Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaHayatFlörtle ve Sevgiliyle Mesajlaşırken Sıkılmadan Konuşulacak Konular

Son Yazılar

Flörtle ve Sevgiliyle Mesajlaşırken Sıkılmadan Konuşulacak Konular

Zaman geçirmek için mesajlaşırken sıkılmadan konuşulacak konular bulmak kolay olmuyor. İşte flörtle, sevgiliyle, arkadaşla konuşacak konular.

Konuşacak konu bulman her zaman kolay olmuyor mu? Muhabbet ettiğin kişilerle bir süre sonra konuşulacak konular bulamıyor musun? Arkadaş topluluklarında mutlaka birisi yeni konular açar ve muhabbet akar gider. Ama siz de benim gibi konuşacak konu ya da konular bulmada zorlanıyorsanız, işte bu yazım sizler için yol gösterici bir rehber olacak ve artık herkes sizinle konuşmak isteyecek. Arkadaş gruplarınız içinde aranılan insan olacaksınız.

Konuşulacak Konular

 1. GÜNDELİK HAYAT
 2. DİZİLER FİLMLER
 3. ÖZEL MERAKLAR
 4. HOBİLERİNİZ
 5. HEDEFLER
 6. SEYAHAT PLANLARI
 7. DEDİKODU
 8. FİKİR ALIŞVERİŞİ
 9. DENEYİMLER
 10. AİLE ve EVLİLİK HAYATI

Flörtle, sevgiliyle, erkek ya da kız arkadaşla mesajlaşırken sıkılmadan konuşulacak konular nelerdir diye merak ediyorsun değil mi? Sizlerle paylaşacağım konuşacak konular genel herkesle muhabbet açmak, yeni konu bulmak amacıyla hazırlanmıştır. Hayat zaten böyle bir şey, sevgiliyle de flörtle de normal arkadaşla da aslında genel anlamda aynı konuşacak konular seçilir. Bazı konular daha derinlemesine bazıları yüzeysel de olsa üç aşağı beş yukarı zaman geçirmek ve sıkılmadan muhabbet etmek tek amaçtır.

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Düşünüldüğü zaman konuşacak konu bulmak çok kolay aslında. Korona virüs salgını sebebiyle artık arkadaşlarımızla özgürce dışarıda görüşemiyoruz. Bu sebeple cep telefonumuzdaki whatsapp, telegram, signal, bib gibi uygulamalar aracılığı ile ya görüntülü görüşüyoruz ya da mesajlaşıyoruz. İşte muhabbet açmak, bulmak için mesajlaşırken sıkılmadan konuşulacak konular şunlardır:

 • GÜNDELİK HAYAT: Günlük ya da haftalık olayları takip etmek, konuşacak konu bulmanın en kolay yöntemidir. Kimi insan dedikodu yapmayı sever, magazin haberlerini okur; kimi insan futbola meraklıdır, spor haberlerini okur. Buna benzer merakları olan arkadaşlarıyla ve yakınlarıyla görüştüğünde de ortamda muhabbet hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple güncel olayları takip ederek konuşulacak konu ya da konular kolaylıkla bulunabilir. Mesela düşünsenize siyaset haberlerine hakim olan insan siyaset konuşmaya bayılır. Ama siyasete ilgi duyan insanlarla konuşmazsa muhabbet biter. Bu sebeple konuları da karşımızdaki insana göre seçmemiz gereklidir.
 • DİZİLER ve FİLMLER: Eski ya da yeni farketmez, dizi ve filmler konuşacak konuların en başında gelir. Son dönemlerde ülkemizde yayınlanan bazı diziler çok popüler ve konularıyla da ilgi çekiyorlar. Eskisi gibi sinemaya gidemesek de Netflix veya Amazon Prime gibi platformlarda keşfettiğimiz sinema filmleri de yeni normalin alışkanlıklarından birisi oldu. Mesela arkadaşlarına tavsiye edebileceğiniz romantik komedi filmleri olabilir. İzlediğiniz dizi ve filmlerin konularıyla ilgili sohbet etmek konu bulmanıza yardımcı olacaktır.
 • ÖZEL MERAKLAR: Evlerimizde daha çok zaman geçirdiğimiz için farklı hobilere ya da alışkanlıklara geçmişsinizdir mutlaka. Mesela yakın bir arkadaşım bir müzik aleti çalmayı öğrenmek istedi. Youtube üzerinden derslere giriyor ve öğrenmeye çalışıyor. Kendisi gibi öğrenme heveslisi olan gruplarla forumlar üzerinden haberleşiyor yazışıyor. Ve en önemlisi bu yeni ve özel merakını yakınları ile paylaşıyor. Arkadaşlarınızla ya da sevgilinizle bu deneyimlerinizi paylaşarak konu açabilirsiniz.
 • HOBİLERİNİZ: Ortak hobilere sahip insanların konuşacak konu bulmakta zorlanmayacağına eminim. Resim yapmak, kitap okumak, hatta YouTube için video hazırlamak gibi yeni nesil hobiler muhabbette sıkıcılığı ortadan kaldırabilir. Mesela internet üzerinden “şu nasıl yapılır” konulu videolara bayılıyorum. Buna benzer videolar izleyip sonra yakınlarımla paylaşmak ve onlara da öğretmek beni çok mutlu ediyor.

