Salı, Haziran 11, 2024
Ana SayfaHayatBir Erkekle Nasıl Flört Edilir: Bunu Yapmak İçin 25 İlginç İpucu

Son Yazılar

Bir Erkekle Nasıl Flört Edilir: Bunu Yapmak İçin 25 İlginç İpucu

Bazı insanlar flört etme yeteneği ile doğarlar. Bir ortama çekicilikle hükmetmek için görünüşlerini, şakalaşmalarını ve vücut dillerini nasıl kullanacaklarını bilirler. Diğerleri için, bir erkekle nasıl flört edileceğini öğrenmek, başarması zaman ve enerji gerektiren bir süreçtir.

Flört etmek, herkesi cezbetmek için yararlı bir beceridir. Erkeklerle nasıl flört edilir diye merak ediyorsanız yazımızı okumanız size yardımcı olabilir. Flört etmek senin daha güvenli ve çekici görünmeni sağlar. Flört etmenin iyi yanı, bazı püf noktalarını ve ipuçlarını uygulayarak öğrenip ustalaşabilmenizdir. Bu yüzden, hoşlandığınız adamın dikkatini çekmek istiyorsanız, onu size aşık etmenin en iyi yolu flört etmektir. Cinsel gerilim yaratır ve erkeği akıl oyununa sürükler. Ancak aşırıya kaçmadığınızdan ve kişiyi rahatsız etmediğinizden emin olmalısınız. Bir erkekle yüz yüze ya da mesajlaşarak nasıl flört edilir merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Mesajlaşarak Bir Erkekle Nasıl Flört Edilir?

bir erkekle nasıl flört edilir

Bir erkekle şahsen flört etmek, neredeyse hiç deneyimi olmayan biri için oldukça korkutucu olabilir. Öyleyse, neden önce mesajlaşma yoluyla flört etmeyi denemiyorsunuz? Whatsapp ya da SMS, planlamak ve düşünmek için size daha fazla zaman verir, böylece hata yapmaktan kaçınabilirsiniz.

1. Tatlı bir lakap kullan

Hoşlandığınız kişinin dikkatini çekmek için ona bir takma ad kullanarak mesaj gönderin. Hayran olduğu ünlü bir kişi olabilir veya başkalarının onu nasıl tanıdığı ile ilgili de olabilir. İlişki kurabileceği yaratıcı bir isim de bulabilirsin. Ona hitap şekliniz dikkatini çekecek ve sizinle konuşurken kendini daha rahat hissedecektir.

2. Ortaya bir soru atın

Bir erkeğe soru sorduğunuzda, sohbeti devam ettirmek istediğiniz ve onun fikrinin sizin için önemli olduğu anlamına gelir. Cilveli sorulara geçmeden önce genel sorularla başlayın. Açık uçlu sorular sorduğunuzdan emin olun. Örneğin, “Dün geceki dizi bölümü hakkında ne düşünüyorsun?” ile başlayıp “Hangi karakterin bana benzediğini düşünüyorsun?” diye devam edebilirsiniz. Elbette bu sadece ilham almanız için yazdığımız tek bir örnek.

3. Yaşanan bir şeyden bahset

Birlikte aynı okula gidiyorsanız veya çalışıyorsanız, gün içinde olan bir şeyden bahsedebilirsiniz. Örneğin, herkesin önünde şarkı söylemesinin istendiği eğlenceli bir seans varsa, ona ‘Gözlerimi kapattığımda Murat Boz’u dinliyormuş gibi hissettim. Çok güzel söyledin.’ gibi pohpohlayıcı şeyler söylemenizden zarar gelmez.

4. Komik bir şey söyle

bir erkekle nasıl flört edilir

Bir erkekle nasıl flört edilir diye soran kadınların bilmesi gereken ilk şeylerden biri: Erkeklerin espri anlayışı olan kadınları sevmesidir. Seni komik bulursa sohbete dahil olur. Ortak meraklarınız veya beğendiğiniz şeyler hakkında yorum yapın. Gülerse, iyi vakit geçirdiğini gösterir ve seninle daha fazla konuşmak isteyebilir. Komik bir şey söylerken, bunun ortak ilgi alanlarınızın kapsamında olmasına özen göstermelisiniz. Söylediğiniz şey çok komik gelmeyecek olsa da belki devamını getirecek bir fikir ortaya atacak ve konuşma daha ileri seviyeye gidecektir.

5. Biraz gizem yaratın

Onu biraz heyecanlandır. Ona paylaşacak bir şeyin olduğunu ama bunu ancak seninle görüştüğünde yapacağını söyle. Ona, ‘Bugün apartmanda olanlara inanmayacaksın’ diyen bir mesaj gönderin. Ayrıntıları yarın vereceğinizi, mesajla anlatılacak kadar kısa olmadığını belirtin. Bu şekilde seni düşünecek ve seninle görüşmek isteyecek. Ancak, bu tip bir meraklandırma oyununu bir veya iki kez kullanmalısınız. Sık yaparsanız sonrasında paylaşmak istediğiniz herhangi bir habere olan ilgisini kaybedebileceğinden, aşırı kullanmayın.

