Cumartesi, Mart 2, 2024
Ana SayfaTeknolojiMACYeni WhatsApp Uygulaması, MAC'te 8 Kişilik Görüntülü Görüşmelere İzin Veriyor

Son Yazılar

Yeni WhatsApp Uygulaması, MAC’te 8 Kişilik Görüntülü Görüşmelere İzin Veriyor

Whatsapp eskiden yalnızca mobil cihazlar içindi, ancak artık Mac bilgisayarlarda da görüntülü sohbet yapılabilecek. İşte detaylar.

Whatsapp, yaklaşık 3 milyar aylık kullanıcısı olan inanılmaz derecede popüler bir mesajlaşma platformudur ve artık daha da fazla kişi hizmete erişebilecek. MAC kullanıcıları Whatsapp uygulaması kullanmakla kalmayacak, 8 kişiye kadar da görüntülü görüşme yapabilecekler.

Uygulama artık Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için mevcut olup, hizmeti mobil cihazların ötesine taşıyor. Meta’ya göre grup video görüşmeleri de dahil olmak üzere uygulamanın tüm özellikleriyle birlikte geliyor. Bu amaçla en fazla sekiz kişiyle görüntülü görüşmelere katılabilirsiniz. Gerçekten biraz kaos arzuluyorsanız, 32’ye kadar katılımcıyla yalnızca sesli grup çağrılarına da katılabilirsiniz.

mac whatsapp uygulaması görüntülü görüşme
Fotoğraf: Meta

Grup çağrılarına başladıktan sonra katılabilir ve kolayca kendi davetinizi oluşturabilirsiniz. Mac uygulaması ayrıca çağrı geçmişinizi incelemenize ve program kapatıldığında gelen çağrı bildirimlerini alacak şekilde ayarları yapmanıza olanak tanır. Elbette bu, milyarlarca aylık kullanıcıyı çeken WhatsApp’ın ortak özellikleridir, dolayısıyla bire bir kısa mesajlar, görüntülü aramalar ve sesli aramaların tümü mevcuttur. Bu iletişim seçeneklerinin tümü uçtan uca şifreleme özelliğine sahiptir.

Tasarım diline güncelleme geldi, bu nedenle genel düzen Mac kullanıcıları için daha kullanışlı ve bu her zaman güzel. Örneğin daha büyük ekran, dosyaları sürükleyip bırakarak paylaşmak için kullanılabilir.

Uygulamanın Mac sürümü şu anda resmi web sitesinden indirilebilir ve App Store’da daha sonra henüz ilan edilmeyen bir tarihte kullanıma sunulacaktır. Meta, bu yılın başlarında Windows için bir Whatsapp sürümü yayımladı, dolayısıyla artık tüm bilgisayarlar kapsanıyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

MAC kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!