Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaKim KimdirTürkiye’nin İlk Trans Güzellik Kraliçesi Çağla Akalın Kimdir?

Son Yazılar

Türkiye’nin İlk Trans Güzellik Kraliçesi Çağla Akalın Kimdir?

Adını Çağla Şikel’den, soyadını Demet Akalın’dan esinlenerek aldığını söyleyen Türkiye’nin ilk trans güzellik kraliçesi Çağla Akalın kimdir, gerçek adı nedir, nereli, hayatı ile ilgili merak edilen tüm sorulara cevaplar işte yazımızda.

ÇAĞLA AKALIN KİMDİR?

Çağla Akalın kimdir sorusuna kendisi insan hakları aktivisti, hayvan hakları aktivisti, oyuncu, sunucu, şarkıcı, köşe yazarı ve model olarak tanıtmaktadır. Çağla Akalın yaşı ise 1990 Haziran doğumlu olması ile hesaplanabiliyor. İkizler burcudur, boyu ise 1.75 cm’dir. Peki Çağla Akalın kimdir, gerçek adı nedir, nereli, hayatı, işte yazımızın devamında.

Kendisini 5 yaşında fark ettiğini ve o zamandan beri kendi bedenine aykırı bir tavır sergilediğini dile getirmiştir. 5 yaşında ilköğretime başlamış 10 yaşında mezun olmuş, mahkeme kararı ile yaşını büyütmüştür. Asıl doğum tarihi 1984’tür. Hayatının her döneminde saçının ve tırnaklarının uzun, boyalı olduğunu her zaman o şekilde yetiştiğini belirten Çağla Akalın 9 kardeştir.

ÇAĞLA AKALIN HAYATI

O yaşlarda 6 ay kadar babasının çalıştığı yerde çırak olarak çalışmıştır. Düşürdüğü bir su bidonun ardından yediği tokat ile oradan ayrılmıştır. Daha sonra bir kadın ayakkabı yapan firmada işe çalışmaya başlamış ve 11 yaşında iken 6 ay sonra usta başı olmuştur. 6 sene kadar orada çalışmış ardından işten ayrılmıştır. İlerleyen süreçte de bir çok işte çalışmış ancak bir türlü mutlu olamamıştır.

Çağla Akalın, altı defa intihara teşebbüs etmiş. 16 yaşındaki son intihar denemesinde bir mektup yazmış. Annesi mektubu bulmuş, okumuş fakat inanmak istememiş. İki sene psikolojik tedavi almış. Kardeşleri arasında sadece abilerinden bir tanesi çevresi yüzünden başlarda tepki göstermiş, fakat sonrasında olayı kabullenmiş. Çağla Akalın’ın babası bu duygularını ve değişimini desteklememiş bu sebeple ona kırgın olduğunu söylüyor.

İlgili Konu: Trans ne demek?

MİSS QUEEN – ÇAĞLA AKALIN

Türkiye’de 2013 yılında gerçekleştirilmiş olan Miss Queen ismi ile düzenlenen transseksüel güzellik yarışmasında Türkiye’nin ilk trans güzeli seçilen isim olmuştur. Adını ve soyadını akılda kalması amacı ile Çağla Şikel’den Çağla, Demet Akalın’dan ise Akalın olarak koyarak yola çıktığını dile getirmiştir.

Yarışmayı bir proje olarak düşünmüş ve hayatını değiştirmek amacı ile katılmıştır. Yarışma öncesinde yerel bir çok kaynakta ismi geçse de kendisini daha fazla tanıtabileceği ve ismini duyurabileceği bir yer olarak yarışmaya katılmayı düşünmüştür. Yarışma sonrasında oyunculuk dünyasına giriş yapmış ve yönetmenliğini Esen Işık’ın üstlendiği Köpek isimli sinema filminde rol almış ve filmde Ebru karakterini canlandırmıştır.

İlgili Konu: LGBT ne demek?

ÇAĞLA AKALIN KÖPEK FİLMİ

Çağla Akalın, İstanbul’da yaşayan ‘Ebru’ adındaki trans kadının hayatını konu alan ve ayrı iki hikayeyi barındıran “Köpek” adlı filmde, “Öyle bir geçer zaman ki” dizisinde “Hakan” rolüyle tanıdığımız Salih Bademci de film de oynuyor.

Esen Işık’ın yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu da Işık’a ait. Filmde Oğuzhan Sancar, Bekir Aslan, Beren Tuna, Barış Atay ve Cemal Toktaş gibi isimler de yer aldı.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!