in

SevdimSevdim

Microsoft Edge Tarayıcısı Çocuk Modu Özelliğini Duyurdu

Microsoft Edge tarayıcısı özellikleri arasına Çocuk Modu seçeneği geliyor. Microsoft Edge Çocuk Modu özelliği nedir, nasıl kullanılır?

microsoft edge çocuk modu

Microsoft Edge tarayıcısı özellikleri arasına evlatlarımızı koruyabileceğimiz ve güvenli internet kullanmalarını sağlayacak Çocuk Modu seçeneği geliyor. Microsoft Edge Çocuk Modu özelliği ile internette güvenli söft yapılmasına imkan sağlanacak. Peki Microsoft Edge Çocuk Modu Özelliği nedir, nasıl kullanılır ve ayarlanır, işte detaylar yazımızda.

Microsoft Edge Çocuk Modu Özelliği

Çocuğumu internetten nasıl korurum diyen aileler çeşitli yazılımlar alarak evlatlarının güvenli sörf yapmalarını sağlıyorlar. Tabi burada en önemli görev kullanılan tarayıcının ayarlarından da geçiyor. Çocukları internetteki zararlı içeriklerden korumanın yolları aileler tarafından araştırılıyor. Bunlardan en basiti ve ücretsiz olanı çocuk modu olan tarayıcılar kullanmaktır. Bunlardan biri de Microsoft üreticisi. Microsoft Edge Çocuk Modu özelliği geldi, peki nedir, nasıl kullanılır ve ayarlanır, hadi birlikte bakalım.

Çocuk Modu Nedir?

Microsoft Edge Çocuk Modu özelliği 5-8 ve 9-12 yaş grubundan çocukları internetteki zararlı içeriklerden korumayı sağlamak için geldi. Çocukların bilerek ya da bilmeden görmemeleri gereken içerikleri Bing Güvenli Arama yazılımı ile engelliyor ve karşılarına sadece yaşlarına uygun içerikleri çıkarıyor. Üstelik aileler kendi istekleri ve beklentileri kapsamında bir izin listesi kullanarak kendi ayarlarını da konfigüre edebiliyorlar. Yani Microsoft Edge Çocuk Modu özellini aktif hale getiren aileler çocuklarının görebileceği yazıları, temaları, fotoğrafları, videoları önceden ayarlayabilecekler.

Çocuk Modu Nasıl Kullanılır?

Çocuk modunun kullanılması için bir Microsoft hesabına girmeniz gerekmiyor. Bu ayarları direkt olarak Microsoft Edge profil seçiciden yapılıyor. Çocuk Modu’ndan çıkmak ve yetişkin profiline geçmek için bir şifre girilmesi gerekiyor. Kullanımı oldukça basit. Çocukları internetteki zararlı içeriklerden korumak isteyen ailelerin gerçek bir yardımcısı olacak.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
binali yıldırım tayyip erdoğan konuşması

2017 Yılındaki Binali Yıldırım Konuşması ile 2021 Yılı Tayyip Erdoğan Konuşması Farkı Nedir?

çap işareti klavye

Çap İşareti Klavye ile Nasıl Yapılır? Nedir? Klavyede Çap İşareti (Ø) Yazmak ve Yapmak!