Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaFaydalı BilgilerYouTube Shorts Videoları Nasıl Kapatılır: İşte 2 Yöntem

Son Yazılar

YouTube Shorts Videoları Nasıl Kapatılır: İşte 2 Yöntem

YouTube akışınızda Shorts izlemekten bıktınız mı? İşte mobil ve masaüstünde onlardan kurtulmanın hızlı bir yolu.

YouTube Shorts, kısa biçimli videoların popüler hale gelmesiyle birlikte birden çok platformda dikkat çeken bir fenomen haline geldi ve YouTube da bu platformlardan biri olarak öne çıkıyor. Ancak bazen, kullanıcılar Shorts’u görmek istemeyebilir ve onu kapatma seçeneğini arayabilirler. İşte size “youtube shorts nasıl kapatılır” sorusunun cevabı: YouTube mobil uygulamasında Shorts’un üstünde yer alan “Daha Fazla” butonuna tıkladığınızda açılır menüyü göreceksiniz. Burada “Shorts’u Görme” seçeneği bulunur ve bunu devre dışı bıraktığınızda artık Shorts içerikleri ana sayfanızda görünmeyecektir. Böylece YouTube deneyiminizi tam istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Artık başka içeriklere daha fazla odaklanabilir veya ilginizi çekecek farklı videolara rahatlıkla erişebilirsiniz.

YouTube Shorts videoları nasıl devre dışı bırakılır konusuna gelirsek, bazıları bu özelliğin tadını çıkarsa da, kesinlikle herkes için geçerli değildir. Neyse ki, bu tür içeriklere kendinizi kaptırmak zorunda değilsiniz. YouTube’un Shorts’u kaldırmak için doğrudan bir seçeneği yoktur, ancak YouTube Shorts’u devre dışı bırakmak için keşfedebileceğiniz birkaç yöntem vardır.

1. YouTube Shorts Nasıl Kapatılır (Mobil)

Kısa biçimli videoları izlemenin sayısız zararlı etkisi vardır. Artık YouTube Shorts’u görmekle ilgilenmiyorsanız, bu videoları mobil uygulamanızın ana sayfasından kolayca kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. YouTube uygulamasını açın.
  2. Kısalar bölümünü görene kadar aşağı kaydırın.
  3. Her videoda sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve İlgilenmiyorum’u seçin. Satırdaki son videoya ulaşana kadar bunu yapın.
  4. Sayfayı yenileyin, Kısa videolar artık ana sayfanızda görünmeyecek.

2. YouTube Shorts Nasıl Devre Dışı Bırakılır (Masaüstü)

Masaüstü bilgisayarınızda gezinirken Shorts’a rastlamak, YouTube’un video izleme deneyiminizi mahvetme yollarından biri olabilir.

Masaüstü sürümünde YouTube Shorts’u ana sayfanızdan kaldırmak kolaydır. İşte nasıl:

  1. YouTube’u bilgisayarınızda açın.
youtube shorts nasıl kapatılır
  1. Bir dizi YouTube Shorts görene kadar aşağı kaydırın.
  2. Shorts satırının sağ köşesindeki X simgesini tıklayın. Shorts’un 30 gün boyunca gizleneceğini bildiren bir bildirim göreceksiniz.
youtube shorts nasıl devre dışı bırakılır

YouTube Deneyiminizin Sorumluluğunu Alın

YouTube’un Kısa videoları devre dışı bırakmanıza izin veren bir seçeneği yoktur, ancak neyse ki ana sayfanızda içerik izlerken kısa videolar ile karşılaşmaktan kaçınmanın yolları vardır. Bu seçenekler kalıcı olmasa da akışınızda YouTube Shorts’u her gördüğünüzde bu adımları tekrarlayabilirsiniz.

Web sitesinin veya uygulamanın karmaşıklığı olmadan YouTube videolarının keyfini çıkarmak istiyorsanız, bunu yapmanın yolları vardır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!