Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaSinemaBabanızla Birlikte İzleyebileceğiniz En İyi 21 Baba Temalı Film

Son Yazılar

Babanızla Birlikte İzleyebileceğiniz En İyi 21 Baba Temalı Film

Babanızla birlikte yapabileceğiniz aktiviteler arasında film izlemek neden olmasın. İşte hemen izleyebileceğiniz en güzel baba filmleri.

İster babalar gününde ister babanızla zaman geçirmek istediğiniz herhangi bir zamanda, teke tek ya da ailecek izleyebileceğimiz baba konulu filmleri bir araya getirdik. İşte hemen izleyebileceğiniz en iyi baba filmleri.

21. Bir Eksik (2021) – iMDB: 6,6

1
Kevin Hart, karısı kızını doğurduktan sonra ölen ve onu hem yas tutmak hem de bebeklerine bakmak zorunda bırakan bir baba olan Matthew olarak daha ciddi bir rol üstleniyor. Maddie için İki Öpücük anı kitabında ayrıntılı olarak anlatıldığı gibi, gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.

20. Altın Göl (1981) – iMDB: 7,6

2
Bu Babalar Günü’nde, babalarımızla mükemmel bir ilişkiye sahip olmayan bizler için umut veren bir filmden daha iyi ne olabilir? Henry Fonda, yazlarını Golden Pond’daki bir evde geçiren huysuz Norman’ı oynuyor. Ayrı yaşadığı kızı, çok geç olmadan babasıyla olan ilişkisini onarmak için ailesiyle kalmayı seçer. Baba filmleri arasında hem duygusal hem de hayata bakışınızı değerlendirmenizi sağlayacak bir konusu var. İzlemenizi tavsiye ederiz.

BENZER İÇERİK: JASON STATHAM FİLMLERİ

19. Galaksinin Koruyucuları 2 (2017) – iMDB: 7,6

3
Babanız, Peter’ın (Chris Pratt) uzun süredir kayıp olan babasını arayışına odaklanan bu Marvel filmini çok beğenecektir. Koruyucular, artık aileleri haline gelen ekipte birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşırken, Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlar. Eski düşmanlar yeni müttefiklere dönüşürken, hayranların klasik çizgi romanlardaki favori karakterleri kahramanlarımızın yardımına koşuyor.

BENZER İÇERİK: OSCAR’LI YÖNETMEN MARTİN SCORSESE’NİN İMDB PUANLARINA GÖRE EN İYİ 10 FİLMİ

18. Hadi Gidelim (2020) – iMDB: 7,4

4
Baba filmleri arasında izlenmesi gereken animasyon türü bir yapım. Hadi Gidelim, babalarını çok küçük yaşta kaybeden iki genç elf kardeşin hikayesini konu ediyor. Kardeşler, hatırlamakta zorlandıkları ve çok özledikleri babaları ile son bir gün geçirme fırsatlarının olduğunu öğrenirler. Dünyada var olan bir büyü, onların babaları ile kavuşmalarını sağlayacaktır.

BENZER İÇERİK: TÜRK DRAM FİLMLERİ

17. Düşler Bahçesi (2011) – iMDB: 7,1

5
Genç dul ve gazeteci Benjamin Mee (Matt Damon tarafından canlandırılıyor), yıkık bir vahşi yaşam parkını satın alıp iki çocuğuyla birlikte oraya taşındığında yeni bir hayata atılmaya çalışıyor. Terk edilmiş hayvanat bahçesini yeniden canlandırmaya karar verirler. Bu hem maddi hem manevi açıdan zorlu ama bir o kadar da tutku dolu bir macera olacaktır…

