Ana Sayfa Sağlık İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar: İmex Nasıl Kullanılır, Yorumları, Fiyatı

İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar: İmex Nasıl Kullanılır, Yorumları, Fiyatı

20gr tetrasiklin hidroklorür içeren İmex merhem ne işe yarar, sivilce sorununa çözüm olur mu, nasıl kullanılır, yorumları ve güncel fiyatı yazımızda.

3
346
imex sivilce kremi nasıl kullanılır ne işe yarar fiyatı kullanan yorumları

Çeşitli sebeplerden dolayı ciddi sivilce problemi yaşayanların, bu sorunu çözebilmeleri için mutlaka bir uzmandan destek alması gerekir. Her insanın hormonları farklı durumlarda farklı şiddette çalışır. Örneğin kadınlarda adet dönemi ve hamilelikte ya da gençlerde ergenlikte ve hatta çok stres ve üzüntü yaşadığınız dönemlerde sivilce sorunu yaşayabilirsiniz. Bu tip sorunlar yaşayanlar için yazımda İmex Sivilce Kremi ne işe yarar, nasıl kullanılır, kullananların yorumları ve güncel satış fiyatı ile ilgili bilgi vereceğim.

imex sivilce kremi nasıl kullanılır ne işe yarar fiyatı kullanan yorumları

Not: Yazıyı yazmadan önce İmex Sivilce Kremi satın aldım. Problem yaşadığım bölgelere kullanma talimatında yazan bilgilendirme notlarına dikkat ederek uyguladım. Yazının devamında bizzat kendimin nasıl sonuç aldığımdan da bahsedeceğim. [Sonra Buna Bak: Sivilce için E Vitamini Kullanmak Etkili mi?]

20gr tetrasiklin hidroklorür içeren İmex merhemi neredeyse tüm eczanelerde bulabilirsiniz. Doktor reçetesi olmadan satınalıp kullanabilirsiniz. Fakat kullanma talimatını okumadan uygulamamanızı tavsiye ederim. İmex sivilce kremi, kullanma talimatında bunun detayları yazıyor ve özellikle yan etkiler bölümünü dikkate almalısınız. Ben yazımın devamında size bunlardan bahsedeceğim.

İmex merhem ne işe yarar?

İmex krem, sivilce sorunu yaşayanların kullandığı etkili bir merhem. İçinde 1gr merhem, 30mg da tetrasiklin hidroklorür maddesi bulunuyor. Bu madde deri altında bulunan ve sivilce oluşumunu sağlayan bakterileri öldürüyor. İmex krem, hem web sitelerinde hem de sosyal medyada oldukça popüler görünüyor fakat ben satın alırken eczacıma danıştım. İnternette yazılan her bilgiye güven duymayan biriyim, özellikle sağlığım söz konusuysa. [Sonra Buna Bak: Sivilce Türleri – Sivilceye Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?]

20gr tetrasiklin hidroklorür içeren İmex merhem, iltihaplı (yangılı) ve yüzeysel sivilcelerin kurutulması, bakterilerin öldürülmesi ve cildin tedavi edilmesi konularında işe yarıyor, ayrıca deri üzerine uygulanan antibiyotikler sınıfına giren tıbbi bir üründür. 20, 50 ve 100gr’lık alüminyum tüplerde satışa sunuluyor fakat eczanelerde genellikle 20gr’lık tüpler satılıyor.

İmex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Sivilce bulunan bölgeleri ılık su ve sabun ile iyice temizledikten ve cilt üzerinde ıslaklık bulunmadığından emin olduktan sonra merhemi kullanabilirsiniz. İmex sivilce kremi, sorunlu bölgeye hafifçe ve cilde masaj yaparak yedirilir. Merhemi bol bol kullanmanıza gerek yok. Nokta tanesi kadar parmağınıza bir miktar alın, sivilcenin üzerine ince bir tabaka halinde sürün. Zaten ten renginde olmasının amacı da bu olsa gerek. Eğer isterseniz de uygulama yaptığınız bölgeyi gazlı bezle kapatabilirsiniz. [Sonra Buna Bak: Boyunda Sivilce Neden Çıkar?]

İmex Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

imex sivilce kremi yan etkileri

İmex sivilce kreminin çok riskli yan etkileri bulunmuyor. Yalnızca hassas cilde sahip olanlarda görülebilir yan etkiler bulunmaktadır;

  • Ağrı
  • Ciltte kızarıklık ve şişme
  • Ciltte yanma hissi
  • Kaşıntı
  • Yanma hissi
  • Kuruma
  • Özellikle saç kökleri etrafında olmak üzere cilt renginde açılma.

Bu yan etkileri yaşarsanız, doktorunuza danışmalısınız.

İmex, sivilce tedavisinde işe yarıyor mu?

Merhemi eczacıma danışarak aldım. Eve gelir gelmez önce kullanma talimatını okudum. Uygulayacağınız bölgeyi güzelce yıkayın ve tamamen nemden arındırın. Yani cilt üzerinde ıslaklık kalmamalı. İmex merhem, fondoten gibi ten renginde, bu sanırım bilerek böyle üretilmiş ve bence oldukça akıllıca.

Kulağımın arkasında iltihaplı sivilce oluşmaya başlamıştı ve canım çok yanıyordu. Kremi kullandıktan 12 saat sonra ağrısı tamamen geçti ve sönmeye başladı. Sonraki 12 saatte neredeyse yok oldu. 2 gün boyunca kullanmaya devam ettim ve ne ağrı kaldı ne de sivilceden eser.

Kullanma talimatını mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Yan etkileri konusunda aklınızda soru işaretleri varsa, mutlaka doktor kontrolünde kullanmanızı öneririm.

İmex sivilce kremi, cildinizde bulunan lekeleri ya da siyah nokta gibi sivilceleri tedavi etmiyor. Bunu almadan önce bilmeniz gerekli.

20gr tetrasiklin hidroklorür içeren İmex merhemin güncel fiyatı 152.49 TL​’dir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Ben kullandım, siyah noktam hiç olmaz. Top gibi olur sivilcelerim. Umutsuzca aldığım İmex krem, şaşırtıcı derecede ve çok kısa sürede etkisini gösterdi. Tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz