Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaHayatUzmanlar, Partnerinizin Evliliğe Hazır Olmadığının 5 İşaretini Paylaşıyor

Son Yazılar

Uzmanlar, Partnerinizin Evliliğe Hazır Olmadığının 5 İşaretini Paylaşıyor

Sevgilinizle güzel ve romantik ilişkinizde, evlilik planları yapıyorsunuz. Peki hazır mısınız? İşte evlenmeye hazır olmadığınızın işaretleri ve ne yapacağınız hakkında bazı öneriler.

Romantik ilişkiler neredeyse her zaman iki sonuçla karşı karşıyadır – ya ayrılırsınız ya da evlenirsiniz. Çoğumuz, yakın gelecekte veya ileride, ikincisini hedefliyoruz. Pew Araştırma Merkezi’ne göre evlilik, çoğu Amerikalı’nın ulaşmayı umduğu bir yaşam hedefidir ve bekar erkek ve kadınların yaklaşık yüzde 61’i hayatlarının bir noktasında evlenmek istediklerini söylüyor. Ancak eşiniz bir sonraki adımı atmaya hazır mı? İlişki uzmanlarıyla konuşarak, eşinizin şu anda evliliğe hazır olmadığının açık işaretlerini belirledik. Yüzükleri takıp takmayacağınızı veya aramayı bırakıp bırakmayacağınızı nasıl anlayabileceğinizi öğrenmek ve evlenmeye hazır olmadığınızın işaretleri hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Uzun süreli bir ilişkiniz var. Fakat siz ya da sevgiliniz henüz evliliğe hazır değil. Bunu anlamak için uzmanlara göre 5 işarete dikkat etmeniz gerekiyor. İşte yazımızda sevgilinizin veya sizin evlenmeye hazır olmadığınızın işaretleri nelerdir tek tek paylaşıyoruz.

Ne zaman evlilik gündeme gelse konuyu değiştiriyorlar.

Çoğu insan heyecanlandıkları şeyler hakkında konuşmaya heveslidir. Öte yandan, kendilerini rahatsız eden konulardan kaçınma eğilimindedirler. Çöpçatan network kurucusu Myers, yakın gelecekte atmak istedikleri bir adım değilse, birçok partnerin evlilik söz konusu olduğunda konuyu değiştirmek için çok çalışacağını söylüyor.

Myers, Takiye.com’a “Eşiniz evlilik hakkında açık bir konuşma yapamadığında hazır değildir” diyor. “Pek çok insan, gerçekte hazır olmadıklarında, partnerlerinin konu hakkında gergin olduğunu düşünerek hata yapar. Bu kırmızı bayrağı görmezden gelmeyin.”

On yıldan fazla deneyime sahip sertifikalı bir çöpçatan ve ilişki uzmanı olan Pervis’e göre, partnerinize birlikte geleceğiniz hakkında ne düşündüklerini ve bunun onlara nasıl göründüğünü doğrudan sormalısınız. “Tuhaf bir sessizlikle veya hızlı bir konu değişikliğiyle karşılaşırsanız, bu, partnerinizin konuyla ilgili rahat olmadığının bir işaretidir” diye uyarıyor.

Genel olarak evlilik hakkında olumsuz yorumlar yaparlar.

Bazı insanlar, daha genel anlamda bile, evliliği küçümsemeleriyle daha açık sözlüdür. Pervis’e göre, konu ortaya çıktığında nasıl tepki verdiklerini dinleyerek eşinizin evlilik hakkında nasıl hissettiğini ölçebilirsiniz. “Arkadaşlarıyla, hatta aileleriyle evlilik konusu gündeme geldiğinde olumsuz yorumlarda bulunurlarsa, söylenenlere dikkat edin” diye tavsiyede bulunuyor.

