Çarşamba, Nisan 10, 2024
Ana SayfaAstrolojiBoğa Burcu Kadını Özellikleri, Cinsellik ve Aşk Hayatı Hakkında Her şey

Son Yazılar

Boğa Burcu Kadını Özellikleri, Cinsellik ve Aşk Hayatı Hakkında Her şey

Boğa burcu kadını olumlu, olumsuz özellikleri, aşk ve cinsellik hakkında her şey, hangi burçla evlenmeli, fiziksel bilgileri.

Burçlar kuşağının (Zodyak) ikinci burcudur. Bilinçli yönlendirilmiş kararlılık ve sahip olma isteğini sembolize eder. Peki boğa burcu kadını özellikleri nelerdir, olumlu ve olumsuz yanları, boğa burcu kadını cinsellik, aşk hayatı ile ilgili her şey işte yazımızda.

Boğa toprak elementinden bir burç olduğu için bu insanlar maddi konuları kavrayıp değerlendirme ve kullanımında ustadırlar. Onlar için önemli olan sahiplenmektir. Pratiklik konusunda tartışma götürmez meziyetleri vardır. Yaşamın pratik yönünü yaşarken manevi yönde doğru olanı ararlar. Hayatın kolaylıklarından, rahatlığından ve materyel kazançlardan hoşlanırlar. Boğa burcu için en uygun sözcük “Benim var” dır. İşte boğa burcu kadını özellikleri nelerdir, olumlu ve olumsuz yanları, boğa burcu kadını cinsellik, aşk hayatı ile ilgili her şeyi bulabileceğiniz yazımız.

Boğa Burcu Kadını Özellikleri

 • Boğa burcu kadını genellikle minyon ve güzel olur.
 • İletişime açıktır ve etkileyici sese sahiptir.
 • Bilgiye, zarafete ve spora önem verir.
 • İyi arkadaşlardır.
 • Maddiyata önem verirler.
 • Aşk hayatında sadakata çok önem verirler.
 • Cinselliğe önem verirler.

Boğa burcu kadını en belirgin özellikleri arasında minyon bir fiziğe sahip olması ve güzelliği ön plana çıkıyor. Ses tonu, kendine güveni tam olan bu burca mensup kadınların ikinci belirgin özellikleri arasında bulunuyor. Duruşları bile aslında kendilerine nasıl baktıklarının en büyük ispatıdır. Boğa kadınları iddialı giyinmeyi sever, zarafet ve asaletlerini yürüyüşlerinden bile anlayabilirsiniz.

Boğa burcu kadını özellikleri arasında bir çok kadının ve erkeğin de bildiği gibi güzelliği ile birlikte sevgi dolu, pozitif canlı karakteri, konuşmalarındaki etkileyicilik geliyor. Özgüveni tavan yapan boğa kadınları, bunu da neşeli ve canlı karakterlerine borçludurlar. Tam bir mantık kadınıdır, tane tane konuşmayı tercih eder ve karşısındakine ne istediğini bildiğini net şekilde ifade edebilir. Tüm bu iletişim becerilerini her insana karşı uygular, bu da onların tutarlı olduğunun delilidir.

Boğa burcunun kişisel özellikleri

Seksi, eğlenceli ve gerçekçi Boğa kadını dengeli ve “gerçek” bir eş arayan erkekler için mükemmeldir. Güvenilir, sabırlı, duyarlı ve güvenilirdir – aynı zamanda eşsiz bir duygusallık ve mizah seviyesiyle ilişkinize renk katarlar.

Boğa burcu kadını özellikleri arasında riskten hoşlanmaması, anlamadığı işten kaçınması ve güçlü bir onur ve dürüstlük duygusuyla başkalarına karşı nazik ve hoşgörülü olma eğiliminde olması sayılabilir. Pratik ve istikrarlı, ortalamanın üzerinde bir sağduyuya sahiptir, bu da elbette hayatı kolaylaştıran özelliklerdendir.

Boğa kadını geleneğe, sadakate ve istikrara değer verir ve sonuç olarak sevdiklerine, eşyalarına ve hatta rutinlerine karşı son derece duygusal ve sahiplenicidir. Yani tahmin edebileceğiniz gibi, değişimi gerçekten sevmiyor ve ani değişimler karşısında ikna etmek çok zor olabilir! Çoğunlukla onun yönünü değiştirmenin en iyi yolu, aylar önceden bir şeyler önermek ve bunu periyodik olarak tekrar etmektir. Yeterince uzun bir süre sonra, fikir kendi “istikrar değerine” sahip olacak ve kabul edilecek, aksi halde birden bire ortaya çıkan veya spontane bir fikir onun aklına hiçbir zaman yatmayacaktır.

Para konusunda mantıklı olan Boğa, genellikle finansal konularda karar verme becerisine sahiptir ve tutumlu görünebilir. Aç gözlü değildir ama maddiyata önem verir, çünkü para günümüz dünyasında güvenlik ve istikrarla eşittir. Değer verdiği, kendi iyiliği için zenginlik değil, güvenlik ve istikrar yani ‘güvenlik ağı’dır. Zaten bu güvenlik ağına sahipse, aşırı cömert olur, çevresinde yardıma ihtiyacı olan her şeye ne gerekiyorsa verir.

