel kırma hilesi işte bu kadar basit.

Whatsapp Engel Kaldırma için Alternatif Yöntem

Yukarıda bahsedilen çözüm çoğu kullanıcı için oldukça kolay ve sorunu çözerken, çoğu kullanıcı sadece bir kişiyle konuşabilmek için tüm hesabını tehlikeye atmak istemeyebilir. Yukarıdaki yöntem yüksek düzeyde bir güvenle çalışır. Hesap Silme yöntemini kullanmanın, WhatsApp’a katılan her gruptan çıkarılmanızla sonuçlandığını bilmek önemlidir. Kaldırıldıktan sonra sizi manuel olarak tekrar gruba eklemek için her grubun bir Yöneticisine mesaj atmanız gerekir.

Alternatif olarak, ortak bir arkadaşınızdan sizinle ve sizi engelleyen kullanıcıyla bir grup oluşturmasını isteyebilirsiniz. Bu grup oluşturulduktan sonra bu durumda arabulucu olan arkadaşınız gruptan ayrılabilir. Bu, engellendikten sonra bile sizin ve diğer kullanıcının konuşmanıza izin vermesine yardımcı olacaktır. Bu yine de diğer kullanıcıyı aramanızı engeller, ancak en azından bir iletişim ortamı sunar.

Sonuç

WhatsApp en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Diğer platformlara kıyasla en fazla kullanıcı sayısına sahiptir. Herhangi bir nedenle önemli bir kişi tarafından engellenirseniz. Onlara ulaşmanız sizin için çok önemliyse. O zaman yukarıdaki geçici çözümleri kullanmak çok faydalı olabilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz