Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaFaydalı BilgilerAskerlik Kaç Ay Oldu? Süresi Ne Kadar ve Kaç Gün?

Son Yazılar

Askerlik Kaç Ay Oldu? Süresi Ne Kadar ve Kaç Gün?

Askerlik süresi ile ilgili merak edilen konuların her celp zamanında araştırılıyor. Askerlik sürelerinin 9, 12, 18 ay mı olduğu uzun zamandır merak konusu. Peki yeni askerlik süresi ne kadar, askerlik kaç ay oldu, askere gidecek bir kişi kaç gün askerlik yapacak, süresi uzadı mı, düşecek mi işte tüm detaylar yazımızda.

ASKERLİK KAÇ AY OLDU?

Askerlik kaç ay oldu, diye soranlar için 2021 yılı itibariyle tüm er ve erbaşlar için zorunlu askerlik süresi 6 ay’dır. Temel eğitim (acemilik) 1 ay ve 5 ay ustalık dönemi olmak üzere toplamda 6 ay hizmet süresi vardır. Yedek subay ve astsubaylar için ise askerlik süresi 12 ay olarak devam etmektedir.

Askerlik süresinin 9 ve 18 ay olması ile ilgili yeni bir düzenleme gerçekleştirilmedi.

ASKERLİK SÜRESİ NE KADAR?

Askerlik süresi ne kadar oldu diye merak ediliyor? Yeni sisteme göre kişinin eğitim düzeyi fark etmeksizin er ve erbaşlar için askerlik süresi 6 ay olmuştur. 2021 itibariyle bu sürenin geçerliliği devam etmektedir. Yedek Subay ve Astsubay hizmet süresi ise 12 aydır.

ASKERLİK SÜRESİ UZADI MI, UZAYACAK MI?

İnternette bir çok asılsız haber ve bilgi dolanıyor. Milli Savunma Bakanlığı’nın son durumda belirlediği süre sonucunda askerlik süresi uzadı mı, uzatıldı mı gibi söylentiler geziyor. Peki askerlik süresi 9 aya mı yükseldi?

ASKERLİK 9 AY OLDU MU, OLACAK MI?

Son resmi açıklamalar haricinde askerlik 9 ay oldu mu ya da olacak mı soruları da sürekli araştırılıyor. Er ve erbaşlar için halen 6 ay, yedek subay ve astsubaylar için ise 12 ay askerlik süresi bulunmaktadır.

ASKERLİK SÜRESİ DÜŞECEK Mİ?

Milli Savunma Bakanlığı’nın böyle bir gündemi olmadığı biliniyor. Askerlik süresi düşecek mi sorusuna şu anda verilebilecek cevap “hayır” olacaktır.

HAYIRLI TEZKERELER…


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler kategorimizdeki diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!