İLGİLİ YAZI: SEVGİLİYLE BAŞBAŞA İZLENECEK 20 FİLM ÖNERİSİ

Kızla Konuşulacak Konular

Yeni başlayan bir ilişkin varsa konuşulacak konular bulmakta zorlanmazsın. Netice konuşarak birbirini tanımaya çalışıyorsunuz. Mesela bunun için flörte sorulacak sorular yazımıza da bakmanızı öneririm. İşte flörte, erkek arkadaşla ya da kız arkadaşla konuşulacak konu tavsiyeleri:

 • HEDEFLERİNİZ: Biriyle flört ediyorsanız konuşulacak konular aracılığı ile onu daha iyi tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz. Yani gelecekle ilgini nasıl planları var, ne hayal ediyor, nerede olmak istiyor, çocuk istiyor mu, aile bağları nasıl, nasıl zaman geçiriyorlar gibi konular size tanımak için fırsat olacaktır.
 • SEYAHAT PLANLARI: Flörtle seyahat ile ilgili konular hakkında konuşmak, hem sohbeti ilgi çekici hale getirecek hem de karşınızdaki insanın dışarı ne kadar açık ya da kapalı olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Örneğin siz yaz aylarında denize gitmeyi çok seviyorsunuz, ama flörtünüz deniz ve güneşi hiç sevmiyor. Yani hem insan tanımak hem de konuşulacak konular bulman için seyahat planları işine yarayacaktır.
 • DEDİKODU: Flörtün ilk zamanlarında olmasa da ilerleyen aşamalarda birbirinizin arkadaşlarını ya da yakın çevresini tanıdıkça, o kişiler hakkında konuşmaya başlarsınız. Elbette bunların arasına dedikodu da giriyor. Bir çoğumuz dedikodu yapmaktan hoşlanmadığımızı söylesek de flört zamanlarında hayatınızdaki insanı ve çevresini tanımanın yollarından biridir dedikodu.
 • SEVDİĞİNİZ ŞEYLER: Ne yapmayı seviyorsun? Evcil hayvanlarla aran nasıl? Sabah sporu yapabiliyor musun? En son hangi filmi izledin? Bilgisayar oyunlarına merakın var mı? gibi soruları konuşacak konular arasına almalısın. Önünde sonunda keyifli muhabbet yapabileceğiniz ortak bir nokta bulabilirsin.
 • GEÇMİŞ TECRÜBELER: Yaşadığınız eski ilişkileriniz hakkında konuşmak iyi bir fikir değil. Yani çok merak ediyorsan bile benden sana tavsiye, duyacakların seni rahatsız ederse ilişki baştan biter. Ama cesaret gösterebilirim diyorsan durma sor. Bunun haricinde eğitim, kurs vb. tecrübelerini paylaşabilirsin. Bunlar konuşacak sorular arasında en risksiz olanlar.

