Çarşamba, Şubat 28, 2024
Ana SayfaSoru - CevapAlt Tire ve Orta Çizgi İşareti Q Klavyede Nasıl Yapılır?

Son Yazılar

Alt Tire ve Orta Çizgi İşareti Q Klavyede Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda alt tire _ ya da alttan çizgi ve orta çizgi - ya da diğer adıyla ortadan çizgi nasıl yapılır resimli anlatımla paylaşıyoruz.

Arkadaşlar merhaba, sizlerle bu yazımda alt tire _ ya da diğer adıyla alttan çizgi işareti nasıl yapılır bunu paylaşacağım. Bunun yanında hazır bunu anlatmışken orta çizgi – ya da diğer adıyla ortadan çizgi işareti nasıl yapılır paylaşayım diyorum.

Bu yazımızda Q klavyede alttan çizgi yani alt tire _ işareti nasıl yapılır? Bununla birlikte ortadan çizgi ( – ) nasıl yapılır birlikte öğreneceğiz.


Alt Tire Nasıl Yapılır?

alt tire nasıl yapılır

Alt Tire işareti nasıl yapılır birlikte bakalım. Arkadaşlar aslında alt tire işareti yapmak çok kolaydır. Klavyenizde ‘shift’ tuşuna basıyorsunuz fakat parmağınızı tuştan kaldırmıyorsunuz ve yukarıdaki resimde de göreceğiniz gibi ‘2’ ile gösterilen tuşa bir defa basıyorsunuz ve _ alttan çizginizin oluşmuş olması gerekli.


Orta Çizgi Nasıl Yapılır?

orta çizgi işareti nasıl yapılır

Orta çizgi ya da diğer adıyla ortadan çizginin en çok kullanıldığı yerlerden biri ‘eksi’ işareti olarak kullanıldığı durumlardır. Yani mesela 5-2=3 gibi ya da 5-6=(-1) gibi.

Peki orta çizgi – nasıl yapılır? Bu alt çizgi yapmaktan daha da kolay. Bunda ‘shift’ tuşuna hiç basmıyorsunuz. Yukarıdaki resimde de göreceğiniz gibi klavyenizde ‘1’ ile gösterilen tuşa bir defa basmanız yetiyor.

Tags & Etiket ;

eksi işareti nasıl yapılır , kısa çizgi nasıl yapılır , kısa çizgi nedir , tire işareti nasıl yapılır , tire simgesi nasıl yapılır , bilgisayar klavyesinde tire işareti yapma , kısa tire işareti nasıl yapılıyor Windows 10 , Windows 7 , simgesi nasıl yapılır , klavyede tire işareti nasıl yapılır , ascii tabloda tire işareti yapma

Alt Tire ve Orta Çizgi işareti Q klavyede nasıl yapılır sorunuza umarım detaylı yanıt verebilmişimdir, eğer merak ettiğiniz şeyler olursa ya da yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıda yorumlarınızla belirtmeyi unutmayınız. 🙂


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!