Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaSinemaİşte Tam Aradığınız Liste: En İyi 26 Aksiyon Macera Filmini Kaçırmayın!

Son Yazılar

İşte Tam Aradığınız Liste: En İyi 26 Aksiyon Macera Filmini Kaçırmayın!

Bu en iyi 26 aksiyon macera filmiyle aksiyon dolu bir sinema deneyimine hazır olun. Klasik gerilim filmlerinden gişe rekorları kıran modern filmlere, izleyecek şeyleriniz asla bitmeyecek. Patlamış mısırınızı kapın, arkanıza yaslanın ve adrenalin dolu oyunun tadını çıkarın.

Hayatınızda çok fazla aksiyon veya macera yaşamıyor olabilirsiniz, bu yüzden film dünyasında vekaleten yaşamak için mükemmel bir zaman. Aslında çoğumuz aksiyon filmlerinde gördüğünüz türden akrobatik hareketlere dahil olmak istemiyoruz. Tüm o dev kötü adamlarla savaşmak ve patlamalardan kaçmak eğlenceli görünmüyor. Atıştırmalıklarınızı ve içeceğinizi hazırlayın, çünkü şu anda izleyebileceğiniz en iyi 26 aksiyon macera filmine göz atmanın zamanı geldi. İşte bu zamana kadar izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız diyebileceğimiz en iyi aksiyon macera filmlerinin listesi. Bu en iyi aksiyon macera filmlerinden bazılarını Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da ya da alternatif yayıncılar kanalıyla izleyebilirsiniz.

Aksiyon dolu, adrenalin yüklü bir film maratonuna hazır olun! Tüm zamanların en iyi 26 aksiyon-macera filminin nihai listesini derledik. Büyük hitlerden kült klasiklere ve aradaki her şeye, bu filmler sizi yüksek oktanlı gösteriler, cüretkar kahramanlar ve unutulmaz kötü adamlarla dolu heyecan verici bir yolculuğa çıkaracak. Atıştırmalıklarınızı ve içeceklerinizi alın, çünkü piyasadaki en iyi aksiyon macera filmlerini izleme zamanı!

65 (2023)

Bilinmeyen bir gezegende meydana gelen feci bir kazanın ardından pilot Mills (Adam Driver), aslında 65 milyon yıl önce Dünya’da mahsur kaldığını kısa sürede keşfeder. Artık tek bir kurtarma şansına sahip olan Mills ve hayatta kalan tek kişi Koa (Ariana Greenblatt), hayatta kalmak için destansı bir mücadelede, tehlikeli tarih öncesi yaratıklarla dolu bilinmeyen bir arazide ilerlemek zorundadır.

Kong: Kafatası Adası (2017)

İki azimli girişimci, daha önce keşfedilmemiş ve erişilemez bir adayı keşfetmek için hükümetle bir sözleşme yapar. Kısa bir süre önce (Vietnam savaşından) geri dönen Amerikan askerlerinden oluşan bir ekiple yolculuğa çıkar. Efsane olduğu düşünülen adanın efendisi Kong ile karşılaşırlar ve şimdi başka ölümler yaklaşırken bir kaçış planı yapmaya çalışmalıdırlar. ‘Kong’, Jordan Roberts’ın selefinin ilgi çekici yorumu sayesinde sadece anlamsız bir ticari eser değil. Filmi süper yıldızlarının görkemiyle öldürmek yerine, Roberts daha tutarlı bir yaklaşım seçiyor ve takdire şayan bir uzmanlıkla insan ve bilinmeyen arasındaki akıllı, ancak güzel kurgulanmış mücadeleyi izleyicilerle buluşturuyor.

Kayıp Şehir Z (2017)

Kayıp Şehir Z 1905 yıllarında geçiyor. Birleşik Krallık’ta yaşayan Percy Fawcett, ziyarete gelen Avusturya Arşidükü Franz Ferdinand için düzenlenen bir geyik avına katılan genç bir İngiliz subaydır. Yetenekli bir süvari ve nişancı, çok kısa sürede bir geyiği avlar, ancak av sonrası gerçekleştirilen parti de umduğu kadar övülmez aksine küçümsenir. Bir yıl sonra Fawcett, Kraliyet Coğrafya Derneği yetkilileriyle görüşmek üzere Londra’ya gönderilir. Bolivya ve Brezilya hükümetleri, karşılıklı sınırlarının yeri konusunda neredeyse savaş halindeler ve İngiliz hükümetinden burayı incelemesini isterler. Fawcett, ailesinin itibarını geri kazanması için bu ekibe liderlik etmeyi kabul eder. Fawcett, Brezilya’ya giden gemide Amazon yağmur ormanları hakkında bilgisi olan Onbaşı Henry Costin ile tanışır. Portekizli asilzade Baron de Gondoris’e ait ormandaki büyük bir kauçuk çiftliğinde ikili, onlara İngiliz hükümetinin daha fazla keşif yapılmamasını tavsiye ettiğini söyleyen Onbaşı Arthur Manley ile tanışır. Fawcett, birkaç rehber ve Amazon izci Tadjui ile görevi tamamlar. Tadjui, Fawcett’e ormanda altınla kaplı ve insanlarla dolu bir şehir hakkında hikayeler anlatır. Fawcett, bu tür hikayeleri çılgın saçmalıklar olarak görmezden gelir, ancak ormanda onu Tadjui’nin hikayesinin doğru olduğuna ikna eden oldukça gelişmiş kırık çömlekler ve bazı küçük taş heykeller keşfeder.

Zodyak Şövalyeleri (2023)

Uluslararası anime heyecanını temel alan Zodyak Şövalyeleri, Saint Seiya destanını ilk kez canlı aksiyonla beyazperdeye taşıyor. Dikbaşlı bir sokak genci olan Seiya (Mackenyu), kaçırılan kız kardeşini ararken zamanını para için mücadele ederek geçirir. Dövüşlerinden biri, sahip olduğunu hiç bilmediği mistik güçlerden farkında olmadan yararlandığında Seiya, kendisini savaşan azizlerin, kadim büyü eğitiminin ve onun korumasına ihtiyacı olan reenkarnasyonlu bir tanrıçanın olduğu bir dünyada bulur. Hayatta kalmak istiyorsa, kaderini kabul etmesi ve Zodyak Şövalyeleri arasında hak ettiği yeri alabilmek için her şeyi feda etmesi gerekecek.

Hızlı ve Öfkeli 10 (2023)

Dom Toretto (Vin Diesel) ve ailesi, pek çok görevde ve imkansız zorluklara rağmen, yollarına çıkan tüm düşmanları zekalarıyla alt ettiler, cesaretlerini kırdılar. Şimdi, şimdiye kadar karşılaştıkları en ölümcül rakiple karşı karşıyalar: Geçmişin gölgelerinden çıkan, kan intikamıyla beslenen, bu aileyi parçalamaya ve Dom’un sevdiği her şeyi ve herkesi yok etmeye kararlı korkunç bir tehdit.

The Flash (2023)

“The Flash”ta Barry, geçmişteki olayları değiştirmek amacıyla zamanda geriye yolculuk yapmak için süper güçlerini kullandığında dünyalar çarpışıyor. Ancak ailesini kurtarma girişimi yanlışlıkla geleceği değiştirdiğinde Barry, General Zod’un geri döndüğü, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ve başvuracak bir Süper Kahramanın olmadığı bir gerçekliğe hapsolur. Tabii Barry çok farklı bir Batman’i emekliliğinden ikna edip hapsedilmiş bir Kriptonluyu kurtaramazsa… her ne kadar aradığı kişi olmasa da. Sonunda içinde bulunduğu dünyayı kurtarmak ve bildiği geleceğe dönmek için Barry’nin tek umudu hayatı için yarışmak olacaktır. Peki ama en büyük fedakarlığı yapmak evreni sıfırlamaya yetecek mi?

