Salı, Haziran 18, 2024
Ana SayfaSağlıkEn İyi Kas Gevşetici Kremler, Haplar, İğneler Hangileridir?

Son Yazılar

En İyi Kas Gevşetici Kremler, Haplar, İğneler Hangileridir?

En iyi kas gevşetici krem hangisidir diye arıyorsanız doğru sayfadasınız. İşte en iyi kas gevşetici kremler, haplar listemiz ve özellikleri.

Eklemleriniz veya kaslarınız ağrıdığında, cildinize uyguladığınız topikal ağrı kesiciler rahatlama sağlayabilir. Eczanenizde topikal ağrı kesici için birçok ürün bulabilirsiniz. Kas gevşetici haplar ve iğneler ise doktor kontrolünde alınmalıdır. Peki ağrıyan bölgelerinize uygulayabileceğiniz en iyi kas gevşetici kremler, haplar, iğneler hangileridir? İşte bu yazımızda sizlerle en iyi kas gevşetici krem hangisidir, özellikleri nelerdir paylaşıyoruz.

İşte bazı popüler kas gevşetici kremler ve bunları denemek istiyorsanız bilmeniz gerekenler.

Topikal ağrı kesiciler veya analjezikler, ağrılı kaslar veya eklemler üzerine püskürtülür, ovulur veya yamalar halinde cilde uygulanır. Hepsi ağrıyı hafifletmek için tasarlanmış olsa da, farklı ürünler farklı bileşenler kullanır. İşte en yaygın olanlardan bazılarını yazımızda sizlerle paylaşacağız.

AĞRI KESİCİ VE KAS GEVŞETİCİ KREMLER

BEN-GAY – Kas gevşetici kremler arasında en çok kullanılan pomad merhemlerden biridir. Yetişkinlerin kullanmasında bir sakınca olmamakla birlikte, bebeklerde kullanım öncesinde uzman bir doktora danışılması gereklidir. Göz ve ağız çevresine uygulanırken dikkat edilmesi de tavsiye edilmektedir. Kas ağrısı yaşanan bölgeye uygulanması durumunda çok kısa sürede etkisini göstererek, ağrıyı giderici özelliği bulunmaktadır.

DİKLORON – Kas gevşetici haplar arasında herkesin evinde bulunan etkili bir ilaçtır. Rutin olarak kullandığınız farklı ilaçlar varsa doktorunuza danışarak kullanmanız önemle tavsiye edilir. Genellikle günde 2 defa alınan bu kas gevşetici ilaç, aç veya tok karnına alınabiliyor. Bununla birlikte konsantrasyon problemi, mide bulantısı, gaz, uyku düzeninin bozulması, ishal gibi yan etkileri görülebilmektedir.

kas gevşetici kremler

MUSCORİL AMPUL – Kas gevşetici ağrı kesici ilaçlardan biri olan Muscoril kapsülün, kremi de bulunmaktadır. İlaç alınır alınmaz 15 dakika içinde etkisini göstermektedir. Bununla birlikte etkili olmasının yanında, tespit edilmiş genel olarak görülebilen yan etkileri de bulunmaktadır. Bunlar: kusma, ishal olarak ortaya çıkmaktadır. Kas gevşetici haplar genellikle çok etkilidir, fakat aşırı uyku hissi, tansiyon ve kafada hafif bir sersemlik duygusu yaşatabilir.

kas gevşetici iğneler kremler

VOLTAREN – Adını mutlaka duyduğunuz voltaren krem ne işe yarar? Ağrılı bölgeye uygulandığında çok hızlı bir şekilde etkisini gösteren VOLTAREN, kas gevşetici kremler arasında ismi en çok duyulanlardandır. Neredeyse her evde bulunması gereken mucizevi bir merhemdir. Özellikle kas ağrısı olmak üzere, burkulma veya kemik ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir.

MAJEZİK – Adını bir kerede söyleyemediğimiz kas gevşetici haplar arasında Majezik, gerçekten etkili bir ilaçtır. Genellikle doktor tavsiyesi ile alınması önerilmektedir. İlaç ise tablet formunda gelir. Sabah tok karnına bir tablet alınması önerilmektedir.

kas gevşetici kremler

KAMFOLİN – Kas gevşetici ve ağrı kesici kremler kategorisinde yer alan KAMFOLİN, özellikle boyun ve bel bölgesinde oldukça etkilidir. Ağrılı bölgeye uygulanması durumunda çok kısa sürede, uygulanan bölgede hafif bir ısınma hissi başlar, bu merhemin çalışmaya başladığının göstergesidir. Kokusu biraz rahatsız edici olsa da işe yarayan ve ağrılarınızı kesecek kremlerden biridir.

MUSCOFLEX – Kas gevşetici ilaçlar bir yana, MUSCOFLEX çok etkili bir jeldir. Esas olarak kas gevşetici özelliği ile bilinir. Gebelerin doktor tavsiyesi olmadan kullanmasının sakıncalı olduğu bilinmektedir.

kas gevşetici kremler

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!