Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaTeknolojiWindowsWindows 10/11'de Dolby Atmos Nasıl Kurulur

Son Yazılar

Windows 10/11’de Dolby Atmos Nasıl Kurulur

Dolby Atmos, gelişmiş 3D ses teknikleriyle kendinizi kaptırmanıza olanak tanır. Windows 10 ya da 11 ile çalışan PC'nize Dolby Atmos, nasıl indirilir ve kurulur adım adım anlatıyoruz.

Windows PC’niz eğlenceye açılan bir kapı gibidir. Zorlu oyunlar oynayabilir, müzik dinleyebilir, YouTube videoları ve en sevdiğiniz filmleri de izleyebilirsiniz. Bu deneyimlerin eğlencesini artırmak için, Dolby Atmos’un 3 boyutlu sesiyle keyfini çıkarmalısınız. Peki Windows 10 ve 11 işletim sistemi kullandığınız PC’nizde Dolby Atmos nasıl kurulur biliyor musunuz? Nereden indirilir ve ayarları nasıl yapılır merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Dolby Atmos’u Windows PC’nize kurmak kolaydır ve süreci aşağıda ayrıntılı olarak açıkladık. Öyleyse okumaya devam edin ve bilgisayarda ses kalitesi nasıl artırılır keşfedin.

Dolby Atmos Nedir?

dolby atmos nedir

Dolby Atmos, surround sesin ötesine geçen bir ses teknolojisidir. Dinleme deneyiminizi uzamsal veya 3D sesi yansıtacak şekilde dönüştürür. Sanki oradaymışsınız gibi gök gürültüsünü duymak ya da yağmur damlalarının etrafınıza düştüğünü hissetmek gibi.

Teknik büyüsüne inanmak için Dolby Atmos sesini deneyimlemelisiniz. Dolby Atmos ile oyunlarda, filmlerde ve dizilerde başınızın üstünde ve arkanızda bile sizi çevreleyen bir sesle çarpıcı ayrıntı, hassasiyet ve gerçekçilik duyabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, Dolby Access uygulamasıyla Windows 10 veya 11 PC’nizde keyfini çıkarabilirsiniz. İşte Windows 10 ve 11 işletim sistemi kullandığınız PC’nizde Dolby Atmos nasıl kurulur, nereden indirilir ve ayarları nasıl yapılır merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

dolby atmos nasıl kurulur

Dolby Access ayrıca sesinizi özel profillerle kişiselleştirmenize ve özel Dolby Atmos videolarını, oyun fragmanlarını ve içeriğini keşfetmenize olanak tanır. Öyleyse öncelikle Windows’ta Dolby Atmos nasıl indirilir keşfedelim.

Dolby Access Uygulaması ile Dolby Atmos’u Windows Bilgisayarınıza Kurma

Windows PC’nizde Dolby Atmos’un keyfini çıkarmak için önce Dolby Access uygulamasını indirmeniz gerekir.

 1. PC’nizde Microsoft Store’u açın ve Dolby Access uygulamasını indirin.
 2. Uygulama yüklendikten sonra, başlatmak için Aç’a tıklayın.
 3. Karşılama ekranında İleri’ye tıklayın.
 1. Ardından, bir sonraki ekranda Başlayın’ı tıklayın.
dolby atmos nasıl kurulur
 1. Ücretsiz Deneme veya Satın Alma ekranı açılacaktır. Ev sinema sisteminiz veya soundbar’ınız için Dolby Atmos’u etkinleştirebilirsiniz, ancak bunun keyfini kulaklığınızda çıkarmak için Microsoft Store’da oturum açarak 7 günlük ücretsiz kulaklık denemenizi başlatmanız gerekir. Deneme süresinden sonra 42,50 TL’ye satın alabilirsiniz.
 1. Dolby Atmos’u deneyimlemek üzere ücretsiz denemenizi başlatmak için Microsoft Store’da oturum açın.
 2. Bir sonraki ekranda listelenen varsayılan cihazı göreceksiniz. Bağladıysanız kulaklığınız görünecektir, bu yüzden etkinleştirmek için Devam’a tıklayın. Veya başka bir kulaklık veya cihaz seçmek için Ses Cihazları’nı seçin.
dolby atmos nasıl kurulur
 1. Bir sonraki ekranda Dolby Atmos for Headphones’un kullanıma hazır olduğu bilgisi size güncellenecektir. Şimdi Deneyim‘e tıklayın.
 1. 10 cihaza kadar herhangi bir kulaklık setiyle sürükleyici Dolby Atmos deneyiminin keyfini çıkarabileceğinizi belirten Ürünler sayfası açılacaktır.
dolby atmos nasıl kurulur

Bununla, kulaklıklarınızda Dolby Atmos’un 3D sesiyle filmlerin, müziğin ve oyunların keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak bilgisayarınızın ses ayarlarında Dolby Atmos’u seçip etkinleştirdiğinizden emin olun.

PC’nizde Dolby Atmos for Headphones’u Etkinleştirme

Dolby Atmos for Headphones’u cihazınız için uygulamak kolaydır.

 1. Windows Arama’yı açın ve Sistem Seslerini Değiştir yazın. En iyi eşleşme altında Sistem Seslerini Değiştir’i seçin.
 1. Ses ayarlarında, Oynatma sekmesine tıklayın ve ardından kulaklığınızı seçin; bunlar, yeşil onay işaretli varsayılan cihaz olacaktır.
dolby atmos nasıl kurulur
 1. Ardından Özellikler’i seçin.
 2. Kulaklık Özellikleri’nde Uzamsal ses’e (Spatial sound) gidin.
 3. Son olarak, Mekansal ses formatı altında, Kulaklıklar için Dolby Atmos’u seçin ve Uygula’ya ve ardından Tamam’a tıklayın.
 1. Bu etkinleştirildiğinde, Dolby Access uygulamasına geri dönün ve ses tercihlerinizi seçmek için Ayarlar’ı keşfedin. Oyun, Film, Müzik veya Ses için önceden ayarlanmış grafik ekolayzırları bulacaksınız.
dolby atmos nasıl kurulur
 1. Dinleme tercihlerinize uygun özel grafik ekolayzır ayarları da oluşturabilirsiniz.

Artık şaşırtıcı derecede gerçekçi sesle içeriğinizin keyfini Dolby Atmos’ta çıkarabilirsiniz.

Windows’ta Ev Sinemanız için Dolby Atmos Nasıl Kurulur

 1. Ev Sineması için Dolby Atmos’u ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. Soundbar’ınızı veya ev sinema sisteminizi Dolby Atmos desteğiyle bağlamak için Dolby Access uygulamasında Ürünler sayfasına gidin.
 2. Ev sineması için Dolby Atmos seçeneğini seçin ve Kurulum’a tıklayın.
 1. Dolby Atmos ev sinema sisteminizi veya ses barınızı açmanız ve HDMI yoluyla PC’nize bağlamanız gereken Ev sineması kurulumuna gireceksiniz.
 1. Ardından, kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

Artık ev sinema sisteminizde Dolby Atmos’un sürükleyici sesiyle filmlerin ve dizilerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Dolby Atmos ile Windows’ta Eğlencenizi Artırın

Dolby Atmos’u denemek ve satın almak kolaydır, bu nedenle onu Windows PC’nize yüklemelisiniz. 3D sesi kesinlikle içinizdeki müzik, film ve oyun tutkunlarına hitap edecek.

Windows 11 kullanıyorsanız ve Dolby Atmos’un çalışmadığını fark ederseniz, bu 3D ses deneyimini yeniden etkinleştirmek için bu adımları izleyin.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer Windows haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!