Açlık Oyunları (2012)

Bir zamanlar Kuzey Amerika yaşayan yoksul Panem ulusu, her yıl on iki bölgesinin her birinden, Açlık Oyunları’nda yarışmaları için bir erkek ve kız göndermeye zorlar. Bu aslında tamamen çarpık bir eğlence türüdür, ulusun yöneticilerinin gözdağı taktiği olan Açlık Oyunları, ulusal düzeyde televizyonda yayınlanan ve “Oyuncuların” hayatta bir kişi kalana kadar birbirleriyle savaşması gereken bir etkinliktir. Hayatları boyunca bu Oyunlara hazırlanan yüksek eğitimli Tributes ile karşı karşıya kalan Katniss, keskin içgüdülerine ve sarhoş eski galip Haymitch Abernathy’nin akıl hocalığına güvenmek zorunda kalır. Eğer bir gün evine dönmek istiyorsa, Katniss arenada hayatta kalmalıdır.

Yıldızlararası (2014)

Christopher Nolan tarafından yönetilen ve Matthew McConaughey, Jessica Chastain, Anne Hathaway, John Lithgow ve Michael Caine’in oynadığı bir 2014 bilim kurgu destanı. Dünya’nın insanlığı yok olmanın eşiğine getirdiği bir gelecekte geçen film, NASA bilim adamları, mühendisler ve pilotlardan oluşan cesur bir ekibin yıldızlararası yolculuk yoluyla yaşanabilir yeni bir gezegen bulmaya çalıştığını görüyor.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011)

Robert Downey Jr. ve Benedict Cumberbatch üstünlük mücadelesine devam ediyor. Downey, efsanevi karakterinin cazibesini, özlülüğünü ve kuru mizahını filmi yükselten bir performansla çiziyor. ‘Gölge Oyunları’ ünlü selefini takip ediyor ve James Moriarty’deki tanıdık bir düşmanı Holmes’a getiriyor. İlki, Londra’da bir terör saldırısı düzenler ve ikincisi, yaklaşan felaketi önleme sorumluluğunu üstlenir. “Gölge Oyunları” hastalıklı, kasvetli sinematografisiyle nefes alıyor ve sevimli performanslarla gelişiyor.

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)

Karayip Korsanları, kötü korsanların Karayip denizlerini yağmaladığı bir çağda geçen kapsamlı bir aksiyon-macera filmidir. Bu inişli çıkışlı hikaye, genç bir adam olan Will Turner’ı, haydut ve kahraman korsan Jack Sparrow’da beklenmedik bir müttefikle bir araya getiriyor. Birlikte, Will’in hayatının aşkı Elizabeth’i kurtarmak ve Jack’in aradığı kayıp hazineyi kurtarmak için, lanetli Kaptan Barbossa liderliğindeki dünyanın en hain korsanlarından oluşan bir grupla savaşmaları gerekiyor. Olasılık dışı ihtimallere rağmen, gizemli Isla de Muerta’da heyecan verici, doruğa ulaşan bir yüzleşmeye doğru yarışıyorlar. Ölümcül bir dövüşte kılıçlarını çarpıştıran Will ve Jack, Kara İnci gemisini yeniden ele geçirmeye, İngiliz donanmasını kurtarmaya ve yasak hazinedeki bir servetten feragat ederek Karayip Korsanları’nın lanetini kaldırmaya çalışır.

Skyfall (2012)

İstanbul’da MI6 ajanları James Bond ve Eve Moneypenny, NATO ülkeleri tarafından terör örgütlerine yerleştirilen gizli ajanların ayrıntılarını içeren bir bilgisayar sabit diskini çalan bir paralı asker olan Patrice’in peşine düşer. Patrice, Bond’u omzundan yaralar ve iki adam bir trenin üstünde kavga ederken, Eve istemeden Bond’u vurarak Patrice’in kaçmasına izin verir. Bond bir nehre düşer ve öldüğü sanılarak kaybolur. Filmi merak ederseniz alternatif yayıncılardan izleyebilirsiniz.

