Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaSağlıkThincal Zayıflama Hapı Kullananlar ve Yorumları

Son Yazılar

Thincal Zayıflama Hapı Kullananlar ve Yorumları

Bu ilaç, kilo vermenize yardımcı olmak için doktor onaylı bir egzersiz, davranış değişikliği ve düşük kalorili diyet programı ile birlikte kullanılır. Peki Thincal zayıflama hapı nedir, ne işe yarar, fiyatı ne kadar, kullananların yorumları nasıl? İşte merak ettiğiniz tüm bilgilere yazımızı okuyarak sahip olacaksınız.

Birçok insan için kilo vermek zor bir süreç olabilir. Düzenli egzersiz yapmak ve sağlıklı bir diyet uygulamak, kilo vermenize yardımcı olmak için yalnızca bir yere kadar işe yarar. Ancak bu yolculuğu kolaylaştırmaya yardımcı olacak birçok tedavi yöntemi var. Bunlardan biri de Thincal 120 mg 84 kapsül olarak bilinen zayıflama hapıdır. İlaçlar hakkında bir çok yazı bulabilirsiniz fakat hepimizin bildiği gibi ilaçları kullananların yorumları en etkili değerlendirme aracıdır. Bu yazımızda sizlerle Thincal kullananların yorumları ile birlikte işe yarayıp yaramadığına karar vermenizi sağlayacağız.

Thincal nedir?

Thincal 120 mg 84 kapsül, kademeli olarak kilo vermenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir kilo verme ilacıdır. Her yüksek yağlı yemekten sonra bir tane alınarak, vücudunuzun bu yağı emmesine izin vermeden, onu bağırsaklarınızdan dışarı atmanızı sağlar.

thincal kullananların yorumları

Burada, kilo verme yolculuğunuz hakkında bilinçli bir seçim yapabilmeniz için Thincal 120 mg 84 kapsül ile ilgili tüm kullananların yorumları incelenmeye çalışıldı ve bir araya getirildi. Aşağıdaki bulacağınız Thincal yorumları, bir çok web sitesinde gerçek kullanıcıların değerlendirmeleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

İLGİLİ YAZI: NASIL HIZLI KİLO VEREBİLİRİM: HIZLI KİLO VERMENİN YÖNTEMİ

Thincal ne işe yarar?

Thincal 120 mg 84 kapsül, kilo vermenize yardımcı olmak veya verdiğinizde yeniden kilo almanızı önlemek için kullanılan bir lipaz inhibitörüdür. Thincal, obez bireyler ve diyabet, yüksek tansiyon veya yüksek kolesterol seviyeleri gibi başka sağlık sorunları olan aşırı kilolu kişiler için reçete edilir. Thincal, bir yemekten aldığınız kalori sayısını azaltarak, alınan yağın kan dolaşımına emilimini engeller. Thincal’ı daha fazla fayda sağlamak için diyet ve egzersizlerle birlikte kullanabilirsiniz, fakat doktor tavsiyesi almadan kullanılmamalıdır. Ayrıca ilacı aldığınız sürece sonuç alacağınızı unutmayın. Thincal kullananlar yorumları için yazımızı okumaya devam edin.

Thincal nasıl kullanılır?

Kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Çünkü kullandığınız diğer ilaçlarla çakışabilir ya da başka rahatsızlıklarınız varsa bunların artmasına sebep olabilir. Doktorunuz ne kadar kullanmanız gerektiğini söylüyorsa, aynen o kadar kullanmalısınız. Yağ içeren her ana öğün sırasında (veya bir saat sonrasına kadar) genellikle günde üç kez ağızdan alınır. İlaçtan maksimum seviyede verim almanız için A, D, E ve K vitaminlerini içeren bir multivitamin takviyesi alınması tavsiye edilir. Bununla birlikte, bu ilacı almadan en az iki saat önce veya sonra, örneğin yatmadan önce alınmalıdır.

BENZER YAZI: HIZLI KİLO VERDİREN DİYETLER! HIZLI KİLO VERME YOLLARI VE DİYET LİSTESİ!

Yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar için önerilen doz günde 3 defa 120 miligramlık bir kapsüldür.

Önemli Not: Bu talimat burada sadece inceleme için sunulmuştur. Kullanmadan önce doktorunuza danışmanız çok önemlidir. Bu, sağlığınızı korumak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Sadece Thincal kullananlar yorumları sizleri ilacı kullanmak için motive edebilir. Fakat sağlığınızı düşünüyorsanız bir uzmanın onayı ile reçete ile satın almalısınız.

Önlemler

Kronik emilim bozukluğunuz veya safra kesesi problemleriniz varsa bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan ne alın ne de kullanın. Tıbbi geçmişinizde böbrek taşı sorununuz varsa, anoreksiya veya bulimia varsa, diyabet varsa, siklosporin alıyorsanız veya başka bir kilo verme ilacı kullanıyorsanız, doktor tavsiyesi olmadan Thincal kullanmayın. İlacı kullanmaya başladığınız iki hafta içinde kilo vermeye başlarsınız ve bu kullandığınız sürece devam eder. Thincal’ı 2 yıldan fazla kullanmanın etkisi hala bilinmemektedir. Diyabetiniz varsa, kilo vermenin kan şekeri seviyenizi düşürmesi muhtemeldir. Oral diyabet ilacı veya insülin alıyorsanız, Thincal’ın dozu hakkında doktorunuza danışın. Thincal hamilelik veya emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Emzirmeden önce doktor izni olmadan kullanmayınız.