Çoğu Boğa kadını, başkalarının sıkıcı veya çok zor bulduğu görevleri çok kolay halleder. Hayatının kolaylaşmasını isteyen bekar erkeklere duyurulur.

Boğa kadınları, yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde genellikle bahçecilik gibi temel değerlerinin birçoğuyla uyumlu olan – büyüme, bakım, sabır, pratiklik özelliklerini ön plana çıkaracak işlerle uğraşmaya bayılırlar.

Boğa burcu kadını – Cinsellik

Boğa kadını muhtemelen cinsellik açısından sade ve genellikle fantezilerle, rol yapmakla veya küfürlü cümlelerle ilgilenmez. Çünkü cinsel hayatı renklendirecek bu numaralara ihtiyacı yok! Boğa, tüm burçlar arasında en şehvetli olanıdır ve eğer teninizi iyi hissettirebilecek biri varsa, o bir Boğa kadınıdır!

“Duygusal” ve “sağlıklı” gibi kelimeler, seksi tanımlarken erkeklere genellikle sıkıcı gelir, ancak bu fast food ile löp et yemek arasındaki farktır! Hangisi daha tatmin edici? Cinsel hayatta sade bir kadın olan boğa kadını, pek çok erkek tarafından yanlış anlaşılsa da durum aslında pek de öyle değil. 😍

Boğa burcu kadını – İlişkiler

İlişkiler, yüzlerce ayrı unsurdan oluşan karmaşık şeylerdir. Güneş burçları bunlardan biridir, ancak tüm güçlü ve zayıf bölgeleri bulmak için her şeyin ayrıntılı bir analizi gerekir. Sevdiklerini güvende hissettirme konusunda son derece yetenekli olan bu kadın için bağlılık ve sadakat çok önemlidir. Dürüstlük ve istikrara değer veriyorsanız, boğa kadınları ile ilişki kurabilirsiniz!

Boğa burcu kadını – Aşk

Çok romantik ve sadık Boğa kadını, sahip olduğu şeyleri sevgilisiyle paylaşmaktan keyif alacak ve o kişiyi mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Hayatındaki kişiyi çok sever, son derece iyi bir ebeveyn ve genellikle mükemmel bir aşçıdır. Ergenlik yıllarında sıkıcı gibi görünse de, evlilik düşüncesi ile birlikte boğa kadınlarının yıldızı parlar.

Boğa burcu kadını olumsuz yanları arasında ise hayatının her alanında olduğu gibi, her şeyden önce güvenliğe değer verir ve bir ilişkide, erkeğinin eli işte gözü oynaşta ise, sahiplenme konusunda beklentileri hayal kırıklığına uğrar. Erkeğinin her zaman sadık ve güvenilir olmasını bekler.

Boğa kadınları, bir ilişkinin başlangıcında doğrudan ve açık olma eğilimindedir. Eğer ilgileniyorsa, muhtemelen bunu size belli edecektir. Aşırı derecede utangaç olacak ya da kafa karıştırıcı akıl oyunları oynayacak bir tip değil.

Boğa burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Boğa burcu kadını ne sever ya da ne sevmez? Boğa kadını pratikliğini nezaket tutkusuyla birlikte ustalıkla birleştirir. Biçim ve işlevin uyumlu bir biçimde bir araya getirilebileceğini ustalıkla gösterirler. Sağlık Boğa kadını için önemlidir; dans etmeyi, yoga yapmayı ya da spor yapmayı severler. Doğayla barışık olan Boğa kadınını bahçede çiçek yetiştirirken, hayvan dostlarını severken ya da vahşi doğada kamp yaparken bulmanız mümkündür. Bir şey pişirirken genelde sağlıklı ve ev yapımı yemekler yapmayı tercih ederler. Zarif ve aklı başında, duygusal ve duyarlı, lüks düşkünü ama asla ellerini kirletmekten çekinmeyen Boğa kadınlarının harika bir stili vardır.

Boğa burcu kadınına ne hediye alınır?

Boğa kadınını bir hediyeyle etkilemek istiyorsanız el yapımı ve eşi benzeri olmayan bir şey seçebilirsiniz. Ucuz, plastik ya da toplu üretim işi şeylerden hoşlanmayacaktır. Bitkisel karışımlar, doğal vücut ürünleri ya da ahşaptan/kilden yapılma güzel bir şey daha fazla hoşuna gidecektir. İşte boğa burcu kadınına ne hediye alınır diye soranlara çeşit çeşit hediye seçeneği.

Boğa burcu uğurları

 • Uğurlu taşları; Zümrüt, lapis ve lazuli
 • Uğurlu sayısı; 6
 • Uğurlu rengi; Koyu yeşil ve yumuşak yeşil
 • Uğurlu günü; Cuma
 • Uğurlu metali; Bakır
 • Uğurlu hayvanları; Boğa ve vaşak
 • Uğurlu kuşları; Kumru, serçe ve kuğudur.

Boğa burcu kadını hangi burçlarla anlaşır?

Boğa ile en uyumlu burçlar genellikle Yengeç, Başak, Oğlak ve Balık olarak kabul edilir. Boğa ile en az uyumlu burçlar genellikle Aslan ve Kova olarak kabul edilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Umarım boğa burcu kadını ve özellikleri ile ilgili yazım aklınızdaki sorulara cevap olmuştur. Senin de bir boğa kadını tanıdığın varsa, yorumlarda özelliklerini paylaş. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!