3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Eylül 27, 2023
Ana SayfaKafeErkekler Neden Aldatır? İşte Erkeklerin Kadınları Aldatma Nedenleri ve Gerçekler

Son Yazılar

Erkekler Neden Aldatır? İşte Erkeklerin Kadınları Aldatma Nedenleri ve Gerçekler

Kadınların korkulu rüyası olan erkekler neden aldatır sorusuna bakalım, peki erkeklerin kadınları aldatma nedenleri, nasıl anlaşılır...

Mutlu mesut minnoş bir ilişkiniz olduğunu düşünüyorsunuz. Hayat çok güzel, ruh eşinizi bulduğunuza inanıyorsunuz. Peki ya aldatılıyorsanız ya da ilerde aldatılmış kadınlar grubunun arasındaki yerinizi alırsanız ne olacak… Peki nedeeeen! Erkekler neden aldatır?

Kadınların korkulu rüyası olan aldatılma duygusu bu konuda şüphe edenleri “erkekler neden aldatır” ve “erkeklerin aldatma nedeni” sorularının cevaplarını arıyorlar. Biz de çeşitli araştırma sonuçlarından edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşalım dedik.

Erkeklerin kadınları aldatma nedenleri bu yeni araştırmaya göre erkekler neden aldatır sorusuna cevap bulunmaya çalışılmış, siz de öğrenmeye hazır mısınız?


1. Erkeğin Olgunlaşmamış Olması

erkekler neden aldatır

Kadınlar, erkeklerden daha çabuk olgunlaşır tezi doğrudur. Diğer bir anlatımla, erkekler daha geç olgunlaşıyor. Bu sebeple zaten geçmişten gelen bir adet olsa gerek, genellikle kadın ve erkeğin arasında yaş farkı olması makbul görülür. Erkek henüz olgunlaşmamışsa, daha konacak çok çiçeğin olduğunu kafasından atamıyorsa, elbette aldatma eylemini ilk fırsatta gerçekleştirecektir. Peki erkeklerin kadınları aldatma nedenleri nelerdir, neden aldatır devam edelim.

2. Erkeğin Bağlılık Sorunları

erkekler neden aldatır

Erkekler neden aldatır sorusunun cevapları arasında en önemlisi bağlılık sorunudur. Özellikle ilişkinin en başındaki süreçte, eğer erkek size bağlanmakta zorluk yaşıyorsa, ilerde mutlaka ilk fırsatta sizi aldatabilir. Fakat bu noktaya gelmede kadınlarında bazen payı oluyor. Erkeğe bu bağlanma duygusundan çoğu zaman kadınlar uzaklaştırıyor.

3. Biten Bir İlişkiyi Ayakta Tutmak

Biten bir ilişkiniz olduğunu düşünüyorsanız neden aldatma gereği hissedesiniz ki? Peki erkekler neden aldatır? Biten bir ilişki hem erkek hem de kadın için ilişkiyi bitirme sebeplerinin başında geliyor. Fakat erkekler daha materyalist oldukları için, kafalarında bir ilişkiyi bitirdilerse aldatma yoluna da gidebilirler. Bunu da genellikle bilerek yaparlar ki, birlikte oldukları kadın kendilerini bıraksın. Fakat elbette tasvip edilen bir yol olamaz.

4. Boşta Kalma Korkusu

Erkekler neden aldatır konusuna ilişkin gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre, boşta kalma korkusunun bu olayı tetiklediği ifade ediliyor. Yani bu da bir şekilde kadının erkeğe güven vermemesinden kaynaklı olabilir. Bazı durumlarda da erkek, birlikte olduğu kadından ayrılmak üzeredir ve boşta kalmak istememesi gibi bir his yaşayabilir. Çok egoistçe ama maalesef bunu da yapanlar var hayatta.

5. Bencillik Duygusu

erkeklerin kadınları aldatma nedenleri

Eğer birlikte olduğunuz kişi bencilse, ondan hemen ayrılmalısınız. Bu tip insanlar karşısındaki kişinin duygularını önemsemezler. Bu bazen kötü niyetle bazen de istemeden ama sık sık olabilir. Bu tip insanlar aldatmaya meyillidirler. Çünkü bu konuda sizin ne düşüneceğinizin onun için bir önemi olmayacaktır. Bence erkekler neden aldatır sorusunun cevabı bu gibi, siz ne dersiniz?

6. Şeytana Uymak

Erkeklerin kafasında sürekli olarak aldatma duygusu bulunmaz. Bazen anlık zevkler veya sadece macera için aldatabilir. Tabi bunu sadece erkekler yapmıyor, kadınların da bir çoğu bunu yapıyor fakat erkeklerden daha fazla dikkatliler. Bir anlık hata ya da şeytana uymak diyelim, erkekler bu tip durumlarda birlikte oldukları kadını rahatça aldatabilirler. Kimisi bundan pişman olur, kimisi ise bu hazzı aldıktan sonra devam ettirir.

İlişkide karşılıklı beklentiler, hayaller, gelecekte yapmak istenen şeyler, zevkler ve renkler benzer olmazsa, burada bir umutsuz bir beklenti oluşur. Elbette kadın ve erkek farketmez, karşılıklı aldatmalara sebep olabilir. Tüm bunları yaşamamak ve doğru insanla birlikte olmak için öncelikle bu ortak özelliklerin varlığı ya da yokluğu ilişkinin başında analiz edilmelidir.


Umarım erkekler neden aldatır konulu yazım aklınızdaki sorulara cevap olmuştur. Peki siz hiç aldatıldınız mı? Yorum kısmına yazın paylaşalım… Okuduğunuz için teşekkür ederim. 🙂

Şantaj adlı filmi izlemenizi tavsiye ederim. Borsa simsarlarından Jonathan’ın, son derece çekici ve gizemli bir kadınla girdiği ilişki, onu hayal bile edemeyeceği bir ihanet ve cinayet dünyasının içine sokar.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!