Mission: Impossible – Yansımalar (2018)

Görevimiz Tehlike serisinin ‘Yansımalar’ yapımı tüm zamanların en iyi aksiyon filmi olmalı. Her filmde Cruise çıtayı yükseltiyor gibi görünüyor ve filmi henüz izlemediyseniz sizi bir sürpriz bekliyor. Tecrübeli gazi, silah tüccarlarını devirmek için suikastçı August Walker ile güçlerini birleştirir. Ama müttefik sadece numara yapan bir düşman mı? Aksiyon macera filmleri arasında sizi duyularınızdan çıkaracağını ve sizi aksiyon cenneti diyarına götüreceğini emin olarak söyleyebilirim.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

Frodo’nun destansı yolculuğu, Peter Jackson’ın devasa üçlemesinin odak noktası olur. Rings serisi, tüm zamanların en başarılı franchise’larından biridir ve tüm haklı sebeplerden dolayı. Devasa üretim ölçeği ve destansı boyutlardaki hikayesi, seriyi unutulmaz kılıyor. İlk bölüm, sevimli hikayesi ve son derece iyi oynanan aksiyon sekanslarıyla on bir Akademi ödülü ve milyonların kalbini kazandı.

Kung Fu Panda (2008)

Eski Çin’deki sakin Barış Vadisi, geçmişten gelen inatçı bir kötü adam olan Tai Lung’un hapishaneden kaçtığı haberini duyduklarında korku ve ıstırap içinde patlar. Şehri koruma girişimlerinde, yerel kurum içi kung fu uzmanı Usta Shifu, cennete yükselen ve özensiz, masum ve sevimli bir panda olan Po’yu Ejderha Savaşçısı ilan eden akıl hocası Usta Oogway’i çağırır. Shifu, efsanevi beş öğrencisiyle birlikte isteksizce en yeni öğrencisini alır. İlk küçümseme ve öfkenin üstesinden gelen Po ve fantastik beşli, arkadaş olarak yakınlaşır ve Çin’in ve kung fu’nun onurunu korumak için savaşır. Listedeki tek animasyon özelliği aynı zamanda tüm zamanların en başarılı animasyon filmi. Sertleştirilmiş aksiyon, canlandırıcı komedi ve dudak uçuklatan yıldız listesinin samimi karışımı, onu sağlıklı bir eğlence hız treni yapıyor.

Mad Max: Fury Road (2015)

George Miller’ın fantazi diyarı, gururun, gücün ve özgürlüğün zalimce baskısının savaş alanına dönüşür. Şimdi, derine inmeden önce bir şeyi anlamalısınız. ‘Fury Road’, Miller’ın seride yıllarca sıkı çalışma ve dikkatli planlama yoluyla dikkatle oluşturduğu formülsel anlatı mecazlarında çalışıyor. Filmin hiperbolik ve stilize hissi bu nedenle birçok kişiye itici gelebilir. Filmi anında reddetmeden, sizi endişe ve şüphecilikten uzaklaştırarak, bir film izlerken hayatınızda yaşadığınız en büyük eğlenceye doğru büyümesine izin verin.

Başlangıç (2010)

‘Başlangıç’, muhtemelen çağdaş sinemanın en eksiksiz sanat eserlerinden biridir. Çeşitli türleri kolaylıkla iç içe geçirir ve baştan sona sürekli değişen bir görünümü miras alır. Bir müşteri, Cobb ve yardımcılarından oluşan ekibini, rakibinin hayalini gerçekleştirmek ve fikrini değiştirmek için tutar. Başlangıç adı verilen gelenek, onu, kendisini kurtarmak için geçmişinin hayaletleriyle yüzleşmesi gereken bir fantezi diyarının derinliklerine gönderir. Christopher Nolan’ın muazzam işçiliği ve olağanüstü bir topluluk tarafından desteklenen ‘Başlangıç’, onlarca yıl boyunca hatırlanacak ve kutlanacak gerçek bir başyapıt.

Suç Takımı (2018)

Nick O’Brien, Los Angeles County Şerif Departmanının seçkin bir birimi olan garip bir grup polisin alkole düşkün lideridir. Ray Merrimen ise, kanundan kaçmak için uzmanlıklarını ve taktik becerilerini kullanan eski askerlerden oluşan bir çete olan Outlaws’ın kısa süre önce şartlı tahliye edilmiş lideridir. O’Brien, Merrimen ve ekipleri çok geçmeden kendilerini doğrudan bir çarpışma rotasında bulurken, suçlular imkansız gibi görünen bir soygun için ayrıntılı bir plan yaparlar: şehrin Federal Rezerv Bankası. Gerard Butler’ın rol aldığı filmleri sevenler için mutlaka izlenmesi gereken harika bir aksiyon macera yapımı.

Ambulans (2022)

Nişanlı kıdemli Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II), karısının tıbbi faturalarını karşılamak için çaresizce 231,00 dolara ihtiyacı var, yardım etmemesi gerektiğini bildiği tek kişiden, üvey kardeşi Danny’den (Jake Gyllenhaal) yardım ister. Tehlikeli bir kariyer suçlusu olan Danny, bunun yerine ona bir puan teklif eder: Los Angeles tarihindeki en büyük banka soygunu: 32 milyon dolar. Karısının hayatta kalması tehlikedeyken, Will hayır diyemez.

Ancak kaçışları en kötüye gittiğinde, çaresiz kardeşler, hayata tutunan yaralı bir polis ve EMT Cam Thompson (Eiza González) ile bir ambulansı kaçırırlar. Asla durmayan yüksek hızlı bir takipte, Will ve Danny, Los Angeles’ın şimdiye kadar gördüğü en çılgın kaçışı gerçekleştirirken, şehir çapındaki büyük bir kanun yaptırımından kaçmalı, rehinelerini hayatta tutmalı ve bir şekilde birbirlerini öldürmemeye çalışmalıdır. .

Black Adam (2022)

“Black Adam”ın resmi özeti şu şekildedir: “Antik tanrıların kudretli güçleri kendisine bahşedildikten ve aynı hızla hapsedildikten yaklaşık 5.000 yıl sonra Kara Adam (Johnson), dünyevi mezarından kurtuldu ve eşsiz gücünü serbest bırakmaya hazır. modern dünyada adalet biçimi.” Film sırasında Teth-Adam’ın güçlerini “Shazam!” yapar (çizgi roman okuyucusu değilseniz) ve o anın nasıl geldiğini ve neden onun seçildiğini öğreniyoruz. Burada dışarıda bırakacağımız önemli bir olay örgüsü var, ama bu iyi bir olay. Teth-Adam uyandıktan sonra, Amanda Waller (Viola Davis) Adalet Cemiyeti’ne onu sonsuza kadar bir hücreye koyabilmesi için onu yakalamasını emreder. Ekip, Siyah Giyen Adam’ı getirmek için Kahndaq’a gider, ancak Teth-Adam’ın güçleri olağanüstü olduğu için şiddetli muhalefetle karşılaşırlar. Sonunda, daha büyük bir tehdit ortaya çıkar ve Kara Adam, güçlerini Cehennemin altı iblisinden (Şeytan, Aym, Belial, Beelzebub, Asmodeus ve Crateis) alan kötü adam Sabbac’ı yenmek zorundadır.

Kayıp Şehir (2022)

Zeki ama münzevi yazar Loretta Sage (Sandra Bullock), hayatını “Dash” kahraman karakterini somutlaştırmaya adayan yakışıklı kapak modeli Alan’ın (Channing Tatum) yer aldığı popüler aşk-macera romanlarında kariyerini egzotik yerler hakkında yazarak geçirdi. ” Alan’la yeni kitabının tanıtımını yaptığı turneye çıkan Loretta, kendisini en son hikayesinden antik kayıp şehrin hazinesine götürebileceğini uman eksantrik bir milyarder (Daniel Radcliffe) tarafından kaçırılır. Sadece kitaplarının sayfalarında değil, gerçek hayatta da bir kahraman olabileceğini kanıtlamak isteyen Alan, onu kurtarmak için yola çıkar. Destansı bir orman macerasına atılan alışılmadık çift, elementlerden sağ çıkmak ve kadim hazineyi sonsuza dek kaybolmadan önce bulmak için birlikte çalışmak zorunda kalacak.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları (2022)

Albus Dumbledore, Grindelwald’ın büyülü olmayan tüm varlıklara hükmedecek safkan büyücüler yetiştirme planlarını bozmak için eski öğrencisi Newt Scamander’dan yardım ister. Gittikçe bölünmüş bir büyücülük dünyasında, en gerçek arkadaşlar ve aile arasında bile sevgi ve sadakat sınanırken çizgiler çizilir.