6. Aynı yerdeyken ona mesaj atın

Başkalarının yanındayken mesajlaşmak heyecan verici olabilir. Diyelim ki ikiniz sıkıcı bir eğitim seansındasınız, ona komik bir mesaj gönderin. Telefonundan başını kaldırıp sana gülümseyebilir. O da bulunduğu ortamı sıkıcı buluyorsa, seni düşünüyor olacaktır.

7. Masumca flört et

İnce flörtün kendine özgü bir çekiciliği vardır, özellikle de farkında olmadığında. Örneğin, ona, ‘Bu kitap bir filme uyarlanırsa, baş kahramanı sen oynamalısın. Koyu renk saçların, seksi gözlerin ve erkeksi bir sesin var. İltifatınız onu şaşırtacak ve onun hakkında ne düşündüğünüz hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyebilir.

8. Sana çıkma teklif etmesi için ona bir ipucu ver

bir erkekle nasıl flört edilir

Hoşlandığınız kişinin sizden hoşlandığını ve size çıkma teklif etmesi için biraz cesarete ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, mesajınızı ona iletin. Ona yardım isteyen bir mesaj gönderin. Örneğin, ‘Caddede muhteşem bir waffle’cı buldum. Daha önce var mıydı hatırlamıyorum ama, başka bir gün yeniden gidip, meyveli olandan da yemeliyim’ ‘Özlem ve istek’ imanızla, orayı sizinle birlikte ziyaret etmesini istediğiniz mesajını alır.

9. Hâlâ bir konuşmayla meşgulken ayrıl

Sohbet ederken konularınız bitebilir, ancak onu sıkabileceği için herhangi bir konuyu uzatmayın. Sohbeti bir bahane ile bırakın ve bir dahaki sefere devam edin. Örneğin, ‘Yarın sabah erkenden bir işim var, bu yüzden gitmem gerekiyor ama yarın izlemek istediğin o klasik filmleri nerede bulabileceğini sana yazacağım. Görüşürüz.’ Bu, onun sana geri dönmesini sağlayabilecek masum bir yem.

10. Ona birkaç emoji gönder

Bir erkekle nasıl flört edilir: Elbette emojilerle. Emojiler bazen mesajlarınızdan çok daha fazlasını ifade edebilir. Normal bir akşam ona bir kalp veya dudak emojisi gönderin. Ne için olduğunu sorarsa, ona kendi yorumuna bağlı olduğunu söyle ve sonra ona içten bakışlar gönder. Ardından, çevrimdışı olabilir veya uyuyabilir ve birdenbire gönderdiğiniz kalplerin ve öpücüklerin ne olduğunu merak etmesine izin verebilirsiniz.

11. Ona gece mesaj at

Gece, samimi ve cilveli mesajlar göndermek için en iyi zamandır. Hoşlandığınız kişinin günlük işleri bitmiş olabilir ve tüm dikkatini size vermek için en rahat zamanı olabilir. Ona ‘Böyle soğuk bir akşamda tek başına uyumak zorlaşıyor’ diyebilirsin. Ya da ‘Bu gece hava çok sıcak ve sakin değil mi?’ gibi cümlelerle başlayabilirsiniz.

12. Ona farklı zamanlarda mesaj at

bir erkekle nasıl flört edilir

Bütün gün flört edebilmek için zaman bulabiliyorsan, gün boyunca ona mesaj atmaya devam et. Ama bunu bir rutin haline getirme. Bazen bir veya iki gün ara ver ve önce onun sana mesaj atmasına izin ver. Değişiklik olsun diye ona sabahın erken saatlerinde veya öğle yemeği sırasında mesaj at. Mesajlarını ne zaman göndereceğini tahmin etmesine izin verme. Bunun yerine, mesajlarını beklemesini sağla.

13. Fotoğraflı iletişim kur

Size gününüzü veya projenizi sorduğunda, iyi yaptığınızı göstermek için genişçe gülümsediğiniz sevimli bir fotoğrafınızla veya sıkıldığınızı belirtmek için üzgün, somurtkan bir yüzle yanıtlayın. Ne göndermeyi planlıyorsan gönder ama aşırıya kaçmadığından emin ol. Elbette tüm bunları karşınızdaki kişiye güveniyorsanız yapın, malum şu yaşadığımız dünya da kötü niyetli insanlar da var.

Bir Erkekle Yüz Yüze Nasıl Flört Edilir?

Yüz yüze flört etmek yepyeni bir oyun çünkü vücut diline daha fazla dikkat etmen gerekiyor. İşte bir erkekle yüz yüze sağlıklı flört etmenin bazı yolları.

14. Sık sık gülümseyin

Bir erkekle flört ederken daha çekici ve cana yakın görünmek için gülümse. Size baktığında sizi fark etmesi için ona nazik bir gülümseme gösterin. Konuşurken bile sıcak bir gülümseme yüzünüzde belirsin ve gözlerinin içine bakın.

15. Ona nazikçe dokun

Onunla birlikte zaman geçirdiğinizde hafif bir fiziksel temastan zarar gelmez. Onunla konuşurken, hafifçe omzuna veya koluna dokunun ve elinizi hareket ettirmeden önce birkaç saniye oyalanmasına izin verin. Çapkın dokunuşunuz onu size karşı daha açık olmaya teşvik edebilir. O da senden hoşlanıyorsa, flört edecektir.

16. Göz temasını koruyun

Hoşlandığınız erkekle yoğun göz teması kurmak, flört etmenin temel unsurlarından biridir. Konuşurken ona bakın ve başka tarafa bakmadan önce normalden biraz daha uzun süre bakın. İstersen gülümseyebilirsin. Bu, ondan hoşlandığınıza dair net bir işaret verecektir ve hatta yoğun bakışlara karşılık bile verebilir. Bazen, normalden daha uzun süre yumuşak bir bakış atmak işinizi görecektir.

17. Saçınla oyna

Gömleğinin kollarını kıvıran bir erkek görünce kalbinin attığını hiç hissettin mi? Cevabınız evet ise, bir erkeğin saçlarıyla nazikçe oynayan bir kız gördüğünde ne hissedeceğini anlayacaksınız. Masum bir flört olabilir ama bir erkek için görsel bir şölen. Karıştırmayın, uçlarını yavaşça parmağınızın etrafında döndürün veya at kuyruğu yapın ve onun heyecanlandığını göreceksiniz.

18. Onu biraz kızdırabilirsiniz

Şaka yoluyla kızdırmak aynı zamanda bir flört şeklidir. Onun hakkında komik veya tuhaf bulduğunuz bir şey hakkında hafif dalga geçmeniz zararsızdır. Bu tip iletişim başlangıçları, konu açar ve hoşlandığınız erkekle daha fazla şey hakkında konuşmanızı sağlar. Örneğin erkeklerin saç şekilleriyle dalga geçerken, ona da laf dokundurmanız ve sonra aslında saçının harika göründüğünü söylemeniz onun da bu konuyu devam ettirmesini sağlayacaktır. İletişimi seri halde sürdürmek için konu arıyorsanız, bu yazımıza da bakabilirsiniz.

19. Onun aynası olun

Duruşunu ve jestlerini yansıtın. Örneğin, avuç içlerine bakarak gülümserse, bunu kopyalayın. Seninle konuşurken boynunu kaşıyorsa sen de boynunu okşa. Eylemlerini taklit etmek, ikinizin uyum içinde olduğunuz anlamına gelir. O da senden hoşlanırsa ve onu taklit ettiğini fark ederse sana yakınlaşması hızlanabilir.

20. Hayatıyla ilgili detaylara önem verin

Onunla konuşurken ilgi alanları, tutkuları ve hobileri ile ilgili sorular sorun. Konuları ona odaklayın ve onunla ilgilendiğinizi ve onun hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizi bilmesini sağlayın. Daha sonraki konuşmalarda başvurmak için sizinle paylaştığı konuların ayrıntılarını unutmayın.

21. Onu dinleyin ve önemli detayları tekrarlayın

Ne zaman konuşsa, tüm dikkatinizi ona verin. Bu, bir grup ortamındayken ve herkes konuşurken işe yarayabilir. Tüm odak noktanızın onun üzerinde olduğunu bilmesini sağlayın. Onu gerçekten dinlediğinizi göstermek için söylediği bazı kelimeleri de tekrarlayabilirsiniz. Örneğin, Netflix’i yalnızca stresli hissettiğinde izlediğini söylerse, “Yani Netflix sizin stres atıcınız mı demek istiyorsunuz?” diyebilirsiniz.

22. Onu fark ettiğini fark etmesine izin ver

Genellikle, birisi sizi ona bakarken yakaladığında, kendinizi garip hissedebilir ve hemen bakışlarınızı başka tarafa çevirebilirsiniz. Ama flört ederken biraz daha açık olabilirsin. İnsanlarla dolu bir odadaysanız, ona doğru bakın. Bakışınızı yakaladığında uzağa bakmayın. Bu, kalabalık bir yerde bile kendisini size yakın ve bağlı hissetmesini sağlar. Bakışlarınızı cilveli bir bakış olarak kullanın, ürkütücü değil.

23. Ona iltifat et

Ara sıra ona içten iltifatlar edin. Ona iltifat ederek, aslında onu fark ettiğinizi söylüyorsunuz. Yine de asla aşırıya kaçmayın çünkü bu size geri tepebilir ve onun sizi daha az ciddiye almasına neden olabilir.

24. Gizemli davran

Flörtünüze bir gizem unsuru ekleyin. WhatsApp üzerinden bir metin gönderebilir ve bir saniyede silebilirsiniz. Yolladığınız ama sonrasında sildiğiniz şeyi merak etmesini sağlayın. Bazı şeyleri özel tutun, böylece geri gelip sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinme ihtiyacı hissedecektir.

25. Biraz cesur ol

Hoşlandığınız erkekle aranız iyiyse ve birbirinizle birlikteyken rahatsanız, işleri bir adım öteye götürebilir ve açıkça flört edebilirsiniz. Onu hazırlıksız yakaladığınızda en iyisidir. Örneğin, katıldığınız bir etkinliği sorarsa, orada onun aklınızda olduğunu ve onu özlediğinizi söyleyin.

Sık Sorulan Sorular

Bir erkeğe flört ederken kendisini nasıl özel hissettirebilirim?

Bir erkekle flört ederken sözlerine dikkat ederek ve görünüşüne, kişiliğine, tavrına, zekasına ve diğer özelliklerine iltifat ederek ona kendisini özel hissettirebilirsiniz.

Bir erkekle flört ederken açık olmak sorun olur mu?

Hayır olmaz. Bir erkekle flört ederken çok açık olmak, erkeği etkileyebilecek özelliklerden biri olan ‘özgüveninizi‘ yansıtacaktır. Ancak bunu yaparken saygılı olun ve ana amacınızın onun değerli olduğunu hissetmesini sağlamak olduğunu unutmayın.

Bir erkekle flört ederken benimle ilgilenip ilgilenmediğini nasıl anlarım?

Senin hareketlerine karşılık veriyorsa, seninle birlikte olmanın yollarını arıyorsa, sana daha çok gülümsüyorsa ve diğer erkeklerle yakınlaştığında kızıyor ya da kıskanıyorsa bu onun da seninle ilgilendiğinin göstergesi olabilir.

Bir erkekle flört ederken kendinden emin görünmemi nasıl sağlayabilirim?

İyi vücut duruşu ve göz teması sağlayın, güzel giyinin, net ifadeler sorun ve söyleyin ve kekelemekten veya kambur durmaktan kaçının.

Bir erkekle etkili bir şekilde flört etmek için fiziksel olarak çekici olmak gerekli midir?

Flört ederken fiziksel çekicilik önemli gibi görünse de aslında öyle değil. Kendinden emin olmak, iyi bir tavır sergilemek, mizah ve ilgi çekici bir yaklaşım, bir erkekle flört etmenin anahtarlarıdır.

Bir erkekle flört ederken hangi konuları tartışmaktan kaçınmalıyım?

Geçmiş ilişkileri, dini ve siyasi görüşleri gibi hassas konulardan veya onu veya sizi rahatsız edebilecek konulardan kaçınmak en iyisidir.

Bir erkekle flört etmek için sosyal medyayı nasıl kullanabilirim?

Onu çeşitli sosyal medya profillerinde takip ederek, gönderilerini beğenerek ve yorumlayarak ve flört etmenize yardımcı olabilecek bazı ilgili içerikler göndererek veya yayınlayarak başlayabilirsiniz. Ancak, aşırıya kaçmayın, aksi takdirde tüyler ürpertici bir takip gibi görünebilir.

Genel olarak bir erkekle nasıl flört edilir sorusuna detaylıca cevap vermeye çalıştık! Sağlıklı flört kimseye zarar vermez. Aslında bir kıvılcım yaratmak ve bir ilişkiyi renklendirmek gerekir. Yani, bir erkekten hoşlanıyorsanız ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız, onun sizinle ilgilenmesini sağlamak için bu flört tekniklerini deneyin. Sevimli, eğlenceli ve romantik olun ve davranışınıza verdiği tepkileri gözlemleyin. Ancak, karşılık vermezse kendinize fazla yüklenmeyin. Doğru adam, senden hoşlanırlarsa, cilveli ilerlemelerine karşılık verecektir.

Erkeklerle Flört Etmek İçin Bu Kontrol Listesini Kullanın

Flört etmek, herhangi bir erkeği kazanmanın en etkili yoludur. Ancak, kendinizi garip bir duruma sokmamak için dikkatli olmanız gerekir. Bir erkekle flört ederken hatırlanması gereken noktaları paylaştığımız bilgi grafiğine göz atın.

erkeklerle nasıl flört edilir

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!