BENZER İÇERİK: GÖREVİMİZ TEHLİKE HAYRANLARI İÇİN TAVSİYE ETTİĞİMİZ BENZERİ 10 FİLM

16. Kaptan Fantastik (2016) – iMDB: 7,8

6
Ben Cash, ABD’nin Washington eyaletinin kuzeybatı Pasifik ormanlarında vahşi doğa ile iç içe, 6 çocuğu ile beraber bir kabinde medeniyetten izole bir hayat yaşamaktadır. Bu izole ortamda ebeveynlik, kendi doğrularını yaratmıştır ve çocuklar moderniteye karşı bir bağışıklık kazanmamışlardır. Konusu ile baba filmleri listesindeki belki de en etkileyici yapımlardan birisi bu. Ben’in karısı öldüğünde, aile “gerçek dünyaya” girmek zorunda kalır. Sudan çıkmış balık gibi, modern dünyada, kendileri ve ileriye dönük istedikleriyle ilgili inançlarının her birine meydan okuyan durumlarla karşılaşırlar. Bu film, babaların her şekilde, boyutta ve ideolojide olabileceğini ve derinlerde en önemli şeyin aile sevgisi olduğunu vurguluyor.

BENZER İÇERİK: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 16 CROSSDRESSER (CD) FİLMİ

15. Yargıç (2014) – iMDB: 7,4

7
Baba filmleri arasında gösterilen yapım, Downey’in canlandıracağı başarılı bir avukatın, annesinin cenazesi için memleketine dönmesinden sonra yaşananları anlatacak. Babasıyla arası pek de iyi olmayan avukat, Alzheimer hastası babasının, yıllar önce davasına baktığı bir adamın ölümüyle bağlantısı olup olmadığını araştırırken, unuttuğu kökleriyle ve babasıyla da tekrar karşılaşacak.

BENZER İÇERİK: ‘SHERLOCK HOLMES’U SEVİYORSANIZ İZLEMENİZ GEREKEN 14 FİLM

14. Mr. Mom (1983) – iMDB: 6,5

8
Bu John Hughes komedisinde, evde oturan her baba, üç çocuğuna bakma işini üstlenen Michael Keaton’ın karakterinin içinde bulunduğu kötü durumu yürekten anlayacaktır. Kirli çocuk bezlerinden mahalle yaşamına kadar her şey bu filmde var. Evde çocuk bakmak zorunda kalan bir babanın maceralarını işliyor. Sıradan bir çift olan Jack ve Caroline’in arasındaki ilişki, Jack’in aniden işini kaybetmesiyle altüst olur. Yeni anlaşmaya göre Caroline iş hayatına geri dönecek; Jack ise evde kalıp ev işleriyle ve çocuklarla ilgilenecektir.

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TE HEMEN İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 20 YETİŞKİN FİLMİ

13. Oyunun Galibi (1998) – iMDB: 6,9

9
Bu baba-oğul filminde, Denzel Washington, ülkenin en iyi basketbol oyuncusu olan ve görüşmediği oğluyla ilişkisini yeniden kurmak isteyen ve aynı zamanda onu mezun olduğu okulda oynamaya ikna etmeye çalışan bir mahkumu oynuyor. Bir hafta içinde başarılı olursa, hapis cezası büyük ölçüde azaltılacak ama oğlu onu tekrar hayatına kabul edecek mi?

BENZER İÇERİK: NETFLİX’İN EN İYİ İÇ SAVAŞ FİLMLERİ

12. Müthiş Dadı… Müthiş Baba (1993) – iMDB: 7,1

10
Eksantrik bir İngiliz dadı olan Bayan Doubtfire, bir babanın çocuklarına bakmak için ne kadar ileri gidebileceğinin bu komik ama yürekten hikayesinde sevgili Robin Williams tarafından canlandırılıyor. Eski karısının (Sally Field) evde bir bakıcıya ihtiyacı olduğunu öğrenince hemen bu iş için başvurur. Mükemmel peruğu, birazcık makyaj ve bütün durumlara elverişli elbisesi ile Mrs. Doubtfire kendini işine adamış İngiliz bir bakıcı olarak hemen işe alınır. Ve tüm ailesiyle yepyeni bir hayat yaratır.

