Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternetYouTube Videoları için Ücretsiz ve Telifsiz Müzik İndirebileceğiniz 6 Site

Son Yazılar

YouTube Videoları için Ücretsiz ve Telifsiz Müzik İndirebileceğiniz 6 Site

YouTube videoları hazırlayanlar için arka plan müzikleri önemli, işte bu yazımızda telifsiz ve ücretsiz müzik sunan siteleri inceleyeceğiz.

Youtube videolarında için telif hakkıyla korunan bir kaynaktan müzik kullanmayın. Bunun yerine YouTube arka plan müzikleri için telifsiz, ücretsiz müzik kitaplığı sunan web sitelerinden yararlanın.

Telif hakkıyla korunan bir kaynaktan arka plan müziği içeren bir videoyu YouTube’da yayınlamayın, muhtemelen kaldırılacaktır. Bunun yerine, bu sitelerden birinden ücretsiz ve telifsiz müzik alın.

Viral olarak gündem olmak istemeniz veya sadece ailenizin ve arkadaşlarınızın görmesi için bir şeyler yayınlamanız önemli değil. İnsanların görmesi ücretsizse, o müziğin telif hakkı sahibi hak talebinde bulunabilir ve videonuzu kaldırabilir. Ve evet, YouTube bu nedenle favori videoları ortadan kaldırmasıyla ünlüdür.

YouTube için daha iyi bir seçenek, telifsiz veya ücretsiz olan müzik kullanmaktır. Bu tercih sizi telif hakkı kısıtlamalarını ihlal etmekten kurtarır. Bu ücretsiz müzik indirme siteleri size harika müzik seçenekleri sunacak. Yapmanız gereken tek şey video açıklamasında kaynağa bir bağlantı eklemeniz olacaktır.

1. Thematic

youtube telifsiz müzik

YouTube platformu için telifsiz müzik bulabileceğiniz Thematic, çoğu YouTube içerik oluşturucusunun tanınmış sanatçı ve müzisyenlerin ücretsiz şarkılarını bulabileceği bir hizmettir. Erişim elde etmek için Thematic’e üye olmanız gerekir, ancak kaydolmak için bir kredi kartına bile ihtiyacınız yok. Üye olduktan sonra, çeşitli benzersiz sanatçıların müziklerini içeren Thematic müzik kataloğunun tamamını göreceksiniz. Ayrıca oldukça popüler bazı müzisyenlerin parçalarına da erişim sağlayabilirsiniz. Tabii ki, platform için bazı kurallar var. Thematic üyeleri, şarkıları YouTube veya Instagram’da kullanmak için belirli bir ilişkilendirme bağlantısını kullanmalıdır. Ancak gereksinimleri karşıladığınız sürece ücretsiz müzik indirebilir ve videolarınız için profesyonelce yapılmış bir şarkı kullanabilirsiniz.

2. Unminus

Unminus, Youtube ve benzeri platformlar için telifsiz ve ücretsiz müzik indirmek için başka bir web sitesidir. Bu site, buradaki diğerlerinden farklıdır çünkü müzikler Creative Commons Zero (CC0) lisansı ile gelir. CC0 lisansı herhangi bir çalışmayı ücretsiz olarak, kişisel veya ticari amaçlarla kullanmanıza, uygun gördüğünüz şekilde ve atıfta bulunmadan düzenlemenize izin verir. Bu, Unminus’taki müzikle istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz ve bunun için YouTube açıklamasına bir bağlantı eklemeniz gerekmediği anlamına gelir. Unminus’a sadece arada bir yeni parçalar eklenir. Bir dahaki sefere yeni materyallerin mevcut olduğunu bilmek istiyorsanız, uyarılar için haber bültenine abone olmalısınız.

