Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaSinemaNetflix'te Hemen İzleyebileceğiniz Büyü ve Sihir Konulu En İyi 11 Cadı Filmi

Son Yazılar

Netflix’te Hemen İzleyebileceğiniz Büyü ve Sihir Konulu En İyi 11 Cadı Filmi

Sihir yapan büyücü filmi izlemek çok zevklidir, peki Netflix platformunda hemen izleyebileceğiniz cadı filmleri hangileri, işte listemiz.

Büyücülükle ilgili filmler, ‘Blair Cadısı’ gibi bildiğimiz en karanlık filmler olabilir ama öte yandan, eski güzel günlerin en tatlı nostaljik anılarını da geri getirebilirler ki bu benim durumumda ‘Harry Potter Serisi’ olurdu. Bu yazımızda Netflix üzerinden hemen izleyebileceğiz sihir ve büyücü temalı cadı filmleri listemizi paylaşacağız, işte önerdiğimiz 11 film.

Netflix Cadı Filmleri

Çoğu zaman cadılar, muazzam güç ve yeteneğe sahip feminist figürler olarak tasvir edilirdi. Fakat ilerleyen zamanda farklı bir boyuttan gelen korkunç et yiyen karakterler olarak da tasvir edildikleri de oldu. Şimdi cadı filmlerini izleme nedeniniz ne olursa olsun – ister tüyler ürpertici korku filmleriyle ürkmek, ister ailenizle bazı güçlü büyücü kadınları izleyerek iyi vakit geçirmek olsun, yazımızda bulacağınız listemizle, 2023 yapımları da bulunan Netflix üzerinden hemen izleyebileceğiz sihir ve büyücü temalı cadı filmleri hangileri öğrenebilirsiniz.

1
İyilik ve Kötülük Okulu (2022)

Soman Chainani’nin 2013 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan ‘İyilik ve Kötülük Okulu’, Gavaldon köyünde yaşayan iki çocukluk arkadaşı Sophie (Sophia Anne Caruso) ve Agatha’nın (Sofia Wylie) hikayesini anlatıyor. Sophie, masalların tüm büyük kahramanlarının ve kötü adamlarının bir zamanlar öğrenci olduğu okulu duymuştur. Oraya gitmeyi hayal ediyor ama Agatha’nın çekinceleri var. İkisi de şartlar yüzünden okula gidiyorlar. Fakat Sophie kötülük okuluna, Agatha ise iyilik okuluna getiriliyor. Kızlar yeni gerçekliklerinde nasıl yol alacaklarını bulmaya çalışırken, kadim bir kötülük varlığını belli eder ve Sophie’yi hedef alır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

2
Kurtuluş Ayini (2021)

Büyücülükle suçlanan kadınlar, infazlarını ertelemek için engizisyoncularını cadıların Şabatı’na tanık olmaya ikna ediyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3
Cadılar Balosu (2017)

Buradaki cadılar, kötülüğün tam tersidir. Bu melek benzeri cadılardan biri, konusu 12 yaşındaki sevimli küçük Beatrix etrafında dönüyor. Beatrix, büyücülük dünyasının tüm üyelerinin bir araya gelip Beatrix gibi yeni genç üyeleri karşılayacağı Cadılar Balosunu heyecanla bekliyordu. Ancak bazı talihsiz olaylar, Beatrix’in tamamlanmamış cadı statüsünün tehdit altına girmesine yol açınca, önüne çıkacak tüm büyülü engelleri aşmak için arkadaşı Muggs’tan yardım alır. ‘Cadılar Balosu’, haftasonunda çocuklarınız veya ailenizle oturup izleyebileceğiniz türden bir film. Son zamanlarda Netflix platformundaki cadı filmleri arasında en çok izlenenlerden biri. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4
Korku Sokağı 1. Kısım: 1994 (2021)

R. L. Stine’in kitap serisinden uyarlanan ‘Korku Sokağı 1. Kısım: 1994’, Phil Graziadei ve Leigh Janiak tarafından yazılan bir korku filmidir. Leigh Janiak’ın yönetmenliği, birçok insanı sarsan bir dizi vahşi cinayetle medyanın büyük ilgisini çeken küçük Shadyside kasabasını konu alıyor. Bu konuyu araştırmaya başlayan gençler, kasabaya yüzlerce yıldır musallat olan lanetli olayların birbirleri ile bağlantılı olduğunu fark eder ve çok geçmeden sıradaki kurbanların kendileri olabileceğini anlar. Cesur bir kız, arkadaşlarıyla birlikte yüzyıllardır kasaba için sorun oluşturan karanlık güçlerle yüzleşmek için bir göreve çıkar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5
The Old Ways (2020)

Christopher Alender’ın yönettiği ‘The Old Ways’, Netflix üzerinden hemen izleyebileceğiz sihir ve büyücü temalı cadı filmleri arasındadır. Cristina Lopez adlı Meksikalı-Amerikalı bir muhabiri konu alan bir korku-gerilim filmi. Ne yazık ki, Cristina’nın tutkusu onu, yerliler tarafından kaçırıldığı yakınlardaki ormanlara götürür. Oradaki gizemli bruja veya büyücü doktor, muhabirin iblisler tarafından ele geçirildiğine ve oradaki insanlar için tehlike oluşturabileceğine inanıyor. Cristina’nın bir hikaye arayışı şimdi aniden, her şeyi tehlikeye atması ve sonuna kadar savaşması gerekeceği bir ölüm kalım mücadelesine dönüşüyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6
Korku Seansı (2013)

