Cuma, Mayıs 17, 2024
Ana SayfaSinema2023 Yılının Çok İzlenen ve Beğenilen En İyi Netflix Filmleri

Son Yazılar

2023 Yılının Çok İzlenen ve Beğenilen En İyi Netflix Filmleri

2023 yılının en iyi Netflix filmleri arasındaki 20 yapımı sizler için derledik.

2023 yılının son ayında çok izlenen ve beğenilen en iyi netflix filmleri hangileridir paylaşmak istedik.

Netflix’te 2023 yılında yayınlanan en iyi filmlerin bir listesini yapmak istedik. İzlemedikleriniz olabilir. Listemizi keşfetmek için okumaya devam edin ve fragmanları mutlaka izleyin.

Drama sizin hızınızdan daha mı fazla? Maestro ve Amerikan Senfonisi’nden başka bir yere bakmayın. Aşağıda 2023 yılının en iyi 20 orijinal Netflix filmini derledik. İyi seyirler millet.

1. The Killer (2023)

David Fincher’ın son heyecan verici yolculuğu The Killer sizi nefessiz bırakacak. Filmde Michael Fassbender, çok önemli bir işi batırdıktan sonra kendi pisliğini temizlemek zorunda kalan isimsiz bir suikastçı olan The Killer’ı canlandırıyor. Kaçınılmaz olarak kıl payı atlatılan olaydan sonra, kişisel olmadığı konusunda ısrar ettiği uluslararası bir insan avında işverenleriyle savaşır. Buradan izleyebilirsiniz.

2. Maestro (2023)

2023 yılının en iyi Netflix filmleri arasında bulunan Maestro, Leonard Bernstein ile Felicia Montealegre Cohn Bernstein arasındaki ömür boyu süren ilişkiyi anlatan güçlü ve korkusuz bir aşk hikayesidir. Hayata ve sanata bir aşk mektubu olan Maestro, özünde aile ve aşkın duygusal açıdan destansı bir tasviridir. Buradan izleyebilirsiniz.

3. Dünyayı Ardında Bırak (2023)

Ödüllü yazar ve yönetmen Sam Esmail’in (Mr. Robot) imzasını taşıyan bu kıyamet geriliminde Amanda (Akademi Ödülü sahibi Julia Roberts) ve kocası Clay (Akademi Ödülü adayı Ethan Hawke), çocuklarıyla hafta sonu geçirmek için lüks bir ev kiralarlar. Archie (Charlie Evans) ve Rose (Farrah Mackenzie). İki yabancının -G.H. (Akademi Ödülü sahibi Mahershala Ali) ve kızı Ruth (Myha’la) geceleyin gelirler ve gizemli bir siber saldırı haberini getirirler ve kendilerinin olduğunu iddia ettikleri eve sığınırlar. İki aile, her geçen dakika daha da korkutucu hale gelen ve herkesi çökmekte olan bir dünyadaki yerleriyle yüzleşmeye zorlayan yaklaşan bir felaketle karşı karşıyadır. Buradan izleyebilirsiniz.

4. American Symphony (2023)

Multi-enstrümantalist Jon Batiste, 2022’nin başlarında, Yılın Albümü de dahil olmak üzere on bir Grammy adaylığıyla kendisini yılın en ünlü sanatçısı olarak görüyor. Bu zaferin ortasında, Jon şimdiye kadarki en iddialı mücadelesine dalmış durumda: klasik formun geleneklerini yeniden tasarlayan orijinal bir senfoni olan Amerikan Senfonisini bestelemek, geniş ve kapsayıcı bir müzik diasporasını ünlü Carnegie Hall’da bir performans için bir araya getirmek. Batiste’nin hayat arkadaşı çok satan yazar Suleika Jaouad, uzun süredir uykuda olan kanserinin geri döndüğünü öğrendiğinde bu olağanüstü gidişat altüst olur. Buradan izleyebilirsiniz.

