Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaTeknolojiAndroidAndroid'de Google Asistan Sesi Nasıl Değiştirilir?

Son Yazılar

Android’de Google Asistan Sesi Nasıl Değiştirilir?

Google Asistan son dönemde ülkemizde popüler hale geldi, peki ses ayarlarını biliyor musunuz? Google Asistan sesi nasıl değiştirilir bakalım.

Google Asistan sesini değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Android cihazlar piyasadaki en iyi telefonlardan bazıları olsa da, standart Google Asistan sesinin nötr robotu bir süre sonra biraz sıradanlaşabilir. Bazen, sadece biraz değişiklik için, telefonda bazı özellikleri kişiselleştirmek eğlenceli oluyor. Peki Google Asistan sesi nasıl değiştirilir, ses ayarları nasıl yapılır, 6 adımlı işlemi sizlerle paylaşacağız.

Asistanınızın sesini değiştirmek kolaydır ve ABD’li bir kullanıcıysanız İngiliz ve Avustralya sesleri dahil olmak üzere birçok seçenek vardır. Ancak diğer taraftan, değiştirmeniz gereken ayarlar birkaç alt menüde gömülüdür.

Bu konuda size yardımcı olmak için buradayız, bu nedenle Google Asistan sesi nasıl değiştirilir, ses ayarları nasıl yapılır, işte detaylar yazımızın devamında.

Not: Aşağıdaki adımlar, tamamen aynı oldukları hem Google hem de Samsung cihazlarında test edilmiştir. Diğer Android cihazlarda aynı veya çok yakın olmalıdırlar.

Android Telefonlarda Google Asistan Sesi Nasıl Değiştirilir?

1
Ayarlar’ı açın ve Google sekmesine gidin.

google asistan sesi nasıl değiştirilir

2
Aşağı kaydırın ve Google uygulamaları için Ayarlar’a dokunun.

3
Ara, Asistan ve Ses’e dokunun.

google asistan sesi nasıl değiştirilir

4
Google Asistan’a dokunun.

5
Asistan sesi ve sesleri’ne dokunun.

google asistan sesi nasıl değiştirilir

6
Tek bir sesi otomatik olarak çalacak olan renkli noktalar arasında ilerleyin. Ayarlamak için en çok beğendiğinize dokunun.

Ve işlem tamamlandı. Artık Google Asistan sesi nasıl değiştirilir biliyorsun. En yeni kişisel asistanınızın ses tonlarının keyfini çıkarın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Android kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!