BENZER İÇERİK: KESİNLİKLE İZLEMENİZ GEREKEN EN İYİ KESKİN NİŞANCI FİLMLERİ

11. Sürüsüne Bereket (2003) – iMDB: 5,9

11
Ailecek izlenmesi tavsiye edilen, baba filmleri arasındaki en eğlenceli yapımlardan biri. Modern Amerikan ailesi ortalama 1.87 çocuk sahibidir. Fakat Tom Baker ve sevgili eşi Kate bir düzine çocuk sahibi olarak hayatın belki daha ucuz değil ama daha iyi olacağına inanmaktadırlar. Tom Baker hayallerindeki işi bulmuştur. Futbol koçluğu teklifi almıştır. Bu sırada karısı da hayallerine kavuşarak kitabını yayımlatmıştır. Yeni yazarımız, kitabının tanıtım işleri için evden uzaklaştığında Tom, aynı anda hem futbol takımını idare etmenin hem de evin düzenini korumanın üstesinden gelmekte zorlanır.

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TE HEMEN İZLEYEBİLECEĞİNİZ MAFYA KONULU EN İYİ GANGSTER FİLMLERİ

10. Üç Adam ve Bir Bebek (1987) – iMDB: 6,1

12
Tom Selleck’in oynadığı mutlaka izlenmeli ama bu komedi adeta Babalar Günü için yapılmış. New York City’deki çatı katının önüne bırakılan terk edilmiş bir bebeğe göz kulak olmak zorunda kalan üç başarılı, bekar adamın yaşadıkları tuhaflıkları izleyicilerle buluşturuyor. Oldukça kötü bebek bakıcıları olmalarına rağmen, sevimli küçük kıza hızla bağlanırlar.

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 EROTİK KORKU FİLMİ

9. Sevgili Babam (1989) – iMDB: 6,3

13
John Tremont, işleriyle meşgul olan bir yöneticidir. Bir gün toplantıdayken annesinin rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını öğrenir. Bunun üzerine uçakla acilen Los Angeles’a hareket eder. Annesi Bette Tremont kalp krizini atlatıp hastanede istirahat etmektedir. Bu süre zarfında John, babası Jake’in bakıcılığını üstlenir. Havacılık ve uzay sanayi işçiliğinden emekli olan Jake, tamamen eşine güveniyordur ve eşi hastalandığı için biraz zayıf düşmüştür. Bundan ötürü John, babasının ev bakımı gibi günlük işlerle ilgilenmesi için uğraşır. Baba ve oğul arasında kısa sürede bir arkadaşlık kurulur.

BENZER İÇERİK: İZLEMEYENİN PİŞMAN OLACAĞI EN İYİ BİLİM KURGU FİLMLERİ

8. Kesinlikle, Belki (2008) – iMDB: 7,1

14
38 yaşındaki Will Hayes ( Ryan Reynolds ) boşanma eşiğindedir ve 10 yaşındaki kızı Maya ( Abigail Breslin ) anne- babasının nasıl tanıştığını merak eder. Kızının bu merakı Will’i yıllar öncesine 1992 yılındaki anılarına götürür. O yıllarda ilişki yaşadığı üç farklı kadınla ilgili anılarını isim vermeden anlatır. Böylelikle Maya babasının kolej aşkı Emily, uzun süre dostu olan April ya da özgür ruhlu idealist gazeteci Summer içinden hangisinin kendi annesi olduğunu tahmin etmeye çalışır.

BENZER İÇERİK: KESİNLİKLE İZLENMESİ GEREKEN AMAZON PRİME’DAKİ EN İYİ 12 ROMANTİK FİLM

7. Yıldız Savaşları V: İmparator (1980) – iMDB: 8,7

15
Çoğu baba, Star Wars serisindeki tüm filmleri sever, ancak bu bölüm özellikle baba filmleri arasında mükemmel bir yapımdır. Luke, Darth Vader ile yüzleşir ve geçmişinin gerçeğini anlatan ikonik repliği duyar: “Luke, ben senin babanım.”

BENZER İÇERİK: ALEXANDRA DADDARİO FİLMLERİ

6. Oyun Bozan (2007) – iMDB: 6,1

16
Süperstar oyun kurucu Joe Kingman (Dwayne “The Rock” Johnson), sahip olduğunu hiç bilmediği kızından sürpriz bir ziyaret alır. Sahadaki zorluklar, bir baba olarak yeni hayatındakilerle kıyaslanmaz bile.

