Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaSağlıkHamilelikBebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur? Kaçıncı Haftada ve Ayda Belli Olur?...

Son Yazılar

Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur? Kaçıncı Haftada ve Ayda Belli Olur? Hamilelikte Cinsiyet Ne Zaman Belli Olur?

Hamilelik sürecinin ilk aylarında anneler bebek cinsiyeti ne zaman belli olur diye sabırsızlanmaya başlarlar, bu çok normal, işte cevaplar.

Hamilelik sürecinin ilk aylarında anneler bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur diye sabırsızlanmaya başlarlar. Aslında cinsiyet çok önemli olmasa da bebek cinsiyeti ne zaman belli olur sorusu çok normaldir.

Fakat sizler de mutlaka bilirsiniz, bebeğin cinsiyetini tahmin etmek eğlenceli olsa da erkek mi kız mı öğrenmek ister anne ve babalar. Fakat hamilelikte biraz zaman geçtikten sonra, bebeğin cinsiyetini öğrenmek için doktorun kapısını çalarlar. Peki bebek cinsiyeti ne zaman belli olur, bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada ve ayda belli olur, hamilelikte cinsiyet ne zaman belli olur?

bebek cinsiyeti ne zaman belli olur

Çocuğu olacak ailelerin hamilelik sürecinde en çok merak ettikleri şey bebeğin cinsiyeti olmaktadır ve elbette bu çok normal. İlk heyecan hamile olabileceğinden şüphelenen anne adayının gebelik testi yapmasıyla yaşanır. Sonrasında yaşanılan süreçte bebek cinsiyeti ne zaman belli olur diye sorulmaya başlanır ve erkek mı kız mı olduğunun öğrenilmesi için doktorun kapısı çalınır.

BEBEK CİNSİYETİ NE ZAMAN BELLİ OLUR?

Bebek cinsiyeti ultrason denilen denilen cihazla görülebilmektedir. Hamilelik sürecinin 12. haftasında bebek cinsiyeti ne zaman belli olur sorusunun cevabı alınabildiği gibi cinsiyeti kesinleşmesi 20. hafta netlik kazanır. Yani bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur diye soranlara en kesin cevap 20. haftada verilebilir. Peki ultrason kağıdında bebeğin cinsiyeti belli olur mu? Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?

BEBEĞİN CİNSİYETİNİ NE BELİRLER?

bebek cinsiyeti ne zaman belli olur

Bebeğin cinsiyetini belirleyen her zaman erkeğin sperminde bulunan kromozomdur. Yani bebeğin cinsiyetini ne belirler ya da kim belirler sorusunun cevabı her zaman erkektir. bebek cinsiyeti ne zaman belli olur sorusunun cevabına devam edecek olursak yeniden söylemek isterim ki 12. hafta ve 20. hafta arasında belli olabilir. 20. haftanın içinde bebeğin kız mı erkek mi olduğu kesinlik kazanır.

ERKEK BEBEK CİNSİYETİ ERKEN Mİ BELLİ OLUR?

bebek cinsiyeti ne zaman belli olur

Erkek bebeklerin teşhisi daha erken sürelerde belli olabiliyor. Yalnız çoğu zaman kordon görüntüsünden dolayı yanıltıcı bilgiler oluşabiliyor. Kız bebeklerin tespiti ise bu sebeple biraz daha geç olabiliyor. Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur, en kesin bilgiye 20. haftada sahip olabilirsiniz. Heyecanınızı anlıyoruz.

BEBEK CİNSİYETİ KAÇINCI HAFTADA BELLİ OLUR?

Günleri tek tek sayıp hafta hesabı yapanlardansanız bebek cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur gibi bir soru sormanız da gayet normal. Bebeğin cinsiyeti 13. ve 16. haftalarda belli olabiliyor. Fakat yine belirtmek isterim ki kesin sonucu gebeliğin 20. haftasında elde edebilirsiniz. Bebek cinsiyetini öğrenmede en kesin yöntemlerden birisi amniyon sıvısı incelemesidir. Bu incelemede kromozomlar kontrol edilerek bebeğin kız mı yoksa erkek mi olacağı %100 belirlenebilmektedir.

ULTRASON KAĞIDINDA BEBEĞİN CİNSİYETİ BELLİ OLUR MU?

Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur sorusunun yanında merak edilen ultrason yöntemiyle kesin sonuç alınıp alınmadığı ile ilgili oluyor. Ultrasonografi ile kesin sonuç alınabilmesi için gebeliğin 20. haftasına kadar beklemeniz gerekiyor.

İKİLİ TARAMA TESTİNDE CİNSİYET NASIL ANLAŞILIR?

Bebeğin cinsiyeti ikili tarama testinde kadın doğum uzmanı tarafından anlaşılabilir.

BEBEĞİN ANNE KARNINDA DURUŞUNA GÖRE CİNSİYET BELLİ OLUR MU?

Erkek bebeğin kalp atışı 140 ya da altında olur ve kız bebeğin 140 ya da yukarısında olur. Yani kalp atışlarından bebeğin cinsiyeti tahmin edilebilir, fakat kesin ve %100 doğru sonuç sağlamaz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hamilelik ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!