Ana Sayfa Kafe Güzellik 7 Farklı Tırnak Şekli ve Nasıl Kesilip Şekil Verileceği

7 Farklı Tırnak Şekli ve Nasıl Kesilip Şekil Verileceği

Tırnaklarınızı beğenmiyor musunuz? Bu yazımızda farklı tırnak kesim modelleri ile ellerinize nasıl bakabileceğinizi anlatacağız.

0
797
farklı tırnak kesim modelleri

Güzel ve bakımlı tırnaklar çekicidir ve muhteşem görünmenizi sağlar. Tırnaklarınızı gösterişli hale getirmek isteyen ancak tırnaklarınızı çekici kılan ideal şekil ile kafanız karıştıysa, tercih edebileceğiniz farklı tırnak kesim modelleri için yazımızı okumaya devam edin.

Oval, yuvarlak, stiletto, kare, squoval, badem veya balerin olsun, istediğiniz şekli elde edebilirsiniz. Öyleyse, asimetrik ve beğenmediğiniz tırnaklarınıza veda edin. Mükemmel manikürlü tırnaklara sahip olmak bir çile değildir ve bunları uzmanlar tarafından veya evinizde deneyerek yaptırabilirsiniz.

Ama ondan önce, çeşitli tırnak şekillerinin tam listesine bakalım. Farklı tırnak kesim modelleri için yazımızı okumaya devam edin.

farklı tırnak kesim modelleri

Ya Tırnaklarımı Uzatamazsam?

Şimdi, tırnaklarınızı bir anda uzatamayacağınız için, temel tur dışında onlarla pek bir şey yapamayacağınızı düşünebilirsiniz. Pekala, size bunun böyle olmadığını söylemek için buradayız! Tırnak kırılmasından muzdarip olanlar için bazı ipuçlarımız da olacak.

  • Akrilik Tırnaklar: Çok kırılgan tırnaklarınız varsa ve farklı tırnak şekli seçeneklerine gitmek istiyorsanız, akrilik tırnaklara yönelmeniz en iyisidir. Oldukça sağlamlar ve kırılma şansları çok daha az.
  • Jel Oje: Ben şahsen jel tırnak almayı seviyorum. İlk olarak, normal ojeden çok daha uzun süre dayanır ve herkesin sevdiği ojenin parlaklığı her zaman kalır! Tüm zayıf tırnaklı kadın arkadaşlarım için bir başka büyük avantaj, ekstra bir katman ekleyerek tırnaklarınızı çok daha güçlü hale getirmesidir. Ne olursa olsun onları soymayın! Onları asetona batırın ve uygun şekilde çıkarın.
  • Tırnak Eti Yağı: Pek çok insan bunu kullanmayı görmezden gelme eğilimindedir, ancak tırnakların daha güçlü büyümesine yardımcı olur ve onları sağlıklı tutar. Her gece yatmadan önce uygulamayı alışkanlık haline getirin.

Hangisinin sizin zevkinize uygun olduğunu anlayabilmeniz için farklı tırnak kesim modelleri ve şekillerine göz atalım:

Farklı Tırnak Şekilleri ve Kesim Modelleri

7Yuvarlak Şekilli Tırnaklar

Bu muhtemelen bakımı en kolay şekildir. Az bakım gerektiren ama yine de tırnaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız, bu muhtemelen sizin için olan şekildir. Bunu yapmak da çok kolaydır.

Önce onları kare şeklinde şekillendirin ve ardından parmak uçlarınızın doğal eğrisini takip edin. Bu, tırnak uzatmayı zor bulanlar için en iyi görünüm.

6Oval Şekilli Tırnaklar

Farklı tırnak kesim modelleri arasında bu daha geleneksel bir şekil olarak kabul edilir. 1900’lerin sonlarında ve 2000’lerin başında son derece popülerdi. Bu tırnak şekli tırnaklarınıza çok zarif bir görünüm kazandırır. Bu oval şeklini elde etmek için, yumurta benzeri bir şekil elde etmek için yanlardan törpüleyin. Parmakları daha uzun gösterdiği için kısa parmaklılar için harikadır.

