Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaSinemaŞu Anda Netflix'te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Kanlı Film

Son Yazılar

Şu Anda Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Kanlı Film

Korku ile nabız hızınızın artması size de heyecan veriyorsa, bu Netflix platformundaki en kanlı ve ürpertici filmler ilginizi çekebilir.

Sinemaseverler her zaman kan, vahşet ve korkudan etkilenmiştir. Netflix platformunda yayınlanan en korkunç ve kanlı filmler, izleyiciler tarafından seviliyor. Kendilerini isteyerek bu aşırı şiddet görüntülerine maruz bırakanlar, tekrar tekrar bu türdeki filmleri izleyerek farklı bir deneyim yaşıyorlar. Araştırmalar, izleyicilerin bu tür filmlerdeki şiddet eylemlerine değil, şiddet içeren içeriğin verdiği heyecan ve gerilime ilgi duyduğunu iddia ediyor. Şiddet mağduruna karşı oluşturulan empati de olabilir. Veya bu kanlı sahneler, izleyicilerin birikmiş saldırganlığı için bir emniyet valfi görevi görebilir. Başka bir açıklama da, tasavvur edilemez şiddetin izleyicilere insan doğası ve varoluşu hakkında bir fikir vermesidir.

Korkmayı ve dehşete kapılmayı her zaman sevmişizdir. Sinemanın mucitleri Lumiere Kardeşler ilk filmlerinden birini gösterdiklerinde, bir peronda gelen bir tren karesini izleyenler hayretler içinde kaldılar. Görüntünün yarattığı korku, onları tekrar tekrar izlemek için derme çatma sinema salonunun önünde sıraya girmeye teşvik etti ve kanlı filmler, bir asırdan fazla bir süredir kanlı tarihlerini yazıyor. Oldukça itici olan niş bir tür olarak kabul edilse de, korku filmleri gişede rekorlar kırmaya devam ediyor. Sebepler ne olursa olsun, kanın gövdeyi götürdüğü, oluk oluk aktığı filmler hiç bir zaman bitmeyecek. Bu türdeki filmleri seviyorsanız, yalnız değilsiniz. Çünkü Netflix platformunda yayınlanan en kanlı filmler bir çok insan tarafından hem izleniyor hem de tavsiye ediliyor. İşte onlar arasından tavsiye ettiğimiz ilk 10 film.

10. The Platform (2019)

Galder Gaztelu-Urrutia’nın yönettiği “Platform”, “Dikey Öz-Yönetim Merkezi” adı verilen büyük, kule benzeri bir yapı olan, adını taşıyan kurgusal binada geçen İspanyol yapımı bir filmdir. Söz konusu binanın sakinleri kendi iradeleri ile orada bulunuyorlar. Yerleşimleri kalıcı olmasa da binanın katlarına yayılmışlardır. Her ay, katlarda bulunan insanlar farklı bir kata geçirilmektedir. İdeal olarak, binadaki tüm insanlar yiyecekleri taşıyan, aşağı inen ve her katta sınırlı bir süre için duran bir platform aracılığıyla beslendiğinden, binanın üst katlarından birinde olmak istiyorlar. Yani alt kattakilere yiyecek bir şey kalmıyor ve bir ölüm kalım savaşı başlıyor. Başrol karakteri, filmin başında Dikey Öz-Yönetim Merkezindeki bir hücrede uyanan Goreng’dir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

9. Korku Sokağı 1. Kısım: 1994 (2021)

Phil Graziadei ve Leigh Janiak tarafından yazılan ‘Korku Sokağı 1. Kısım: 1994’, R. L. Stine’ın aynı adlı kitap serisine dayanan bir korku filmi. Netflix platformunda yayınlanan en kanlı filmler arasında bulunan yapımda, Kiana Madeira ve Olivia Scott Welch başrolde ve film, Amerika Birleşik Devletleri’nin Shadyside olarak bilinen kentinde yaşayan bir grup gencin etrafında dönüyor. Sebepsiz bir katliam bölgeyi şok ettiğinde, beş arkadaş meselenin temeline inmeye yemin eder ve sonunda asırlık doğaüstü bir sırra rastlar. Ancak gençler, sevdikleri şehri hiçbir yardım almadan karanlık güçlerden korumayı başarabilecekler mi? Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

8. 1922 (2017)

Stephen King’in aynı adlı romanından esinlenen ‘1922’, Zak Hilditch tarafından yönetilen ve yazılan bir korku drama filmi. Film 1920’lerin başında geçiyor ve oğulları Henry ile bir çiftliğe taşınan mutlu evli bir çift olan Wilfred ve Arlette James’i konu alıyor. Arlette burayı babasından devralmıştı ama kısa süre sonra çiftlik hayatından hoşlanmadığını fark etti ve şehre geri dönmeye karar verdi. Açgözlü ve şimdi çiftliği elinde tutmak isteyen Wilfred, iğrenç eylemlerinin doğaüstü sonuçlarından habersiz karısını öldürür. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7. Sekizinci Gece (2021)

Kim Tae-hyoung tarafından yönetilen ve yazılan ‘Sekizinci Gece’, Lee Sung-min, Park Hae-joon, Kim Yoo-jung ve Nam Da-reum’un öne çıkan performanslarını içeren bir gizem gerilim korku filmidir. Netflix arşivinde en kanlı filmler hangileri merak ediyorsanız, işte bu onlardan biri. Buda tarafından öldürülen asırlık bir iblisin kırmızı gözünü bulan ve medya tarafından şarlatan olarak damgalanan bir arkeoloğu konu alıyor. Belirsizliğe itildikten sonra, uzun süredir ölü olan iblisi uyandırarak dünyanın geri kalanından intikamını almak için planlar yapar. Başarılı olursa dünya yok olabilir ve yanabilir, ancak doğaüstü güçlere sahip olan baltalı bir keşiş, kötülüğe karşı duracak ve karanlığın güçleriyle tek başına savaşacak kadar cesurdur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6. Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor (2020)