BENZER İÇERİK: NETFLİX PLATFORMUNDA YAYINLANAN EN İYİ 25 PSİKOLOJİK GERİLİM FİLMİ

5. Büyükler (2010) – iMDB: 5,9

17
Büyükler, küçükken iyi arkadaş olan ve Dört Temmuz hafta sonu için aileleriyle birlikte otuz yıldan beri ilk kez bir araya gelen beş erkek hakkında dur durak bilmeyen bir komedi. Kaldıkları yerden arkadaşlıklarına devam eden bu beş kişi, ilerleyen yaşın büyümek anlamına gelmediğini keşfederler.

BENZER İÇERİK: ÖRÜMCEK ADAM (SPİDERMAN) FİLMLERİ İZLEME SIRASI

4. Büyükler 2 (2013) – iMDB: 5,3

18
2010’da ilki çekilmiş olan film yepyeni bir komediyle geri dönerken, Lenny ve Roxanne çocuklarıyla birlikte ailelerinin eski evine taşınarak sakin bir hayata kavuşmayı planlıyor. Çocuklukları aynı kasabada geçen ve ardından yolları ayrılan arkadaş grubu, yıllar sonra buraya geri dönerek yeniden bir araya geliyor ve kahramanlarımızı büyüdüklerine inanmadıkları çocuklarıyla zorlu bir sınav bekliyor. Okulların son günü, büyükler için unutulmayacak kötü sürprizlerle şekillenirken çocuklarından aldıkları şaşırtıcı derslerle sona eriyor.

BENZER İÇERİK: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINI KONU ALAN NETFLİX’TEKİ 12 MUHTEŞEM FİLM

3. Kayıp Balık Nemo (2003) – iMDB: 8,2

19
Dünyaya gelir gelmez annesini kaybeden Nemo babası tarafından büyütülmektedir. Artık İlkokul çağına geldiğinde babasının ilgisinden sıkılmaya başlar. Bir süzgeci küçük olduğu için babası Okyanusta yüzmeyi Nemo’ ya yasaklamıştır.Bir gün Nemo, Okyanusta yüzebileceğini ve o sırada yüzeyde duran cisme dokunabileceğini iddaa eder ve kendini bir anda bir insanın ellerinde bulur. Oğlunun insanlar tarafından yakalanıp götürüldüğünü gören babası, çok kararlıdır ne olursa olsun Nemo’ yu bulacak ve eve geri gecektir. Fakat Okyanus sandığından çok daha tehlikelidir.

BENZER İÇERİK: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 12 NÜKLEER SAVAŞ FİLMİ

2. Umudunu Kaybetme (2006) – iMDB: 8,0

20
İyi bir baba olan Chris Gardner, işinde sorunlar yaşayan, maddi açıdan sarsıntıda olan ve aynı zamanda iyi bir eş olan bir adamdır. Ancak ne yazık ki eşi sıkıntılara daha fazla katlanamayacağına karar vererek onu terk eder. Christopher adındaki oğulları da babasının yanında kalır. Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi dışarı atar baba –oğulu. Sokaklarda kalıp, tuvaletlerde, düşkünler evinde çalışarak ayakta durmaya çalışır. Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şeydir. Ve sevgiye eklenen bir var olma savaşı hiç şüphesiz, vakti geldiğinde en mükemmel kapıları açacaktır.

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TE EN İYİ 6 AGATHA CHRİSTİE TARZI FİLM VE DİZİ

1. Çılgın Aile (1989) – iMDB: 7,0

21
Buckman Ailesi, kendi dünya görüşleri doğrultusunda çocuklarını yetiştirirlerken son derece sık rastlanan türlü zorluklarla beraber keyif anları ile karşı karşıya kalırlar. Bu halihazırda ebeveyn olmanın getirilerindendir. Bu süreçte elbette ortaya türlü fikirler atacak olan akrabalar da vardır. Dahası gardroptan çıkan iskeletler ve ailenin kara koyunu olan bir genç de söz konusudur. Keyifli dakikalar vaat eden bir komedi olarak perdeye geliyor film. Elbette Steve Martin’in varlığı da bunda önemli bir etken.

BENZER İÇERİK: NETFLİX KOMEDİ FİLMLERİ: GÜLME GARANTİLİ 12 FİLM TAVSİYESİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!