3. Icons8

Icons8, ücretsiz stok simgeler ve fotoğraflar için iyi bilinen bir kaynaktır ve ayrıca çok çeşitli telifsiz müzik ve ses parçaları sunuyor. Her parça ücretsiz yüksek kaliteli MP3 olarak indirilebilir veya WAV dosyasının kilidini açmak için ödeme yapabilirsiniz. Müzik koleksiyonu üç kategoriye ayrılmıştır: temalar, türler ve ruh halleri. Her birinin, seçimlerinizi daha da hassaslaştırmak ve aradığınızı hızla bulmak için kendi alt kategorileri vardır. Herhangi bir şarkıyı indirmeden önce tam olarak dinleyebilir ve çalışma zamanı, görselleştirici vb. gibi bilgileri alabilirsiniz. Tabii ki, bir arama işlevi de var. Ancak, YouTube videonuz için indirilecek ücretsiz müziklere göz atmak ve bulmak için sitedeki çok sayıda etiketi kullanmaktan muhtemelen mutlu olacaksınız.

4. TeknoAXE

youtube telifsiz müzik

Uzun yıllardır yayında olan TeknoAXE, Youtube ve Instagram platformları için telifsiz ve ücretsiz müzik indirilmesini sağlayan harika bir kaynak. Bu parçaların çoğu elektronik dans müziği, rock ve metaldir, ancak birçok tematik şarkı da var. CC 4.0 lisansı, yalnızca orijinal bağlantıyı atfetmeniz ve herhangi bir değişiklik yapıp yapmadığınızı not etmeniz gerektiği anlamına gelir. Karşılığında, çeşitli türlere ve hatta komedi, drama, korku vb. ruh hallerine yayılmış yaklaşık 1.500 şarkıdan oluşan bir koleksiyon elde edersiniz. Birkaç parça dinleyince ve “Hey, bunu daha önce duymuştum” diye düşünebilirsiniz. Bunun nedeni, TeknoAXE’nin müziğinin YouTube’da zaten yaygın olarak kullanılmasıdır.

En yeni müzikleri için TeknoAXE’nin YouTube kanalını takip edebilirsiniz. Genellikle her hafta yeni bir parça yükler ve bu, videonuz popüler hale gelmeden önce yeni bir arkaplan müziği bulmanın iyi bir yoludur.

5. Pixabay

Pixabay, ücretsiz stok fotoğraflar için popüler bir sitedir, ancak burada YouTube platformunda kullanabileceğiniz ücretsiz telifsiz müzik de bulabilirsiniz. Pixabay Müzik, 2020’de piyasaya sürüldü ve siteyi, YouTube video projeniz için ihtiyaç duyduğunuz materyalleri tedarik etmeniz için uygun hale getirdi. YouTube videonuz için mükemmel fon müziğini ücretsiz olarak elde etmek için türe, ruh haline ve etikete göre arama yapın. Ücretsiz telifsiz müziğin yanı sıra stok video ve ses efektlerini de burada bulabilirsiniz. Pixabay Lisansı kapsamında, ticari ve ticari olmayan kullanım için ücretsiz, telif hakkı olmayan müzik indirebilir ve değiştirebilirsiniz. Siteye göre, atıf bir gereklilik değildir, ancak bunu yapmak, kullandığınız ücretsiz müziği yaratan sanatçıya teşekkür etmenin güzel bir ifadesidir.

6. Bensound

youtube telifsiz müzik

Bensound, indirebileceğiniz çeşitli telifsiz müziklere sahiptir. Kategorilere Akustik, Sinematik, Kentsel vb. gibi canlı adlar verilir. Bu şekilde, her bir müzik kategorisinin tarzınıza nasıl uyacağına dair bir fikir edinmiş olursunuz. Bensound, telifsiz müziğini YouTube videolarında ücretsiz olarak kullanmanıza olanak tanır. Ancak, birkaç farklı lisans vardır. Örneğin, ücretsiz lisans kapsamında müziği web reklamcılığında kullanamazsınız. YouTube videonuzun ötesinde kullanmak istiyorsanız, Bensound’un lisans karşılaştırma tablosuna göre bir lisans satın almanız gerekip gerekmediğini kontrol ettiğinizden emin olun.

YouTube Platformunda Telifsiz ve Ücretsiz Müzik ile Videolarınızı Güvence Altına Alın

Doğru müziği bulmak ve yasal olarak kullanmak, videonuzun istediğiniz kadar yayında kalmasını sağlayacaktır. Telif hakkı nedeniyle yayından kaldırma veya durdurma bildirimlerine maruz kalmazsınız.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!