İLGİLİ YAZI: SEVGİLİYLE OYNANACAK MOBİL OYUNLAR

Flörtle Konuşulacak Konular

Uzun süreli bir ilişkin varsa konuşacak konularla ilgili bazı tavsiyelerde bulunabilirim. Öncelikle sevgiliye sorulacak sorular yazıma bakmanı tavsiye ederim. Uzun süreli ilişkinde konu bulmak senin için zor oluyorsa, aşağıdaki konulara göz atmanda fayda olur.

 • FİNANSAL DURUM: Sevgilinle birlikte yaşa ya da yaşama, ikiniz de çalışıyorsanız sıkıntı yok ama aranızdan biri çalışmıyorsa tek kişinin kazanacağı para bazen yetmeyecektir. Bu durumlarda çok hoş olmasa da bazen mali durum analizi yapabilirsiniz. Bu da esasen bir çiftin ara sıra da olsa konuşacak konuları arasında olacaktır.
 • GELECEK KONULARI: Gelecekle ilgili olumlu düşünceleriniz yoksa zaten hemen ayrılmalısınız. Fakat uyumlu bir çiftseniz geleceğe dair planlar yapmak ilişkinizi diri tutacaktır. Hedefleriniz neler mesela? Nerede yaşamak ve nasıl yaşamak istiyorsunuz? Sizi bulunduğunuz yerde tutan ne? Hırslarınız var mı ve bu ilişkinize zarar veriyor mu? İşte size kallavi konuşulacak konular listesi.
 • TATİL PLANLARI: En sevdiğim bölüm burası. Siz de benim gibi tatil planını aylar önce yapanlardansanız, hayatı güzel yaşamayı sevenlerdensiniz diyebilirim. Sevgilinizle ya da eşinizle bir sonraki yaz ya da kış tatili için plan yapmak gerçekten çok keyifli. Kendinize bir seyahat rotası çizebilirsiniz ya da bir otelde ya da villada konaklayarak mükemmel bir tatil planı için kafa kafaya verebilirsiniz.
 • AİLE ve ÇOCUK: Bir aile büyüğüm “aslında sadece biriyle evlenmiyorsun, o kişinin ailesi ile evleniyorsun” diye kulağıma fısıldamıştı. İşte bu noktada konuşacak konular arasında aile ve çocuk konusu da olmalı. Bu konuda zaten konuşmuşsundur, ben hatırlatayım dedim.
 • FİKİR ALIŞVERİŞİ: Konuşulacak konular arasında en önemlisi fikir alışverişi olacaktır. Bu herhangi bir konuda olabilir. Kıyafet seçiminden, ev değiştirmeye, dizi tavsiyesinden, işle ilgili bir konu da dahil hayatınızdaki kişiye “sen ne yapardın, sen hangisini tercih ederdin” gibi sorular sorarak konu açabilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: ERKEK ARKADAŞA SORULACAK 140 ÖNEMLİ SORU

Kız ya da Erkek Arkadaşla Konuşulacak Konular

Ben kız ya da erkek arkadaşla sohbet etmeye başlamadan önce, ilk olarak kişinin neye ilgisinin olduğunu önceden analiz etmeye çalışırım. Eğer sıradan bir muhabbet olacaksa güncel konularla ilgili sorular sorar cevaplarımı alırım. Konu bir yerde tıkanırsa ve ben sohbetin tıkanmasını istemiyorsam aşağıda sizlerle de paylaştığım konuşacak konular arasından karşımdaki kişiye en uygun konuyu açarım.