5. May December (2023)

Ünlü tabloid aşklarının tüm ülkeyi etkisi altına almasından yirmi yıl sonra, Gracie Atherton-Yu ve kocası Joe (kendisinden yirmi üç yaş küçük) ikizlerinin liseden mezun olmasına hazırlanıyor. Hollywood yıldızı Elizabeth Berry’nin filmde canlandıracağı Gracie’yi daha iyi anlamak için ailesiyle vakit geçirmeye gelmesiyle aile dinamikleri dışarıdan bakışın baskısı altında bozulur. Gençliğinde yaşananları hiçbir zaman anlamlandıramayan Joe, otuz altı yaşında içi boş bir yuva olarak hayatın gerçekleriyle yüzleşmeye başlar. Elizabeth ve Gracie birbirlerini incelerken, iki kadın arasındaki benzerlikler ve farklılıklar azalmaya başlar. Maine’de geçen May December, gerçeğin, hikaye anlatımının ve başka bir kişiyi tam olarak anlamanın zorluklarının (veya imkansızlığının) araştırılmasıdır. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

6. Bat Mitzvah’ıma Kesinlikle Davetli Değilsin (2023)

Ah, ergenlik kaygısı hâlâ yaşıyor ve iyi durumda! “Bat Mitzvah’ıma Kesinlikle Davetli Değilsin”, Adam Sandler’ın tüm ailesinin başrol oynadığı dokunaklı bir ergenlik filmi. Film, Stacy Friedman’ın (Sunny Sandler) Yahudi dizi ritüeline giden ayları konu alıyor. Stacy bütün geceyi planlamıştır ama en yakın arkadaşıyla sınıflarındaki popüler bir çocuk yüzünden kavga edince partisi istemediği şekilde bozulur. Buradan izleyebilirsiniz.

7. Mixed by Erry (2023)

1980’lerde Napoli’de kendi yaptıkları mixtape’lerin kaçakçılığını yapan hevesli DJ ve iki erkek kardeşi, yasaların aradığı şaşırtıcı derecede güçlü plak yapımcıları haline gelir. Buradan izleyebilirsiniz.

8. John Mulaney: Baby J (2023)

Tamam, bu tam olarak bir film değil ama John Mulaney için bir istisna yapabilir misiniz? Komedyenin en son Netflix özel programı Baby J, performansa ara verdikten beş yıl sonra geliyor. Şubat 2023’te Boston Symphony Hall’da çekilen Baby J, Mulaney’nin komedi köklerine dönüşünü görüyor. Çılgın hikayeler anlatıyor, geçmişiyle hesaplaşıyor ve bu yolda insanları güldürüyor. Buradan izleyebilirsiniz.

9. Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü (2023)

Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü: Zengin bir adam, gözlerini kullanmadan görebilen bir guru hakkındadır. Bir gün eğlence olsun diye kumar oynamaya karar verir. Ama önce yakalanmadan nasıl hile yapacağını bulması gerekiyor. Aslında size söylememiz gereken tek şey bunun Wes Anderson’ın yönettiği bir proje olduğu. Kumarda hile yapmak için bu beceride ustalaşmaya koyulur. Roald Dahl’ın öyküsünden son derece aslına sadık kalınarak uyarlanmıştır. Buradan izleyebilirsiniz.

10. The Deepest Breath (2023)

Şampiyon bir serbest dalgıç, uzman bir güvenlik dalgıcının yardımıyla dünya rekoru kırmak için eğitim alır ve ikisi, kader gibi gelen duygusal bir bağ kurar. Bu yürek hoplatan film, serbest dalış dünyasının zirvesinde buluşmak için izledikleri yolları takip ediyor ve okyanusun sessiz derinliklerinde bir hayalin peşinden koşmanın heyecan verici ödüllerini ve kaçınılmaz risklerini belgeliyor. Buradan izleyebilirsiniz.

11. Heart of Stone (2023)

Rachel Stone bir istihbarat ajanıdır ve güçlü küresel barışı koruma örgütü ile en değerli ve tehlikeli varlığının kaybı arasında kalan tek kadındır. Heart of Stone, Alia Bhatt, Gal Gadot ve Jamie Dorman’ın rol aldığı bir casus gerilim filmi. Film, grubun dünyanın en acımasız suçlularıyla savaşmakla görevlendirilen ölümcül süper casusları oynamasını konu alıyor. Buradan izleyebilirsiniz.

