Cumartesi, Mart 2, 2024
Ana SayfaHayatTerapistler, 6 Gösterge İle Aldatılıyor musunuz, Açıklıyor

Son Yazılar

Terapistler, 6 Gösterge İle Aldatılıyor musunuz, Açıklıyor

Sevgilim beni aldatıyor mu diye beyninizi yiyen sorular mı uçuşuyor? Aldatılmadan önce terapistlerin verdiği ipuçlarına bakın!

Partnerinizin aldattığından şüphelenmek kadar hiçbir şey sizi bir ilişkide daha hırçın ve üzgün hissettiremez. Aniden, gerçekten gittiklerini söyledikleri yere gitmediklerini öğrenebilirsiniz, kime mesaj attıklarını doğru söyleyip söylemediklerini bilemezsiniz ve size getirdikleri çiçeklerin bir sevgi veya suçluluk işareti olup olmadığını her zaman merak eder durursunuz. Sevgilim beni aldatıyor mu diye soranların hemen hemen hepsinde aynı sorular kafalarında uçuşur. Bu ince şüpheleri çözümlemenize yardımcı olmak için, terapistlerden bir sevgili aldattığında fark ettikleri en önemli göstergeleri sorduk. Dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Normalden daha sık duş alıyorlar.

Hijyen alışkanlıklarında orta yaş değişikliği iyi huylu olabilir, ancak eşinizin bir şeyler sakladığının bir işareti de olabilir. Lisanslı klinik sosyal hizmet uzmanı Bat Sheva Marcus, “Birisi başka bir partnerle seksi saklamaya çalıştığında, genellikle yeni kokuyu yıkamaya özen gösterirler” diyor.

Fakat sevgiliniz delilleri yok etmeyi amaçlayarak sık sık duş alıyor olabilir – fakat elbette spor salonundaki yoğunluklarını atıyor veya temizliği daha ciddiye almaya karar vermiş olmaları da mümkündür – özellikle diğer olağandışı davranış değişiklikleriyle birlikte dikkate alınması gereken bir şeydir.

BENZER YAZI: ERKEK ARKADAŞINIZIN SİZİ ALDATTIĞINI NASIL ANLARSINIZ: İŞTE 28 BELİRTİ

Sevgilim beni aldatıyor mu diye beyninizi yiyen sorular mu uçuşuyor? Aldatılmadan önce terapistlerin verdiği ipuçlarına bakmaya devam edelim.

Yardıma ihtiyaçları olan arkadaşları var.

Tipik olarak empatik, omuz omuza ağlayan tipte olmayan sevgiliniz, bir şeyler yaşayan “bir arkadaşa yardım etmek” için sık sık ortadan kayboluyorsa, bu bir aldatma işareti olabilir. Güney Kaliforniya Bilişsel Davranışçı Terapi Enstitüsü direktörü Paul DePompo, “Büyük olasılıkla arkadaşlarının yaşadığı şey, eşinizin aldatmasını örtbas etmek için kullandığı bir yöntem” diyor.

Bu davranış, partnerinizin size arkadaşını teselli etmemesinin haksızlık olacağını söylemesiyle de birleştirilebilir. DePompo, “Size zaman ayırmak istediğiniz için ‘bencil’ olmamanız için gazınızı alıyorlar” diyor.

BENZER YAZI: ERKEKLER NEDEN ALDATIR? İŞTE ERKEKLERİN KADINLARI ALDATMA NEDENLERİ VE GERÇEKLER

Seni aldatmakla suçluyorlar.

Sevgilim beni aldatıyor mu diyenler için lisanslı psikoterapist ve narsisistik istismarda klinik uzman olan Alena Scigliano, narsisistik istismar kurbanlarıyla çalışırken fark ettiği en yaygın aldatma belirtilerinden birinin, aldatan kişinin eşini aldatmakla suçlaması olduğunu söylüyor.

“Narsistler için bu hem bir yansıtma hem de dikkat dağıtma biçimidir, bu da onu bir işaretten daha az belirgin kılan şeydir” diyor. “Aldatmayan eş, kendisini savunmaya ve diğer kişiyi aldatmadığına ikna etmeye odaklanarak o kadar çok enerji harcar ki, suçlamaların muhtemelen narsist partnerinin aldattığının bir işareti olduğunu bile düşünmezler. aslında aldatmaktır.” Profesyonel yardım almak, bu durumda ileriye dönük en iyi adımınız olabilir.

BENZER YAZI: RÜYADA ALDATILMAK NE ANLAMA GELİR? ALDATILDIĞINI GÖRMEK NE DEMEK?

Cep telefonlarını sıkı bir şekilde koruyorlar.

Bu aldatma işareti bir klişedir çünkü çoğu zaman doğrudur. Evlilik ve aile terapisti Ashera DeRosa, “Gizli ilişkileri olan insanlar şifrelerini sık sık değiştirecek veya telefonlarını kapatma konusunda tedirgin olacak” diyor. “Herhangi bir bildirim almamaları için ayarlarını değiştirebilirler veya sevgililerinin müziği değiştirmek için telefonunu kullanmasına ve hatta arabada navigasyonu kullanmasına izin vermeyebilirler.”

Korkuları, elbette, eşlerinin cihazlarında ilişkilerine dair dijital kanıt bulması.

BENZER YAZI: KARINIZIN SİZİ ALDATTIĞINI DÜŞÜNÜYORSANIZ, BU 30 DAVRANIŞA DİKKAT EDİN!

Yeni bir hobileri var.

Elbette, partnerinizin bir bowling yarışmasına katılmış veya bir kitap kulübüne başlamış olması tamamen mümkündür. Ancak bu konuda kabataslak görünen bir şey varsa, bu bir aldatma işareti olabilir. Gateway to Solutions‘ın kurucusu ve klinik direktörü John P. Carnesecchi, genellikle şüpheli bir hobi çok zaman gerektirir ve tek başına yapılır, diyor. Bu da sevgilim beni aldatıyor mu diye soranların dikkat etmesi gereken noktalardan biridir.

Carnesecchi, “En yaygın olanı spor salonuna gitmek, koşmak veya yoğun fiziksel antrenman yapmaktır” diyor. “Yeni keşfettikleri hobileri hakkında konuşmak istediğinizde, ilerlemeleri ve yaptıkları hakkında belirsiz olacaklar.” Öte yandan Carnesecchi, bir hobiye gönülden bağlı kişilerin tüm detayları paylaşmaya istekli ve yetenekli olacağını da belirtiyor.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 19 İHANET VE ALDATMA FİLMİ

Fazla detay paylaşıyorlar.

İnsanlar yalan söylediğinde, kendilerini gereğinden fazla açıklama eğilimindedirler, aksi takdirde doğruyu söyleselerdi, kendilerinden emin olur ve kısa cevaplar verirlerdi. Aynısı dolandırıcılar için de geçerlidir.

“Birisi ‘Arkadaşlarınla gecen nasıldı?’ diye sorduğunda Dolandırıcı ayrıntıları, isimleri ve gerçekleşmiş ya da olmayabilecek belirli şeyleri en ince detayına kadar anlatmaya çalışır – neredeyse bütün bir hikayeyi anlatır,” diyor Carnesecchi. “Akıllarında, tüm anlattıklarını bir mazeret olarak ele aldılar.”

BENZER YAZI: ALDATAN KADINLAR VE ERKEKLER NASIL ANLAŞILIR?


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!