Salı, Haziran 18, 2024
Ana SayfaAstrolojiToprak Burçları Hangileri, Özellikleri Nelerdir? Astrologlar Açıklıyor

Son Yazılar

Toprak Burçları Hangileri, Özellikleri Nelerdir? Astrologlar Açıklıyor

Toprak burçları özellikleri ile birlikte tek tek toprak burçları hangileridir, aynı element grubuna dahil olsalar da farklılıkları nelerdir? Öğrenmek için yazımızı hemen okumaya başlayın.

Muhtemelen burcunuzu ve onunla ilişkili kişilik özelliklerini adlandırabilirsiniz ve belki de duygularınızı yöneten gezegenler, aşk hayatınız ve sorunlarla nasıl başa çıkacağınız hakkında biraz bilginiz vardır. Evrenin kim olduğunuzu ve yaptığınız şeyleri neden yaptığınızı biraz araştırarak öğrenmeniz mümkün, elbette astrolojiye inanıyorsanız… Ve sonunda, dört doğal elementle tanışırsınız: ateş, hava, su ve toprak. Bu yazımızda elementler içinde olan toprak burçları özellikleri ile birlikte tek tek toprak burçları hangileridir, aynı element grubuna dahil olsalar da farklılıkları nelerdir göz atacağız.

Elementlerin her biri üç astrolojik burcu yönetir. Ve bunların, üç burcun her birini etkileme şekli farklı olsa da, yine de birkaç temel özelliği ve değeri paylaşırlar. Bu nedenle, üç toprak burcunun tümü – Boğa, Başak ve Oğlak – zodyakın en ayakları yere basan burçları olarak kabul edilir.

Profesyonel bir astrolog ve The Star Within: Tapping the Power of The Zodiac kitabının yazarı Linda Joyce, “Toprak, kişiye uzun vadeli ve kalıcı ödüller getiren zor seçimler yapma bilgeliğini öğreten elementtir” diyor. Sonuç olarak, toprak burçları sıkı çalışmayı, bağlılığı ve gerçeği kucaklar. Öz disiplinleri ve güvenilir itibarlarıyla gurur duyuyorlar, diye ekliyor. Bu size benziyorsa, büyük ihtimalle toprağın hayatınız üzerinde sandığınızdan daha fazla etkisi olmuştur.

Ancak, – dürüst olalım – biraz yoğun, detaycı ve biraz sıkıcı olmakla ünlü toprak burçları için her şey iş ve oyun değil. Mesela, Oğlaklar analitiği sever. Ama sokaklarda ve elektronik tablolarda bir ucube olabilirler.

Astrolog ve The Love Deck: 70 Cards to Ignite Attraction, Passion, and Romance kitabının yazarı Lisa Stardust, “Toprak burçları çok şehvetli ve hazza önem verir. Çok çalışıyorlar, bu yüzden diğer zamanlarda oyun oynamaya ve rahatlamaya fazlaca ihtiyaçları var” diyor. Boğalar, özellikle günde 14 saat çalışacak ve (nihayet) bırakma zamanı geldiğinde, dışarı çıkıp kendini pahalı şeylerle ödüllendirecek” diye açıklıyor. “Hayatta lüksü karşılamak için çalışıyorlar.”

Bütün bunlar, toprak burçlarının katmanlara sahip olduğunu ortaya çıkarmaktadır, bu mantıklıdır – onlar zodyakın kurucularıdır, diyor Stardust.

Benzer Yazı: ABD Başkanlarının Burçları: Hangi Burçlar Başkan?

Toprak burçları ve ortak özellikleri

Joyce, yeni başlayanlar için, üç toprak burcunun da pratik ve metodik olduğunu söylüyor. “Evreni inşa edenler” olarak kabul edilirler çünkü yapı kişisel bir meseledir. Bu burçlar her ne kadar çok planlı olsalar da, esas temelleri ve hayranı oldukları şey istikrardır.

Joyce bu burçları oldukça seksi buluyor. “Bedenlerine ve arzularına bağlılar” diyor. “Amaçlarını anlamaya çalışıyorlar ve güçlüler, çünkü egoları çok çalışmanın ve başarıya giden yolda yapılması gereken zor seçimlerin önüne geçmiyor.”

