Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaSinemaPrime Video'da İzleyebileceğiniz Eskiden Tanıdığım Biri Benzeri 8 Film

Son Yazılar

Prime Video’da İzleyebileceğiniz Eskiden Tanıdığım Biri Benzeri 8 Film

Eskiden Tanıdığım Biri filmini beğendiyseniz, benzeri filmleri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte romantik komedi türündeki 8 film.

Amazon Prime’ın ‘Eskiden Tanıdığım Biri’, Dave Franco tarafından yönetilen bir romantik komedi filmidir. Başrollerde Alison Brie, Jay Ellis ve Kiersey Clemons bulunuyor. Film, memleketi Washington, Leavenworth’a dönen işkolik bir kadın olan Ally’nin (Brie) hikayesini anlatıyor. Ancak Ally, eski erkek arkadaşı Sean ve onun Ally’ye benzeyen ama daha genç bir kadın olan yeni sevgilisi Cassidy ile düğününde yanlışlıkla karşılaşır. Eğer Eskiden Tanıdığım Biri filmini izlediyseniz ve benzeri diğer filmler hangileridir merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okumanızı öneririm.

Filmin bir aşk üçgeni içine gizlenmiş kendini keşfetme anlatımından keyif aldıysanız, daha önce yayınlanmış daha fazla bu tür film arıyor olmalısınız. Bu durumda, beğeneceğinizi umduğumuz benzer filmlerin bir listesini burada bulabilirsiniz. ‘Eskiden Tanıdığım Biri’ benzeri filmler ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

8. Yedi Dayanılmaz Gün (2014)

‘Yedi Dayanılmaz Gün’, Shawn Levy tarafından yönetilen bir komedi-drama filmi. Jonathan Tropper’ın 2009 tarihli aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Film, diğerlerinin yanı sıra Jason Bateman, Tina Fey, Adam Driver, Rose Byrne, Corey Stoll ve Kathryn Hahn’ın yetenekleriyle övünen bir kadroya sahip. Babalarının ölümünden sonra çocukluk evlerine dönen dört yetişkin kardeşin etrafında dönüyor. Önerme ‘Eskiden Tanıdığım Biri’nden farklı olsa da, film kişinin kökleriyle yeniden bağlantı kurma temasını araştırıyor. Dahası, aile dinamiği, yukarıda bahsedilen filmdeki aşk üçgeniyle tezat olsa da ‘Yedi Dayanılmaz Gün’ filmine zaman ayırmaya değer kılıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7. Seni Geri İstiyorum (2022)

Jason Orle’nin yönettiği ve ‘Eskiden Tanıdığım Biri’ benzeri filmler arasında gösterebileceğimiz ‘Seni Geri İstiyorum’, Charlie Day ve Jenny Slate’in Peter ve Emma rollerini canlandırdığı romantik bir komedi filmi. İki yabancı, aşklarını geri kazanmak amacıyla eski sevgililerinin yeni ilişkilerini sabote etmek için bir tesadüf eseri karşılaşırlar. Ally’nin eski sevgilisinin düğününü “Eskiden Tanıdığım Biri” filminde sabote etme planını beğendiyseniz, film aynı önermenin komikliğini alıyor ve Peter ve Emma’nın yanlış yönlendirilmiş arayışıyla onu ikiye katlıyor. Ancak, Peter ve Emma’nın “Seni Geri İstiyorum”dan öğrendiği dersler, Ally’nin deneyiminden farklı ve bu da, bu neşeli romantik komediye bir şans vermenizi gerektiriyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6. Aşka Doymak (2016)

‘Aşka Doymak’, David MacKay tarafından yönetilen, televizyon için yapılmış romantik bir komedi filmidir. Film, yerel bir restoranı yenileme görevi için memleketine dönen şirket yöneticisi Mina Jones’u (Taylor Cole) konu alıyor. Ancak restoranın sahibi Mina’nın eski lise aşkı Clay’dir. Her ikisi de kendilerini yeniden keşfetme yolculuğunda bulan işkolik kadınlar olduğundan Mina, “Eskiden Tanıdığım Biri” filminden Ally ile bazı benzerlikler paylaşıyor. Hallmark Channel’ın filmleri, izleyicilerin aşk ve romantizm açlığını doyurmaya yöneliktir, ancak “Aşka Doymak” da Mina ve Clay arasındaki güzel kimya, izleyicileri kesinlikle ekrana bağlayacaktır. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