Myers’a göre, evlilik karşıtı konuşmalar genellikle konsept hakkında gerçekte nasıl hissettiklerinin açık bir göstergesi olduğundan, söylediklerini de görmezden gelmeye çalışmayın. “Eşiniz her zaman evliliğin ne kadar korkunç göründüğü hakkında yorum yapıyorsa veya tanıdığı tüm evli insanların mutsuz olduğundan bahsediyorsa, bu onların evlilik için acele etmediklerinin bir işaretidir” diye açıklıyor. “Bu yorumları görmezden gelmeyin. Bunun yerine eşinizin endişeleri hakkında konuşun ve olumlu evlilik örneği arayın ve sunun.”

Evlilik gündeme geldiğinde ruh halleri değişir.

Bu sadece onların söyledikleriyle de ilgili değil. Başka bir çöpçatan sitesinin kurucusu Trombetti’ye göre, ruh halindeki ince değişimler, partnerinizin olası evlilikler hakkında nasıl hissettiğini çok açık hale getirebilir. Trombetti, evlilik gündeme geldiğinde yüzünün ekşimesinin, bir sonraki adımı atmak için iyiye işaret olmadığını söylüyor.

“Eşiniz, bu konuda konuştuğunuzda kötü bir ruh hali içinde görünüyorsa evliliğe hazır değildir” diyor ve ilişkiniz hakkında başka şekillerde heyecanlı görünüyorsa, duygularındaki bu değişikliğin muhtemel olduğunu da sözlerine ekliyor. Trombetti, “İlişkiyi olduğu gibi seviyorlar ve hatta harika bir ortak olabilirler. Sadece hazır değiller” diye açıklıyor.

Gelecekle ilgili konuşmalardan kaçınırlar.

Partnerinizin evliliğe hazır olup olmadığını diğer konuşmalar aracılığıyla da belirleyebilirsiniz. Trombetti’ye göre, evliliğe yürümeye hazır olmayan birinin genel olarak gelecek hakkında derinlemesine konuşmalardan kaçınması muhtemeldir. “İkinizin de yaşayacağı yeni bir yeri tartışmak ya da yaşamlarınızı bir araya getirmekle ilgili herhangi bir şeyi tartışmak gibi ilişkideki sonraki adımları geciktiriyorlar” diyor. “Bu adımlar sizi evliliğe daha da yaklaştırıyor ama diğer taraf henüz bunu istemiyorlar.”

Ve eğer gelecek hakkında konuşuyorlarsa Pervis, kullandıkları belirli kelimelere dikkat etmenizi tavsiye ediyor. “Birisi sizinle birlikte olmaya gerçekten yatırım yaptığında, bunu yalnızca eylemleriyle göstermekle kalmaz, aynı zamanda tipik olarak birlikte bir gelecek hakkında açık bir diyaloğun gerçekleştiğini gösterir. Buna kariyer, yaşam kararları, aile planlaması ve evlilik dahildir” diyor. “Yakından dinleyin ve eğer konuşma her zaman ‘biz’ yerine ‘ben’ hakkındaysa, bu tehlikeli bir işarettir.”

Direkt söylerler.

Bazen en açık belirtileri görmezden geliriz. Myers’a göre, birçok insan sadece önemli olana evliliğe hazır olmadığını söyleyecektir. “Birçok insan evliliğe o kadar kararlı ki partnerlerini ciddiye almıyor ve yavaşlama arzusunu dile getirdiklerinde onları dinlemiyorlar” diyor. “Eşinizi dinlemek ve bakış açısını anlamak önemlidir. İlerlemeye başlarsanız veya ültimatomlar vermeye başlarsanız, ilişkiniz başarısız olmaya mahkumdur.”

Günün sonunda, yakın gelecekte evliliğe ilgi duymamanız, ilişkinizin sona ereceği anlamına gelmez. Pervis, “Şu anda hazır değillerse, bu bir noktada gelecekte olmayacakları anlamına gelmez” diyor. “Her ilişki farklıdır ve bir ‘kırmızı bayrak’ olduğunu düşünmeden önce nedenini yeniden değerlendirmek ve ortaya çıkarmak önemlidir. Evliliğe hazır olmadan önce ne yapılması gerektiği konusunda eşinizle konuşun.”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!