Uçak (Plane) 2023

Uçak, Filipinler’deki tehlikeli ve savaştan zarar görmüş Jolo Adası’na neredeyse çarpışmak üzere iniş yapan pilot Brodie Torrance’ın hikayesini anlatıyor. Yolcular hızla rehin alınır ve kurtarma çalışmaları kesintiye uğrar. Bu yolcular arasında, FBI tarafından nakledilen ve Brodie’nin onları yakalayan milislerden kaçmak için yardım alması gereken hüküm giymiş bir kaçak var. Buna benzer filmleri merak ederseniz buraya bakabilirsiniz.

Çıldırmış Ayı (2023)

Hikaye, karaya oturmuş bir spor çantasından istemeden büyük miktarda kokain alan 500 kiloluk bir Kara Ayı etrafında dönüyor. Sonuç olarak, polisler, turistler, gençler ve suçlular da dahil olmak üzere tuhaf bir grup insan bir Georgia ormanının derinliklerine doğru ilerlerken, uyuşturucuyla beslenen tepe avcısı ölümcül bir öfke patlaması yaşar. Birlikte, ayının ölümcül pençelerinden uzak durmalı ve hayatta kalmalıdırlar. Artık ilginiz tavan yaptığına göre, işte filmi izlemenin tüm yolları!

Canavar (2022)

Idris Elba (Luther: Batan Güneş), nabızları yükselten bu yeni gerilim filminde, kendilerini savanda tek bir yırtıcı hayvanın olduğunu kanıtlamak isteyen devasa bir haydut aslan tarafından avlanırken bulan bir baba ve iki ergenlik çağındaki kızıyla ilgili başrolde yer alıyor. Elba, yakın zamanda dul kalmış bir koca olan ve kızlarıyla birlikte eski bir aile dostu ve yaban hayatı biyoloğu olan Martin Battles tarafından yönetilen bir av rezervine uzun süredir planlanmış bir gezi sırasında karısıyla ilk tanıştığı Güney Afrika’ya dönen Dr. Nate Daniels’ı canlandırıyor. Ancak iyileşme yolculuğu olarak başlayan bu yolculuk, kana susamış kaçak avcılardan sağ kurtulan ve artık tüm insanları düşman olarak gören bir aslanın onları takip etmeye başlamasıyla korkunç bir hayatta kalma mücadelesine dönüşür.

Indiana Jones 5 (2023)

Korkusuz arkeolog Indiana Jones, tarihin gidişatını değiştirebilecek efsanevi bir kadranı geri almak için zamana karşı yarışıyor. Vaftiz kızının eşliğinde çok geçmeden kendisini NASA için çalışan eski bir Nazi olan Jürgen Voller’e karşı mücadele ederken bulur.

Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma (2023)

Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma’da Ethan Hunt (Tom Cruise) ve IMF ekibi şimdiye kadarki en tehlikeli görevlerine başlıyor: Yanlış ellere düşmeden önce tüm insanlığı tehdit eden korkunç yeni bir silahın izini sürmek. Geleceğin kontrolü ve dünyanın kaderi tehlikedeyken ve Ethan’ın geçmişinden gelen karanlık güçler yaklaşırken, dünya çapında ölümcül bir yarış başlıyor. Gizemli, çok güçlü bir düşmanla karşı karşıya kalan Ethan, hiçbir şeyin, en çok değer verdiği kişilerin hayatlarının bile, görevinden daha önemli olamayacağını düşünmek zorunda kalır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!