Romantik ve cinsel ilişkilerde, bağlılık arama eğilimindedirler veya en azından nerede durduklarını bilmek isterler. Stardust, “Etiketlere sahip olmayı severler. Dolayısıyla bir ilişkide yapıyı ve geleneği severler,” diyor. “Ya eşimsin ya da değilsin.”

İşler zorlaştığında, toprak burçları hangi stratejilerin onları harekete geçireceğini ve kalıcı ödüller kazanacağını bilecek bilgeliğe sahiptir. Artı, ellerini kirletmekten korkmadıkları için dikkat dağıtıcı şeyleri bir kenara bırakırlar ve işi bitirmek için ne gerekiyorsa yaparlar.

Stardust, “Bir şeyleri derinlemesine düşünmeyi seviyorlar” diyor. Örneğin, “Rastgele bir yolculuğa çıkmayacaklar; nerede kaldıklarını, kiminle gittiklerini, tüm detayları bilmek istiyorlar.”

Toprak burçlarının nitelikleri nelerdir?

Her burç, yalnızca dört doğal elementin altında kategorize edilmekle kalmaz, aynı zamanda her biri üç farklı nitelik kategorisinden birine dahil edilir: öncü, sabit ve değişken. Üç toprak burcu, yılın ilgili zamanlarına göre bu niteliklere ayrılmıştır.

Oğlak öncü topraktır, yani bir mevsimin başlangıcıyla ilişkilendirilir. Boğa sabit toprak burcudur, yani bir mevsimin ortasıyla ilişkilendirilir. Son olarak, Başak değişken bir burçtur, bu nedenle burcu, kontrol eden bir sezonun en sonu ile ilişkilidir. Stardust, “Başaklar, yazı bitirmek ve bizi tekrar yola sokmakla ilgili” diyor.

Toprak burçları özellikleri farklılık gösterir

Bazı harika ortak noktalara sahip olmalarına rağmen, toprak burçları, farklı karakterlere sahiptir, şimdi bu özellikleri nelerdir birlikte bakalım.

Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Bir Boğa burcunu belirlemeye çalışıyorsanız, kalabalığın içinde en çok öne çıkan kişiyi arayın. Üç toprak burcundan biri olan Boğa asi, içgüdüsel ve benzersiz olanıdır. Joyce, “Bu, bireyselliğin ortaya çıkmaya başladığı burçtur” diyor. Ve Boğa’nın yoluna çıkmaya cesaret eden olursa? Boğa istemediği bir olaya karşı aniden hırçınlaşabilir. Bazıları buna inatçılık der, ancak bir Boğa muhtemelen bunu bir beceri olarak görür ve haklı da olur. Bu burç, inatçı doğalarının ötesine geçtiyse çok ikna edici olabilir.

Boğa, evinizi tasarlamanıza yardımcı olacak arkadaştır, çünkü özellikle estetik söz konusu olduğunda, her zaman fikirleri vardır. Bu aynı zamanda iyi yemek ararken yanınızda olması gereken arkadaştır. Stardust, “Yemek, lüks, güzel giysiler ve pahalı parfümlerle gerçekten ilgileniyorlar” diyor. Astrolog Narayana Montúfar, Boğa burçlarının kendini şımartmayı sevdiğini söylüyor.

Bununla birlikte, “Boğa, alışkanlığı sever” diyen Montúfar, bu burcun uzun vadeli bir ilişki içinde olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu da sözlerine ekliyor. Uzun vadeli ilişkileri severler ve genellikle istikrarlı, başarılı bir ilişkiyi nasıl sürdüreceklerine dair oldukça sağlam duruşları vardır.

Genel olarak, bir Boğa yaşam, anlık tatmin ve öz disiplin arasındaki dengede ustalaşmıştır. Ama yine de Boğa, meydan okumayı sever. Joyce, dayanma gücü, azim ve gerçeğin netliği konusunda asla eksik kalmayacaklarını söylüyor. Ve işler zorlaştığında bile, bir Boğa muhtemelen yine de başarılı olacaktır çünkü Boğa’nın sembolü olan bir boğa gibi güçleri vardır.

Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

Detaylara dikkat? Kontrolcü. Plancı. Organizasyon becerileri? Hijyen düşkünü.

Joyce, “Başak hizmet, amaç ve sağlığı yönetir” diyor. “Sorumluluğun ve sonuçların burcudur” Detaylara gösterdikleri keskin dikkat sayesinde Başaklar, dikkatinizi hedefe odaklanmak ve dikkat dağıtıcı şeylerden kurtulmak için neye ihtiyacınız olduğunu tam olarak bilir. Aslında, dikkatleri nadiren dağılabilir. Fakat yine de her zaman sizden bir adım önde olacaktır.

Montúfar, hedeflerine ulaşmayı arzulayan her ekibin bir Başak’a ihtiyacı olduğunu söylüyor. Hem işte hem de normal hayatta yararlı olabilecek büyük bir lider enerjisine sahiptirler. Ancak bu burcun sunduğu tek şey bu değil.

Bu burç Merkür (iletişimi, bilgi işlemeyi ve yaratıcılığı yöneten gezegen) tarafından yönetildiğinden, tıpkı Merkür’ün yönettiği diğer burç olan İkizler gibi kurnaz olabilirler.

Montúfar, “Başak çok zeki, bu yüzden bizimle oynadıklarını her zaman fark etmiyoruz” diyor. Ancak sezgileri ve iletişim tarzları o kadar güçlü ki, Başak’ın hikayesine kendinizi kaptırmak çok kolay. Bu aynı zamanda Başak’ın olayları analiz etme ve sorunu her yönden görme yeteneğini de ispatlar. Bu kesinlikle tarafsız, analitik bir tavsiye istediğinde aradığın arkadaş. (Duygusal olduğunuzda onları aramayın, çünkü bunu istemeyeceklerdir.)

Joyce, Başak burcunun harika olmak için ne gerektiğini tam olarak bildiğini çünkü güçlerini bildiklerini ekliyor. Ve tüm becerilerinin bu hedef odaklı kontrolü sayesinde, bir Başak hata yaptıklarında tam olarak nerede yanlış yaptıklarını ve bunu nasıl düzelteceklerini bilir.

Zorluklar ortaya çıktığında, Başak düşünür, plan yapar ve çözer.

Oğlak (22 Aralık-19 Ocak)

Oğlak, doğuştan bir liderdir. Tüm grup gezilerinizi planlayan, yemeğe ilk gelen ve ilacınızı almanızı hatırlatan arkadaşınızdır. Her şeyin üstündeler. Stardust’un sözleriyle, onlar “zodyakın CEO’su”, tabiri caizse.

Joyce, “Oğlak burcu, hedeflere ulaşmak için gereken şeyin sabit bir tempo, kendi kendine sınırlama ve sıkı çalışma olduğunu bilir” diyor. Bu yüzden istikrar ve planlar için yaşarlar. Yani, sözüne sadık biri değilsen, Oğlak burcunun çevresinde olabilme ihtimalin yok, çünkü seni çemberden çıkaracaklar.

Herkesi doğru yolda tutmakla meşgul olsalar bile, Oğlak burcunun daha büyük planları vardır, çünkü onlarda hırs asla eksik olmaz. Sonunda, övgü ya da çok sağlam bir özgeçmiş aramıyorlar, tutkuyla besleniyorlar.

Ve işler plana göre gitmezse (nadir görülür, ancak olur), bunun neden yaşandığı günlerce aklına takılabilir. Joyce, “kendilerini yeniden keşfetmekten korkmuyorlar” diyor. “Anı açık bir kalple ve hedeflerine ulaşmak için gerekli fedakarlıkları yapma isteğiyle karşılıyorlar. Başarının anahtarı budur.”

Montúfar, “İnsanlar Oğlak burcunun iş ahlakını görüyor ve hepsinin iş iş iş ve sıkıcı olduğunu düşünüyor, ancak ben buna katılmıyorum” diyor.

Oğlaklar ayrıca bir durumu daha yüksek bir perspektiften görmede harikadır.

Oğlaklar aynı zamanda mükemmel sosyal varlıklardır. Profillerini ve servetlerini büyütmeye devam etmek için ihtiyaç duydukları odalara ve alanlara nasıl bağlanacaklarını ve gireceklerini biliyorlar. Onlar hafife alınmamalıdır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!