Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaFaydalı BilgilerÜstü Karalanmış Yazı Nasıl Okunur, Resimde Karalanmış Mesajı Görme

Son Yazılar

Üstü Karalanmış Yazı Nasıl Okunur, Resimde Karalanmış Mesajı Görme

Üstü karalanmış yazı nasıl okunur ve resimde karalanmış mesajı görme, karalanmış yazıyı okuma uygulaması hakkında detaylı bilgilendiriyoruz.

Bilgisayarda, Android ya da iPhone cihazlarda üstü karalanmış yazı nasıl okunur sorusu, ihtiyaç hallerinde sık sık sorulmaktadır. Bu yazımızda karalanmış mesajı görme için yapılabilecek işlemlerden bahsedeceğiz. Yazımızın konusu dijital olarak karalanmış yazıları içermektedir.

Örneğin bir arkadaşınızla yazışmanızın komik bir bölümünü diğer arkadaşlarınızla paylaşmak istediğinizde, ad soyad ya da telefon numarası gibi bölümlerini silersiniz. Bazen insanlar bu veya buna benzer karalanan yazıyı okumak için bazı yöntemler bulmaya çalışırlar. Çünkü engellenen her şey merak uyandırır. 😇

Merak ettiğiniz karalanmış yazıyı okuma için kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamalardan birisi İnstagram olmalıdır. Elbette elinizin altında bir fotoğraf düzenleme programı varsa, bunu da kullanabilirsiniz. Fakat dediğim gibi elinizin altında ve sürekli kullandığınız bir yazılım sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

üstü karalanmış yazı nasıl okunur

Peki whatsappta dahil olmak üzere üstü karalanmış yazı nasıl okunur, adı 3 basit adımda nasıl yapılacağından bahsedelim:

  1. İnstagram uygulamasını açın.
  2. Sanki fotoğraf paylaşacakmış gibi karalanmış yazının bulunduğu görseli yükleyin..
  3. Düzenle bölümüne tıklayın.
  4. Bu bölümden parlaklık, kontrast, sıcaklık gibi ayarlar üzerinde oynama yaparak yazıları görünür hale getirin.

Whatsapp, Tiktok, Twitter vb. tüm uygulamalarda fotoğrafta karalanan yeri görme işlemi işte bu kadar basit.

Telefonda Üstü Karalanmış Yazı Nasıl Okunur

Bir arkadaşınız size bir fotoğraf attı ama bazı bölgeleri görmemeniz için karaladıysa ve siz merak ediyorsanız bir yöntemle ne yazdığını öğrenebilirsiniz. Telefonda üstü karalanmış yazı nasıl okunur derseniz burada cevap Instagram uygulamasıdır.

Size gönderilen fotoğraftaki karalamanın rengi oldukça önemlidir. Örneğin eğer mavi renk ile karalama yapıldıysa Instagram üzerinden parlaklığı en üst seviyeye çekip sonrasında sıcaklığı da arttırmanız gerekir.

Bu şekilde karalama yapılan bölgelerin altındaki yazılara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karalanmış Yazıyı Okuma Uygulaması

Fotoğrafların üzerinde karalanan bölgeler varsa ve siz altındakileri okumak istiyorsanız Instagram uygulamasını kullanabilirsiniz. Karalanmış yazıyı okuma uygulaması diye kendi başına bir uygulama yoktur.

Bu şekilde yazıları ortaya çıkardığını iddia eden programlara karşı dikkatli olmanız gerekir. Kötü amaçlı insanlar telefonunuzu ya da bilgilerinizi ele geçirebilir. En güvenli yol Instagram üzerinden fotoğrafın yapısında değişiklik yapmaktır. Bu değişikliği de düzenle kısmından yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: ANDROİD CEP TELEFONLARINDA KULLANILACAK EN İYİ ANTİVİRÜS PROGRAMLARI

iPhone’da Üstü Karalanmış Yazı Nasıl Okunur

Metni karartılmış bir resim bulun, onu Fotoğraflar uygulamasında açın ve resim düzenleyiciyi açmak için sağ üstteki “Düzenle”ye dokunun. Karalanan yazıyı okumak için alttaki araçları kullanıyor olacaksınız. Metni kaç tane karalanmış yerin olduğuna bağlı olarak, gizli bilgileri iki ila altı ayarlamayla ortaya çıkarabilirsiniz. Bunları deneyin ve ne olduğunu görün:

  • Parlaklık: %100
  • Gölgeler: %100
  • Parlaklık: %100

Hala orada ne olduğunu tam olarak göremiyorsanız, bunlardan birini veya tümünü eklemeyi deneyin:

  • Pozlama: %100
  • Öne Çıkanlar: %100
  • Kontrast: –100%

Daha iyi görmek için gerekirse vurgulanan alanı yakınlaştırın. Karalanmış yerin altındaki her şeyi ayırt edemeseniz de, yeterince görmeniz gerekir. Bu bir telefon numarası, e-posta, şifre veya adres ise, hepsini olmasa da çoğunu belirleme şansınız yüksektir.

Karalanmış Yazıyı Okuma (iPhone)

Elinizde olan bir fotoğrafın karalanmış bölgeleri varsa bu bölgeler üzerinde oynama yaparak altında olan yazıları okuyabilirsiniz. İphone üstü karalanmış yazı nasıl okunur konusunda en güvenli yol bence yine Instagram uygulamasını kullanmaktır.

Örneğin elinizdeki fotoğrafta siyah karalamalar varsa Instagram fotoğraf düzenle bölümünden parlaklığı arttırın, kontrastı en fazla noktaya getirin ve sıcaklığı arttırın. Bu şekilde oynamalar yaparak karalamanın altındaki yazılara ulaşabilirsiniz. Eğer karalama rengi kırmızıysa sıcaklığı düşürmeniz gerekir her renk için farklı denemeler yapabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!