Ana Sayfa Teknoloji İnternet Yabancılarla Online Ücretsiz Konuşma için 7 Alternatif Chat Rulet Uygulaması

Yabancılarla Online Ücretsiz Konuşma için 7 Alternatif Chat Rulet Uygulaması

Chatroulette alternatifleri, yani yabancılarla konuşma uygulaması araştırması yaptık, işte eb popüler Chat Rulet benzeri siteler.

0
1012
yabancılarla konuşma uygulaması

Bugün, online olarak yabancılarla görüntülü konuşma uygulaması olarak kullanılan pek çok aplikasyon en çok indirilenler arasında. Gerçekte, görüntülü görüşme internette mevcut olduğu sürece var olmuştur, ancak Chatroulette’in 2009’da piyasaya sürülmesi, uygulamanın daha büyük bir kitleye ulaşmasına yardımcı oldu.

Ancak Chatroulette tek seçeneğiniz değil. Online rastgele bir görüntülü sohbet yapmak istiyorsanız, birçok hizmet var.

Chatroulette’te Neler Yanlış Gitti?

Chatroulette, piyasaya sürülmesinden sonraki aylarda medyada olumsuz haberlerle yer aldı.

Bir araştırmaya göre, uygulamada 8 kişiden en az birinin görüntülü sohbete çıplak olarak katıldığını ve kullananların yüzde 89’unun erkek olduğunu gösterdi. Ebeveyn kontrollerinin bugünkü kadar sağlam olmadığı günlerde, rakamlar hemen alarm zillerinin çalınmasına sebep olmuştu.

Ulusal Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi başkanı Emie Allen Mart 2013’te Chatroulette’i şöyle tanımladı:

“Bu, internetin gördüğüm en kötü yüzlerinden biri. İnsan ilişkilerini birbirine bağlamaktan çok koparıyor. [Orası] ebeveynlerin çocuklarının olmasını isteyeceği son yer. Bu büyük bir tehlike işareti. Burası çocukların uzak tutulacağı bir yer.”

Emie Allen

İlgili Yazı: Tinder Benzeri Uygulamalar

Yabancılarla Konuşma Uygulaması: Chatroulette

İlk sert eleştirilere yanıt olarak, Chatroulette politikalarını gözden geçirdi. Son birkaç yılda, uygulanan güvenlik önlemlerinin sayısında istikrarlı bir artış görüldü.

Çıplaklık tüm hizmette resmen yasaklandı. Uygulamaya alınan bir algoritma pornografik içeriğin yaklaşık yüzde 60’ını filtrelemeyi başardı. Tüm kullanıcıların hizmeti kullanmak için bir hesap oluşturması zorunlu hale getirildi. Kullanıcılar raporlanabilir ve sabit bir süre içinde üçten fazla şikayet alırsanız ban alırsınız.

Yüzde altmış kulağa çok gibi gelmiyor. Kullanıcı tabanının yüzde 30’undan fazlasının 18 yaşın altında olduğu düşünüldüğünde, hala endişe kaynağı var.

Yabancılarla Online Görüntülü ve Sesli Konuşma Uygulaması

Peki Chatroulette’in alternatifleri nelerdir? Bazıları aynı sorunlardan muzdarip; diğerleri, rastgele insanlarla sohbet etmenizi daha güvenli bir ortam haline getirmeye yardımcı olan özellikler sunar.

Benzer Yazı: Uzaktan İlişki Sevenlere Sexting Uygulamaları

1. Omegle

yabancılarla konuşma uygulaması

Yabancılarla konuşma uygulaması arasında Chatroulette’in belki de en iyi bilinen alternatifi Omegle’dır. Yalnız bu uygulama nedense ülkemizde her zaman çalışmamaktadır. Bu sebeple IP Adresi Değiştirmek için Denenecek En İyi 7 Proxy Sitesi yazımıza göz atabilirsiniz. Omegle ayrıca salt metin modu da sunar. Kendini toplum içinde ifşa etmek istemeyen ama yine de sohbet edecek birini arayan kişiler için idealdir. Bununla birlikte, Chatroulette’in aksine, Omegle’ın hala denetlenmemiş bir yetişkin bölümü var. Varlığı endişe verici, ancak en azından bu tür şeylerle uğraşmak isteyenler için ana görüntülü sohbet bölümünün dışında tutmak için ayrı bir yerde tutuluyor.