5Kare Şekilli Tırnaklar

Bu tırnaklar uçlarda kare şeklindedir. Farklı tırnak kesim modelleri arasında bu muhtemelen en popüler tırnak şekillerinden biridir. Tırnaklarınızın doğal genişliğini takip ettiğinden kırılma riski daha az olduğundan, tırnak şekilleri açısından iyi bir seçimdir. Bu tırnakları elde etmek için düzeltin ve bir tırnak törpüsü kullanarak düz bir şekilde şekillendirin. Herhangi bir pürüz olması durumunda kenarları temizleyin.

4Karemsi Şekilli Tırnaklar

Kare ve ovalin bir varyasyonu, squoval veya yumuşak kare, tırnak şekilleri dünyasında bir başka popüler seçimdir. Yuvarlatılmış kenarları nedeniyle yönetimi daha kolay olsa da, kare şeklin şıklığı olduğu gibi kalır. Bu tırnaklar için, normalde yaptığınız gibi tırnaklarınızı oval şekilde şekillendirin ve ardından biraz kare şeklinde olacak şekilde uç boyunca törpüleyin.

3Badem Şekilli Tırnaklar

Bu, üstte biraz daha sivri olması dışında oval şekle çok benziyor. Tabanda geniş ve yanlarda incedir. Bir düşününce, gerçek bir badem görünümü alıyor. Bunu başarmak için, tırnağın ucundaki orta noktayı bulun ve her iki tarafı da orta noktada bir tepe noktası oluşturacak şekilde şekillendirin. Ardından, keskin kenarlar kalmayacak şekilde düzeltin.

2Stiletto Şekilli Tırnaklar

Bunu başarmak için biraz cesarete ihtiyacın var. Çok yaygın değil ama Rihanna gibi ünlüler her zaman bu görünümü tercih ediyor. Bu tırnak şekli, tırnaklarınıza uzun ve ince bir görünüm kazandırır. Badem tırnaklarında olduğu gibi, bir merkez noktası bulun ve noktayı karşılamak için her iki taraftan törpülemeye başlayın. Bu tırnak şekli, tırnakların kolayca kırılmasına neden olabilir, bu nedenle bunun için akrilik veya jel tırnak kullanmak en iyisidir.

1Balerin Şekilli Tırnaklar

Bu, stiletto tırnak şeklinin daha incelikli bir versiyonudur. Aynı şekillendirme tekniğini takip eder. Bir orta nokta bulun ve tırnakları kenarlardan o noktaya kadar törpüleyin. Bundan sonra, uçlarını kare haline getirin. Balerin ayakkabısına benzemiyor mu? Cesur bir şey denemek istiyorsanız, ancak yine de rahat kullanmak istiyorsanız, bu iyi bir seçimdir. Bu tip tırnak şekli için tırnakların uzun olması gerektiği için akrilik veya jel tırnak kullanmanız önerilir. Bu Kylie Jenner’ın favorisi.

Tırnaklarınızı şekillendirmeye gelince, seçenekler sonsuzdur. Yuvarlak, oval ve kare şekillerden squoval, badem, stiletto ve balerine kadar… Tırnaklarınızı çok farklı şekillerde şekillendirebilirsiniz. Ancak onları şekillendirmeden önce, sağlıklarına dikkat ettiğinizden emin olun. Sağlıklı beslenin, bol su için, uyuyun ve kırılmayı önlemek için tırnak eti yağı sürmeyi unutmayın. İdeal bir yaşam tarzı, tırnaklarınızın sağlığını korumaya yardımcı olacak ve onların zarif ve şık görünmesini sağlayacaktır. Devam edin ve sevdiğiniz şekilleri deneyin. 😊

Sıkça Sorulan Sorular

En güçlü tırnak şekli nedir?

Oval tırnak şekli en güçlü olanıdır çünkü geniş tırnak yatağı kırılmaya en az meyilli olmasını sağlar.

En zayıf tırnak şekli hangisidir?

Stiletto tırnak şekli, uzun ve ince tırnakları kırılmaya daha yatkın hale getirdiği için en zayıf olanıdır.

En doğal tırnak şekli nedir?

Squoval en doğal tırnak şekillerinden biridir.

Hangi tırnak şekli daha kadınsı?

Oval tırnakların en kadınsı olduğu bilinmektedir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Güzellik ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz