Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaHayatKarınızın Sizi Aldattığını Düşünüyorsanız, Bu 30 Davranışa Dikkat Edin!

Son Yazılar

Karınızın Sizi Aldattığını Düşünüyorsanız, Bu 30 Davranışa Dikkat Edin!

Aldatılmak hem kadın hem de erkek için üzücü sonuçlar yaratır. Peki aldatan evli kadın özellikleri neler biliyor musunuz? İşte 30 gösterge!

Aldatma suçlamalarının çoğunu erkekler üstlense de, psikanalist Esther Perel’e göre, gerçek şu ki, sadakatsiz olduğunu bildiren kadınların sayısı 1990’dan bu yana yüzde 40 arttı. Evet, kadınlar da aynı şekilde aldatmaktan suçludur – ancak erkeklerin aksine, çifte yaşam sürdürmekte o kadar iyidirler ki, çoğu zaman zina eden bir eş ile sadık bir eşi ayırt etmek neredeyse imkansızdır. Peki aldatan evli kadın özellikleri nelerdir? Evli kadın neden başkasına ilgi duyar? Evli kadın başkasına aşık olursa nasıl davranır? gibi merak ettiğiniz soruların cevapları yazımızın devamında.

Peki kadınlar izlerini bu kadar iyi kapatabiliyorsa, karınızın sizi aldatıp aldatmadığını nasıl anlayacaksınız? Pekala, bu makaleyi okuyorsanız, zaten şüpheleriniz olduğunu söyleyebiliriz – ancak herhangi bir yüzleşme durumunu yaşamadan önce veya herhangi bir sonuca varmadan önce, aldatan evli kadın özellikleri ile ilgili bilgiye sahip olmalısınız! Belki de sadece kuruntu yapıyorsunuzdur.

1. Yatakta başka bir erkeğin adını ağzından kaçırdı mı?

aldatan evli kadın özellikleri

Herkesin ara sıra bir Freudyen sürçmesi (Bilinçaltı: genellikle cinsellikle ilgili) vardır, ancak bu, yakından ilgilenmek isteyeceğiniz bir şeydir. Lisanslı bir klinik psikolog ve ilişki uzmanı olan Dr. Ramani Durvasula’ya göre, ‘karınız yatakta yanlışlıkla size başka bir isim söyleyip duruyorsa, bu ya başka biri olmanızı istiyor ya da başka bir erkekle ilişkisi var anlamına geliyor.’ diyor.

İLGİLİ YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 19 İHANET VE ALDATMA FİLMİ

2. Kirli sepetine yaklaşmanızı çok istemiyor mu?

Aldatan evli kadın özellikleri arasında gösterilen bu durum çok sık yaşanmasa da başınıza gelmiş olabilir. Eğer eşinize ev işlerinde yardım eden bir erkekseniz özellikle. Hiçbir kadın, gizli bir amacı olmadıkça kocasına kirli çamaşırları yıkamamasını söylemez. Çoğu zaman, bu garip istek doğrudan aldatma ile ilgilidir, çünkü kirli sepetinde bir ilişkinin gizli işaretlerini saklıyor olabilir (katılmadığınız romantik akşam yemekleri için ceplerdeki makbuzlar veya size ait olmayan potansiyel bir koku gibi).

İLGİLİ YAZI: ALDATAN KADINLAR VE ERKEKLER NASIL ANLAŞILIR? İŞTE EN YAYGIN ALDATMA BELİRTİLERİ

3. Sosyal medyada seninle ilgili hiç paylaşım yapmıyor mu?

aldatan evli kadın özellikleri

Tinder benzeri çöpçatanlık sitelerinin yaptığı anketlere göre, karınız sosyal medya hesaplarında ilişkinizle ilgili herhangi bir paytlaşım yapmıyor ve hatta olanları da yavaş yavaş kaldırıyor ve sorduğunuzda anlamsız ve ikna edici olmayan cevaplar veriyorsa, kendini bir ilişkiye müsait göstermek için bunu yapıyor olabilir. Aldatan evli kadın özellikleri arasında sosyal medya içerikleri ve paylaşımları, ülkemizde en çok yaşanan göstergelerden biridir.

