Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaCahillerKarabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin İlahiyat Mezunu Dekanı Prof. Dr. Muhittin KapanŞahin Kimdir?

Son Yazılar

Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin İlahiyat Mezunu Dekanı Prof. Dr. Muhittin KapanŞahin Kimdir?

Karabük Üniversitesi Safranbolu Mimarlık Fakültesi'ne dekan olarak atanan ilahiyat mezunu Prof. Dr. Muhittin Kapanşahin kimdir, nereli, kaç yaşında?

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depreminin yaraları henüz sarılmamışken, Fatih Altaylı’nın Twitter üzerinden yaptığı paylaşım kimseyi şaşırtmadı. Altaylı, Karabük Üniversitesi Safranbolu Mimarlık Fakültesi’ne dekan olarak ilahiyat mezunu Prof. Dr. Muhittin Kapanşahin‘in atandığını paylaştı. Peki ilahiyat fakültesi mezunu Muhittin Kapanşahin kimdir, mimarlık fakültesine ne gibi katkılar sağlayabilecektir. İşte merak edilen cevaplar.

Fatih Altaylı’nın, Twitter’daki ‘Depremden ders çıkardık diyenlere gülüyorum. Ders mers çıkarmadılar. Çıkarsalardı Karabük Üniversitesi Safranbolu Mimarlık Fakültesine hem de depremden sonra İlahiyat mezunu dekan atamazlardı. İsteyen araştırsın. Adı Muhittin Kapanşahin.‘ paylaşımı kimseyi şaşırtmadı. Sosyal medya kullanıcılarının ‘3 ay kaldı’ sözleri dikkat çekti.

muhittin kapanşahin kimdir

1,5 saat sonra konuyla ilgili yeni bir paylaşım yapan Fatih Altaylı: ‘Mimarlık Fakültesine dekan olarak atanan ilahiyat profesörü BRT den Mehmet Çetinkaya’ya konuştu. “Mimarlıktan anlamam”. İyi de kardeşim niye kabul ettin o görevi. “Anlamam atamayın” diyemedin mi?’ diyerek, en başta görevi kabul etmemesi gerektiğini vurguladı.

Liyakat her yere lazım!

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ülkece liyakat nedir, liyakatlı devlet memuru nasıl olunur tartışılırken, Karabük Üniversitesi Safranbolu Mimarlık Fakültesi’ne dekan olarak ilahiyat mezunu liyakatı yüksek bir uzmanın atanmış olması kimseyi şaşırtmadı.

Muhittin Kapanşahin Kimdir?

İlahiyat mezunu olduğu bilinen Muhittin Kapanşahin’in, mimarlık fakültesine dekan olarak atandığı ortaya çıktı. Peki mimarlık üzerine herhangi bir uzmanlığı olmayan birinin mimarlık fakültesine ne gibi bir katkısı olacaktır?

Muhittin Kapanşahin Ne Mezunu?

Lisans, Türkiye, Erciyes Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Pr., 1990, 1995

Yüksek Lisans, Türkiye, Erciyes Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İslam Tarihi ve Sanatları (Yl) (Tezli), 1995, 1998

Doktora/Sanatta Yeterlilik/Tıpta Uzmanlık, Türkiye, Erciyes Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İslam Tarihi ve Sanatları (Dr), 1998, 2007

Muhittin Kapanşahin Kimdir, Kendisi Anlatıyor

Prof. Dr. Muhittin Kapanşahin’in deprem sonrasında yaptığı duyurusu

muhittin kapanşahin kimdir

Ülkemiz tarihinde yaşanan en büyük felaketlerden biri olan Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı olan kardeşlerimize acil şifa ve kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Depremi yaşayan tüm vatandaşlarımız bilsin ki bütün milletimizin yardımları ve duaları onlarla birliktedir. Milletimizin başı sağ olsun.

Sosyal Medya’da Gündem Oldu!

muhittin kapanşahin kimdir

Muhittin Kapanşahin İstifa Etti

Fatih Altaylı, son paylaşımında mimarlık dekanlığına atanan ilahiyatçı Muhittin Kapanşahin’in istifa ettiğini duyurdu.

Fatih Altaylı: ‘Karabük üniversitesi mimarlık fakültesi dekanı Muhittin Kapanşahin az önce istifa etti. Bu müessesenin varlığını hala hatırlayan birilerinin olduğunu duymak güzel. Kendisine teşekkür ediyorum.’

Mimarlık Fakültesine Vekaleten Prof. Dr. Mustafa Yaşar Göreve Getirildi


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cahiller kategorimizdeki ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

  1. Ülkenin çoğu kritik mevkisine ilahiyat mezunları getirilmişken, Mimarlık dekanı olarak atanmasının hiçbir önemli yok. Seçimlerde bu işi halk çözer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!