Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternetYasal Olarak Ücretsiz Müzik İndir: En İyi 12 Ücretsiz Şarkı İndirme Sitesi

Son Yazılar

Yasal Olarak Ücretsiz Müzik İndir: En İyi 12 Ücretsiz Şarkı İndirme Sitesi

İşte dijital korsanlığa başvurmadan ücretsiz şarkı indirebileceğiniz 12 site. Sen de yasal yollarla ücretsiz müzik indir!

Para ödeyerek müzik dinleme hizmeti aldığımız uygulamaların en büyük eksikliği, mülkiyet eksikliğidir. Örneğin Spotify kullanıyorsanız, herhangi bir müziğe sahip olmuyorsunuz; yalnızca onu dinlemeniz için bir lisans almış olursunuz. Yazımızda paylaşacağımız kaynaklarla sen de ücretsiz müzik indir ve dilediğin kadar sakla ve dinle. Ücretsiz müzik indirmek hala mümkün. Bunlar tamamen yasaldır ve müzik sonsuza kadar sizin olacaktır. İşte ücretsiz şarkı için en iyi MP3 indirme siteleri.

Müzik İndirme Nedir ve Nasıl Kullanabilirsiniz?

ücretsiz müzik indir

Müzik indirme, dijital ses dosyalarını iTunes veya Amazon Music gibi çevrimiçi hizmetlerden indirme işlemidir. En sevdiğiniz müziğe istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişmenizi ve dinlemenizi sağlar. Müzik indirme ile, fiziksel kopyalar satın almak zorunda kalmadan çeşitli tür ve tarzlardaki müziklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Telifsiz müzik indirme hizmetlerinin yardımıyla, projeleriniz için çok çeşitli ücretsiz ses indirme seçenekleri bulabilirsiniz. Belirli şarkıları veya sanatçıları aramanıza ve ardından bunları mp3 formatında indirmenize izin veren mp3 indiriciler de mevcuttur.

Bu makale, müzik indirmenin ne olduğunu ve kişisel veya ticari amaçlar için nasıl kullanılabileceğini tartışacaktır. Projeniz için mükemmel şarkıyı bulmanızı kolaylaştıran bazı popüler çevrimiçi müzik indirme hizmetlerine ve mp3 indiricilere de bakacağız.

Ücretsiz Şarkı Nasıl ve Nereden Güvenle İndirilir

bedava müzik indir

Şarkıları ücretsiz olarak indirmek riskli bir iş olabilir. Ücretsiz mp3 indirmeleri sunan pek çok web sitesiyle, hangilerinin güvenli olduğunu ve hangilerinin size telif hakkı iddiasında bulunacağını bilmek zor olabilir. Neyse ki ücretsiz şarkıları güvenle indirebileceğiniz bazı güvenilir kaynaklar var.

Telif Hakkı Ücretsiz Abonelik Müzik Siteleri, herhangi bir telif hakkı iddiası olmaksızın sınırsız şarkı indirme isteyenler için harikadır. Bu siteler, büyük plak şirketlerinin ve bağımsız sanatçıların milyonlarca yüksek kaliteli parçasına yasal erişim sağlar. Aylık veya yıllık sabit bir fiyatla satın alma için ayrı parçalar veya sınırsız indirme içeren abonelik paketleri sunan siteler de bulabilirsiniz.

Müziğinizin ihtiyacı ne olursa olsun, telif hakkı iddiaları konusunda endişelenmeden çevrimiçi olarak ücretsiz şarkı indirmenin güvenli ve yasal bir yolu vardır.

1. YouTube Müzik Kütüphanesi

ücretsiz müzik indir

YouTube Ses Kitaplığı, temel olarak videolarda kullanmak için telifsiz prodüksiyon müziğine ihtiyaç duyan kişilere yöneliktir. Ancak YouTube hesabı olan herkes YouTube Studio üzerinden kitaplığa erişebilir ve dilediği kadar şarkı indirebilir. Hemen keşfet ve ücretsiz müzik indir.

Kütüphane şart ve koşullarına göre, oluşturduğunuz her içerikte bu müzikleri kullanabilirsiniz; sadece videolarla sınırlı değil. Şarkıları YouTube platformunda para kazandıran videolarda da kullanabilirsiniz.

Her şarkının, küçük Oynat simgesine basarak dinleyebileceğiniz bir örneği vardır. Duyduklarınızı beğendiyseniz, yandaki İndir düğmesini tıklayın.

YouTube Ses Kitaplığı ücretsiz müzik parçalarına ek olarak ses efektleri de içerir. Yine, yaratıcı çalışmalarınızda kullanmakta özgürsünüz.

2. Free Music Archive

Free Music Archive, uzun yıllardır var ama her zamanki gibi popülerliğini koruyor. Ücretsiz müzik indirme için web’deki en iyi kaynaklardan biridir.