İLGİLİ YAZI: RÜYADA SEVGİLİYİ GÖRMEK, ALDATMAK, ÖPMEK, BAŞKASIYLA ALDATTIĞINI GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

4. Telefonu her zaman sessiz modda mı?

Karınız sevgilisiyle iletişim kurmak için telefonunu kullanıyorsa, aramalar veya metinler hakkında herhangi bir soru sormamanız için kesinlikle telefonu sessizde kalacaktır. Bunu şu şekilde düşünün: Karınızın telefonunu sessize aldığından şüphelenme olasılığınız, telefon kendiliğinden çaldığında onu görmezden gelmesinden çok daha az olasıdır. Aslında aldatan kadın bu kadar saf değildir, başka bir telefon ve hatta GSM numarası kullanıyor da olabilir.

İLGİLİ YAZI: ERKEKLER NEDEN ALDATIR? İŞTE ERKEKLERİN KADINLARI ALDATMA NEDENLERİ VE GERÇEKLER

5. Sana bir sevgiliden çok normal bir arkadaşı gibi mi davranıyor?

aldatan evli kadın özellikleri

Sertifikalı bir danışman ve flört koçu olan Jonathan Bennett, aldatan evli kadın özellikleri ile ilgili “Eşinizle olan etkileşimleriniz daha az romantik ve flörtöz hale gelirse, bu bir tehlike işaretidir” diyor. Örneğin, karınızın konuşmada artık “birtanem” veya “aşkım” gibi kelimeler kullanmadığını fark ederseniz, Bennett bunun nedeninin karınızın sizi arkadaş bölgesine doğru almaya başlamasına bağlıyor.

BENZER YAZI: HARİKA BİR CİNSEL HAYAT İÇİN BURÇLARIN UYUMU

6. İş yerinde sık sık mesaiye kalıyor mu?

Karınızın sık sık mesaiye kalacağını söylüyorsa dikkatli olun. Kadınlar, mesai sonrası aldatma işlerini örtbas etmek için düzenli olarak kocalarına geç saatlere kadar çalıştıklarını söylerler. Ve eşiniz ofiste gerçekten geç saatlere kadar kalsa bile, endişelenecek bir neden olabilir, çünkü sadece romantik bir ilişki içinde olduğu bir iş arkadaşına daha yakın olmak için daha uzun kalıyor olabilir.

BENZER YAZI: ERKEK ARKADAŞA SORULACAK 140 ÖNEMLİ SORU

7. Sizin de bildiğiniz şifreleri değiştirmeye mi başladı?

aldatan evli kadın özellikleri

Evlilik noktasına ulaşan çoğu çift, kişisel hesaplarının şifrelerini paylaşacak kadar birbirlerine güvenir. Bu nedenle, eşiniz birdenbire saldırıya uğrama bahanesiyle şifrelerini değiştirirse, hesaplarında görmenizi istemediği bir şeyler olabilir (siz olmayan kişilere gönderilen şehvetli mesajlar gibi).

BENZER YAZI: EVLİ ERKEK BAŞKA KADINA AŞIK OLURSA NASIL DAVRANIR?

8. Nerede olduğunuzu sık sık soruyor mu?

Aldatan kadınların, kaçamaklarını planlamak için her zaman eşlerinin nerede olduğunu bilmeleri gerekir. Aksi takdirde, hiç tahmin etmedikleri bir yerde pişti olabilirler. Elbette kadınlar bu kadar aptal olamaz. Görüşmelerini toplum içinde gerçekleştirmeyeceklerdir. Mazallah tanıdık herhangi biri görüp erkek tarafına bilgi verebilir.

9. Bir sebep olmadan spora başladı ya da daha fazla spor yapmaya mı başladı?

aldatan evli kadın özellikleri

Dr. Durvasula, “Eşiniz aldatıyorsa, yoğun bir egzersiz programı uygulayabilir, ancak bu spor programının bir sebep yokken başlaması gerek” diyor. Tabii ki, eşiniz aylardır kilo vermekten bahsediyorsa ve sonunda sıkı bir rejime bağlıysa, bu endişe edilecek bir durum değildir. Ama görünüşüne daha fazla dikkat etmeye başladıysa ve sizi de spora davet etmiyorsa, bu konuda dikkatli olmalısınız.