Korkutup iliklerinize kadar ürpertecek bir Cadı filmi arıyorsanız, bunu izlemelisiniz. ‘Korku Seansı’, neslimizin en iyi korku filmlerinden biri olarak biliniyor ve sizi kesinlikle bütün gece uykusuz bırakabilecek bir yapım. Yeni bir eve taşınan bir ailenin evin her yerinde en korkunç olayları yaşamaya başlamasının gerçek hikayesine dayanıyor. Daha sonra, arka bahçelerinde kendini bir ağaca asarak intihar eden bir Cadı’nın hayaletinin kendilerine musallat olduğunu öğrenirler. Bu durumdan kurtulmak ve yeniden normal bir hayata dönmek için doğaüstü olaylarla ilgilenen araştırmacı bir çiftten yardım isterler. Film, parlak oyuncuları, ürkütücü olayları ve karanlık olay örgüsüyle neredeyse mükemmel. Cadı filmleri izlemek isterseniz, bunu kaçırmayın derim. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7
Havari (2018)

Thomas Richardson, çok garip bir dini tarikat tarafından kaçırılan kız kardeşini aramak için ücra bir adaya gitmeye karar verir. Bunun tehlikeli sonuçlarını bilen Thomas, kız kardeşini uğursuz tarikatın gazabından kurtarmaya kararlıdır. Kısa süre sonra Thomas, tarikatın en derin sırlarını ortaya çıkarmaya başlar ve onları, kız kardeşini kaçırdıkları için pişman eder. Belirli bir dine çok fazla düşkünlük göstermeden tuhaf dini kült uygulamalarını izlemenin hayranı olan herkes, bu filme kesinlikle bir şans vermelidir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

8
Yedinci Oğul (2014)

Joseph Delaney’nin “The Spook’s Apprentice” adlı romanından esinlenen “Yedinci Oğul”, Jeff Bridges, Ben Barnes, Alicia Vikander ve Kit Harington’ın öne çıkan performanslarının yer aldığı bir fantastik film. Sergei Bodrov yönetmenliğinde, ülkesini onlarca yıldır karanlık güçlerden koruyan John Gregory adlı yedinci bir oğlun efsanevi yedinci oğluna odaklanıyor. Yaşlandıkça, halkın koruyucusu, yakında bir halefi bulması gerektiğini bilir, ancak ne yazık ki, Thomas Ward ile tanışana kadar kimse gerekli eğitimden sağ çıkamamıştır. Ama Mother Malkin ile yüzleşecek kadar güçlü olacak mı? Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

9
Bridge Hollow Laneti (2022)

Netflix üzerinden izleyebileceğiniz cadı filmleri arasında, eğlenceli bir yapım da Bridge Hollow Laneti’dir. Brooklyn’den New England’ın Bridge Hollow kasabasına taşınan Gordon ailesinin hikayesini anlatıyor. Sydney (Priah Ferguson) çok geçmeden etraflarında tuhaf şeyler döndüğünü fark eder ve bunu ailesine anlatmaya çalışır. Ancak lisede fen bilimleri öğretmeni olan babası Howard (Marlon Wayans) buna inanmakta zorlanır. Genç kız, kasabalarını kurtarmak için isteyeceği son kişi olan babası ile bir araya gelmek zorunda kalır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

10
En Korkunç Masal (2021)

J. A. White’ın aynı adlı çocuk romanından esinlenen ‘En Korkunç Masal’, Mikki Daughtry ve Tobias Iaconis tarafından yazılan bir fantezi filmi. David Yarovesky’nin yönetmenliğinde, sonunda kötü bir cadı tarafından hapsedilen genç bir çocuk olan Alex’i konu alıyor. Alex korku hikayeleri yazmayı seviyor fakat bir sebeple yazmayı kesmiştir. Cadı onu New York’taki evinde tutsak eder ve hayatta kalmak istiyorsa ona her gece yeni bir korku hikayesi yazmaya zorlar. Alexwitch’in artık onunla kalmak istemeyen uşağı Yazmin de hayatlarını kurtarmak için bir kaçış planı yapmaya başlar, peki ikili hedeflerine ulaşabilecek midir? Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

11
The Ritual (2017)

Dört arkadaş (Luke onlardan biri) ölen arkadaşlarının anısına bir araya geldiklerinde, bir ormanda yürüyüş yapmaya karar verirler. Ancak kısa süre sonra, sık ve yoğun ormanda kaybolurlar ve bilmeden, ormanın o bölümünde çağlardan beri gizlenen kötü bir kadim varlığın takip ettiği bir yöne doğru sürüklenmeye başlarlar. Onlara musallat olan cadı benzeri canavar sizi kesinlikle ürpertecek. Çoğu insanın sahip olduğu tek sorun, o kadar da kötü olmayan sondur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!