New Jersey’deki bağımsız bir radyo istasyonu olan WUFM, içeriğin küratörlüğünü yapıyor. Ücretsiz şarkı indirmelerinin çoğu daha az bilinen sanatçılardandır, ancak bazen ünlü isimlerin şarkıları da listelerine eklenir. Ne olursa olsun, yeni müzik keşfetmek için harika bir mecra.

Sitedeki tüm parçalar kişisel kullanım için ücretsiz olduğu için yasallık konusunda endişelenmenize gerek yok. Ancak, şarkıları ticari bir ortamda kullanmayı planlıyorsanız, her bir kayıtla ilişkili lisansı kontrol etmeniz gerekir.

3. Jamendo

ücretsiz müzik indir

Jamendo, bağımsız sanatçıların müziklerini hayranlarına kolayca dağıtmalarını sağlayan bir platformdur. Şu anda 40.000 sanatçıdan 240.000’den fazla telifsiz parçaya sahiptir. Hemen keşfet ve ücretsiz müzik indir.

Müzik “Topluluklar” etrafında inşa edilmiştir. Belirli bir topluluğa (örneğin Rock) gitmek, sizi o topluluğun önde gelen parçalarına, albümlerine ve sanatçılarına ulaştırır. Müziği tüm zamanların popülerliğine, trend olana ve en son çıkanlara göre sıralayabilirsiniz.

4. NoiseTrade

‘Yok öyle üç kuruşa beş köfte’ sözünü duymuşsunuzdur. Ve NoiseTrade kullanıyorsanız, bu kısmen doğrudur.

Müziklerini bu sitede listeleyen sanatçılar, ücretsiz indirme karşılığında, genellikle bir posta adresi veya bir e-posta adresi gibi bir şey isterler. Fikir, grupların müziklerini seven insanlarla kolayca bağlantı kurması – belki de yaklaşan bir turun reklamını yapmak veya yeni bir albümün lansmanını vurgulamak için bu kişisel verileri talep ederler.

Diğer tarafı, tanıdığınız sanatçıları bulma olasılığınız daha yüksek. Elbette, Tarkan’ın en son sürümünü bulamayacaksınız, ancak çoğu grup zaten bir plak şirketiyle anlaşma imzaladı ve albümleri mevcut.

5. Musopen

ücretsiz müzik indir

Ya pop, rock ve diğer ana akım türler senin işin değilse? Eğer daha çok klasik müzikle ilgileniyorsanız, şanslısınız. Hemen keşfet ve ücretsiz müzik indir.

Musopen, Beethoven sevenler için en iyi ücretsiz müzik indirme sitelerinden biridir. Tüm zamanların en ünlü klasik müzisyenlerinden bazılarının kayıtları var. Bach ve Beethoven’dan Çaykovski ve Holst’a kadar her şeyi bulacaksınız. İstediğiniz içeriği bulmak için besteci, icracı, enstrüman, dönem ve forma göre arama yapabilirsiniz.

Site, müzik indirmelerinin ötesine uzanıyor. Ayrıca birçok ücretsiz nota ve hatta bazı eğitim kaynakları bulacaksınız.

6. Amazon

Birçok insan Amazon’un geniş bir ücretsiz müzik indirme havuzuna sahip olduğunun farkında değil. Bu yazıyı yazarken 6.000’den fazla şarkının indirilebilir durumda olduğunu gördük.

Diğer bazı ücretsiz müzik indirme sitelerinin aksine, sık sık ünlü grupları bulabilirsiniz. Şu anda Foo Fighters, Ashaneen, Tony Elman, Carole King ve çok daha fazlasından müzik bulabilirsiniz. Sanatçılar ara sıra değişir, bu yüzden beğendiğiniz herhangi bir müzik bulursanız, fırsatınız varken indirin.

Ünlü isimlerin yanı sıra koleksiyon, niş türleri kapsama konusunda şaşırtıcı derecede iyi bir iş çıkarıyor. Ne yazık ki, Amazon, ücretsiz müziği türe göre filtrelemenize izin veren özelliği kaldırdı (ücret öderseniz bu özelliğe sahip oluyorsunuz). Bu nedenle, araştırma için biraz zaman harcamanız gerekecek.

7. The Internet Archive

ücretsiz müzik indir

The Internet Archive’in, 1999’da web’in ne kadar kötü göründüğüne gülmekten çok daha fazlası için yararlı olduğunu biliyor muydunuz? Aynı zamanda harika bir ücretsiz müzik sitesidir. Bu sebeple hemen sayfalarda gez ve ücretsiz müzik indir.

Bir müziksever için sitenin en güzel yanı Canlı Müzik Arşivi. etree.org ile ortaklaşa inşa edildi ve bir dizi önde gelen sanatçının gösterileri ve konserleri içeriyor. Koleksiyondaki tüm gruplar “ticaret dostu”, yani hayranlarına müziklerinin bir kısmını ticari olmayan yollarla serbestçe takas etme hakkı sunuyorlar.

Kütüphane sadece müziği kapsamaz; ayrıca eski haberler ve halkla ilişkiler konuşmaları, radyo programları, sesli kitaplar ve şiir okumaları bulacaksınız.

8. ReverbNation

Çevrimiçi müzik satmak isteyen ve gelecek vadeden bir grupsanız, ReverbNation harika bir sitedir.

Bu da siteyi ücretsiz müzik indirmek isteyen herkes için harika bir kaynak olarak ikiye katlanıyor. Site öncelikle yeni gruplara yöneliktir; mevcut liste başı olan parçalar bulamayacaksınız.

ReverbNation, Alabama Shakes ve Imagine Dragons da dahil olmak üzere birçok üst düzey grubun kariyerini başlattı. Bu, yarının en popüler sanatçılarından ünlü olmadan önce müzik indirerek okuldaki en havalı çocuk olabileceğiniz anlamına gelir.

9. Last.fm

ücretsiz müzik indir

Paramount Global’ın sahibi olduğu Last.fm, dinlediğiniz müzikleri analiz eden ve buna göre yeni şarkılar öneren büyük bir müzik sitesidir. Sitenin sunduğu güzelliklerden biri, ücretsiz müzik indirme listesidir. Parçanın yanındaki İndir simgesine dokunmanız yeterlidir ve hazırsınız.

Müziği ücretsiz olarak indirebilseniz de, en iyisi onları yalnızca kişisel zevkiniz için çalmanızdır çünkü site, ücretsiz şarkıların ticari projeler için kullanılabileceğini belirtmemektedir.

10. SoundClick

ücretsiz müzik indir

Bu listedeki pek çok site gibi, SoundClick de esas olarak müzik endüstrisinde henüz kendilerine bir isim yapmamış yeni sanatçılara yer veriyor. Bu sebeple yeni grupları bulmak için hemen sayfalarda gez ve ücretsiz müzik indir.

Sitedeki tüm şarkılar ücretsiz olarak indirilemez; sanatçı, her parçayı duruma göre sunmak zorundadır ve bazıları küçük bir ödeme gerektirir. İndirmelerin mümkün olduğu yerlerde, genellikle bir kalite seçeneğiniz vardır. Seçenekler normalde 320 kbps MP3, 160 kbps MP3 ve kayıpsız bir WAV dosyasıdır.

11. CCTrax

CCTrax, Creative Commons lisansı kapsamındaki ücretsiz müzik indirmeleri sunar. Elektronika, dub, tekno ve ortam melodilerine özel bir odaklanmaya sahiptir.

Sitedeki her şarkı indirilebilir ve hiçbir şekilde ödeme yapılmaz. Özel “BY Lisansı” olan şarkılara karşı dikkatli olun, ancak bunlar diğer sitelere yerleştirebileceğiniz tek şarkılardır.

12. BeatStars

ücretsiz müzik indir

BeatStars, yapımcılar ve sanatçılar için küresel bir müzik pazarıdır. Platformun ticari doğasına rağmen, sıradan dinleyiciler için iyi bir ücretsiz ve yasal müzik indirme sitesi olarak hizmet vermektedir.

Free Beats kategorisi altında şarkıları hip-hop, trap, soul ve daha fazlası gibi etiketlere göre filtreleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bir şarkı bulduğunuzda, MP3 dosyasını cihazınıza indirmek için Ücretsiz İndirme simgesine dokunmanız yeterlidir.

Simgenin yanında listelenen bir fiyat olduğunu fark edebilirsiniz. Müziği bir şarkı kaydı, video, halka açık performans veya diğer benzer amaçlar için kullanmayı düşünüyorsanız, fiyat, satın alma ve kullanım şartlarını detaylandırır.

Ücretsiz Müzik İndir Fakat Dikkatli Ol

Yukarıdaki siteler çoğunlukla, mevcut yıldızlardan ziyade bilinmeyen ve gelecek vaat eden sanatçılardan müzik indirmenize yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Genel olarak, bir site Justin Bieber veya Taylor Swift’in son albümünün ücretsiz olarak indirilmesini sağlıyorsa, bu muhtemelen yasa dışıdır.

En yeni popüler single’ları yasal olarak indirmek istiyorsanız yine de Spotify gibi ücretli hizmetleri kullanmanız gerekir. Ancak amacınız bağımsız sanatçıların yeteneklerini keşfetmek veya YouTube videolarınız için ücretsiz şarkılar edinmekse, bu sitelerin tümü müzik ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!