12. They Cloned Tyrone (2023)

John Boyega, Jamie Foxx ve Teyonah Parris, göründüğü kadar eğlenceli bir bilim kurgu gerilim filmi They Cloned Tyrone’da rol alıyor. Bu filmde, bir dizi tuhaf olay üçlüyü bir araya getirir ve onları bir hükümet komplosunu ortaya çıkarmaya zorlar. Buradan izleyebilirsiniz.

13. Pamela Anderson: Bir Aşk Hikâyesi (2023)

Dünyanın en ünlü sarışın bombalarından biri olan Pamela’nın samimi ve insancıllaştırıcı bir portresi olan bu aşk hikayesi, Pamela Anderson’ın küçük kasaba kızından uluslararası seks sembolüne, aktrise, aktiviste ve düşkün anneye kadar hayatının ve kariyerinin gidişatını konu alıyor. Buradan izleyebilirsiniz.

14. Luther: Batan Güneş (2023)

Ödüllü televizyon destanının film için yeniden tasarlanan destansı bir devamı olan Luther: Batan Güneş‘da korkunç bir seri katil Londra’da terör estirirken, zeki ama gözden düşmüş dedektif John Luther (Idris Elba) parmaklıklar ardında tutuluyor. Kendisiyle alay eden siber psikopatı yakalayamamaktan rahatsız olan Luther, ne pahasına olursa olsun işi bitirmek için hapishaneden kaçmaya karar verir. Buradan izleyebilirsiniz.

15. Bill Russell: Efsane (2023)

Başka bir yıl, bir spor GOAT’ı (Greatest of all time – Tüm zamanların en iyisi) başka bir yıldız portresi. Aynı zamanda büyük yönetmen Sam Pollard’ın Boston Celtics ikonunun mirasını araştırdığı Bill Russell: Efsane’den daha iyisi olamaz. Buradan izleyebilirsiniz.

16. The Mother (2023)

Ölümcül bir kadın suikastçı, tehlikeli adamlardan kaçarken yıllar önce vazgeçtiği kızını korumak için saklandığı yerden çıkar. Buradan izleyebilirsiniz.

17. Your Place or Mine (2023)

Debbie (Reese Witherspoon) ve Peter (Ashton Kutcher) çok iyi arkadaşlar ve tamamen zıtlardır. Los Angeles’ta oğluyla rutin bir hayat yaşamak istiyor; New York’ta değişimden hoşlanıyor. Bir hafta boyunca evlerini ve hayatlarını değiştirdikleri zaman, istediklerini düşündükleri şeyin gerçekte ihtiyaç duydukları şey olmayabileceğini keşfederler. Buradan izleyebilirsiniz. İzledikten sonra merak ederseniz benzeri filmlere de gözatabilirsiniz.

18. JUNG_E (2023)

Kıyamet sonrası 22. yüzyılda, yapay zeka laboratuvarındaki bir araştırmacı, kahraman bir askerin, yani annesinin beynini klonlayarak bir iç savaşı sona erdirme çabasına öncülük ediyor. Buradan izleyebilirsiniz.

19. Murder Mystery 2 (2023)

Artık tam zamanlı dedektifler olarak özel dedektiflik bürolarını faaliyete geçirmeye çalışan Nick ve Audrey Spitz, arkadaşları Maharaja’nın kendi gösterişli düğününde kaçırılmasıyla kendilerini uluslararası bir kaçırılma olayının ortasında bulurlar. Buradan izleyebilirsiniz.

20. Extraction 2 (2023)

Chris Hemsworth, Netflix’in gişe rekorları kıran aksiyon filmi EXTRACTION’ın devamı olan EXTRACTION 2’de Tyler Rake rolüyle geri dönüyor. İlk filmdeki olaylardan zar zor kurtulan Rake, Avustralyalı gizli operasyon paralı askeri olarak geri döndü ve başka bir ölümcül görevle görevlendirildi: acımasız bir Gürcü gangsterin hırpalanmış ailesini tutuldukları hapishaneden kurtarmak. Buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!