2. Hiyak

Yabancılarla konuşma uygulaması arasında popüler olan Hiyak, hem Android hem de iOS’ta en popüler bire bir görüntülü sohbet uygulamalarından biridir. Ücretsiz hizmet, dünyanın her yerinden insanlarla rastgele görüntülü konuşma yapmanızı sağlar. Özellikler, video çıktınız için filtreler ve efektler, eşleşmelerinizi kontrol etmek için sağlam filtreler (cinsiyet, yaş, konum ve ilgi alanları dahil) ve siber zorbalık, ırkçılık ve spam’e sıfır toleranslı bir yaklaşım içerir. Hikayeleri ve konuşmak istediğiniz kişileri bulmanıza yardımcı olacak bir kaydırma özelliği var, herkes bir profil oluşturabilir ve iyi anlaştığınız kişilere hediyeler gönderebilirsiniz. Hiyak, dünya çapında desteklenen 190 ülke ile neredeyse tüm ülkelerde mevcuttur.

İlgili Yazı: Android Telefon ve Tabletler için 5 Ücretsiz VPN Uygulaması

3. FaceCast

FaceCast, şimdiye kadar gördüğünüz diğer hizmetlerden biraz farklıdır. Yabancılarla konuşma uygulaması olan bu hizmet yalnızca akıllı telefon aracılığıyla kullanılabilir; kullanabileceğiniz bir web uygulaması yok. Uygulama hem Android hem de iOS’ta mevcuttur. Uygulama, bir konuşma için sizi yabancılarla eşleştirecek. Karşınızdaki kişiyle iyi geçinirseniz, onu takip etmeye başlayabilirsiniz. Birbirinizi takip ettiğinizde, istediğiniz zaman görüntülü sohbete başlayabilirsiniz. Bu özellik, anlamlı arkadaşlıklar kurmak için uygulamayı kullanmayı biraz daha kolaylaştırır. Diğer özellikler arasında konuşabileceğiniz yakındaki yabancıları bulabilmeniz için bir seçenek de bulunuyor.

4. CamSurf

yabancılarla konuşma uygulaması

CamSurf hem web uygulaması hem de akıllı telefon uygulaması sunar. Telefon uygulaması Android ve iOS’ta kullanılabilir. CamSurf’ün web uygulaması, dalıp hemen sohbet etmeye başlamanıza olanak sağlıyor; bir hesap oluşturmanıza veya diğer ayrıntıları girmenize gerek yoktur. Kullanım kolaylığı açısından bakıldığında, bu iyi bir şey. Ancak Chatroulette sorunlarından bahsettiğim gibi, uygulama her zaman sorunlara yol açar. Yabancılarla konuşma uygulaması olarak CamSurf akıllı telefon uygulamasını kullanıyorsanız, bağlantıları dile ve konuma göre filtreleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, web ve akıllı telefon sürümleri neredeyse aynı.

5. Chatspin

Chatspin, yabancılarla görüntülü sohbet etmenin yalnızca web’deki bir yoludur. Omegle gibi, mikrofonunu veya kamerasını açmak istemeyen herkesin kullanabileceği bir metin sohbet hizmeti de var. Bununla birlikte, bir kez daha, güvenlik özellikleri minimum düzeydedir. Konuşacak başka birini bulmak için cinsiyetinizi girmeniz yeterlidir. Üzerinde çalışılacak bir hesap oluşturma süreci yoktur.

6. MeowChat

yabancılarla konuşma uygulaması

Yabancılarla konuşma uygulaması FaceCast gibi, MeowChat da yalnızca Android veya iOS akıllı telefon uygulaması aracılığıyla kullanılabilir. Uygulama, dünya çapında 130’dan fazla ülkede mevcuttur. Hizmet, takipçileri ve hayranları destekler. Bu nedenle, diğer kullanıcılar tarafından onaylandığı gibi, bölgenizde konuşmak için en eğlenceli kişilerin kim olduğunu görebilirsiniz.

7. Paltalk

Paltalk, Windows, Mac, Android ve iOS uygulamaları genelinde 100 milyondan fazla indirmeye sahiptir ve bu nedenle onu en popüler Chatroulette alternatiflerinden biri haline getirir. Uygulamanın en iyi özelliklerinden bazıları, grup sohbet odaları (her birinin belirli bir odağı vardır), hediyeler ve çıkartmalar için destek ve platformda kurduğunuz ilişkileri güçlendirmenize olanak tanıyan bir arkadaş işlevi içerir. Grup sohbetlerine örnek olarak müzik testleri, siyaset ve bir dizi coğrafi odaklı oda verilebilir. Dahası, uygulamanın kullanımı ücretsizdir.

Yabancılarla konuşma uygulaması kullanırken dikkatli olun

Doğru yönetilirse, yabancılarla çevrimiçi sohbet etmek yeni insanları tanımanın eğlenceli bir yolu olabilir.

Ancak, dikkatli olmanız gerekir. Videonuzun arka planında hiçbir kişisel bilginin görünmediğinden emin olun, değerli öğeleri göstermeyin ve kullandığınız hizmetin kurallarına uyduğunuzdan emin olun.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz