Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaKafeGüzellikHydrafacial Cilt Bakımı Nedir: Fiyat, Faydaları, Aşamaları, Yorumları

Son Yazılar

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir: Fiyat, Faydaları, Aşamaları, Yorumları

Erkeklerin bile uygulatmak için kliniklere gittiği Hydrafacial cilt bakımı nedir, faydaları, aşamaları, yorumları ve fiyat bilgileri.

Herkes pürüzsüz, parlak ve genç görünen bir cilt ister. Çok aşamalı bir cilt bakımı rutininde yağlar, kremler, esanslar ve serumlara bir servet harcamak yerine, bazılarının popülaritesinin arttığını söylediği bir yüz bakımı ile doğal bir ışıltı elde edebilirsiniz. İşte bunlardan biri de Hydrafacial cilt bakımı: Peki nedir, faydaları, aşamaları, yorumları ve fiyat bilgilerini yazımızın devamında bulacaksınız.

HydraFacial adı verilen modaya uygun tedavinin savunucuları, onu tipik bir kaplıca tedavisinden daha fazlasını yapan uzun vadeli cilt sağlığını korumanın ve sürdürmenin bir yolu olarak tanımlıyor. HydraFacial web sitesine göre, her 15 saniyede bir bir kişi HydraFacial cilt bakımı gerçekleştiriyor ve şu anda Amerika Birleşik Devletleri dahil 80’den fazla ülkede bu uygulama gerçekleştiriliyor.

“HydraFacial, tipik olarak Edge Systems tarafından üretilen tescilli bir makine (HydraFacial MD) ile gerçekleştirilen çok aşamalı bir yüz bakımıdır. Philadelphia’daki Schweiger Dermatology Group’tan Doktor Glen Crawford, estetisyenler tek seansta HydraFacial’ı çeşitli gençleştirici serumlar vermek için kullanabilirler” diye açıklıyor.

Virginia’daki estetisyen Sarah Akram, cildin parlatılması ve sıkılaştırılması açısından anında yarattığı etki açısından talep gören bir hizmet haline geldiğini söylüyor.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir: Fiyat, Faydaları, Aşamaları, Yorumları

HydraFacial, tıbbi kaplıcalarda ve dermatoloji ofislerinde bulunan patentli bir cilt bakımıdır. Nemlendirici serumlarla eşleştirilmiş mikrodermabrazyon benzeri peeling içerdiğinden bazen “hidradermabrazyon” olarak da adlandırılır.

Üç aşamalı işlemiyle tanınan HydraFacial, cildinizi derinlemesine temizlemeye, peeling yapmaya ve nemlendirmeye çalışır. Bu profesyonel prosedür, akne, kuruluk ve kırışıklıklar dahil olmak üzere çeşitli cilt koşullarının tedavisine yardımcı olabilir.

Noninvaziv prosedürü, prensip olarak bir spadan alabileceğiniz normal yüz bakımına benzer ancak daha etkili sonuçlar sağladığı söylenir. Bu, cilt tipinize göre özelleştirilmiş serumlar sunarken derinlemesine temizlemek ve peeling yapmak için cildinizde kullanılan mekanik bir sihirli değnek ile elde edilir.

HydraFacial’ın reklama değip değmediğini merak ediyorsanız, potansiyel faydaları, olası yan etkileri ve benzer tedavilerle karşılaştırması hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

HydraFacial Cilt Bakımı Faydaları

HydraFacial’ın genel cilt dokusunu, tonunu ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olduğu söylenir. Bunun nedeni, gözeneklerinizi temizleyen, kalıntıları gideren ve cilt tipinize uygun yüz serumlarının daha iyi nüfuz etmesine izin veren derin peeling işlemidir.

Sivilce için HydraFacial

Şu anda, akne için HydraFacial’ın faydalarını vurgulayan hiçbir klinik çalışma bulunmamaktadır.

Bununla birlikte, mikrodermabrazyon tekniklerinin hem akne hem de akne izlerini tedavi etmek için uzun süredir etkili olduğu düşünülmektedir. Bu muhtemelen gözenekleri tıkayan cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olan derin peeling işleminden kaynaklanmaktadır.

Siyah noktalar için HydraFacial

Ölü cilt hücreleri de siyah noktalara katkıda bulunur. Bu inflamatuar olmayan akne türü, HydraFacial’da kullanılan aynı peeling ve özütleme yöntemlerinden faydalanabilir, ancak bu faydaları doğrudan doğrulamak için daha fazla klinik çalışma yapılması gerekir.

Gül Hastalığı (Rosacea) için HydraFacial

Bu hassas cilt durumu için yeterince güvenli kozmetik tedaviler bulmak zor olabilir. HydraFacial’ın gül hastalığı için güvenliğini ve etkinliğini kanıtlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulurken, 2006 yılında yapılan bir çalışma, benzer tekniklerin papülopüstüler gül hastalığına fayda sağlayabileceğini ortaya koydu.

Yaşlanma karşıtı endişeler için HydraFacial

2008’de 20 kadından oluşan küçük grupla yapılan bir araştırma, HydraFacial tedavisi alanların, yalnızca serum kullananlara kıyasla cilt yaşlanma belirtilerinde daha fazla azalma olduğunu buldu. Etkiler, azalmış gözenek boyutu, daha az hiperpigmentasyon ve azalmış ince çizgileri içeriyordu.

HydraFacial yan etkileri ve dikkat edilmesi gerekenler

HydraFacial’ın komplikasyonsuz olduğu söylenirken, işlem sırasında kullanılan kalemden dolayı hafif bir baskı hissedebilirsiniz. Diğer kozmetik tedavilerin aksine, HydraFacial’ın ağrıya veya kızarıklığa neden olmadığı belirtilmektedir.

Bununla birlikte, gül hastalığı alevlenmesi gibi aktif bir döküntü varsa bu prosedürden kaçınmalısınız.

HydraFacial hamilelikte güvenli midir?

HydraFacial da dahil olmak üzere hamileyken herhangi bir estetik işlem yapmadan önce bir doktora danışmak en iyisidir. 2017 yılında yapılan bir inceleme, birçok kozmetik tedavinin güvenli olabileceğini, ancak bunu doğrulamak için yeterli klinik çalışma bulunmadığını ortaya koymuştur.

HydraFacial sivilceye neden olabilir mi?

Teoride HydraFacial, sivilcelere yol açabilecek aşırı sebum (yağ) ve ölü cilt hücrelerini ele almaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Tedavi ayrıca derin pul pul dökülmeden sonra meydana gelebilecek cilt temizliği sırasında kirleri temizlemeye yardımcı olabilir.

Tedavinizden önce, aşırı derecede hassas bir cildiniz varsa veya tedaviden sonra cildinizin çatlamasına neden olabilecek herhangi bir bileşene alerjiniz varsa uygulayıcıya bildirin.

HydraFacial nasıl uygulanır?

HydraFacial, lisanslı bir estetisyen veya dermatolog tarafından gerçekleştirilir. Prosedür üç bölümde tamamlanır:

  • Uygulayıcınız, gözeneklerinizin derinliklerindeki kir ve yağı temizlemeye yardımcı olmak için cildinize özel bir kalem ile uygular.
  • Uygulayıcınız, gözeneklerinizden birikintileri çıkarmaya yardımcı olmak için kalemle birlikte vakum benzeri bir ek aparat kullanır.
  • Uygulayıcınız, antioksidanlarla nemlendirici bir serum uygulamak için kalem benzeri bir ek aparat kullanır.

HydraFacial’ı bazen dermal dolgu maddeleri veya ışın tedavisi gibi diğer cilt bakım tedavilerinden de destek alır. Bunlar eklenti olarak kabul edilir ve HydraFacial’ın bir parçası olarak düşünülmemelidir.

Hydrafacial cilt bakımı öncesi sonrası

HydraFacial’dan sonra, muhtemelen daha eşit bir cilt tonuyla daha pürüzsüz, daha parlak bir cilt fark edebilirsiniz. Sonuçların, gözle görülür herhangi bir tahriş belirtisi olmadan hemen fark edildiği söylenmektedir.

Hydrafacial cilt bakımı nedir, faydaları, aşamaları nelerdir öğrendiniz, yorumları ve fiyat bilgilerini yazımızın devamında bulacaksınız.

HydraFacial bakım sonrası

Her HydraFacial seansı bir saatten az sürer ve herhangi bir kesinti gerekmez. Kimyasal peeling gibi daha sert prosedürlerin aksine, normal günlük aktivitelerinize hemen devam edebilirsiniz.

Seansınızdan sonra herhangi bir kızarıklık veya soyulma yaşamamanız gerekirken, HydraFacial uygulamasından sonraki ilk birkaç gün peeling uygulamalarından kaçınmak en iyisidir.

HydraFacial’ı ne sıklıkla yaptırmalısınız?

HydraFacial seanslarının sıklığı, cilt tipinize ve uygulayıcınızın tavsiyelerine bağlıdır. Bazı web siteleri tedaviyi 4 haftada bir tekrarlamayı önerirken, diğerleri 2 haftada bir tekrar seanslarını teşvik eder.

Bir estetisyen veya dermatolog, cilt durumunuza ve hedeflerinize göre doğru seans sayısını belirlemenize yardımcı olabilir.

HydraFacial Fiyat 2022

HydraFacial’ların maliyeti tipik yüz bakımlarından daha pahalıdır ve ortalama seans başına 500 TL ile 950 TL. Herhangi bir eklenti veya güçlendirici tedavi, maliyetinizi artıracaktır. Tam fiyatınız bulunduğunuz yere göre değişebilir.

Mikrodermabrazyon veya kimyasal peeling yoluyla pul pul dökülmeye ek olarak aylık yüz bakımı almaya alışkınsanız, 3’ü 1 arada HydraFacial’ın genel olarak biraz daha ucuz olduğunu görebilirsiniz.

Normal bir spa yüz bakımı gibi, HydraFacial da sağlık sigortası kapsamında olmayan kozmetik bir prosedür olarak kabul edilir. Üyelik paketleri aracılığıyla aylık indirimler gibi maliyet tasarrufu sağlayan çözümler için sağlayıcınızdan isteyebilirsiniz.

HydraFacial & Mikrodermabrazyon

HydraFacial gibi, mikrodermabrazyon cildinizi eksfoliye eder. En önemli fark, küçük kristaller kullanan bu tür peelingin ince çizgiler, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve akne izleri için uygun olmasıdır. Mikrodermabrazyon ayrıca serum kullanmaz.

Dermalinfüzyon ve HydraFacial

Dermalinfusion, HydraFacial’a benzer bir teknolojiye ve faydalara sahiptir. Her ikisi de cildinizi temizleyen, eksfoliye eden ve cilt endişelerinize göre hazırlanmış serumları sunan 3’ü 1 arada prosedürlerdir. HydraFacial’dan farklı olarak Dermalinfusion, sonrasında kızarıklık ve tahrişe neden olabilir.

HydraFacial ve Radyofrekans Tedavisi

Radyofrekans (RF) tedavisi, hücre döngüsünü ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı olmak için derin cilt dokularında ısı enerjisi kullanarak çalışır. Bu, genel olarak daha sıkı ve pürüzsüz bir cildi sağlamaya yardımcı olur. RF ayrıca sivilce izlerinin tedavisine yardımcı olabilir.

Hem HydraFacial hem de RF tedavisi cilt yaşlanmasının belirtilerini önlerken, RF eksfoliasyon veya serumları içermez. RF her seanstan sonra kızarıklığa neden olabilir.

Sonuç

HydraFacial, 3’ü 1 arada temizleme, peeling ve nemlendirme süreci ile tek seansta çeşitli cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olabilir. Hangi kozmetik tedavilerin özel endişelerinize en uygun olduğu konusunda bir dermatologla konuşun. Lisanssız uygulayıcılardan da kaçının!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Güzellik ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!