Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaSağlıkBasen Neresi? Kadınların Korkulu Rüyası Basen Nerededir? Basen Eritme Hareketleri, Egzersizleri ve...

Son Yazılar

Basen Neresi? Kadınların Korkulu Rüyası Basen Nerededir? Basen Eritme Hareketleri, Egzersizleri ve Diyeti!

Kadınların korkulu rüyası olan basen neresi, hangi bölgede nerededir? İşte Basen eritme hareketleri, egzersizleri ve diyeti yazımızda.

Biz kadınların kilo ve selülit problemlerinin yanında bir başka sorunumuz da basen bölgemiz. Peki basen neresi, kurtulmak için hedefler koyduğumuz basen neresidir, basenden kurtulmak için eritme hareketleri ve egzersizleri nasıl yapılmalıdır. Basen nasıl eritilir, işte basen eritme diyetleri dahil tüm bilgiler bu sayfada sizlerle.

BASEN NERESİ?

Basen bölgesi neresi biliyor musunuz? Kalça hizasının iki parmak altında bulunan ve yanlara doğru genişleyen bölge basen olarak adlandırılır. Basen bölgesi kadınlarda görülür ve kum saati formu için önemli noktalardan biridir. Erkeklerde ise basen bölgesi genellikle görülmez.

Aşağıdaki resimde siyah çizgilerin arasında kalan bölge basen olarak isimlendirilir.

BASEN NERESİDİR?

basen neresidir

BASEN BÖLGESİ NASIL ERİTİLİR?

Basen neresi sorusunun cevabını artık biliyorsunuz. Peki bundan kurtulmak istiyor musunuz? Basen eritme uzun ve kararlı bir çalışma sonrasında mümkün. Öyle spor salonlarına falan gitmenize de gerek yok. Basen eritme için yapılması gereken hareketleri ve egzersizleri planlı ve programlı şekilde gerçekleştirirseniz ve özellikle de sağlığınızı bozmayacak şekilde basen eritme diyetleri uygularsanız, emin olun bu bölgenin nasıl şekil aldığına siz bile şaşıracaksınız.

BASEN ERİTME DİYETİ

basen neresi

Basen eritme diyeti uygulamadan önce bir diyetisyene danışmanızda mutlaka fayda olacaktır. Çünkü günlük ihtiyacınız olan kalori, kullandığınız ilaçlar, stres durumunuz gibi bir çok etken basen eritme diyetleri açısından önemli olacaktır.

Aşağıda sizlerle paylaştığım basen eritme diyeti için gerekli olan malzemeler bir çok Amerikalı ünlü tarafından uygulanmaktadır. Malzemeler çok ekonomik ve yaklaşık 800 kalori sağlıyor. 6 haftalık diyetle birlikte basen eritme hareketleri ve egzersizleri de yaparsanız, gözle görülür şekilde basenin azaldığını göreceksiniz.

Basen eritme diyeti için günlük kalori: 800 Kcal

Basen Eritme Diyeti Malzemeleri:

 • 2 fincan kırılmış fındık
 • 2 fincan yulaf tanesi
 • 1 fincan ayçiçeği tohumu
 • 1 fincan badem
 • 1 fincan buğday
 • 1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm
 • 1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı

Basen eritme diyetinin hazırlanışı:

Malzemeleri blender’dan geçireceğiniz bir kaba koyun ve tamamen karışana kadar blender’da karıştırın. Bu karışımı 12 porsiyon olacak şekilde küçük kaplara koyun. Kaplara diyet süt ilave edip öyle yemeniz gereklidir. Biraz tatlandırmak için ise muz ilavesi yapabilirsiniz.

Tabi bu basen eritme diyeti tek başına kullanılmamalı. Sabah, öğle, akşam saatlerinde aşağıda paylaşacağımız takviye yiyecekler de tüketilmelidir. Bu hazırladığınız karşıma “basen diyeti” adını verelim.

1. GÜN

basen eritme diyetleri

2. GÜN

basen eritme diyetleri

3. GÜN

basen nasıl erir

4. GÜN

basen nasıl erir

5. GÜN

basen nasıl eritilir

6. GÜN

1 haftada basen nasıl eritilir

7. GÜN

1 haftada basen nasıl eritilir

BASEN ERİTME VE İNCELTME HAREKETLERİ

Peki basen nasıl eritilir, hangi eritme hareketleri ve egzersizleri yapmak lazım? Evinizde yapacağınız spor aktiviteleri ile basenden kurtulabilirsiniz. Öyle spor salonuna falan gitmenize de gerek yok. Plan ve programla ve kararlı şekilde eritme sürecini başarıyla sonlandırabilirsiniz. 1 haftada basen nasıl eritilir diye soranlar oluyor! Bu konuya da değinelim.

1 haftada basen nasıl eritilir sorusunun cevabı, mümkün değil olacaktır. En az 6 hafta boyunca basen eritme hareketleri ve egzersizleri yapmalı ve diyeti de uygulamalısınız.

BASEN NASIL ERİTİLİR?

basen neresi

Basen eritme hareketleri evde yapılabilir. Yalnız egzersizleri yaptıktan sonra kalça bölgenizde bir ağrı olması gereklidir. Bu, çalışmanın doğru yapıldığına işarettir. Eğer kendinizi hiç zorlamadan yapıyorsanız ve basen bölgenizde bir ağrı olmuyorsa, yaptığınız basen eritme hareketleri işe yaramıyor demektir.

Evde basen eritme egzersizi hareketleri ile emin olun 6 haftada baya yol katedeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey programı bozmamanızdır. Önce kendinizin inanması ve bu konuda hırslı olması gereklidir.

BASEN ERİTME EGZERSİZLERİ

basen eritme hareketleri. basen nasıl eritilir.
 • Ayağınızı midenize çekin bırakın
 • Squat yapmak
 • Mekik Çekmek
 • Sırt üstü yatıp bacakları yukarıya kaldırıp indirme
 • Yan uzanıp bacaklarınızı açın

Basen eritme konusunda detaylı yazımı umarım beğendiniz. Sizin de tavsiye edeceğiniz yöntemler varsa, aynı dertten şikayetçi olan kadınlara yol gösterebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

1 Yorum

 1. basen neresi biliyordum da, basen eritme hareketleri ve egzersizleri ile ilgili bilgi arıyordum.
  Peki basen eritme diyetleri gerçekten işe yarıyor mu? Tavsiyesi olan var mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!