BENZER YAZI: HERBALİFE KULLANANLAR ZAYIFLAYANLAR YORUMLARI

Thincal fiyat nedir?

4 Mart 2023 tarihi itibariyle Thincal 120 mg 84 kapsül fiyatı yaklaşık 375 TL civarındadır. Bu ürün beyaz reçete ile satılmaktadır. Doktor tavsiyesi almadan kullanılması önerilmez.

Kullanılmaması gereken durumlar

 • emilim sorununuz varsa,
 • azalmış safra kesesi fonksiyonu sorununuz varsa,
 • hamilelik ve emzirme durumunda,
 • bazı böbrek problemleri devam ederken,
 • Thincal’ın 12 yaşından küçük çocuklarda güvenliliği ve etkililiği kanıtlanmamıştır.

Thincal kullananlar yorumları için yazımızı okumaya devam edin.

Olası yan etkileri

Her türlü alerjik reaksiyon yaşayabilirsiniz. Midenizin üst kısmında sırtınıza yayılan şiddetli ağrı, mide bulantısı ve kusma ve hızlı kalp atışınız varsa Thincal almayı hemen bırakın.

Thincal’ın en olası yan etkileri şunlardır:

 • iç çamaşırlarınızda yağlı lekelenme
 • yağlı dışkı
 • dışkınızda turuncu veya kahverengi renkli yağ
 • aşırı gaz çıkarma
 • yumuşak dışkı veya acil tuvalete gitme ihtiyacı, bağırsak hareketlerini kontrol edememe
 • artan sayıda bağırsak hareketi
 • mide ağrısı, mide bulantısı, kusma, ishal, rektal ağrı
 • iştah kaybı, halsizlik, kil renkli dışkı, koyu renkli idrar, kaşıntı veya sarılık

Thincal’ın daha az görülen yan etkileri şunlardır:

 • dişleriniz veya diş etlerinizle ilgili problemler
 • burun tıkanıklığı, hapşırma, öksürük gibi soğuk algınlığı semptomları
 • ateş, titreme, boğaz ağrısı, grip belirtileri
 • baş ağrısı, sırt ağrısı
 • hafif deri döküntüsü

Bunlardan birini yaşarsanız, Thincal’ı kullanmayı bırakın ve mümkün olan en kısa sürede doktorunuza başvurun. Ayrıca olağandışı görünen herhangi bir yan etki konusunda da doktorunuza mutlaka danışın.

BENZER YAZI: KİLO ALMANIZIN 20 NEDENİ VE ETKİLİ BİR ŞEKİLDE YÖNETMEK İÇİN İPUÇLARI

Thincal kullananların yorumları

🧑 12 aydan fazla bir süredir haftada üç kez spor salonuna gidiyorum. İlaca başladığım ilk bir ayda hiç kilo vermedim. Daha sonrasında beslenme alışkanlığımı değiştirdikten sonra, hapın işe yaradığını keşfettim. İstediğimi yeyip kilo verebileceğimi düşünüyorsan yanılıyorsun bu ilaç ne yediğini ya da yemen gerektiğini düşünmeni sağlıyor ve bence genel olarak günden güne daha iyi bir beslenme alışkanlığı kazanmanızı öğretiyor. FastFood tüketiyorsanız ve sonrasında Thincal alırsanız kötü yan etkilere sahip olursunuz (en azından bende öyle oldu), ancak az yağlı yerseniz kilo verirsiniz ve çok az yan etkisi olur veya hiç olmaz ve kendi sağlığınızı düşünüyorsanız mutlaka doktor kontrolünde bu ilacı kullanın.

👩 Sağlıklı, düşük yağlı bir beslenmeyle ve biraz da egzersizle birlikte kullanıldığında 5 haftada 9 kilo verdim. Başladığımda baş ve karın ağrısı dışında çok az yan etkim oldu. Hata yapıp yağ tüketimini artırırsam birkaç gün şişkinlik ve mide ağrısı yaşadğımı fark ettim ki bu, bir daha yapmamam için beni iyi motive etti. 4 kilo daha vermeye çalışıyorum, şu anda her şey normal devam ediyor.

👩 Birkaç ay içinde 4-7 kilo arasında kilo verdiğim için çok mutlu oldum ama yan etkiler çok rahatsız edici. Buna değip değmeyeceğine, devam edip yan etkileri tolere etmeye çalışıp çalışmayacağıma hala kararsızım. Kilo vermeye devam edersem belki devam edeceğim. Mutlaka doktor kontrolü ve tavsiyesi ile bu ilacı kullanmanızı önemle tavsiye ederim.

🧑 Sağlıklı beslenme ve egzersiz ile ilaç gerçekten işe yarıyor. Bu harika bir ilaç değil, yine de kilo vermek için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Kalori ve yağ alımını en aza indirmek zamanla iyi sonuçlar verecektir. Thincal’ın yardımıyla haftada 1 kilo vermeyi başardım, elbette doktor kontrolünde. İlk birkaç hafta, ishal oldum ama zamanla düzeldi, tabi her insanda farklı yan etkilere sahip olabileceği de bir gerçek

Sonuç

Sadece Thincal zayıflama hapıyla ilgili kullananların yorumları, bu ilacı kullanmanız konusunda sizi etkilememeli. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en iyi yöntemi, her zaman bir doktor tavsiyesi alarak başlamak olmalıdır. Unutmayın ki, sağlığınız kilonuzdan daha önemlidir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!