5. Blue Jay (2016)

‘Blue Jay’, Alex Lehmann’ın ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesi. Romantik drama filminin senaryosunu Sarah Paulson’la birlikte oynayan Mark Duplass kaleme alıyor. Yıllar içinde iletişimlerini kaybeden eski lise sevgilileri Jim ve Amanda’yı takip ediyor. Ancak ikili memleketlerine döndükten sonra karşılaşınca, Jim ve Amanda ortak geçmişlerini yeniden düşünürler. Her iki film de yalnızca iki eski aşığı yeniden bir araya getirmekle kalmayıp, aynı zamanda ilk ayrılıklarının sert doğasına da daldığı için, “Eskiden Tanıdığım Biri” filmine benziyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4. Kalbimin Sesi (2021)

‘Kalbimin Sesi’ (Sounds Like Love), Juana Macías tarafından yönetilen bir İspanyol romantik komedi filmidir. Elisabet Benavent’in iki romanlık ‘Canciones y Recuerdos’ serisine dayanmaktadır. Konusu, beceriksiz ama yetenekli bir moda tasarımı adayı olan Maca’nın etrafında dönüyor. Ancak onun kalbini kıran adam Leo, Maca’nın hayatına geri döndüğünde aşkla ilgili fikirlerini yeniden tanımlamak zorunda kalır. “Eskiden Tanıdığım Biri”nden hoşlanan izleyiciler için film, Maca’nın kendini keşfetme yolculuğunu izlerken senaryoyu tersine çevirecek ve bazı mecazları alt üst edecek. Üstelik her iki film de kişiliklerini bulundukları şehirlerden alıyor. “Eskiden Tanıdığım Biri” küçük bir kasabada geçerken, ‘Kalbimin Sesi’ büyük bir Avrupa şehrinde romantizmi konu alıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3. Daima İleri (2012)

Nate Meyer’in yazıp yönettiği ‘Daima İleri’ (See Girl Run), Robin Tunney, Adam Scott, Jeremy Strong ve William Sadler’ın başrol oynadığı bir komedi filmi. Hayatının durumundan rahatsız olan genç bir yetişkin kadın olan Emmie’yi takip ediyor. Sonuç olarak Emmie, hayatta biraz netlik bulmak için geçmiş ilişkilerini yeniden gözden geçirir. Ancak, yol boyunca öğrendiği dersler, yüzleşmeye hazır olduğu dersler olmayabilir. Filmin öncülü, ‘Eskiden Tanıdığım Biri’nin temelini oluşturan eski alevleri yeniden canlandırma fikrini ilginç bir şekilde ele alıyor. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

2. Harika Kızlar (1996)

‘Harika Kızlar’, Ted Demme tarafından yönetilen bir romantik komedi-drama filmidir. Yapım, Matt Dillon, Noah Emmerich, Lauren Holly, Timothy Hutton, Rosie O’Donnell, Natalie Portman ve Uma Thurman’ın yeteneklerini izleyicilerle buluşturuyor. Lise buluşması için memleketine dönen New Yorklu bir piyanist olan Willie Conway’in hikayesini anlatıyor. Ancak Willie, arkadaşlarıyla vakit geçirdiğinde herkesin aşka ve hayata dair mücadelesini fark eder. Film, ‘Eskiden Tanıdığım Biri’ benzeri, kişinin kökleriyle yeniden bağlantı kurmasının klasik bir hikayesidir. Ancak, farklı yaşam alanlarından birden fazla karakterin yer aldığı film, ustaca mizah anlarıyla tamamlanan zorlayıcı bir dram yaratır ve anlatının daha gerçekçi olmasına olanak tanır. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırmalısınız.

1. Genç Yetişkin (2011)

Jason Reitman’ın yönettiği ‘Genç Yetişkin’, başrolde Charlize Theron’un oynadığı bir komedi-dramasıdır. Memleketine dönmeye karar veren alkolik bir yetişkin romanı yazarı olan Mavis’i takip ediyor. Mavis, eski erkek arkadaşıyla yeniden aşk yaşamaya çalışır, ancak onun evli ve bir çocuğu olduğunu öğrenir. Filmin konusu, ‘Eskiden Tanıdığım Biri’ni yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda Mavis’in eski sevgilisinin sevgisini yeniden kazanma girişimleriyle işleri bir adım öteye taşıyor. Ancak, Ally ve Mavis’in arayışları da aynı derecede yanlıştır ve kadınlar bu yol boyunca bazı sert ama önemli hayat dersleri alırlar. Dahası, her iki film de iki fantastik aktrisin güçlü bir başrol performansıyla destekleniyor. Bu nedenlerle, “Genç Yetişkin” bu listede en üst sırada yer alıyor! Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!