Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaAstroloji22 Kasım Hangi Burç Oluyor?

Son Yazılar

22 Kasım Hangi Burç Oluyor?

Burçların tarih aralığı 22 kasım hangi burç oluyor sorusu gibi bazen kafa karışıklığına sebep olabiliyor, akrep mi yay mı işte yazımızda.

Burçlar arasındaki geçiş tarihleri bazen kafa karışıklığı yaratıyor ve burçlara ilgisi olanlar 22 kasım hangi burç oluyor sorusu gibi merak edilip araştırabiliyorlar.

22 Kasım tarihi yaklaşıyor ve birçok insan merak ediyor: Hangi burç oluyor? Akrep burcu olanlar için bu tarih oldukça önemli çünkü doğum günleri yaklaşıyor. Peki, Akrep burcunun özellikleri nelerdir? Bu yazıda, Akrep burcuna genel olarak bakacağız ve 22 Kasım’ın astrolojik açıdan ne anlama geldiğini ele alacağız. Hazırsanız, gelin beraber keşfedelim!

22 Kasım Hangi Burç

Şimdi gelelim 22 kasım hangi burç oluyor sorusuna. 24 ekim ile 23 kasım tarihleri arasında doğduysanız burcunuz akrep olacaktır. 24 kasımdan, kasım sonuna kadar olan tüm tarihler ise yay burcu olacaklardır. Yani 23 kasım dahil olmak üzere akrep burcu; 24 kasım dahil kasım ayının sonuna kadar ise yay burcu olacaktır. Bu durum, her yıl aynıdır ve 2024 ve 2025 yılında da yine aynı olacaktır.

22 kasım hangi burç

22 Kasım Hangi Burç: 22 kasım gününde doğmuş olanlar akrep burcu oluyorlar. 24 ekim ile 23 kasım tarihleri arasında doğmuş olan herkes akrep burcuna mensuptur. 24 kasım ile 22 aralık tarihleri dahil doğanlar da yay burcudur.

Akrep Burcu – (24 Ekim – 23 Kasım)

Yay Burcu – (24 Kasım – 22 Aralık)

Akrep Burcuna Genel Bakış

Akrep, Sanskritçe’de वृश्चिक (vrishchika) veya “akrep” olarak bilinir. Zodyakın her burcu, belirli temel özelliklerle karakterize edilir. Buna Sembol, Gezegensel Cetvel, Element, Doğa ve Cinsiyet dahildir. Akrep burcunun genel yapısı şu şekildedir:

Akrep burcunun simgesi. Akrep doğasında aşırı çarpıcı ve gizlidir. Kışkırtıldıklarında sert tepkiler verebilirler.

Mars tarafından yönetilir. Mars savaşların, patlamaların, ani olayların ve karanın gezegenidir. Marslı bireyler çalışkan ve özgüveni yüksek insanlardır.

Su burcu. Akrep burcuna mensup insanlar anlayışlı, sanata meraklı ve duygusaldır.

Sabit burç. Bu kişiler istikrarlı, öngörülebilir ve değişimde yavaş olmalarıyla bilinirler.

Akrep’in tercih ettiği değerli taş kırmızı mercandır.

Akrep kadını ve erkeği hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isteyebilirsiniz.

Akrep Burcunun Özellikleri

22 kasım hangi burç

Tropikal astroloji olarak da bilinen Batı Astrolojisinde, bir kişinin burcu Güneş’in konumuna göre belirlenir. 22 Kasım’da doğduysanız, Batı dünyasındaki çoğu insana göre bir Akrep olarak kabul edilirsiniz.

Güneş’in doğum haritasındaki etkisi, hangi evde bulunduğuna, diğer gezegenlere göre göreceli konumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişecektir. Peki bu değişkenlere bağlı olarak akrep burcunun özellikleri nelerdir, gelin kısa kısa gözatalım.

Anı yaşarlar. Hayata yoğun bir şekilde yaklaşıyorsunuz ve karar verirken zaman kaybetmekten hoşlanmıyorsunuz. Bazı insanlar bu özelliği etkileyici ve çekici bulur. Bununla birlikte, kendinizi düzenli olarak beklenmedik sonuçlarla karşı karşıya bulabilirsiniz.

Cesaretin neredeyse sınırsız. Burcu akrep olan kişiler, genellikle korkusuz ve meydan okumaktan çekinmemeleriyle bilinirler. Kendilerine güveniyorlar ve güçlüler. Kendinizi zor durumlardan nasıl çıkaracağınızı biliyorsunuz. Alanınızda lider veya öncü olabilirsiniz.

Çok zekisin. Çok çeşitli konularda bilginizi öğrenmek ve genişletmek için yakıcı bir tutkunuz var. Bilginin güç olduğunu anlıyor ve ilginizi çeken konulardaki kitapları, makaleleri ve diğer içerikleri hevesle alıp beyninizde saklıyorsunuz.

Hayatın akışında kayboluyorsunuz. Yoğun bir insan olduğunuz için günlük hayatın olağan aktivitelerinde anlam ve tatmin bulmanız zordur. Günlük hayatınızın monoton olduğunu ve otomatik pilotta koştuğunuzu hissedebilirsiniz. Bir meditasyon pratiği geliştirmek, dikkatli olmanıza ve çevrenize ve hayatınızdaki insanlara karşı daha şefkatli olmanıza yardımcı olabilir.

Başarılı olmanız muhtemeldir. Hayatınızın ilk bölümünde ilhamınızın ve motivasyonunuzun biraz eksik olduğunu fark edebilirsiniz. Kişisel veya profesyonel olarak istediğiniz kadar ilerlemeniz pek mümkün değil. Ancak 30’lu yaşlarınıza girdiğinizde gözle görülür bir iyileşme görmeye başlayacaksınız.

22 Kasım Tarihinin Özelliği

22 Kasım, yılın sonbahar döneminde yer alan bir tarih. Bu tarihin özelliği ise Akrep burcunun son gününe denk gelmesi. Astrolojide Akrep burcu, tutkulu ve derin duygulara sahip olan insanlarla ilişkilendirilir.

22 Kasım aynı zamanda bazı önemli olayların da yaşandığı bir tarihtir. Tarihte 22 Kasım 1963’te ABD Başkanı John F. Kennedy suikaste uğramıştır. Bu acı olay, Amerikan halkında büyük bir üzüntüye neden olmuştur.

Ancak bu tarih aynı zamanda müzik dünyasında unutulmaz isimlerin doğum günleriyle de anılır. Örneğin, İngiliz müzisyen Steven Van Zandt ve İsveçli şarkıcı-songwriter Björk gibi başarılı sanatçılar 22 Kasım’da doğmuştur.


22 kasım hangi burç oluyor sorusunun cevabını gibi umarım verebilmişimdir. Yazımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarda lütfen belirtmeyi unutmayınız. 🙂

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!