Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaPriv Ne Demek? Twitter ve Instagram'da Priv Hesap Demek Ne Anlama Gelir?

Son Yazılar

Priv Ne Demek? Twitter ve Instagram’da Priv Hesap Demek Ne Anlama Gelir?

İnternet ile sosyal medya yaygınlaştıkça hayatımıza yeni kısaltmalar da giriyor. Bunlardan biri de ‘priv’ kelimesi. Peki priv ne demek? Facebook, twitter ve instagram’da ortak hesap isimleri ile priv hesap demek ne anlama gelir? İşte detaylar senin için hazırladığım yazımda.

Priv ne demek ne anlama gelir diye soranlara öncelikle şunu söylemem gerekir ki, mevcut sosyal medya hesabınızı ‘gizlemek’ ya da ‘özel yapmak’ yani herkesin görememesini sağlamak anlamına gelmemektedir. Priv hesap, özel bazı hesapları görmek istediğinizde ama bunu kendi hesabınızdan yapmak istemediğinizde oluşturduğunuz yedek hesaptır. Peki ortak hesap isimleri ne oluyor, işte yazımızın devamında.

Priv Ne Demek?

Örneğin, mankenlerin sosyal medya hesaplarını takip etmek ve hatta yorumlar yazmak istiyorsunuz, ama bunu kendi hesabınızdan yapmak istemediğiniz durumlarda ikinci bir hesap açarak kendinizi gizlediğiniz hesaba ‘priv’ denilmektedir. Şimdi artık sanırım priv hangi anlamda kullanılıyor öğrendiniz.

Facebook, twitter veya instagram’da adınız ve soyadınızın bulunduğu bir hesabınız olabilir. Fakat aileniz, arkadaşlarınız ve hatta iş arkadaşlarınız ve çevresi bu hesabınızdaki bütün hareketleri görebilir. Fakat priv hesapta istediğiniz gibi hareket edebiliriniz, kimse sizin gerçek kimliğinizi bulamaz. İstediğiniz hesabı takip eder ve hatta yorumlar yapabilirsiniz. Sanırım priv ne demek anladık ama uyarımızı da yapalım…

Kimse sizin gerçek kimliğinizi bilemeyecek dediysek, bundan sakın ‘rahat rahat hakaret edebilirim’ anlamı çıkarmayın. Evet belki yakın çevreniz sizin kim olduğunuzu bilmez ama emniyet güçleri her zaman bilir. Bu sebeple priv hesap ile sakın yasalara aykırı eylemlerde bulunmayın.

Ortak Hesap İsimleri

Priv hesap anlamı nedir öğrendik, sizlere ortak hesap isimleri de bulduk.

duranadamsenisevengs
benbenisenbenisevkadermahkumu
takibetakipbedavayargisizinfazci
benkimimyazarkasa

Facebook, twitter ve instagram’da priv anlamı nedir sorunuza umarım net bir şekilde cevap verebilmişimdir. Yazımı beğendiyseniz ya da sormak istedikleriniz varsa ‘yorumlar’ bölümüne yazabilirsiniz, cevap vermekten memnuniyet duyarım. Okuduğunuz için teşekkürler 🙂

Diğer yazılarımız da ilgini çekebilir:

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!