10. Artık size daha az şey mi anlatıyor?

aldatan evli kadın özellikleri

Aldatan evli kadın özellikleri ile ilgili olarak Baltimore Terapi Merkezi direktörü Raffi Bilek, “Bir ilişki yürümediğinde, partnerinizin sizinle giderek daha az paylaşımda bulunduğunu görebilirsiniz,” diye açıklıyor. “Paylaşmak, yakınlığın ve bağlantının bir işaretidir – ve bu kötüleştiğinde, duygusal ilişkinizin daha da koptuğunun bir işaretidir. Kesinlikle biri aldatma sürecine girdiyse, bu odağının değiştiğinin ve size daha az ilgi duyduğunun göstergesidir.” diyor.

11. Bir şey anlatırken ayrıntılara daha fazla mı giriyor?

Evliliğinizin başlangıcında, eşinize gününü sorardınız ve o size işle ilgili (ya da belki sabah pilates dersi ile ilgili) oldukça basit bir cevap verirdi. Ancak şimdi, eşinize gününün nasıl geçtiğini sorduğunuzda, öğle yemeğinde ne yediği, işte kiminle konuştuğu ve atandığı tüm yeni projeler hakkında çok fazla ayrıntıya giriyor. Karınız hikayesini doğrulamak için ayrıntıları fazla paylaşıyor gibi görünüyorsa, büyük ihtimalle öyledir. Yani bazı yalanlara kendini de inandırmayı amaçlıyor olabilir.

12. Durup durduk yere seni aldatmakla suçluyor mu?

aldatan evli kadın özellikleri

İronik olarak, karınızın sadık olup olmadığını anlamanın kolay bir yolu, sizi ne sıklıkta sadakatsizlikle suçlamasıdır. Eşlerini aldatan insanlar, genellikle suçlama oyunu şeklinde, suçluluklarını onlara yansıtırlar. İlişki uzmanı Ricciardi, “Bu suçlamalar genellikle kendi suçluluğunun bir işaretidir ve aynı zamanda suçu size yükler, savunmada olmanıza ve dikkatinizin dağılmasını amaçlar” diyor Ricciardi. “Oldukça manipülatif… çünkü konuşma sırasında çok üzülüyorlar, aldatılmaktan nefret ettiklerini ve gerçekte zaten [yapmış olabilecekleri halde] bunu size asla yapmayacaklarını düşünmeye başlıyorsunuz.” Sinsi bir oyun!

13. İlişki durumu bir anda ortadan kayıp mı oldu?

Karınızın Facebook profiline tıklarsanız ve ilişki durumunun değiştiğini veya hiçbir yerde bulunmadığını fark ederseniz, ilişkinin sağlam olmaktan çok uzak olduğunu düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Aldatan birçok kadın, potansiyel partnerlerine yeni ilişkilere açık olduklarını bildirmek için bu taktiği kullanır; bu, eşinizin Facebook arkadaş listesi için iyi haber, ancak sizin için kötü haber.

14. Çevresinden uzaklaşmaya mı başladı?

aldatan evli kadın özellikleri

Aldatan evli kadın özellikleri arasında kadının bir şeyleri gizleme dürtüsü vardır. Aldatma kadar büyük bir sır saklayan kadın, eşinden ve çevresinden olabildiğince uzaklaşacaktır. Grubun etrafında ne kadar çok takılırsa, o kadar fazla ağzından bir şey kaçırma ve ilişkisiyle ilgili bir şeyi yanlışlıkla ifşa etme riskiyle karşı karşıya kalır. Ayrıca, bir kadın başka bir erkek için evliliğini bozmaya hazırlanıyorsa, eşinin veya herhangi bir arkadaş ve ailesini içermeyen bir hayat yaratmak için çalışmak isteyecektir.

15. Dışarıda bilinen yerlere gitmekten kaçınıyor mu?

Dışarıda bir şeyler yemeği öneriyorsunuz, ancak bir şeyleri değiştirme ihtimaliyle heyecanlanmak yerine, karınız gerginleşiyor ve bunun yerine kalmayı ve yemek pişirmeyi öneriyor. Ne oluyor? Psikoterapist ve evlilik uzmanı Dabney’e göre, bunun nedeni onun ve yeni sevgilisinin önerdiğiniz restorana gitmesi ve garsonlar tarafından tanınma riskini almak istememesi olabilir. Biraz fazla şüpheci bir durum ama bunlar yaşanabilmektedir.

16. Size sebepsiz yere hediyeler veriyor mu?

aldatan evli kadın özellikleri

Aldatan evli kadın özellikleri arasında, hiç bir sebep yokken hediye alması da bulunur. Hepimiz sevdiklerimizden hediye almayı severiz – ancak karınız size birdenbire pahalı hediyeler alıyorsa, vicdanını rahatlatmaya çalışıyor olabilir. Bir ilişki uzmanı olan Charlotte Rivers, “Hediye vermenin, bir şey hakkında kendinizi suçlu hissettiğinizde bunu birazda olsa hafifletmek için bu yolun kullanıldığı yaygın olarak bilinir” diye açıklıyor. “Peki karınızın suçu ne olabilir? Büyük olasılıkla: aldatma.”

17. Yatak odasında yeni şeyler denemek istiyor mu?

Karınız yatak odasında yeni pozisyonlar denemek istediğinde muhtemelen iki kere düşünmezsiniz, ancak bu yeni hareketler endişe kaynağı olabilir. Don-David Lusterman’a göre, “karınız bu yeni numaraları birinden öğreniyor olmalı ve bu kişi siz değilseniz, büyük ihtimalle onun ilhamı başka bir adamdan.” diyor.

18. Karınız sürekli mutsuzluğundan mı bahsediyor?

aldatan evli kadın özellikleri

Karın sana mutlu olmadığını söylediğinde onu dinle. Aldatan 544 yetişkin arasında yapılan bir ankete göre, evliliklerinde “çok mutlu olmadıklarını” söyleyen kadınların, evliliklerinde kendilerini “çok mutlu” olarak tanımlayan kadınlara kıyasla aldatma olasılıkları neredeyse dört kat daha fazla olduğunu ortaya çıkarmıştır. Ayrıca, ankete katılan kadınların neredeyse yarısı, evlilik mutsuzsa yeni bir ilişkinin kabul edilebilir olduğunu belirtiyor.

19. Dış görünüşüne daha çok dikkat ediyor mu?

Karınızın ilişkinizdeki ateşi yeniden alevlendirmek için kçabaladığını hayal etmek güzel, ancak bir süredir problem yaşıyorsanız, bu muhtemelen sadece hüsnükuruntudur. Daha olası senaryo, sevgilinizin flört edecek başka birini bulması ve bu yeni ilişkinin hassas, başlangıç aşamalarında iyi görünmek istemesidir. Bennett, “Eşiniz daha önce görünüşüne çok az önem veriyorsa, ancak yeni kıyafetler almak veya daha sık makyaj yapmak gibi birdenbire büyük değişiklikler yapıyorsa, bu başka birini etkileme çabasını gösterebilir” diyor.

20. Seni görmezden geliyor mu?

aldatan evli kadın özellikleri

Aldatan bir kadın, mutlu bir evlilik maskaralığını sürdürebilir (en azından bir süre için), kocalarıyla birlikteyken bile, sevgililerini düşünmekten kendilerini alıkoyamayabilirler. Karınızla konuşurken sizi eskisi gibi dinlemiyor hatta sırf dinlediğini sanmanız için anlamsız ya da önemsiz cevaplar veriyor ve konuştuğunuz konunun bir an önce bitmesini ister gibi hareketler yapıyorsa, tehlike çanları çoktan çalmaya başlamış demektir.

21. Eskisi kadar zaman geçirmiyor musunuz?

Travis Araştırma Enstitüsü’nde klinik psikolog olan David C. Atkins tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, bir ilişkinin erken uyarı işaretlerinden biri, ayrı vakit geçirmektir. Açıkçası, aldatan kadınların kocaları, nikahı kıydıktan sonra çok fazla çaba harcamaları gerektiğini düşünmediklerini ve bunun da kadınların mutluluğu dışarıda aramasına yol açtığını belirtiyor.

22. En gereksiz anlarda aldatma ile ilgili bir şeyler konuşuyor mu?

aldatan evli kadın özellikleri

Karınız size doğrudan bir ilişkisi olduğunu söylemeyebilir, ancak satır aralarını nasıl okuyacağınızı biliyorsanız, sözleri aslında sizi aldatmaya başladığının göstergesi olabilir. Aldatma düşünceleri kesinlikle aklını bulandıracağından, “Açık bir ilişki hakkında ne düşünüyorsun?” gibi şeyler söyleyebilir. veya “Neriman’nın işte kocasını aldattığını söylemiş miydim?” Bunlar, yanlışların önceden kabul edilmesi olmasa da, karınızın aklında başka insanlar olduğuna dair işaretlerdir. Aslında iş işten geçmiştir.

23. Her konuda sana kızıyor mu?

Birbirini seven insanlar bile bazen kavga ederler, ama genellikle bu kavgalar gerçekten önemli bir şey yüzündendir. Bununla birlikte, çoğunlukla ilişkilerinde kontrol edilen eşler, en ufak konuları büyüterek hayatın sonu gelmiş gibi davranabilirler. Elbette bunun sebebi geçmişte yaşanmışlıklar da olabilir fakat, eskiden normal olan karınız, bir anda her şeye kızmaya başladıysa, çanlar çalıyor diyebiliriz.

24. Tek başına bir şeyler yapmak mı istiyor?

aldatan evli kadın özellikleri

Mesela normalde, sen ve eşin her Pazar birlikte market alışverişine giderdiniz, ancak son zamanlarda neden yalnız gitmesi gerektiğine dair bahaneler uyduruyor mu? Belki bir gün tırnaklarını yaptırmakla ilgili bir şey, diğer günde ise öğle yemeği için bir arkadaşla buluşmakla ilgili bir şey – ama her neyse, seni hiç dahil etmiyor. Bu yalnız yapılan işler sırasında karınızın nerede olduğundan şüpheleniyorsanız, karınızın gerçekte ne yaptığını görmek için bir gün boyunca takip edebilirsiniz. Bu da seçenekler arasında.

25. Tanımadığınız kişilerden telefon mu geliyor?

Elbette, bu gizemli telefon aramaları istenmeyen posta olabilir – ama eğer karınızın iddia ettiği gibi sadece mesela avukatlarsa, o zaman neden onlara cevap verip konuşmak için dışarı çıkıyor? Gizli saklı yapılan konuşmalar ya da mesajlaşmalar arttıysa dikkatli olmalısınız.

26. Daha fazla bakım ürünleri almaya başladı mı?

aldatan evli kadın özellikleri

Eşiniz aniden kaşlarını ve bikini bölgesini temizlemek için kuaföre gidiyorsa, bunu sizin iyiliğiniz için yapmadığını düşünmekte fayda var. Kadınlar birdenbire dış görünüşlerini önemsemeye başlamazlar – genellikle bir sebep vardır ve çoğu zaman bu sebep yeni bir romantik ilgidir.

27. Mesajlarınıza eskisi gibi samimi cevaplar vermiyor mu?

İletişim Uzmanı Lavelle, “Karınız mesajlarında eskisi gibi sevgi sözcükleri kurmuyorsa, dikkati başka birine yöneliyor olabilir” diyor. “Çoğu kadın erkeğini özel ve sevdiğini hissettirmek ister, ilişkinizin en başında olduğu gibi aşk dolu mesajlar artık gelmiyorsa, sizin başka mesajı almış olmanız gerekiyor.”

28. Sana eskisi gibi güvenmiyor mu?

aldatan evli kadın özellikleri

İyi bir eş, sevgiliniz, en iyi arkadaşınız ve hem iyi hem de kötü günde sırdaşınızdır. Bu nedenle, karınızın size giderek daha az güvendiğini fark ederseniz, bu muhtemelen sizi başka biriyle değiştirdiği anlamına gelir – ve sadece sırdaş bölümünde değil.

29. Eşinizde sonradan çıkan bir hastalık oldu mu?

Cinsel yolla bulaşan bir hastalığınız yoksa ve karınız bir şekilde kaptıysa, başka biriyle takılarak kaptığını varsaymak en normal şüphe olacaktır. Ramani, “Birinin aldattığını anlamanın bazı büyük fiziksel yolları var, örneğin cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon kapıyorsa ve sizde bu daha önceden yoksa” diyor.

30. Daha çok bekar arkadaşlarıyla takılıyor mu?

Acı, arkadaşlığı sever – bu yüzden eğer karınız sizi aldatmayı ciddi olarak düşünüyorsa (ya da zaten varsa), o zaman onun kutsallığı hakkında kulağına nutuk çekecek olan çıkmaza girmiş arkadaşlarını değil, bekar arkadaşlarını yanında isteyecektir.

ÖZET

Aldatan evli kadın özellikleri yazımızda belirttiğimiz 30 maddenin tamamı, olasılıkları ifade etmektedir. Emin olmadan gereksiz mutsuzluklar yaşatmayın kendinize. Hayat çok güzel ve bir defa geldiğinizi unutmayın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!