Başrollerini Julia Wieniawa-Narkiewicz, Michał Lupa ve Wiktoria Gąsiewska’nın paylaştığı ‘Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor’, Bartosz M. Kowalski’nin yönettiği ve birlikte yazdığı bir doğaüstü korku filmidir. Film, kamp deneyimi çok az olan veya hiç olmayan, teknolojiye bağımlı bir grup gence odaklanıyor. Bu nedenle, kendilerine meydan okumak için, gezinin onlara önemli dersler vereceğini umarak, akıllı telefonlara erişimleri olmadan ormanda yürüyüşe çıkmaya karar verirler. Ne yazık ki, ormandaki talihsiz maceraları başladığında ortaya çıkacak olan dehşete hazırlıksızlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5. Kadaver (2020)

Gitte Witt, Thomas Gullestad ve Thorbjørn Harr gibi yetenekli oyuncuların yer aldığı ‘Kadaver’, Jarand Herdal tarafından yönetilen ve yazılan bir korku filmi. Bir Norveç şehri nükleer bir felaket tarafından vurulduğunda Leonora ve Jacob, kızları Alice ile birlikte, tıpkı bölgedeki diğer insanlar gibi benzeri görülmemiş bir krizle karşı karşıya kalır. Açlıktan ölmek üzere olan üçlü, kendilerini nasıl bir tehlikeye soktuklarının farkında olmadan yakınlardaki bir otelde düzenlenen bir hayır etkinliğine katılırlar. Başlangıçta her şey oldukça normal görünse de, yavaş yavaş hayatlarının tehlikede olduğu çarpık bir oyunun piyonları olduklarını anlarlar. Netflix arşivindeki en korkunç ve kanlı filmler arasında olması şaşırtıcı değil. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4. Klasik Bir Korku Hikâyesi (2021)

Roberto De Feo ve Paolo Strippoli’nin yönettiği ‘Klasik Bir Korku Hikayesi’ bir İtalyan korku filmidir. Bir karavanda ortak bir varış noktasına birlikte seyahat eden beş yolcuyu takip ediyor. Yolculukları, yolun ortasında yatan ölü bir hayvan leşinden kaçmaya çalışırken bir ağaca çarpana kadar tam da bekledikleri gibi gelişir. Yolcular bilinçlerini geri kazandıklarında, gittikleri yolun aniden kaybolduğunu ve şimdi yoğun bir ormanda olduklarını fark ederler. Hikaye ilerledikçe, gizemli ormanın acımasız gerçeği su yüzüne çıkmaya başlar ve beş adam hayatları için mücadele etmek zorunda kalır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3. Kimse Sağ Çıkmayacak (2021)

Adam Nevill’in 2014 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan ‘Kimse Sağ Çıkmayacak’, Cristina Rodlo ve Marc Menchaca’nın rol aldığı bir İngiliz korku filmidir. Santiago Menghini yönetmenliği, annesinin zamansız ölümünün ardından yeni bir hayat kurmaya çalışan Ambar adlı kaçak Meksikalı bir göçmene odaklanıyor. Özel hayatında anlaşılır bir şekilde mücadele ederken, ürkütücü bir pansiyonda yaşamaya başladığında işler onun için kontrolden çıkar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

2. Bebek Bakıcısı (2017)

“Bebek Bakıcısı”, Brian Duffield tarafından yazılan bir gençlik kara komedi korku filmidir. Joseph McGinty Nichol yönetmenliği, genellikle sevimli bakıcısı Bee tarafından bakılan içe dönük bir genç çocuk olan Cole’un etrafında dönüyor. Kahraman onu sevmesine rağmen, bir gece uyuyamadığında Cole, yanlışlıkla onun kendisi için tehlikeli olabilecek soğukkanlı bir katil olduğu şeklindeki korkutucu gerçeğe rastlar. İlerleyen saatlerde, Bee ve katil çetesi, artık genç çocuk tarafından bilinen sırlarının açığa çıkabileceğini anlayınca, Cole’un başka bir gün doğumu görmek için her şeyi tehlikeye atması gereken bir hayatta kalma draması başlar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Velvet Buzzsaw (2019)

‘Velvet Buzzsaw’, çağdaş sanat sahnesinin arka planında geçen büyüleyici bir gerilim filmi. Nightcrawler’ın yönetmeni Dan Gilroy filmin sorumluluğunu üstleniyor ve filmde Jake Gyllenhaal bir sanat eleştirmenini oynuyor. Kimliği belirsiz bir ressamın yaptığı, doğaüstü güçlere sahip bazı gizemli tablolar bulunca, sanat ticaretle el sıkışır. Bir grup seçkin sanat koleksiyoncusu, kimliği bilinmeyen bir ressamın tablolarının değerini anlar. Ancak resimlerin altında saklanan güç, onlara en kanlı şekilde zarar verir.

“Velvet Buzzsaw”, sanat ortamına hükmeden, bir sanat eserinin gerçek değerini ve amacını geçersiz kılan zehirli eleştirmenler ve sanat koleksiyoncuları ağını ortaya çıkarıyor. Film, resimleri taşımaya veya takas etmeye çalışan her adamın korkunç ölümünü konu alıyor. Sanat eleştirmenleri cinayetlerden tabloların sorumlu olduğunu anladıklarında sanatın gazabından kaçmak için artık çok geçtir. Bitiş jeneriği, resimlerin ölümcül intikamından kıl payı kurtulduktan sonra yaratımın parasal değeri üzerindeki coşkusuna dalmış bir sanatçının görselleri üzerinde beliriyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!