 • GÜNCEL KONULAR: Ekonomi, siyaset, arabalar ve spor erkekler arasında en çok tercih edilen konuşacak konular arasındayken, kadınlar ise genellikle yine ekonomi, sanat, magazin, moda, alışveriş, mutfak ve etkinliklerle ilgili konuları tercih ediyorlar. Bu kategorilerde yeterli bilgiye ya da meraka sahipseniz, karşınızdaki erkek ya da kadın olsun mutlaka konuşacak birşeyler bulabilirsiniz.
 • HOBİLER: Her insanın en az bir tane hobisi olmasını tavsiye ediyorum. Hobiler insanların deşarj olmasını sağlar ve onları mutlu eder. Masraflı hobilerden bahsetmiyorum. Herkesin evinde bile yapabileceği şeyler mesela. Mesela yemek yapmak, yürüyüş, çiçek yetiştirmek, yoga yapmak, bir internet sitesi kurmak ya da Youtube videoları yayınlamak gibi hobiler edinebilirsin.
 • ÇEVRE: Havadan sudan konuşmak bazen sohbete giriş için en ideal yöntemdir. Çocuğunuz varsa çocuk hakkında bir şeyler söylemek, trafikten bahsetmek, futbol ya da basketbol gibi spor merakınız varsa son puan durumları mesela, her zaman işe yarar.
 • DENEYİMLER: Geçmişle ilgili konulardan bahsetmek işin en kolay tarafıdır. Mesela tatil hikayeleriniz, askerlik anılarınız, sevgilinizle ya da eşinizle nasıl tanıştığınız, yurt dışı seyahatleriniz, gittiğiniz bir kurs, okuduğunuz ve tavsiye etmek istediğiniz kitaplar ya da dijital yazılar, konuşacak konular arasında bulunmalıdır.
 • HEDEFLER: Geçmiş deneyimler gibi gelecek hedefleri de konuşulacak konular arasında olmalı. Çok basit düşünün, 1 yıl sonrası ne yapmak istiyorsunuz. Alıp başınızı gitmek, evlenmek, çocuk sahibi olmak, tatil ve seyahat planlarınız bu konuşmada kullanabileceğin şeyler olmalı.
 • AİLE: Aile ve akraba muhabbetleri de çok zevklidir. Özellikle karşınızdaki kişi yakın arkadaşınız, sevgiliniz ya da akrabanız ise biraz dedikodu yapmanın kimseye zararı olmaz. Fakat bunu yaparken, karşınızdaki insana ne kadar güvendiğinizi düşünmelisiniz.

Flört ile Konuşulacak Konular

 1. Kendini en çok ne zaman güvensiz hissediyorsun?
 2. Kendinle ilgili en sevdiğin şey nedir?
 3. Konfor alanının dışına çıktığında, yapmakta en zorlandığın şey nedir?
 4. İnsanlar senin arkadan sence nasıl konuşurlar?
 5. En büyük korkun ne?
 6. Hayattan ne istiyorsun? Gelecekten beklentin nedir?
 7. Seninle ilgili çoğu insanın bilmediği şey nedir, söylemek istersen tabi?
 8. Bir haftalık ömrünün kaldığını biliyor olsan, yapacağın ilk 5 şey ne olurdu?
 9. Kendini geliştirmek istediğin yönün nedir? Ne yapmalısın?
 10. Gerçekten pişman olduğun bir şey var mı?
 11. Bu zamana kadar kendini başarılı bulduğun ve yaptığın şey nedir?
 12. Hayatında bir kararı yeniden verebilseydin, hangi karar olurdu ve neden?
 13. Zor yolu öğrenmek zorunda kaldığın için sana öğretilmesini dilediğin şey nedir?
 14. Hayata yeniden gelme hakkın olsaydı, nerede doğmak isterdin?
 15. Kendini üç kelimeyle nasıl tanımlarsın?
 16. En iyi arkadaşın olduğunu düşündüğün kişi seni hiç hayal kırıklığına uğrattı mı?
 17. Arkadaşlarını seçerken dikkat ettiğin karakter özellikleri nedir?
 18. Aşık olduğunu nasıl anlarsın? En son ne zaman bu duyguyu yaşadın?
 19. Bir tartışma esnasında yıkıcı mısın yoksa yapıcı mı?
 20. Hatırlamaktan keyif aldığın çocukluk anın nedir?

Flörtle, sevgiliyle, erkek ya da kız arkadaşla mesajlaşırken sıkılmadan konuşulacak konular nelerdir gibi aklınıza takılan bu konuda umarım ihtiyacınız olan tüm bilgileri verebilmişimdir. Yazımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarda lütfen belirtmeyi unutmayınız.

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!