in

SevdimSevdim

Adres Başlığı Nedir, Adres Adı Ne Demek, Adres Başlığına Nasıl Yazılır?

Adres başlığı nedir, adres başlığı ne demek, adres adı nedir gibi sorular sık sık karşımıza çıkıyor. N11, Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor veya Çiçeksepeti gibi alışveriş sitelerinde, adresinizi yazacağınız alanın en üstünde bulunan adres başlığı ne anlama geliyor, buraya ne yazılacak?

adres başlığı nedir

İnternetten alışveriş yapanların en sık sorduğu sorulardan birisi adres başlığı nedir sorusudur. Kafa karıştıran bir tabir olsa gerek ki adres başlığı ne demek, adres başlığına ne yazılır gibi sorular da sıklıkla sorulmakta.

İnternetten istediğiniz ürünü sepete attıktan sonra, siparişi tamamlamak ve beğendiğiniz ürünün size ulaştırılması için açık adresini yazmanız beklenir. Adresini yazdıktan sonra işte adres başlığı nedir sorusunun sık sorulduğu bölüm uyarı verir. Çiçeksepeti, N11, Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi online alışveriş sitelerinin hemen hemen tamamında adres başlığı ya da adres adı olarak karşımıza çıkar bu terim. Peki bu alana ne yazılır? İşte, adres başlığı ne demek sorusunun cevabı.

ADRES BAŞLIĞI NEDİR

Adres başlığı nedir sorusunun cevabı çok basit aslında. Alış veriş sitelerinde ürününüzün istediğiniz yere teslim edilebilmesi için bir açık adres belirtiyorsunuz. Fakat bu adres bazen eviniz bazen de iş yeri adresiniz olabilir. Sıklıkla alışveriş yapıyorsanız, örneğin annenize bir şey aldıysanız adres başlığı olarak bunu belirtebilirsiniz.

adres başlığı ne demek
Adres başlığına ne yazılır?

Adres Başlığı Nedir: Örnekler

Adres başlığı nedir konusunda örnek verecek olursak; sepetinize attığınız ürünlerin ev adresinize gelmesini istiyorsanız, adres başlığına ‘EVİM’ yazabilirsiniz.

Sipariş ettiğiniz ürünlerin iş yeri adresinize teslim edilmesini istiyorsanız örneğin ‘İŞ YERİM’ yazabilirsiniz.

Ya da sipariş ettiğiniz ürünleri anneniz için aldıysanız ve onun evine gönderilmesini istiyorsanız ‘ANNEM EV’ yazabilirsiniz.

Aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi adres başlığı terimi bazen adres adı olarak da karşımıza çıkmaktadır. Fakat her iki durum da aynı anlama gelmektedir.

adres başlığı nasıl yazılır
Adres başlığı örnekleri

Peki adres başlığı ne işe yarıyor? Sık sık internetten alışveriş yapıyorsanız, her işleminizde zaman kaybedip yeniden adres yazmanızı önlemek ve daha konforlu bir sipariş süreci yaşamanız için online alışveriş sitelerinde adres başlığı istenmektedir.


Adres başlığı nedir, adres başlığı ne demek gibi sorularınıza umarım detaylı yanıt verebilmişimdir, eğer merak ettiğiniz şeyler olursa ya da yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıda yorumlarınızla belirtmeyi unutmayınız. 🙂

Merak edebileceğiniz diğer yazılarımıza da bakmalısınız

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Yorum

Loading…

0
gün aşırı ne demek

Gün Aşırı Ne Demek? Günaşırı TDK Kelime Anlamı, Gün Aşırı Nedir?

lol ne demek

LOL Ne Demek Oluyor, Ne Anlama Geliyor, Tüm Kısaltmalar Burada